Expedice Thajsko – 2018

Termín: není stanoven, 3 týdny
Počet účastníků: 7-9 + 1 průvodce
Průvodce: Jurek Szurman
Náročnost: pohodička
Základní cena za účast (viz slevy): 13 500 Kč
Uzavírka přihlášek: přijímáme nezávazné přihlášky

Nezávazně přihlásit

 

 

 

Hlavní body expedice Thajsko 2017, „naší srdcovky“

    • 2 dny strávíme v super cool Bangkoku
    • cestou na sever navštívíme ležérní vesnici Kanchanaburi, budeme trekovat k vodopádům Erawan a můžeme se podívat na slavný most přes řeku Kwai, na kolech prozkoumáme historický park Ayutthaya
    • dáme si pravou thajskou masáž u slepých masérů nebo místních vězenkyň v Chiang Mai, necháme se ponořit do atmosféry nejpohodovějšího thajského města
    • v Chiang Rai ochutnáme hrst pražených kobylek a vydáme se na 2-3 denní trek horskou džunglí, kdy naši místní průvodci nám ukážou, co vše se dá udělat z bambusu
    • plážová část expedice tj. jižní pobřeží a nějaký pěkný ostrov třeba Koh Bulon nebo národní park Tarutao

Co o expedici do Thajska říkají naši účastníci?

U Jurka musím vyzvednout jeho průvodcovské schopnosti, orientace tam kde byl i nebyl. Odpovědi na otázky, které neznal, tak je večer vygoogloval a zodpověděl – např. kdo žil tam a v jakém století a tomu podobné. Perfektní průvodce, není co dodat.

Johnny má větší přednosti ve fotografování, na to jak je mladý, ale i organizační a průvodcovské schopnosti jsou na vysoké úrovni.

Navíc se dokaží Jurek i Johnny velice dobře sžít a být i dobrými kamarády na cestách i po nich. Oba Jurek i Johnny zorganizovali Thajskou výpravu opravdu na jedničku s hvězdičkou.

Věřím, že i další expedice budou úspěšné a já určitě pojedu s nimi znovu a moc rád.

Petr Kuš

Reference dalších účastníků minulých expedic do Thajska naleznete zde. Přečtěte si také zápisky z našeho expedičního deníku z roku 2014 nebo fotky z expedice 2015 a 2016.

Cena

Vodopády Erawan

Vodopády Erawan

V ceně expedice jsou zahrnuty průvodcovské služby (tj. vaše účast na expedici). Ostatní typy cestovních služeb se budou zařizovat na místě podle potřeb účastníků expedice. Jednotlivé výdaje si účastníci budou platit sami, proto níže uvádíme jejich obvyklé ceny.

 

Ubytování

Budeme si hledat ubytování v hotýlcích, penzionech a hostelech, a zřejmě budeme spát i ve venkovských chatrčích na kuřích nožkách (během treku), v bungalovech (na pláži) a možná taky v typické thajské rodině (překvápko :-)). Ceny jsou levné od 70-250 Kč/osoba/noc, v Bangkoku a na ostrovech jsou ceny vyšší. Celkové náklady na ubytování během expedice by se měly vejít do 3 000 Kč.

Strava

Výběr pouličních stánků je vskutku bohatý

Výběr pouličních stánků je vskutku bohatý

Co si koupíme, to budeme jíst – převážně v místních restauracích, vývařovnách a na ulici. Thajská kuchyně je světově známá, zdravá, levná a pestrá. Kdo nemá rád citronovou šťávu, zázvor nebo čili, bude trpět hlady :-)

Orientační ceny snad nemá cenu ani uvádět, věřte nám, jídlo je hodně levné. Pro představu curry s rýží za 30 Kč, vydatná polévka 15 Kč, nudle Pad Thai 15 Kč, atd. Ceny jídel na ostrovech jsou 4x dražší. Vlastně, všechno je tam dražší.

Doprava

Tuk tuk bude náš velice častý dopravní prostředek

Tuk tuk bude náš velice častý dopravní prostředek

Do Thajska poletíme ať už to bude z Prahy nebo z okolních letišť jako jsou Berlín, Mnichov nebo Vídeň. Odhadovaná cena za zpáteční dopravu je 12000 až 18000 Kč.

V Thajsku se budeme přepravovat hlavně místními autobusy, minibusy, vlakem, pěšky, taxíkem, tuk-tukem, letadlem či na skútru. Počítejte rovněž s nočními přejezdy. Náklady za místní dopravu během celé expedice odhadujeme na maximálně 4 000 Kč (vč. odhadu ceny jednosměrné letenky Chiang Rai-Bangkok-Phuket).

Ostatní

A bude i koupačka

A bude i koupačka

Vízum není potřeba, očkovat se doporučuje proti bříšním tyfu a žloutence A a B.

Další odhadované náklady: půjčení motorky 100 Kč na den, 2-denní trek v džungli cca 1 500 Kč.

Chcete-li cenově srovnat naši expedici do Thajska se zájezdy cestovních kanceláří, sečtěte u naší expedice částky za průvodcovské služby, odhadovanou částku za dopravu do Thajska a v Thajsku, a za ubytování (tj. přibližně 41 500 Kč), a tuto celkovou částku srovnejte s cenou za 3 týdenní letecký zájezd jakékoliv cestovní kanceláře. I v tomto ohledu vycházíme podstatně lépe, asi tak o polovinu.

Předpokládáme, že vaše celkové náklady (včetně stravy, suvenýrů, výletů, apod.) na tuto expedici nepřevýší 46 000 Kč.

Pro více informací o našich expedicích doporučujeme přečíst Pohodové expedice, Jak se přihlásit, Často kladené otázky a Reference.