Iran Grunge Flag od Nicolas Raymond / CC BY 3.0

Iran Grunge Flag od Nicolas Raymond / CC BY 3.0

Chcete-li vycestovat do Íránu, musíte mít vízum, o které se žádá osobně na íránské ambasádě (až 45-denní turistická víza) nebo po příletu na mezinárodním letišti v Íránu (30 denní letištní víza, „visa on arrival“). Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, nutnou podmínkou k získání víza je mít zařízeno tzv. vízové referenční číslo (Visa Reference Number, Visa Grant Notice), které vydává íránské ministerstvo zahraničních věcí a které víceméně znamená, že iránská vláda si vás ověřila a že jste OK pro vstup do Íránu.

Ve spojení s ověřenou íránskou cestovní agenturou Touran Zamin můžeme toto vízové referenční číslo zajistit za lepších podmínek, neboť naše žádosti berou přednostně, vyřizují je rychleji (normálně do 10 pracovních dní, do 5 pracovních dní expresně) a taky levněji. Navíc, nemusíte posílat peníze do zahraničí (platba stojí 50-200 Kč). Úspěšnost získání vízového ref. čísla přes naši spřátelenou íránskou cestovku je 99,99 %.

Cena vízového referenčního čísla do Íránu

 • 1 000 Kč v normálním režimu do 10 íránských pracovních dní,
 • 2 000 Kč v expresním režimu do 5 íránských pracovních dní,
 • 2 000 Kč pokud vám bylo referenční číslo v minulosti zamítnuto, do 10 íránských pracovních dní

V případě expresního vyřízení předáváme žádost íránskému ministerstvu ještě ten den, kdy obdržíme peníze na účet a je už pak na ministerstvu, za jak dlouho referenční číslo vystaví, ale obvykle to udělá do 3 dnů. Žádosti firemních klientů vyřizujeme bez čekání na platbu. Upozorňujeme zájemce o referenční číslo, že toto číslo má platnost cca 2 měsíce od vydání íránským ministerstvem pokud chcete vyřídit vízum na jakékoliv íránské ambasádě a 3 měsíce, pokud budete žádat o vízum až na íránských letištích.

Na referenční čísla se nevztahují naše slevy.

Vízové informace byly aktualizovány k 1. 2. 2024.
Upozorňujeme cestující, kteří si chtějí vyřídit e-vízum až po příletu do Íránu, že na letišti v Praze a ve Vídni je špatně vyškolený, navíc arogantní personál, který v posledních 2 měsících odmítal některé cestující odbavit k letu na základě platného vízového referenčního čísla. Pokud máte na ref. čísle po naskénování QR kódu hlášku „Application status: Accepted (Not issued)“ je to správně, protože status se změní po příletu do Íránu a zaplacení 75 EUR na „Visa issued“. Pro případ, že se vám to stane, trvejte na správnosti a platnosti dokumentu, kontaktujte svoji aerolinku, odvolávejte se na managery, na IATA pravidla, na fakt, že si letištní personál může zavolat do Teheránu a ověřit si to tam. A i kdyby to nepomohlo, tak chtějte písemné potvrzení, že vás do letadla nepustili i přes platnost všech dokumentů ať můžete pak požadovat kompenzaci. Pokud nechcete zažít dobrodružství na letišti v Praze či Vídni, vyřiďte si vízum na ambasádě Íránu v Praze – podle posledních informací to tam funguje svižně. Odmítnutí boardingu hrozí zejména u Turkish Airlines – tato aerolinka se tupě rozhodla, že nezaplacená ref. čísla neboli Visa Grant Notice k zaplacení a vyřízení víza po příletu do Íránu prostě nebudou uznávat a odmítnou vám boarding.

 

Jak postupovat?

 1. Vyplnit a odeslat objednávku vízového referenčního čísla kliknutím na tlačítko níže. Formulář je jednoduchý, budete však muset ještě přiložit 2 následující přílohy v souborech *.jpg (návod zde):
  a) cestovní pas (stránka s údaji)
  b) pasová fotografie (průkazové foto, aktuální foto)
 2. Po zkontrolování údajů vás vyzveme k zaplacení nevratného poplatku za zprostředkování vízového referenčního čísla).
 3. Jakmile obdržíme peníze na účet, požádáme našeho partnera o zpracování žádosti íránským ministerstvem a pokud je vaše osoba OK, vystaví vám oficiální dokument s referenčním číslem, který vám zašleme e-mailem.
 4. S vízovým referenčním číslem v kapse můžete požádat o vízum na ambasádě nebo íránském letišti, které jste uvedli ve formuláři. Pro expresní zařízení referenčního čísla nás kontaktujte co nejdříve, berte však na vědomí, že doba zařízení je do 5 íránských pracovních dní (čtvrtek a pátek jsou v Íránu nepracovní dny).

Dříve než si objednáte ref. číslo níže, prosíme, abyste si prostudovali Často kladené otázky týkající se referenčních čísel. Můžete se rovněž informovat na e-mailu viza@zirhamia.cz.

 

Závazně objednat vízové referenční číslo do Íránu

 

 

Pár důležitých informací zdarma: 🙂

 1. pokud jste novinář, do Íránu vás zřejmě nepustí
 2. pokud jste fotograf nebo pracujete v TV, budete mít velké problémy referenční číslo získat.
 3. pokud máte v pase razítko Izraele, do Íránu vás určitě nepustí
 4. pro letištní vízum potřebujete pas s biometrickými prvky, pro turistické vízum postačí normální pas (i když na oficiální stránkách ambasády se píše, že musíte mít bio-pas)

 

Reference

Nic iné ako maximalné odporučanie. Super přístup, ochota a hlavně rychlost. Ďakujem.

Stanislav Bilas

Využili sme služby Zirhamie pri žiadaní o referenčné čísla pre vstup do Iránu. Do štyroch dní sme mali dokumenty v inboxoch. Excelentný servis.

Vladimír Otrísal

Se zprostředkováním referenčního čísla jsme byli naprosto spokojeni. I přesto, že jsme o něj žádali před Vánocemi, vše se stihlo v termínu. Děkujeme.

Suchanovi

Skvělý a rychlý servis, příjemná spolupráce. Zařizovali jsme si s přítelem referenční čísla na vízum do Íránu a vše šlo skvěle. Doporučujeme!

Monika Jiroutová

Perfektní informace, rychlost a spolehlivost. Dozvíte se více, než na kterémkoli cestovatelském webu!

Bohumír Krampera

Všechny naše reference si můžete přečíst zde.