Uganda

Uganda Grunge Flag od Nicolas Raymond / CC BY 3.0

Turistické vízum do Ugandy potřebují všichni občané České (a taky Slovenské) republiky, kteří se chystají do Ugandy na dovolenou. Možností, jak získat vízum do Ugandy bylo v minulosti několik, nicméně v roce 2016 ugandská vláda spustila systém online vízových žádostí a povolení, který návštěvníkům Ugandy zjednodušuje celý vízový proces a podstatně zkracuje dobu čekání na imigračním oddělení na ugandských hranicích.

Pokud si chcete před cestou vyřídit reálné ugandské vízum do pasu, můžete se o to pokusit na nejbližší ambasádě Ugandy, která se nachází v Berlíně. Nicméně, od 15. srpna 2017 se všechny žádosti a platby za vízové poplatky stejně musí uskutečnit online, navíc v případě této berlínské pobočky je třeba použít jakéhosi výhradního (tedy předraženého) zprostředkovatele, firmy Bridge Corporation. Tuto možnost tedy nedoporučujeme.

 

Rychlá fakta o online vízech do Ugandy

 • na základě vízové žádosti obdržíte tzv. Visa Approval Letter, což je jakýsi „vízový schvalovací dopis“, který my nazýváme E-vízum. Tento dokument sice není vízum samotné, nicméně, na jeho základě vám bude reálné vízum do pasu nalepeno po příjezdu/příletu do Ugandy. Rozhodnutí o udělení vstupu do země má vždy imigrační úředník, což je však standardní praxe všude na světě.
 • je možné využít při leteckém i pozemním vstupu do Ugandy
 • e-vízum má platnost 90 dní od vydání, tudíž nedoporučujeme o něj žádat s příliš velkým předstihem. Ve zkratce, máte 90 dnů na to, abyste vstoupili do Ugandy, jinak budete muset žádat o nové e-vízum.
 • potřebujete platný pas s dobou platnosti minimálně 6 měsíců od předpokládaného data odjezdu z Ugandy.
 • všechny vízové poplatky jsou zahrnuty v ceně e-víza, tj. na hranicích se již nic neplatí.

 

Proč využít náš vízový servis?

 • máme skvělé reference od klientů, kterým jsme s vízy v minulosti pomáhali (přes 3 000)
 • naše ceny jsou férové a v naprosté většině nejnižší na českém i mezinárodním trhu
 • neriskujete, že vaše vízová žádost bude zamítnuta – máme dlouholeté zkušenosti, v cestování i ve vízech se vyznáme. Jednoduše víme, na co si dát pozor. Všechny žádosti pečlivě kontrolujeme, proto nabízíme garanci úspěchu. Nezískáte-li od nás požadované vízum, celou zaslanou částku vám vrátíme zpět na účet.
 • neriskujete zneužití své platební karty, pokud si o vízum zažádáte sami (ať už na oficiálních stránkách nebo těch podvodných, které se tváří jako oficiální)
 • neriskujete zneužití vašich osobních údajů – některé cestovní agentury nabízejí víza za směšně nízkou cenu, avšak vaše osobní údaje směle prodávají. My toto neděláme. Navíc, po vyřízení víza vaše osobní údaje kompletně mažeme.

 

Cena zprostředkování víz do Ugandy

Rádi vám pomůžeme se zprostředkováním e-víza do Ugandy. V současnosti nabízíme tyto druhy ugandských víz pro turistické účely:

 • Jednovstupové turistické e-vízum do Ugandy s maximálním pobytem 3 měsíců, cena 1900 Kč
 • Vícevstupové turistické e-vízum do Ugandy, Rwandy a Keni  s maximálním pobytem 3 měsíců, cena 2900 Kč. Jedná se o tzv. East Afrika Tourist Visa. Podmínkou je, že musíte nejdřív vstoupit do Ugandy, kde získáte toto vízum a pak si můžete cestovat libovolně v těchto 3 zemích.

Vyřízení těchto e-víz se standardně pohybuje od 1 až do 10 pracovních dní, většinou z důvodu občasných prostojů na ugandské straně. Zatím jsme neobjevili příčinu, ale třeba se to s časem stabilizuje. Na zprostředkování víz do Ugandy se nevztahují naše slevy.

 

Jak postupovat

 1. Vyplnit a odeslat objednávku e-víza do Ugandy kliknutím na tlačítko níže. Tam si také vybere druh víza, o který máte zájem. Vyplnění formuláře nezabere déle než 15 minut a formulář je celý v češtině. Přichystejte si rovněž tyto dokumenty v souborech *.pdf nebo *.jpg v maximální velikosti 250 kB:
  • scan cestovního pasu (tj. té stránky s údaji)
  • scan pasové fotky
  • scan potvrzení o očkování proti žluté zimnici (nejlépe na mezinárodním očkovacím průkazu)
  • pro East Africa Tourist vízum potřebujete navíc doložit:
   • itinerář cesty
   • zpáteční letenku
 2. Po přijetí žádosti vás automatickým emailem vyzveme k zaplacení poplatku za e-vízum do Ugandy a jeho zprostředkování.
 3. Jakmile obdržíme peníze na účet, zkontrolovanou vízovou žádost za vás podáme a veškeré vízové náklady uhradíme. V případě, že si ugandská vláda vyžádá další dokumety vás budeme neprodleně kontaktovat. Věříme, že do 10 pracovních dní vše stihneme. Výsledkem bude zmiňované e-vízum tj. Visa Approval Letter, který vám pošleme e-mailem.
 4. Zaslaný dokument si vytisknete, vemete sebou a předložíte na imigračním oddělení na ugandském letišti nebo na zvoleném pozemním hraničním přechodu. Výsledkem bude nalepené vízum v cestovním pasu, vstupní razítko a začínající dovolená v Ugandě :-).

 

Závazně objednat e-vízum do Ugandy

 

Objednat turistické e-vízum do Ugandy

 

Prostudujte Často kladené otázky o vízech do Ugandy a pokud zde na svoji otázku nenaleznete odpověď, informujte se na e-mailu viza@zirhamia.cz.

 

Reference

Přečtěte si spokojené ohlasy na náš vízový servis od našich klientů.

Velice solidní a férová agentura pro zajištění referenčního čísla do Íránu. Vše proběhlo v naprosté spokojenosti, číslo jsem obdržel o pár dní dříve, než jsem očekával a o celém průběhu byl informován mailem. Urcitě doporučuji dalším zájemcům.

Martin Bitman

Rychlé a spolehlivé jednání při žádosti o referenční číslo potřebné k íránskému vízu.

Pavel Němeček

Perfektní informace, rychlost a spolehlivost. Dozvíte se více, než na kterémkoli cestovatelském webu!

Bohumír Krampera

Zirhamii rozhodně doporučuji všem cestovatelům do Íránu, kteří se rozhodnou zařídit si vízum ještě v ČR. Vše proběhlo bez jakýchkoliv problémů a veškerá komunikace byla vedena v přátelském a férovém duchu. Zirhamie na mě udělala velký dojem a pokud bude možnost, určitě jejich služeb znovu využiji.

Štěpán Mikeš

Perfektní přístup, Zirhamia mi pomohla i v nestandardní situaci, kdy velvyslanectví nejel web a nešlo stáhnout formulář.

Martin Cígler