Termín: není stanoven, 8 dní
Počet účastníků: 5-9 + 1 průvodce fotolektor
Průvodce: Otto Hauck
Náročnost: střední
Základní cena za účast na fotoexpedici (viz slevy): 5 000 Kč
Nezávazně přihlásit

 

 

Hlavní body fotoexpedice

  • 3 denní trek pohořím Cernei, kde je doposud zachován tradiční lidový folkór. Lidé zde dosud chodí pěšky a jako dopravní prostředek slouží kůň. Nad krajinou obývanou lidmi se tyčí horské hřebeny s nedotčenou přírodou-bukové lesy a alpinské louky. Sestupová trasa z hor v má závěrečné fázi několik žebříků!
  • Neskutečná až snová krajina hor Mehedinti. Krasové planiny, polje a škrapy. Na závěr projdemě skalní soutěskou protékanou potokem s vodopády.
  • Přírodní rezervace Domogled a termální lázně Baile Herculane s 2000 letou historií.

Fotoexpedice je určena všem zájemcům o rumunské hory a fotografování. Oblast, která je velmi vyhledávaná rumunskými fotografy nabízí k focení vesnice, krasové planiny, soutěsky, vodopády, bukové lesy, pastviny, skály a místní folklór.

Na okraji pohoří Mehedinti.

Cena

V ceně expedice jsou zahrnuty průvodcovské služby (tj. vaše účast na expedici) včetně fotokurzu. Ostatní typy cestovních služeb se budou zařizovat na místě podle potřeb účastníků expedice. Jednotlivé výdaje si účastníci budou platit sami, proto níže uvádíme jejich obvyklé ceny.

Ubytování

Západ slunce v lokalitě Dobraia.Spát budeme hlavně ve vlastních stanech. Když se domluvíme, můžeme přespat v penzionu. Noc v penzionu stojí cca 450 Kč.

Strava

Budeme si většinou vařit sami v horách, základní suroviny si můžeme přivézt z ČR a na místě budeme doplňovat zásoby. Občas se můžeme zastavit v restauraci na jídle.

Orientační ceny:

  • Oběd v restauraci: 150 Kč
  • Pivo v obchodě: 15 Kč, pivo v resturaci: 30 Kč
  • Káva v resturaci: 25 Kč
  • Pepsi-Cola v restauraci: 25 Kč
  • Chléb: 15 Kč
  • Sýr: 150 Kč za 1 kg
  • Láhev vína: 80 Kč

Doprava

Typický obraz v horách Mehedinti.Zpáteční doprava do ČR vlakem vyjde na cca 2500 Kč. V Rumunsku se pak budeme přesouvat místními autobusy či taxíky. Náklady na místní dopravu během expedice by neměly překročit 1500 Kč.

Ostatní

Očkování ani víza nejsou potřeba. Cestovní pojištění na týden stojí asi 300 Kč.

Cenově v porovnání se zájezdy CK vycházíme velice dobře, zejména s ohledem na to, že Otto, který zná Rumunsko jako vlastní boty, vás vezme do míst, kam se s cestovkami nepodíváte, dostane vás do kontaktu s místními lidmi a ještě vás naučí fotit.

Předpokládáme, že vaše celkové náklady (včetně stravy, suvenýrů, výletů, apod.) na tuto fotoexpedici nepřevýší 12 000 Kč.

Pro více informací o našich expedicích doporučujeme přečíst Fotografické expedicePohodové expedice, Jak se přihlásit a Často kladené otázky.
[social4i size=“small“ align=“float-left“]

 


Dokument o Mehedinti