Žanda mala pred našim Japonskem superové referencie a teda nesklamala vôbec – je vidno, že sa vyzná a nedá sa zaskočiť. My sme začínali skutočnosťou, že nás navigovala na diaľku a až do konca sme boli spokojní.

Mária Kurtová a Marcel Drobný

Největší cestovatelský zážitek v životě, naprostá paráda. Mít vše pod kontrolou je u Žandy samozřejmostí. Jedu znovu… a s Žandou!

Petr Volejník

Pořád mám v sobě japonské hodiny (je zrovna noc :-)), takže budu stručná – s Žandou to bylo skvělé. Díky.

Lenka Müllerová

Žanda je naprosto suverénní cestovatel, občas se splete ale problémy bravurně obratem s úsměvem vyřeší. Navíc je úžasně empatická a všímavá ke každému účastníku expedice, i když má na krku dalších 9 lidí 🙂

Petr Čapek

S Žandou se ani v Tokiu neztratíte…a pokud ano, žádný strach, Žanda si Vás najde! 🙂 Žanda se vždy dokázala flexibilně přizpůsobit situaci. Splnila jak očekávání a požadavky celé skupiny, tak i individuální. Japonsko a Žanda je ta správná volba! 🙂

Markéta Donátová

Žanda je neřízená střela! Velmi sebejistá žena, ale také přátelská, vtipná, velice zvídavá a snažila se vyhovět, poradit a tmelit naši skupinu. Někdy až příliš rychlá a malinko zmatečná a roztržitá, což dovedlo vysilovat, ale mně to opravdu nevadilo. Jde o expedici, o zážitky, někdy o boj o holý život (když máte ukrutný hlad a všechny restaurace jsou zavřené…). Žanda dokázala ukecat Japonce tam, kde jsme v to ani nedoufali. Expedici doporučuji, zažijete něco nevídaného:)

Káťa Čapková

Z japonské expedice vedené Žandou jsem nadšen. Byla to vůbec má první cesta do Asie a naprosto splnila všechna moje očekávání a přidala ještě něco navíc. Zkrátka to byl obrovský zážitek. Žanda se v Japonsku vyzná, zvládá bez problémů komunikaci s místními v jejich rodném jazyce, pružně reaguje na aktuální situaci a má ji pokaždé pod kontrolou. Celá expedice se díky Žandě nesla v příjemně kamarádském, zábavném a dobrodružném duchu. Na své jsem si přišel i jako fanda dobrého asijského jídla. Cestování po Japonsku s Žandou má moje velké doporučení.

Tomáš Bacovský

První cestu do Japonska absolvovat s Žandou je určitě dobrá volba. Žanda má za sebou již několik návštěv Japonska a tak se v něm dobře orientuje, což není snadné, protože v mnoha věcech je Japonsko pro nás Evropany hodně specifické. S ohledem na místní úroveň angličtiny je i její dobrá znalost japonštiny velikou výhodou.

Radim Wystyrk

Expedice byla řádně připravena, se Zirhamií jsem byl již 9x a vždy jsem byl spokojen, vřele doporučuji tento způsob cestování a určitě pojedu znovu, budu-li vybrán. Velmi mě potěšil častý pobyt v onsenech, výšlapy do přírody, cestování na kolech i procházky po městech. Velmi příjemné pro mne byla i strava s různou přípravou ať ve městě, nebo na venkově a to vše s použitím tradičních hůlek (to už jsem si vyzkoušel i ve Vietnamu v lednu letošního roku samozřejmě se Zirhamií. Nemohu zapomenout ani na cestování shinkanzenem, i když to bylo jen na krátkou vzdálenost. Vše bylo tak, jak jsem si představoval při přihlašování na expedici. I když byla kratší, než expedice předchozí, stihli jsme toho dost. Vše bylo OK.

Ing. Miloš Kadeřávek

V Japonsku jsem byl už pošesté, většinu cest jsem ale absolvoval sám. Díky expedici jsem se dostal do míst, kam bych se sám nevydal. A i těch pár míst, které jsem navštívil při expedici znovu (Hirošima a Tokio), se dalo objevovat novým způsobem a vůbec mi nevadilo, že jsem je už v minulosti viděl. Obrovským přínosem byla Žandina znalost japonštiny, která se velmi hodila zejména v místech, kam zahraniční turisté často nezavítají. Expedici a Žandu bych tedy doporučil jak těm, kteří pojedou do Japonska poprvé, tak i těm, kteří už v Japonsku byli. Navíc jsem pružně mohl před expedicí i po expedici pobýt i tentokrát ještě nějaký čas v Japonsku nezávisle sám, nebyl problém, že jsem se k expedici připojil až v Japonsku.

Libor Nováček

Expedice Japonsko 2019 se Žandou byla úžasný zážitek. Měli jsme možnost poznat zemi z více pohledů (velkoměsto, venkov, hory…) a za téměř každého počasí (tajfun nepočítám) a to nám dalo dle mého názoru daleko více než kdybychom jeli na profláklá turistická místa a nejznámější města. K úžasnému zážitku přispělo také především to, že jsme se sešli prima parta lidí se společnými zájmy, měli jsme skvělou a zkušenou vůdkyni Žandu a během expedice bylo stále veselo. Japonsko mě osobně dostalo především neskutečným výběrem jídla, čistotou, bezpečností, termálními lázněmi(onseny) téměř na každém kroku a totálně odlišnou kulturou. Těm kdo uvažují navštívit Japonsko a chtějí ho poznat jinak než klasický turista objíždějící města a jejich „highlighty“ a hotely, mohu tuto expedici vřele doporučit. Je to také skvělé „nakopnutí“ k dalším cestám nejen znovu do Japonska, ale také do dalších zemí. Když to všechno shrnu jedním slovem, byla to prostě PECKA!!! 🙂

Miroslav Balog

Japonsko bolo dlho moj sen a som rada, ze cesta so Žandou naplnila/prekonala ocakavania:) Bola presne spravne dobrodruzna a “na punk” ako sa mi to paci, velka rozmanitost v ubytovaniach, pocasi, jedle.. vsetko to prispelo k super zazitku. Zanda bola od prveho dna kamoska, s neutichajucou energiou do vsetkeho (velky obdiv), trom z nas zvladla zabezpecit aj narodeninove dortiky 💜 a moj pocit bol, ze to vsetko (aj neplanovane vykyvy pocasia) zvladala vzdy s usmevom a optimizmom. Urcite odporucam a jednoznacne by som jela znova.

Dada Slavkovská

Japonsko srpen 2016 bylo fakt skvělé. Vzal jsem s sebou své dvě dcery a byly nadšené. Znalosti a zkušenosti Žandy umožnily mnoho stihnout a mnoho zažít. Díky.

Petr Fridrich

Styl cestování se Zirhamií je opravdu unikátní. Nedokáži si představit krásnější a kreativnější první návštěvu Japonska než pod expedičním vedením ostříleného cestovatele Žandy. Dobrodružství, akce na každém kroku a samozřejmě kopec srandy nás doprovázeli napříč japonskou přírodou až do Tokya. Tímto bych rád Žandě poděkoval a těším se na příští expedici! Dávám – jako vždy – šest hvězdiček z pěti.

Lukáš Dykast

Žanda je skvělá a zkušená průvodkyně, vypilovala za ty roky expedici k dokonalosti, což mohu potvrdit jakožto účastnice historicky první expedice do Japonska před 9 lety! Moc mě potěšila místa, která jsme navštívili, a kolik jsme toho stihli. I když jsem na některých místech už předtím byla, poznala jsem je zase z úplně jiného úhlu, takže vždycky byla pro mě něčím nová. Musím vyzdvihnout Žandin smysl pro improvizaci, protože na většině míst sama předtím nebyla, a když se objevila neočekávaná situace, hned si uměla poradit. Vždycky jsme si to užili naplno. Také se nám sešla super parta a zažili jsme spolu spoustu srandy. Expedice naprosto předčila má očekávání a ještě teď se z toho vzpamatovávám!! Děkuju, bylo to úžasné, a ráda pojedu zas!

Jana Heinová

Do Japonska jedině s Žandou! Z expedice jsem byl nadšen a naplnila má očekávání 😉 Do Japonska člověk nikdy nejede jen jednou…

Jakub Morávek

Žanda byla naprosto úžasná. Po celou expedici neztratila dobrou náladu a úžasně se vyrovnala i s občasnou nepřízní počasí. Ochotně se dělila o své zkušenosti a perfektně předávala znalosti o cestování po Japonsku dál. Moc jí za vše děkuji.

Lucie Škvařilová

Žanda byla naprosto skvělá. Expedici Západní Japonsko bych doporučila každému, kdo má chuť navštívit jak turisticky vyhlášená místa, tak Japonsko, kam zahraniční turisté skoro nejezdí. Zažijete od všeho trochu, navštívíte památky, přírodu, nakouknete do historie a současnosti, ochutnáte úžasnou místní kuchyni a odvezete si nezapomenutelné zážitky. Prostě paráda se vším všudy.

Lucka Š.

Od expedice do Japonska jsem celkem nic neočekávala, prostě se mi hodil termín a chtěla jsem si vyzkoušet tento způsob cestování. Vrátila jsem se úplně nadšená, zažila jsem několik svých „poprvé“ a Žanda je úžasná a pohodová průvodkyně, organizátorka a žena. Výborně zná prostředí, znalost místního jazyka, zkušenosti a známosti z předchozích expedic jsou úžasné. Je velmi milá, ochotná a schopná postarat se o každého účastníka včetně splnění všech „rozmařilostí“ jednotlivých účastníků. Japonsko mě nadchlo, neskutečně čistá, bezpečná země plná ochotných a slušných lidí. Už nyní přemýšlím o další návštěvě této země a dalším poznání zejména krásné přírody. Žando, díky moc, jsi prostě úžasná a neskutečně trpělivá 🙂 POHODÁŘKA. Děkuji!!!

Hana Boudová

Žanda měla expedici skvěle naplánovanou. Podívali jsem se do metropole, ale i na venkov a do hor, seznámili se se zemí a s lokálními specialitami. Japonskem jsem procestovala, ale i se projedla 🙂 Žanda celou cestu udržovala dobrou náladu a reagovala na přání jednotlivých členů skupiny. Se Zirhamií (a obzvláště se Žandou) se ráda klidně ještě vydám na cesty 🙂

Dáša Sieberová

Žanda je skvelá sprievodkyňa. Vďaka jej vysvetleniu japonských zvykov som sa v Japonsku cítila doma. Rešpektujúc ich pravidlá som videla, že väčšina cudzincov boli skutočnými cudzincami pretože nedostali úvod do japonskej kultúry tak ako my. Vlastne mi vadili cudzinci a vyhovovali Japonci:). Expedícia bola úžasným prierezom japonskej kultúry od živých skanzenov, múzeí, onsenov, jedla, prírody…Vďaka tejto expedícií milujem Japonsko ešte viac!

Vlastimila Krejčířová

Pre mňa dokonalá dovolenka..nelutujem. Japonsko je tak iné že to nejde slovami opísať. Program a organizacia boli super zmáknuté a pestré (takže díky Žanda!!)..stretli sme sa úžasná a akčná parta…všade okolo kvitnúce sakury…čo viac si priat!…ostať tam navždy!:D

Silvia Zeljenková

Účastnila jsem se expedice Japonskem se Žandou, a tak dlouho jsem odkládala vyplnění formuláře na zpětnou vazbu, až odtamtud Japonsko zmizelo. Tak bych to ráda  napravila touto cestou. Na expedici jsem byla já ta, na kterou se pořád čekalo…takový ten zpomalený článek výpravy 🙂  Velké díky Žandě za to jakou trasu připravila a jak se o nás starala. Zažili jsme japonskou kulturu, zažili jsme Japonce a Japonky, zažili jsme tolik japonských jídel, japonské hory a přírodu, samurajské stezky, tradiční svatbu, onseny, koncert v onsenu, ryokan s vlastní „jacuzzi“, čtvrť gejš, zahrady, spousty zeleného čaje, šlapací labuť zdarma, nějakou whisky, různá piva, nudle v bagetě, kila rýže, kaligrafii, malé chrámy, větší chrámy, hodně saké a ještě více umeshu, karaoke, míchané drinky v plechovce, „ztracení“ v lese sebevrahů, opuštěný strašidelný hotel, japonské bizarní bizarnosti, magickou Fuji a absolutně fascinující Tokio (jako z filmu Lost in translation), ve čtrnácti dnech jsme zažili Japonsko. Tím, že Žanda ta místa znala a navíc se skvěle domluvila japonsky nám zajistila nezapomenutelné zážitky. S odstupem času tím nejintenzivnějším pro mě zůstal den, který jsme strávili v zasněžených horách, včetně sestupu do Kamikochi po neplánované trase. Po tomhle všem se do Japonska rozhodně ještě chci vrátit. Díky Žandě a díky vám.

Alžběta

Žanda je velice přátelská a optimistická a udržuje v kolektivu dobrou náladu. Díky její flexibilitě a schopnosti si poradit v každé situaci jsme toho stihli více než kdybychom se řídili předem daným plánem. Expedici jsem si užila a o to hlavně šlo. Moc děkuju a přeju hodně dalších skvělých expedic.

Lenka Exnerová

Byl to můj první zážitek se Zirhamií a také Japonskem a rozhodně ne poslední! Jsou země, na které si sama netroufnu a kamarádský průvodce je přesně to, co uvítám ! Japonská expedice s Žandou byla pecka! Sešla se různorodá partička lidí – někteří procestovali skoro celý svět a někteří letěli poprvé letadlem a stejně jsme se dokázali stmelit a pod Žandou prožít Japonsko naplno. Líbil se mi její nevnucující styl – nevychvalovala nám nic do nebes a o to víc, nás vše hned nadchlo…byla to spíš kamarádka než průvodkyně. Mám zkušenosti, že průvodci zatahují tam, kde mají kšeft nebo výhodu, ale na tohle se Zirhamií můžete zapomenout! Myslím, že to byla moje nejlepší dovolená zatím a můžu jen vřele doporučit…zažijete dobrodružství, poznáte nové lidi, kulturu a to je to pravé bohatství !!!

Martina Křížová

Expedice předčila veškerá očekávání 🙂

Ondrej Foltýn

Japonsko se Žandou bylo super! Žanda je zkušená cestovatelka znalá prostředí (rozuměj hlavně Japonska), s lehkostí komunikovala s místními a orientovala se v tom japonském „rozsypaném čaji“ (což přispívalo k hladkému a svižnému průběhu expedice). A nejdůležitější je, že Žanda vás nikdy nenechá ve štychu (ať už slézáte hory v Kamikochi anebo si nevíte rady v tokijském sekáči). Žanda vybrala krásné kouty Japonska, kterými nás provedla a všichni jsme byli rádi, že trávíme většinu času v přírodě a menších městech, než jezdit od jedné japonské metropole k druhé Shinkanzenem. Naše japonská parta (květen 2017) byla pohodová a věřím, že jsme se stali nejen spolucestovali, ale i přáteli a možná spolu ještě někdy někam vyrazíme! Děkuji všem a zejména Žandě za super zážitek a představení Japonska v tom nejlepším světle. :)) Japonsko rocks! 😀

Vlaďka Žáčková

Optimistka, nadšenec a nevyčerpatelný zdroj energie Žanda předávala naší expedici tu správnou pozitivní náladu. Navíc jsme se sešli jako super parta.

Markéta Bukačová

Oceňuji šíři záběru – od přírody přes místní požitky (jídlo, onseny, antiky) až po historii a kulturu (muzea, skanzeny). Punkový způsob nocování pod stanem a přístřešky, střídající se s ubytováním pod pevnou střechou mi vyhovuje, Příjemná je volnost, kdy člověk není k ničemu nucen a může si jít kdykoliv po svém, ale kvalitní průvodkyně, což Žanda nepochybně je, se rád drží, protože příval zajímavých informací je k nezaplacení. Program jsme si mírně mohli sami doplnit či korigovat (bubnování v Macumotu, expozice Yayoi Kusama), vše se ale nestihlo (moderní umění v Tokiu), takže máme důvod se vrátit. U Žandy ještě musím vyzvednout její schopnost řešit s přehledem nečekané situace, které na takové výpravě pochopitelně musí nastat, a její nadšení, se kterým nás přiblížila ke krásnému Japonsku.

Radoslav Ulrich

Žanda: skvělá holka s lidským přístupem a výborná průvodkyně

Dáša Poláková

Děkuji Žanetě a její energii za skvělou dovolenou, na kterou budu často myslet, vzpomínat a chvílemi se zasněně vracet do Japonska.

Marcela Ulrichová

Cesta Japonskými Alpami s Žandou byla za mě skvělá! Pokud vám nevadí pár dní ve stanu s koupáním v tradičních onsenech pod hvězdami, nepohrdnete výměnou futony v luxusním ryokanu, chcete zažít Japonsko se všemi paradoxy „módního“ Tokia, zklidnit mysl na samurajské stezce, najíst se u tetiček v lese a ochutnat u nich nej jídlo, projet se na kolech kolem krásné Fuji…a to vše se skvělou pohodovou průvodkyní, která miluje Japonsko celou duší a tuto lásku se snaží předávat dál – rozhodně doporučuji! U mě to rozhodně zabralo a toto japonské dobrodružství nebylo poslední, velké díky 🙂

Hanka S.

Cesta do Japonska byl vždy můj sen a ten se mi díky této fantastické expedici splnil. Byla jsem nadšena ze všeho, Žanda skvěle přizpůsobila naše cestování tomu, aby si každý přišel na své. Díky jejím orientačním a organizačním schopnostem jsme dokázali pohotově vyřešit nečekané situace a bylo krásné, jak se o nás starala 🙂 S Žandou bych jela znovu kamkoli!

Jana Heinová

Moje první expedice, poprvé low cost s báglem na zádech, poprvé s tlupou neznámých lidí do neznáma. Spousta „poprvé“  a díky Žande a také skvělé partě lidí úžasná zkušenost kterou budu chtít určitě zopakoval. Skvělá organizace ikdyž se jela část cesty naslepo tak Žanda byla vždy připravena. Celá expedice mě mile překvapila a nečekal jsem, že si ji tolik užiji. Budu se k ní často vracet ve vzpomínkách na Japonsko.

Michal Kopřiva

Žanda byla přesně tou kámoškou, se kterou chcete cestovat- empaticky prožívá moment okamžiku. A těší se, co jí přinese další směr cesty.

Ivona Kratochvílová

Žaneta je velmi ochotná a vždy se snaží pomoci ostatním. Během naší cesty mnohokrát prokázala svou obětavost a neváhala řešit jakýkoli problém. Její znalost japonštiny byla klíčová při řešení mnoha náhlých situací, které by bez její pomoci byly mnohem těžší.

Zdeněk Tisoň

Skvělí lidi a průvodce Žanda. Parádní dobrodružství na zajímávých místech a za hranici komfortu.

Jana Engi