Destinace: Řecké ostrovy v Sarónském zálivu
Termín: 10.-17. září, 7 dní
Náročnost: pohodička (i pro naprosté začátečníky)
Průvodci: profesionální jachtařští kapitáni
Velikost skupiny: 1 – 5 jachet
Cena za účast: 14 000 Kč
Uzávěrka přihlášek: 30. 5. 2016
Nezávazně přihlásit

 

 

 

 

Program The Yacht Weeku – Zirhamia style

  • nauka plachtění (trocha teorie a praxe) – no stress
  • plachtění, plachtění a plachění
  • opalovačka, koupačka
  • společné akce, párty, grilovačky na pláži a výlety s ostatními
  • poznávání nových míst – stáhněte si popis Sarónského zálivu (pdf)

Cíl expediceke konci uděláme závody

Zažít jedinečný týden, užít si konec léta v krásném prostředí s príma lidmi, cestovateli, dobrodruhy a seznámit se s plachtěním. Jinými slovy, chceme uspořádat českou a cestovatelskou verzi The Yacht Week, která v České republice nemá obdoby. 🙂

Kdo se může zúčastnit?

hurrrá do vody

Jednotlivec,  pár, skupinka či celá posádka. To jest každý, kdo se chce seznámit s jachtařským uměním (tj. začátečníci) nebo své plachtění posunout na vyšší level. Velice důležitou podmínkou, kterou budeme klást na všechny účastníky expedice (kromě těch všeobecných), je schopnost dobře vycházet s ostatními členy posádky jachty (nekonfliktnost, únosná míra tolerance, atd.), neboť malý prostor paluby (kajut) ani nic jiného neumožňují. V zájmu pohody a bezpečnosti na palubě je nutné dbát pokynů a povelů kapitána, který plní funkci neoficiálního „poloboha“. 🙂

Cena za účast na expedici

Se rovná ceně pronájmu jachty vč. služeb kapitána na 1 účastníka, tj. 14 000 Kč. kotvení u ostrova MilosSlevy, které obvykle poskytujeme, nemůžete bohužel na této expedici uplatnit.

Celkové náklady na expedici na jednoho účastníka se skládají z následujících dílčích položek, se kterými je třeba počítat: pronájem jachty s kapitánem včetně pojištění jachty (tj. cena za účast na expedici) dále kotvení, pojištění jachty, nafta, zpáteční doprava do cílové destinace a strava. Odhadujeme 20 až 25 000 Kč.

Doprava do Řecka

Dopravu z ČR do Atén si zařizuje každý účastník sám, protože např. bude chtít si pobyt v Řecku prodloužit. Důležité je se dostavit do předem určené maríny v Aténách 5. 9. 2015 v 15h kde bude probíhat naloďování. Můžeme zkusit i zařídit skupinovou letenku pokud by vycházela cenově výhodně. Varianty:

  1. letecky – odhad ceny zpáteční letenky Praha-Atény 5 000 Kč.
  2. vlastním autem
  3. společným autobusem – to by byla docela zajímavá 24hodinová cesta 🙂

Stravování a ostatní náklady čerstvé ústřice

Každá jachta a její posádka si na začátku plavby vytvoří společný fond, v hodnotě přibližně 100-150 EUR na osobu, ze kterého se pokryje základní strava a nápoje na celý týden (nebojte, pivo, víno a ouzo taky bude), kotvení a motorovou naftu. Posádka si bude společně vařit na jachtě (doporučený jídelníček budete mít k dispozici), občas se půjde na jídlo do restaurace. Každý podle své chuti a možností.

Ostatní

Jachta – bude se jednat o větší jachty nebo katamarány pro 8 až 10 lidí. Kapitán bude spát buďto v kajutě společně s účastníkem nebo ve své malé kapitánské kajutě (podle typu lodě).

Počasí – v září bude vedro, azuro a slunečno 🙂

Kapitáni – Profíci, kteří se jachtařením živí anebo je to jejich dlouhodobá vášeň a mají napluto tisíce (desetitisíce) námořních mil. Jsou funny a pijou rum 🙂 Extrémního pohodáře Jacka Sparrowa z filmu Piráti z Karibiku však nečekejte, naši kapitáni jsou zodpovědni za celou posádku, její bezpečnost a zdraví. První dvě naplněné jachty budou mít zřejmě české kapitány, každá další kapitány řecké.

Mořská nemoc? Buďte v klidu, mořskou nemoc nedostanete 🙂 Pokud vám bude špatně, trochu se možná vyblinkáte, uleví se vám a plujete dál 🙂 Sranda stranou, regaty se zúčastní profík záchranář a kapitán v jedné osobě, který má s podobnými případy, zkušenosti.

Co říkají účastníci minulého Yacht Weeku?

Fotky z minulého ročníku naleznete v tomto příspěvku.

Byla to paráda!!!

Honza Orel

Plavba na jachtě v Řecku byla pro mě nevšední poznávací dovolenou, ale i adrenalinovým zážitkem. Jurek zajistil skvělého kapitána, od kterého jsme se mnohé naučili a mohli sami vyzkoušet řídit loď. Doporučuji tedy všem, kteří chtějí zažít něco jiného než katalogový zájezd, poznat neokoukaná místa, ochutnat místní speciality a naučit se něčemu novému.

Tomáš Zuczek

Jachta 2014

Na této expedici spolupracujeme s jachtařskou agenturou, která má velké zkušenosti s organizací podobných regat. Nicméně, tato regata je vysloveně pro lidi, kteří milují cestování :-). Pokud se vám líbí, přihlašte se k účasti nezávazně ihned.

Trocha inspirace od kolegů z Yacht Weeku 🙂 Zase taková párty jak na videu to nebude, spíše pohodička, však víte… 🙂