Vízum do Ugandy

Uganda

Uganda Grunge Flag od Nicolas Raymond / CC BY 3.0

Turistické vízum do Ugandy potřebují všichni občané České (a taky Slovenské) republiky, kteří se chystají do Ugandy na dovolenou. Možností, jak získat vízum do Ugandy bylo v minulosti několik, nicméně v roce 2016 ugandská vláda spustila systém online vízových žádostí a povolení, který návštěvníkům Ugandy zjednodušuje celý vízový proces a podstatně zkracuje dobu čekání na imigračním oddělení na ugandských hranicích.

Pokud si chcete před cestou vyřídit reálné ugandské vízum do pasu, můžete se o to pokusit na nejbližší ambasádě Ugandy, která se nachází v Berlíně. Nicméně, od 15. srpna 2017 se všechny žádosti a platby za vízové poplatky stejně musí uskutečnit online, navíc v případě této berlínské pobočky je třeba použít jakéhosi výhradního (tedy předraženého) zprostředkovatele, firmy Bridge Corporation. Tuto možnost tedy nedoporučujeme.

 

Rychlá fakta o online vízech do Ugandy

 • na základě vízové žádosti obdržíte tzv. Visa Approval Letter, což je jakýsi „vízový schvalovací dopis“, který my nazýváme E-vízum. Tento dokument sice není vízum samotné, nicméně, na jeho základě vám bude reálné vízum do pasu nalepeno po příjezdu/příletu do Ugandy. Rozhodnutí o udělení vstupu do země má vždy imigrační úředník, což je však standardní praxe všude na světě.
 • je možné využít při leteckém i pozemním vstupu do Ugandy
 • e-vízum má platnost 90 dní od vydání, tudíž nedoporučujeme o něj žádat s příliš velkým předstihem. Ve zkratce, máte 90 dnů na to, abyste vstoupili do Ugandy, jinak budete muset žádat o nové e-vízum.
 • potřebujete platný pas s dobou platnosti minimálně 6 měsíců od předpokládaného data odjezdu z Ugandy.
 • všechny vízové poplatky jsou zahrnuty v ceně e-víza, tj. na hranicích se již nic neplatí.

 

Cena zprostředkování víz do Ugandy

Rádi vám pomůžeme se zprostředkováním e-víza do Ugandy. V současnosti nabízíme tyto druhy ugandských víz pro turistické účely:

 • Jednovstupové turistické e-vízum do Ugandy s maximálním pobytem 3 měsíců, cena 1900 Kč
 • Vícevstupové turistické e-vízum do Ugandy, Rwandy a Keni  s maximálním pobytem 3 měsíců, cena 2900 Kč. Jedná se o tzv. East Afrika Tourist Visa. Podmínkou je, že musíte nejdřív vstoupit do Ugandy, kde získáte toto vízum a pak si můžete cestovat libovolně v těchto 3 zemích.

Vyřízení těchto e-víz se standardně pohybuje od 1 až do 10 pracovních dní, většinou z důvodu občasných prostojů na ugandské straně. Zatím jsme neobjevili příčinu, ale třeba se to s časem stabilizuje. Na zprostředkování víz do Ugandy se nevztahují naše slevy.

 

Jak postupovat

 1. Vyplnit a odeslat objednávku e-víza do Ugandy kliknutím na tlačítko níže. Tam si také vybere druh víza, o který máte zájem. Vyplnění formuláře nezabere déle než 15 minut a formulář je celý v češtině. Přichystejte si rovněž tyto dokumenty v souborech *.pdf nebo *.jpg v maximální velikosti 250 kB:
  • scan cestovního pasu (tj. té stránky s údaji)
  • scan pasové fotky
  • scan potvrzení o očkování proti žluté zimnici (nejlépe na mezinárodním očkovacím průkazu)
  • pro East Africa Tourist vízum potřebujete navíc doložit:
   • itinerář cesty
   • zpáteční letenku
 2. Po přijetí žádosti vás automatickým emailem vyzveme k zaplacení nevratného poplatku za zprostředkování e-víza do Ugandy, protože jednoduše nemůžeme brát zodpovědnost za zamítnutí vaší žádosti.
 3. Po tom, co obdržíme peníze na účet, zkontrolovanou vízovou žádost za vás podáme a veškeré vízové náklady uhradíme. V případě, že si ugandská vláda vyžádá další dokumety vás budeme neprodleně kontaktovat. Věříme, že do 10 pracovních dní vše stihneme. Výsledkem bude zmiňované e-vízum tj. Visa Approval Letter, který vám pošleme e-mailem.
 4. Zaslaný dokument si vytisknete, vemete sebou a předložíte na imigračním oddělení na ugandském letišti nebo na zvoleném pozemním hraničním přechodu. Výsledkem bude nalepené vízum v cestovním pasu, vstupní razítko a začínající dovolená v Ugandě :-).

 

Závazně objednat e-vízum do Ugandy

 

Objednat turistické e-vízum do Ugandy

 

Prostudujte Často kladené otázky o vízech do Ugandy a pokud zde na svoji otázku nenaleznete odpověď, informujte se na e-mailu viza@zirhamia.cz.

 

Reference

Přečtěte si spokojené ohlasy na náš vízový servis od našich klientů.

Snadné získání referenčního čísla, pak ale nečinnost ambasády v Praze. S referenčním číslem absolutně bezproblémové získání víza na letišti v Teheránu.

Petr Fridrich

Oceňuji rychlé a bezproblémové vyřízení víz, automatické zaslání daňového dokladu. Zcela určitě doporučuji!

Pavel Barták

Rychlé jednáni kluků, osobní profesionální přístup, určitě mohu doporučit. Referenční číslo zařídili bez nervů a stresu.

Jiří Krömer

Ráda bych se podělila o svou velmi příjemnou zkušenost s cestovní agenturou Zirhamia. Každý, kdo si zřizuje víza do méně obvyklých destinací, či na delší dobu jistě ví, jak únavným se tento proces může stát. Po předchozích zkušenostech neustálého běhání, pátrání a zmatených informací z ostatních zdrojů mi doporučená cestovní agentura Zirhamia vyřídila můj požadavek rychle a bez složitých otázek, formulářů a postupů. Navíc komunikace probíhala příjemně, avšak rychle a efektivně, což považuji v dnešní době za poměrně vzácnost :-). Doporučuji všem, kteří potřebují pomoci vyřídit své záležitosti rychle a efektivně, prostě tak, jako normální lidé :-).

Soňa Štastná

Referenční číslo jsem získal naprosto bez problemů, a hlavně za velmi dobrou cenu.

David Pokorný