Expedice Thajsko – leden/únor 2018

Termín: leden/únor 2018, cca 17 dní
Počet účastníků: 7-9 + 1 průvodce
Průvodce: Jurek Szurman
Náročnost: pohodička
Základní cena za účast (viz slevy): 14 500 Kč
Uzavírka přihlášek: přijímáme nezávazné přihlášky

Nezávazně přihlásit

 

 

 

Hlavní body expedice Thajsko 2018, „naší srdcovky“

    • 2 dny strávíme v super cool Bangkoku
    • cestou na sever navštívíme ležérní vesnici Kanchanaburi, budeme trekovat k vodopádům Erawan a můžeme se podívat na slavný most přes řeku Kwai, na kolech prozkoumáme historický park Ayutthaya
    • dáme si pravou thajskou masáž u slepých masérů nebo místních vězenkyň v Chiang Mai, necháme se ponořit do atmosféry nejpohodovějšího thajského města
    • v Chiang Rai ochutnáme hrst pražených kobylek a vydáme se na 2-3 denní trek horskou džunglí, kdy naši místní průvodci nám ukážou, co vše se dá udělat z bambusu
    • plážová část expedice tj. jižní pobřeží a nějaký pěkný ostrov třeba Koh Bulon nebo národní park Tarutao

Co o expedici do Thajska říkají naši účastníci?

Super zážitek! Jednoznačně nejlepší dovolená, co jsem zažil. Bylo to jako 10 dovolených zabalených do jednoho třítýdenního úžasného zážitku. Skvělá organizace – díky Jurku, odvedl jsi perfektní práci a ještě jsme se s Tebou skvěle bavili! Určitě pojedu znovu a vřele všem doporučuji.
Nepřenosná zkušenost! Kdo nevyzkouší, nepozná!
Díky.

Petr Kopecký

Expedice předčila mé očekávání. Rozhodla jsem se pro ni na poslední chvíli a opravdu toho nelituji. Poznala jsem novou zemi způsobem, který se mi moc zamlouval. Viděla jsem spoustu míst, které bych z okolí x-hvězdičkového hotelu nezahlédla  a ani z klimatizovaného autobusu renomované cestovní kanceláře. A pokud bych toto chtěla zažít na vlastní pěst, tak by mě to stálo nemalé úsilí a spousty času nad přípravami. Tento způsob cestování je krásný kompromis – člověk se cítí svobodně, ne až tak organizovaně a přitom je o něj pohádkově postaráno. Může se částečně podílet i na různých změnách plánů expedice, pokud to schválí i ostatní členové. Jurek měl vše připravené a dokázal úžasně improvizovat, když to bylo nutné. Nejsem zvyklá plýtvat časem, ale na dovolené nemám ani ráda, když musím pořád hlídat hodinky. Na expedici jsem měla pocit, že je každá minuta zajímavá a využitá. Přitom byla pohoda a nikdo si nestěžoval, že už musíme někde být a někam běžet. A když byla potřeba, všichni šli jako jeden muž a nebyl problém. A to je další stránka věci…  Potkala jsem lidi, které bych v normálním životě asi nevyhledávala. Zjistila jsem, že jsou do jednoho jedineční a nezkazí žádnou legraci. Bylo úžasné je poznat. I náš průvodce Jurek, se stal jedním z nás. Bylo nás devět. A když jsme se na letišti loučili, měla jsem pocit, že se loučím s velkou rodinou. Bude se mi stýskat… Někdy jede člověk do cizí země i z jiného důvodu, než že ji chce poznat. Třeba něco hledá, před něčím utíká a nebo si jenom potřebuje udělat v životě pořádek. Mě se to podařilo, expedice mi dala mi mnoho. Děkuji.

Radka Fišerová

Reference dalších účastníků minulých expedic do Thajska naleznete zde. Přečtěte si také zápisky z našeho expedičního deníku z roku 2014 nebo fotky z expedice 2015 a 2016.

Cena

Vodopády Erawan

Vodopády Erawan

V ceně expedice jsou zahrnuty průvodcovské služby (tj. vaše účast na expedici). Ostatní typy cestovních služeb se budou zařizovat na místě podle potřeb účastníků expedice. Jednotlivé výdaje si účastníci budou platit sami, proto níže uvádíme jejich obvyklé ceny.

 

Ubytování

Budeme si hledat ubytování v hotýlcích, penzionech a hostelech, a zřejmě budeme spát i ve venkovských chatrčích na kuřích nožkách (během treku), v bungalovech (na pláži) a možná taky v typické thajské rodině (překvápko :-)). Ceny jsou levné od 70-250 Kč/osoba/noc, v Bangkoku a na ostrovech jsou ceny vyšší. Celkové náklady na ubytování během expedice by se měly vejít do 3 500 Kč.

Strava

Výběr pouličních stánků je vskutku bohatý

Výběr pouličních stánků je vskutku bohatý

Co si koupíme, to budeme jíst – převážně v místních restauracích, vývařovnách a na ulici. Thajská kuchyně je světově známá, zdravá, levná a pestrá. Kdo nemá rád citronovou šťávu, zázvor nebo čili, bude trpět hlady :-) Průvodce Jurek je na thajskou kuchyni zaměřený, nedá na ni dopustit, takže se můžete těšit na chuťové orgie :-).

Orientační ceny snad nemá cenu ani uvádět, věřte nám, jídlo je hodně levné. Pro představu curry s rýží za 40 Kč, vydatná polévka 20 Kč, nudle Pad Thai 20 Kč, atd. Ceny jídel na ostrovech jsou 4x dražší. Vlastně, všechno je tam dražší, ale dají se najít místní super vývařovny.

Doprava

Tuk tuk bude náš velice častý dopravní prostředek

Tuk tuk bude náš velice častý dopravní prostředek

Do Thajska poletíme ať už to bude z Prahy nebo z okolních letišť jako jsou Berlín, Mnichov nebo Vídeň. Odhadovaná cena za zpáteční dopravu je 12000 až 18000 Kč.

V Thajsku se budeme přepravovat hlavně místními autobusy, minibusy, vlakem, pěšky, taxíkem, tuk-tukem, letadlem či na skútru. Počítejte rovněž s nočními přejezdy. Náklady za místní dopravu během celé expedice odhadujeme na maximálně 4 000 Kč (vč. odhadu ceny jednosměrné letenky Chiang Rai-Bangkok a případně na další ostrov).

Ostatní

A bude i koupačka

A bude i koupačka

Vízum není potřeba, očkovat se doporučuje proti bříšním tyfu a žloutence A a B.

Další odhadované náklady: půjčení motorky 100 Kč na den, 2-denní trek v džungli cca 1 500 Kč.

Chcete-li cenově srovnat naši expedici do Thajska se zájezdy cestovních kanceláří, sečtěte u naší expedice částky za průvodcovské služby, odhadovanou částku za dopravu do Thajska a v Thajsku, a za ubytování (tj. přibližně 41 500 Kč), a tuto celkovou částku srovnejte s cenou za 3 týdenní letecký zájezd jakékoliv cestovní kanceláře. I v tomto ohledu vycházíme podstatně lépe, asi tak o polovinu.

Předpokládáme, že vaše celkové náklady (včetně stravy, suvenýrů, výletů, apod.) na tuto expedici nepřevýší 46 000 Kč. Nadměrná konzumace alkoholu může tuto částku navýšit :-)

Pro více informací o našich expedicích doporučujeme přečíst Pohodové expedice, Jak se přihlásit, Často kladené otázky a Reference.