Termín: leden 2023, cca 16-18 dní
Počet účastníků: 6-9 + 1 průvodce
Průvodce: Jurek Szurman
Náročnost: pohodička
Základní cena za účast (viz slevy): 14 500 Kč
Uzavírka přihlášek: příjímáme nezávazné přihlášky

Hlavní body expedice do Thajska, „naší srdcovky“

  • 2 dny strávíme v super cool Bangkoku
  • cestou na sever navštívíme ležérní vesnici Kanchanaburi, budeme trekovat k vodopádům Erawan a můžeme se podívat na slavný most přes řeku Kwai, na kolech prozkoumáme historický park Ayutthaya
  • dáme si pravou thajskou masáž u slepých masérů nebo místních vězenkyň v Chiang Mai, necháme se ponořit do atmosféry nejpohodovějšího thajského města
  • v Chiang Rai ochutnáme hrst pražených kobylek a vydáme se na 2 denní trek horskou džunglí, kdy naši místní průvodci nám ukážou, co vše se dá udělat z bambusu
  • plážová část expedice tj. jižní pobřeží a nějaký pěkný ostrov třeba Koh Chang, Koh Bulon nebo národní park Tarutao

A bude i koupačka

Co o expedici do Thajska říkají naši účastníci?

Zirhamii a oba kluky můžu vřele doporučit takovým cestovatelům, jako jsem já. Tedy lidem, které nebaví válení se na jednom místě, ale rádi poznávají cizí země s batohem na zádech, které baví ochutnávat místní jídlo, bavit se s místními lidmi, zažít i něco dobrodružného a přitom si na dovolené odpočinout od planování tras, vědět, že i když nejsem zrovna dobře jazykově vybavená, že průvodce zařídí dopravu, ubytování a vše potřebné a přitom mám stále pocit, že jsem na cestě s partou dobrých kamarádů.

Bronislava Kutláková

Jurek, to je na cestách – důvěra, preciznost, informovanost, kamarádství, bezpečnost.

Luboš Maštalíř

Reference dalších účastníků minulých expedic do Thajska naleznete zde. Přečtěte si také zápisky z našeho expedičního deníku z roku 2014 nebo fotky z expedice 2015 a 2016.

 

Vodopády Erawan

Vodopády Erawan

Cena

V ceně expedice jsou zahrnuty průvodcovské služby (tj. vaše účast na expedici). Ostatní typy cestovních služeb se budou zařizovat na místě podle potřeb účastníků expedice. Jednotlivé výdaje si účastníci budou platit sami, proto níže uvádíme jejich obvyklé ceny.

 

Ubytování

Budeme si hledat ubytování v hotýlcích, penzionech a hostelech, a zřejmě budeme spát i ve venkovských chatrčích na kuřích nožkách (během treku), v bungalovech (na pláži) a možná taky v typické thajské rodině (překvápko :-)). Ceny jsou levné od 70-250 Kč/osoba/noc, v Bangkoku a na ostrovech jsou ceny vyšší. Celkové náklady na ubytování během expedice by se měly vejít do 3 500 Kč.

Strava

Co si koupíme, to budeme jíst – převážně v místních restauracích, vývařovnách a na ulici. Thajská kuchyně je světově známá, zdravá, levná a pestrá. Kdo nemá rád citronovou šťávu, zázvor nebo čili, bude trpět hlady 🙂 Průvodce Jurek je na thajskou kuchyni zaměřený, nedá na ni dopustit, takže se můžete těšit na chuťové orgie :-).

Orientační ceny snad nemá cenu ani uvádět, věřte nám, jídlo je hodně levné. Pro představu curry s rýží za 40 Kč, vydatná polévka 20 Kč, nudle Pad Thai 20 Kč, atd. Ceny jídel na ostrovech jsou 2-4x dražší. Vlastně, všechno je tam dražší, ale dají se najít místní super vývařovny.

Výběr pouličních stánků je vskutku bohatý

Výběr pouličních stánků je vskutku bohatý

Doprava

Tuk tuk bude náš velice častý dopravní prostředek

Tuk tuk bude náš velice častý dopravní prostředek

Do Thajska poletíme ať už to bude z Prahy nebo z okolních letišť jako jsou Berlín, Mnichov nebo Vídeň. Odhadovaná cena za zpáteční dopravu je 12000 až 18000 Kč.

V Thajsku se budeme přepravovat hlavně místními autobusy, minibusy, vlakem, pěšky, taxíkem, tuk-tukem, letadlem či na skútru. Počítejte rovněž s nočními přejezdy. Náklady za místní dopravu během celé expedice odhadujeme na maximálně 4 000 Kč (vč. odhadu ceny jednosměrné letenky Chiang Rai-Bangkok a případně na další ostrov).

Ostatní

Vízum není potřeba, očkovat se doporučuje proti bříšním tyfu a žloutence A a B.

Další odhadované náklady: půjčení motorky 150 Kč na den, 2-denní trek v džungli cca 1 500 Kč, vstupné 50 – 300 Kč.

Tuto expedici pořádáme každým rokem, protože nedáme na Thajsko dopustit byť hodně lidí tvrdí, že tato destinace je tzv. za zenitem. Exotická kultura, krásné přírodní úkazy, příjemní lidé, bílé pláže, božské jídlo, nízké ceny a super dopravní infrastruktura přispívají k tomu, že expedice do Thajska byla, je a bude jedna velká pohoda.

Předpokládáme, že vaše celkové náklady (včetně stravy, suvenýrů, výletů, apod.) na tuto expedici nepřevýší 46 000 Kč. Nadměrná konzumace alkoholu může tuto částku navýšit 🙂

Pro více informací o našich expedicích doporučujeme přečíst Pohodové expedice, Jak se přihlásit, Často kladené otázky a Reference.