Termín: není stanoven, 2 – 3 týdny
Počet účastníků: 5-9 + 1 průvodce
Průvodce: Jurek Szurman
Náročnost: střední, outdoorová
Základní cena za účast na expedici (viz slevy): 5 000 Kč
Nezávazně přihlásit

 

 

 

Hlavní body expedice do nepochopeného Polska,

aneb nebojme se poznat severního souseda, prý nekouše

 

  • NP Poloniny/NP Bieszczady – toulky a trekovaní v nedotčené biosférické rezervaci na slovensko-polsko-ukrajinském pomezí. Možná se střetneme s vlkem, rysem, medvědem, zubrem, losem, no kidding. Rusínská lidová architektura – např. kostel v Topole (UNESCO), bukový prales Stužica (UNESCO) a hlavně klid, protože tam málokdo jezdí – prostě zapomenutá krajina.Krásná a nikým nerušená krajina v národních parcích Poloniny (SK) a Bieszczady (PL)
  • Krakov – nejturističtější polské město prozkoumáme trochu jinak :-), local style
  • Tatry – trekking v okolí malebného horského městečka Zakopane, šílené davy poutníků při výstupu na Giewont, možná zkusíme zdolat těžkou trasu Orla Perć
  • pobřeží Baltu – starobylé hanzovní město Gdaňsk (Gdyňa-Sopot), křižácký hrad Malbork (UNESCO), písečné duny v Sloviňském NP (UNESCO) – koupačka, klídeček, pivko, smažené ryby, zmrzka na pláži…

Cena

V ceně expedice jsou zahrnuty průvodcovské služby (tj. vaše účast na expedici). Ostatní typy cestovních služeb se budou zařizovat na místě podle potřeb účastníků expedice. Jednotlivé výdaje si účastníci budou platit sami, proto níže uvádíme jejich obvyklé ceny.

UbytováníPasoucí se koně v NP Bieszczady. Možná potkáme i "divočejší" zvířata...

Během trekování budeme spát ve vlastních stanech, ve volné přírodě nebo v kempu. Levné hotýlky, ubytovny, chalupy vycházejí kolem 150 Kč na noc, v turistických městech kolem 250 Kč.

Strava

V horách si budeme většinou vařit sami. Základní suroviny si můžeme přivézt z ČR a na místě budeme jen doplňovat zásoby. Jinak se můžeme zastavit v různých levných jídelnách typu „mléčný bar“ (terminus technicus). Ceny jídla v obchodě a v restauraci jsou víceméně stejné jako u nás. Pivo je dražší, vodka levnější 🙂

DopravaPohled na polské Tatry

Do NP Poloniny pojedeme nočním autobusem společnosti A-Express, který nás za 770 Kč zaveze z Prahy do Sniny ve východním Slovensku (lze taky z Plzně či Brna). Potom přejdeme hory do Polska, kde už budeme cestovat místní dopravou postupně zpátky na západ do Krakova a do polských Tater, na sever k moři a zpátky do Prahy. Celkově počítáme dopravu na max 3 000 Kč.

Ostatní

Kdo by se chtěl po cca 10 – 12 dnech cestování navrátit zpět do ČR, tedy rozhodl se nepokračovat s námi dále na sever k moři, může se sám po vlastní ose vrátit zpátky, není to nijak složité.

Porovnat tuto expedici s jakýmkoliv zájezdem CK není možné, protože takový expediční mix, byť do nedalekého okolí, můžeme namíchat pouze my :-). Jurek je v Polsku jako doma, můžete se tedy spolehnout na to, že vám Polsko ukáže velmi jedinečným a autentickým způsobem. A zřejmě vás připraví o všechny pověry, mýty a klamy o Polsku, se kterými jste se dosud setkali 🙂

Předpokládáme, že vaše celkové náklady (včetně stravy, vstupenek, suvenýrů, apod.) na tuto expedici by se měly vejít do 15 000 Kč.

Pro více informací o našich expedicích doporučujeme přečíst Fotografické expedicePohodové expedice, Jak se přihlásit a Často kladené otázky.
[social4i size=“small“ align=“float-left“]

 

Pár snímků pro inspiraci