Vízum do Ugandy

Uganda

Uganda Grunge Flag od Nicolas Raymond / CC BY 3.0

Turistické vízum do Ugandy potřebují všichni občané České (a taky Slovenské) republiky, kteří se chystají do Ugandy na dovolenou. Možností, jak získat vízum do Ugandy bylo v minulosti několik, nicméně v roce 2016 ugandská vláda spustila systém online vízových žádostí a povolení, který návštěvníkům Ugandy zjednodušuje celý vízový proces a podstatně zkracuje dobu čekání na imigračním oddělení na ugandských hranicích.

Pokud si chcete před cestou vyřídit reálné ugandské vízum do pasu, můžete se o to pokusit na nejbližší ambasádě Ugandy, která se nachází v Berlíně. Nicméně, od 15. srpna 2017 se všechny žádosti a platby za vízové poplatky stejně musí uskutečnit online, navíc v případě této berlínské pobočky je třeba použít jakéhosi výhradního (tedy předraženého) zprostředkovatele, firmy Bridge Corporation. Tuto možnost tedy nedoporučujeme.

 

Rychlá fakta o online vízech do Ugandy

 • na základě vízové žádosti obdržíte tzv. Visa Approval Letter, což je jakýsi „vízový schvalovací dopis“, který my nazýváme E-vízum. Tento dokument sice není vízum samotné, nicméně, na jeho základě vám bude reálné vízum do pasu nalepeno po příjezdu/příletu do Ugandy. Rozhodnutí o udělení vstupu do země má vždy imigrační úředník, což je však standardní praxe všude na světě.
 • je možné využít při leteckém i pozemním vstupu do Ugandy
 • e-vízum má platnost 90 dní od vydání, tudíž nedoporučujeme o něj žádat s příliš velkým předstihem. Ve zkratce, máte 90 dnů na to, abyste vstoupili do Ugandy, jinak budete muset žádat o nové e-vízum.
 • potřebujete platný pas s dobou platnosti minimálně 6 měsíců od předpokládaného data odjezdu z Ugandy.
 • všechny vízové poplatky jsou zahrnuty v ceně e-víza, tj. na hranicích se již nic neplatí.

 

Cena zprostředkování víz do Ugandy

Rádi vám pomůžeme se zprostředkováním e-víza do Ugandy. V současnosti nabízíme tyto druhy ugandských víz pro turistické účely:

 • Jednovstupové turistické e-vízum do Ugandy s maximálním pobytem 3 měsíců, cena 1900 Kč
 • Vícevstupové turistické e-vízum do Ugandy, Rwandy a Keni  s maximálním pobytem 3 měsíců, cena 2900 Kč. Jedná se o tzv. East Afrika Tourist Visa. Podmínkou je, že musíte nejdřív vstoupit do Ugandy, kde získáte toto vízum a pak si můžete cestovat libovolně v těchto 3 zemích.

Vyřízení těchto e-víz se standardně pohybuje od 1 až do 10 pracovních dní, většinou z důvodu občasných prostojů na ugandské straně. Zatím jsme neobjevili příčinu, ale třeba se to s časem stabilizuje. Na zprostředkování víz do Ugandy se nevztahují naše slevy.

 

Jak postupovat

 1. Vyplnit a odeslat objednávku e-víza do Ugandy kliknutím na tlačítko níže. Tam si také vybere druh víza, o který máte zájem. Vyplnění formuláře nezabere déle než 15 minut a formulář je celý v češtině. Přichystejte si rovněž tyto dokumenty v souborech *.pdf nebo *.jpg v maximální velikosti 250 kB:
  • scan cestovního pasu (tj. té stránky s údaji)
  • scan pasové fotky
  • scan potvrzení o očkování proti žluté zimnici (nejlépe na mezinárodním očkovacím průkazu)
  • pro East Africa Tourist vízum potřebujete navíc doložit:
   • itinerář cesty
   • zpáteční letenku
 2. Po přijetí žádosti vás automatickým emailem vyzveme k zaplacení nevratného poplatku za zprostředkování e-víza do Ugandy, protože jednoduše nemůžeme brát zodpovědnost za zamítnutí vaší žádosti.
 3. Po tom, co obdržíme peníze na účet, zkontrolovanou vízovou žádost za vás podáme a veškeré vízové náklady uhradíme. V případě, že si ugandská vláda vyžádá další dokumety vás budeme neprodleně kontaktovat. Věříme, že do 10 pracovních dní vše stihneme. Výsledkem bude zmiňované e-vízum tj. Visa Approval Letter, který vám pošleme e-mailem.
 4. Zaslaný dokument si vytisknete, vemete sebou a předložíte na imigračním oddělení na ugandském letišti nebo na zvoleném pozemním hraničním přechodu. Výsledkem bude nalepené vízum v cestovním pasu, vstupní razítko a začínající dovolená v Ugandě :-).

 

Závazně objednat e-vízum do Ugandy

 

Objednat turistické e-vízum do Ugandy

 

Prostudujte Často kladené otázky o vízech do Ugandy a pokud zde na svoji otázku nenaleznete odpověď, informujte se na e-mailu viza@zirhamia.cz.

 

Reference

Přečtěte si spokojené ohlasy na náš vízový servis od našich klientů.

Vstřícný přístup a rychlé jednání. Byť jsme vše zařizovali na poslední chvíli, referenční čísla jsme včas dostali. Doporučuji. Mimochodem tyto čísla byla to, co úředníky na letišti v Teheránu zajímalo. Vízum jsme tak dostali během 10 minut.

Libor Jelen

Kdo chce jistotu a pohodlí, těm lze jen doporučit.

Petr Kotrlík

Snadné získání referenčního čísla, pak ale nečinnost ambasády v Praze. S referenčním číslem absolutně bezproblémové získání víza na letišti v Teheránu.

Petr Fridrich

Přidělení referenčního čísla bylo bleskové po připsání poplatku na účet (za ty peníze aby ne). Komunikace pružná. Není k tomu co dodat.

Pavel Stanke

Všechno proběhlo hladce a k naprosté spokojenosti. Pokud někdo potřebuje referenční číslo pro íránské vízum, je na správném místě.

Jiří Vandas