Fotografické expedice

Polární záře ve starém Reykjavíku, Island (foto: Jan Miřacký)

Polární záře ve starém Reykjavíku

Některé naše expedice jsou speciálně zaměřené na fotografování během celé cesty. Fotografování nás baví a pravidelně vozíme z dovolených povedené fotky. Naučíme to i vás!

Pod pojmem fotoexpedice si představte fotokurz, který absolvujete během cestování. Na fotoexpedice pojede průvodce – fotolektor, který vám bude vyprávět o tom, jak fotografování funguje a bude s vámi rozebírat vaše fotky a jak je zlepšit. Mnohdy stačí drobnost a fotku to posune dál. Dva týdny jsou dostatečně dlouhá doba na to, abyste si zažili nové fotografické návyky. To, co se naučíte s námi už nezapomenete.

Oproti klasickým poznávacím zájezdům budeme cestování přizpůsobovat dobrému světlu a na focení bude vždy dostatek času. Pokud bude expedice kombinovaná s „nefotoexpedicí“, může to vypadat tak, že se fotoskupinka večer na dvě hodiny odpojí od zbytku a půjde fotit za kouzelného měkkého světla.

Co se naučíte?

  • jak sbalit fotovýbavu na cestu
  • jak nastavit expozici fotoaparátu tak, abyste dostali fotku, kterou chcete
  • kdy a jak používat filtry
  • základy kompozice, které fotky udělají o třídu lepší
Chrám Hagia Sophia v Istanbulu, Turecko (foto: Jan Miřacký)

Chrám Hagia Sophia v Istanbulu

Od koho se budete učit?

V roli průvodce fotografickým světem pojede Johnny, fotograf amatér (od slova amare – milovat), který se fotografii věnuje od 14 let a jeho dosavadním největším úspěchem byla výstava souboru 26 fotek z Islandu. V soutěži National Geographic Česko se jeho fotka umístila na 8. místě. Občasně přispívá do fotografické sekce časopisu Extra PC, prodává ve fotobankách, i své zarámované dekorativní velkoformátové fotografie. Když není zrovna někde na cestách, provádí po Praze turisty v rámci svých Johnny’s Prague Photo Tours.

Musím mít profesionální fotovýbavu?

Určitě ne. Fotografování není o výbavě, ale o nápadech a dobrém oku. V dnešní době mnoho dobrých fotografií vzniká z mobilních telefonů a obrazová kvalita se místy rovná i běžným kompaktům. Proto se vůbec nebojte vyrazit na fotoexpedici s námi a svým kompaktem. Vstupenkou není drahá zrcadlovka, ale vášeň a touha odvézt si skvělé fotky.

Chcete si přivézt skvělé fotky z cesty?

Podívejte se na nabídku našich expedic s fotografickým zaměřením nebo si nechte od nás sestavit jednu takovou na míru vašim potřebám.

Jezero poblíž Fairbanks, Aljaška, USA (foto: Jan Miřacký)

Jezero poblíž Fairbanks