S jakou pojišťovnou uzavřu pojistnou smlouvu?

Smlouvu uzavřete s britskou pojišťovnou Bupa Insurance Limited, registrovanou pod číslem 3956433 a adresou Bupa House, 15-19 Bloomsbury Way, London WC1A 2BA, UK. Její organizační pobočka Bupa Denmark se nachází v Kodani a má globální cestovní pojištění organizačně na starosti včetně asistenční linky, mezinárodního zdravotního centra, atd. Proto například na asisteční tísňovou linku voláte do Dánska: +45 70 23 24 61.
Oficiálním partnerem pojišťovny BUPA v ČR je firma Ing. Jerzy Szurman (viz Kontakty), která je evidovaná u pojišťovny BUPA pod číslem 629900000. Partner pojistné smlouvy nijak neuzavírá, nevybírá pojistné, nevyplácí pojistná plnění atd.
Online formulář, který máme umístěný na stránce „Sjednat cestovní pojištění ihi BUPA online“ je vzdáleně vlastněn pojišťovnou BUPA, tedy veškeré informace plynou přímo pojišťovně BUPA bez možnosti jakýchkoliv našich zásahů do nákupního procesu. Nicméně, pokud si pojištění sjednáte, můžeme vám pomoci komunikovat s pojišťovnou BUPA při administrativních úkonech.

Jaké jsou výluky z pojištění, tj. kde jsou ty „háčky“?

To je ta nejlepší otázka, tak jdeme na to 🙂 Cestovní pojištění ihi BUPA pokrývá léčebné výlohy v zahraničí (tj. mimo ČR) pro případ náhlé nemoci nebo úrazu v neomezené výši. Tečka. Znamená to tedy, že pojišťovna neřeší jestli jedete pracovně do USA nebo do Ugandy, jestli budete skákat z letadla s padákem na Novém Zélandu, jestli se budete prodírat džunglí v Amazónii nebo pojedete reprezentovat ČR v kickboxu do Japonska, atd. Výjimky z pojištění jsou jasně vyjmenované, žádné „háčky“ tedy neexistují a jsou to:

  • expedice, treking, horelezectví na Antarktidě, Severním pólu a v Grónsku
  • nepojistitelné sporty: base jumping (swingjumping), paragliding (paraskiing, speedriding), speedskiing, účast v moto-závodech (-show) a horolezectví se speciálním vybavením (podrobnosti dále)
  • pojištění nepokrývá zdravotní komplikace těhotných žen po 36. týdnu těhotenství nebo po 18. týdnu těhotenství pokud těhotenství je výsledkem umělého oplodnění nebo pokud je žena těhotná s více než 1 dítětem.
  • pojištění vesměs nepokrývá chronické choroby, a nemoci a úrazy, ke kterým došlo v posledních 6 měsících před začátkem pojištění (lze to jednoduše zjistit, podrobnosti dále)

Pokud si nejste jistí zda váš sport jakkoliv extrémní je pojištěn nebo ne, napište nám.

Existuje i dalších pár výjimek, viz. článek 23 pojistných podmínek, ale ty jsou velmi standardní a férové, takže je nemá cenu uvádět. Pro příklad: kosmetické operace, pohlavní choroby, aktivní účast ve válečných konfliktech, sebevražda a dalších pár takových 🙂

Co znamená „horolezectví se speciálním vybavením“

Definice ihi BUPA: Pokud klient používá horolezeckou výbavu jako např. kyslík, úvazek, cepíny nebo lana ať už fixní nebo uvázaná mezi lezci, potom tento druh horolezectví spadá do kategorie horolezectví se speciálním vybavení, které je vyloučeno z pojištění. Tedy například ferraty jsou vyloučeny z tohoto pojištění z důvodu použivání úvazku.
Používání hůlek je v pořádku, pouvání maček záleží na trase a výšce (v tomto případě pošlete email shrnující plánovaný výstup). Trekking či skialpinismus v jakékoliv nadmořské výšce je pojištěn. Žertovný příklad: kdyby jste chtěli sjet Everest na lyžích, tak jste pojištěni 🙂

Typy pojištěných zahraničních cest

Pojištění ihi BUPA standardně pokrývá všechny druhy zahraničních cest tj. volnočasové, pracovní, studijní, cesty za profesionálním sportem atd.

Chcete navštívit nebo pobývat v Iráku, Afghánistánu?

Není problém, pojištění pokrývá i tyto země, musíte však pojišťovně BUPA sdělit, že tam máte v plánu odjet. Uděláte to tak, pojišťovnu nebo nás kontaktujete a sdělíte podrobnosti vašeho pobytu v těchto zemích. Obratem vám pošleme odkaz na sjednání pojištění, nicméně je tam 300% přirážka.

Pojištění chronických nemocí

Pokud trpíte chronickou nemocí nebo byli jste z jakéholiv důvodu hospitalizováni/amb. ošetřeni v posledních 6 měsících před zahájením pojištění (nebo před plánovaným výletem v rámci „Annual Travel“),  vyplňte prostřednictvím vašeho ošetřujícího lékaře formulář „preexisting conditions“, ten pošlete a záhy zjistíme, zda ihi BUPA vás plně pojistí, zda vaši nemoc vyloučí z pojištění nebo vás nepojistí vůbec. Sjednáte-li si pak pojištění, stačí jenom nahlásit číslo vaší pojistné smlouvy.

Pojištění v těhotenství

Pojištění Bupa Global Travel kryje veškeré zdravotní komplikace spojené s těhotenstvím do 36. týdne těhotenství, pokud a) v minulosti nebyly žádné komplikace s těhotenstvím spojené, b) žena čeká pouze 1 dítě, které bylo počato přirozeným způsobem. Do zdravotních komplikací se počítá i předčasný porod, který je v pojištění samozřejmě zahrnut. Nicméně, pojištění BUPA Global Travel nekryje náklady zdravotní péče nově narozeného dítěte.

Jak si prodloužím pojištění?

Prodloužit cestovní pojištění je možné jednoduše online na této adrese, nejpozději však v poslední den sjednaného pojištění (u „Single trip“) nebo nejpozději v den kdy končí 30-denní lhůta u „Annual Travel“. Prodlužovací pojistné sazby u obou druhů pojištění se počítají podle sazeb z „Single trip“. Pokud pojištění nebylo prodlouženo včas, klient si může uzavřít pojištění nové s 3-denní čekací lhůtou.

Kde získám kartičku pojištěnce?

Po zaplacení pojištění online vám přijde email s pojistnou smlouvou a webovým odkazem na portál online pro pojištěnce, kde máte přehled o všech vašich pojistných smlouvách, kartičce pojištěnce  a kde můžete „claimovat“ své výdaje.

Jak postupovat v případě onemocnění v zahraničí?

A) v případě hospitalizace

Musíte okamžite kontaktovat 24h asistenční linku. ihi BUPA Medical Cente se spojí se zdravotním zařízením a zajistí přímou platbu. I v tomto případě prosím přepošlete kopie všech zdravotních dokumentů a záznamů na jméno pojištěného, číslo pojistky a diagnózu.

Telefón: +45 70 23 24 61 / E-mail: emergency@ihi-bupa.com / SMS: +45 42 41 30 00

B) ambulanční ošetření bez hospitalizace

Za ošetření zaplaťte přímo ošetřujícímu lékaři nebo zdravotnickému zařízení. Tento výdaj si proplatíte pomocí

  • online formuláře na www.ihi.com, ke kterému připojíte scany (fotky) zaplacené faktury nebo
  • naskenotvaný manuálně vypsaný formulář společně s fakturami pošlete na email traveleclaim@ihi.com nebo
  • pošlete poštou na adresu Travel Claims Department, ihi Bupa, 8 Palaegade, DK-1261 Copenhagen K, Denmark.

Všechny přiložené dokumenty by měly indikovat diagnózu pacienta a způsob ošetření či léčby. Dokumenty se posílají v originálním jazyce tj. nemusíte nic překládat.

Telefón: +45 70 20 70 48 / E-mail: TravelClaims@ihi.com

Jak postupovat v případě ztráty nebo zpoždění zavazadel?

Veškeré pojistné nároky týkající se ztráty nebo zpoždění odbavených zavazadel musí být řešeny klasickou poštou (tedy nikoliv online). Budete k tomu rovněž potřebovat speciální formulář Property Irregularity Report, který vám vyplní aerolinie nebo jiný přepravce.

Jsou v pojištění zahrnuty pátrací a zachraňovací akce?

Nejsou. Nicméně, pokud dojde k úrazu nebo nemoci a vy svoji polohu znáte a umíte se dovolat pomoci (třeba satelitním telefonem z Amazónské džungle), buďte si jistí, že si vás vyzvednou v rámci neomezeného pojištění zdravotní evakuace 🙂

 

Nenašli jste odpověď na svoji otázku? Napište nám na info@zirhamia.cz