Dovolujeme si vám představit novinku na českém a slovenském trhu – obrázkový slovníček ICOON, který vznikl v Berlíně v nakladatelství Amberpress pod vedením populární designerky polského původu Gosi Warrink.icoon_logo

Představte si, že si takhle cestujete světem a najednou se ocitnete v zemi, kde neznáte místní řeč a se znalostí mezinárodního jazyka si nevystačíte. Co pak uděláte, abyste se mohli porozumět s místním obyvatelstvem? Můžete hrát pantomimu, komunikovat rukama-nohama, kreslit obrázky…anebo, máte štěstí a v kapse slovníček ICOON. Pak stačí jenom ukázat na požadovaný obrázek nebo jejich kombinaci a tímto jednoduchým způsobem komunikovat.

Představte si, že máte děti, které chcete naučit nějaký cizí jazyk. Slovníček ICOON je v tomto ohledu neocenitelný, protože obsahuje obrázky všech důležitých slov, které tvoří základ slovní zásoby jakéhokoliv jazyka. Navíc, je to pro děti velká hra rozpoznat všechny ty obrázky :).

ICOON ve zkratceicoon-bildwoerterbuch-symbole

Každý ICOON slovníček obsahuje přibližně 2 000 piktogramů, malých obrázků či barevných fotografií předmětů, znaků, barev, jídla, emocí atd., na které jednoduše ukážete a tímto způsobem se snadno dorozumíte. Slovníček je rozdělen do 12 kategorií pro snažší orientaci a rychlé vyhledání požadovaného obrázku: doprava, ubytování, jídlo, zdraví, hygiena, ošacení, barvy, emoce, úřady, peníze, míry a jednotky, a mapy světa. I když má slovníček kolem 75 stran, váží pouhých 70 gramů a je tak malý, že se vám snadno vejde do kapsy.

Sami slovníček hojně využíváme na našich Zirhamia expedicích, zvláště neocenitelný byl v Číně 🙂 Nicméně slovníčky ICOON nevyužijete pouze během cestování. Základní nebo jazykové školy je používají jako výborné pomůcky pro děti pro výuku cizího jazyka. Jakéhokoliv. Také odborníci na logopedii si je velmi oblíbili.

Typy slovníčků a cena

V současnosti vám můžeme nabídnout ICOON slovníček v 5 verzích. ICOON Croco, Magenta a Camouflage se liší pouze obalem.

  • ICOON Communicator – 1700 obrázků, 400 fotek, 80 stran, 74 gramů – cena 250 Kč
  • ICOON Camouflage – 2000 obrázků, 400 fotek, 76 stran, 62 gramů – nedostupný
  • ICOON Croco – 2000 obrázků, 400 fotek, 76 stran, 62 gramů – nedostupný
  • ICOON Magenta – 2000 obrázků, 400 fotek, 76 stran, 62 gramů – nedostupný
  • ICOON + (verze XXXL pro Američany :D) – 2800 obrázků, 400 fotek, 100 stran, 130 gramů – cena 350 Kč

Slovníčky můžete objednat na info@zirhamia.cz. Poštovné 50Kč. Platba předem převodem na účet.

Prodává Jurek (tj. Ing. Jerzy Szurman, viz Kontakt), který je výhradním distributorem slovníčků ICOON pro ČR a SR.

Nabídka pro firmy, školy, knihkupectví (vlastní logo, B2B)

Líbí se vám slovníček ICOON natolik, že si ho přejete zařadit do svého portfolia produktů, které prodáváte? Není problém. Co takhle slovníček oděný ve vašich firemních barvách a s vlastním logem? Není problém. Více odebraných kusů, lepší ceny.

Pro individuální nabídku prosím pište na info@zirhamia.cz.

Orbis pictus, aneb ICOON v praxi