Expedice Barma – leden 2018

Termín: 9. – 29. ledna 2018, 21 dní
Počet účastníků: 6-7 + 1 průvodce fotolektor
Průvodce: Jan Miřacký
Náročnost: střední
Základní cena za účast na expedici (viz slevy): 14 500 Kč
Uzavírka přihlášek: obsazeno :) přijímáme náhradníky
Nezávazné přihlásit

 

 

 

 

Hlavní body expedice do Barmy aneb země pagod a usměvavých lidí

Pagody v Rangúnu

Pagody v Rangúnu

 • bývalé hlavní město Rangún (Yangon) – návštěva zlaté pagody Shwedagon, nakupování na trhu Bogyoke nebo procházka po parku Kandawgyi
 • mýtické jezero Inle s návštěvou tamních dílen
 • trek v horách/džungli blízko Hsipaw
 • starověké město Bagan na elektrokole – 2200 chrámů, klášterů a pagod v údolí řeky Irawádí
 • 2 – 3 denní koupačka v Bengálském zálivu a relax na prázdných plážích

Navíc Johnny je výborný fotograf a kdo bude chtít, dostane se mu během expedice i fotografických rad, díky kterým si odvezete třeba stejně krásné fotky jako zde vidíte. Zdokonalíte se zejména ve focení lidí, kteří se zde velmi rádi fotí (a rádi si vyfotí i vás 😉 )

Pokud budeme mít čas a chuť, můžeme navštívit i tato místa.

 • výlet do města Bago, kde se nachází nejvyšší stúpa v zemi Shwemawdaw, socha obřího ležícího Buddhy a zlatý královský palác
 • poutní místo „Zlatá skála“ u Kyaiktiyo
 • nejdelší teakový most na světě U-Bein poblíž Mandalay
 • největší kniha na světě vytesaná na kamenných stélách u Kuthodaw pagody

Expedice do Barmy bude náročná z pohledu přesouvání autobusem mezi městy a pro někoho možná z pohledu vysokých teplot (až kolem 35°C). Na odpočinek si ale čas uděláme, nebojte. Cca jednou týdně vyhlásíme volný den a pokud to někomu bude málo, není problém se domluvit na individuálním volnu či programu i prakticky kdykoliv jindy. Zároveň pro aktivní jedince, kteří nebudou stát o relax připravím po vzájemné domluvě zajímavý náhradní program.

Co o expedici do Barmy říkají naši účastníci?

Expedice byla super. Splnila mé očekávání a Honza je fajn člověk :)

František Drobný

Reference dalších účastníků minulé expedice do Barmy naleznete zde. Přečtěte si také zápisky z našeho expedičního deníku.

Cena

V ceně expedice jsou zahrnuty průvodcovské služby (tj. vaše účast na expedici). Ostatní typy cestovních služeb se budou zařizovat na místě podle potřeb účastníků expedice. Jednotlivé výdaje si účastníci budou platit sami, proto níže uvádíme jejich obvyklé ceny.

Ubytování

Baganské panorama

Baganské panorama

Budeme si hledat ubytování v levných turistických hotýlcích, guest housech nebo místních chatrčích (během treku), avšak možná skončíme v kláštěru nebo houpací síti :-)

Ceny za ubytovaní v posledních dvou letech vyletěly nahoru v důsledku nebývalého turistického boomu, který Barma zažívá. Nabídka ubytovacích kapacit je omezená. V současné době je třeba počítat s cenou kolem 350 Kč/osoba/noc. Celkové náklady na ubytování během expedice by se měly vejít do 5 000 Kč.

Strava

Budeme jíst tam, kde místní, tj. převážně v místních restauracích a vývařovnách na ulici. Jídlo je v Barmě levné, i když inflace každoročně navyšuje ceny.

Orientační ceny:

 • voda či kafe 10 Kč
 • pivo 20 Kč
 • jídlo na ulici pro místní (nějaké nudle, curry, salát) od 25 do 100 Kč (např. smažená rýže s kuřecím 40 Kč)
 • láhev místního rumu 40 Kč.

Doprava

Západ slunce u pláže Ngapali

Západ slunce u pláže Ngapali

Odhad ceny zpáteční dopravy z ČR do Barmy je 15 – 20 000 Kč. V Barmě se budeme přepravovat hlavně místními autobusy, minibusy a pěšky. Počítejte rovněž s nočními přejezdy. Náklady za místní dopravu během celé expedice odhadujeme na maximálně 3 500 Kč.

Vízum

Vízum do Barmy lze zařídit buď na ambasádě v Berlíně či v Bangkoku, ale my preferujeme e-vízum, které stojí 1900 Kč a s jeho vyřízením vám pomůžeme.

Očkování

Standardně se doporučuje být očkován proti bříšnímu tyfu a žloutence A a B. V Barmě existuje riziko malárie všude do výšky 1000 m.n.m vyjma Rangúnu a Mandalay. Každý z účastníků by měl očkování a případnou strategii antimalarické profilaxe konzultovat s lékařem.

Radíme do Barmy jet co nejdříve než se změní a bude stejně komerční jako velká část vedlejšího Thajska. Pomalu se bude vytrácet nezištnost a pohostinnost místních lidí, která nás při minulé expedici tolik okouzlila. Přijeli jsme do míst, kde si místní jako první fotili nás a až potom my je. Takových setkání bude s větším přívalem turistů méně a méně a čím dříve Barmu navštívíte, tím více ještě zažijete její autenticitu minulého století.

Předpokládáme, že vaše celkové náklady (včetně stravy, suvenýrů, víza, apod.) na tuto expedici nepřevýší 50 000 Kč.

Pro více informací o našich expedicích doporučujeme přečíst Pohodové expedice, Fotografické expediceJak se přihlásit, Reference a hlavně Často kladené otázky.