Termín: leden 2025, cca 18 dní
Počet účastníků: 9 + 1 průvodce
Průvodce: Jurek Szurman
Náročnost: pohodička
Základní cena za účast (viz slevy): 16 500 Kč
Uzávěrka přihlášek: příjímáme nezávazné přihlášky

 

 

 

Hlavní body expedice do Thajska, „naší srdcovky“

  • 2 dny strávíme v super cool Bangkoku – uděláme klasický okruh kolem Královského paláce a chrámu Wat Pho, projedeme se lodním MHD po řece Chayo Praya, navštívíme nespočet čtvrtí od turistického ghetta na Khao San Road, přes klasicky thajskou, indickou nebo čínskou čtvrť až po jednu „lechtivou“.  A hlavně, expedici zahájíme večerním přípitkem ve Sky Baru Hotelu Lebua – není lepší pohled na toto pulsující megaměsto než z baru v oblacích.
  • Cestou na sever navštívíme ležérní městečko Kanchanaburi, budeme trekovat k vodopádům Erawan kde se můžeme vykoupat v průzračných přírodních bazéncích. Cestou se podíváme na slavný most přes řeku Kwai a třeba pojede i vlak :). Na kolech prozkoumáme historický park bývalého hlavního města Ayutthaya, kam se z Bangkoku dopravíme místní vlakovou lokálkou, což je zážitek sám o sobě.
  • Dáme si pravou thajskou masáž u slepých masérů nebo místních vězenkyň v Chiang Mai a necháme se ponořit do atmosféry nejpohodovějšího thajského města. Také se podíváme se jak se vyrábí pravé thajské hedbáví, bambusové slunečníky či celadonská keramika.
  • Poté, co v Chiang Rai ochutnáme na trhu hrst pražených kobylek, vydáme se na 2 denní procházku horskou džunglí, kolem vesniček etnických minorit Akha, Lahu nebo Lisu. Náš průvodce Ayoo (zvaný Zdeněk) nám připraví parádní oběd v místních podmínkách, budeme spát v bambusové chatrči a zaposloucháme se do zvuků večerního pralesa.
  • Thajsko není kompletní bez pláže – podle času a financí si zvolíme nějaký pěkný ostrov kde strávíme 3-5 dní. Oblíbeným cílem minulých ročníků byl Koh Chang v Thajském zálivu.

A bude i koupačka

Vedlejší body expedice do Thajska

  • Okruh kolem Zlatého trojúhelníku cca na 2-3 dny. Na skútrech či minivanem. Velmi doporučujeme!
  • Jednodenní návštěva Barmy či Laosu
  • Aktivity typu projížďka na slonech, ziplining, šnorchlovací, potápěčské či rybářské výlety u moře

 

Co o expedici do Thajska říkají naši účastníci?

Jurek je opravdu pan cestovatel, díky za to 🙂

Stanislav Pikna

Dovolená v Thajsku s klukama ze Zirhámie, byla jedna z nejlepších dovolených, kterou jsem kdy zažila! Byl to dobrodružný styl dovolené, na které jsem zažila a prožila tolik skvělých zážitků, že to nezažije nikdo ani za celý rok! A to mi věřte, že nekecám 🙂 Jurek jako průvodce byl jedním slovem fakt úžasný! A nejen jako průvodce, byl to i skvělý bavič, kamarád a lékař 🙂 Jsem taky moc ráda, že se k nám Johnny přidal a mohla jsem poznat i výborného fotografa, který nezkazí žádnou legraci. Sešli jsme se všichni super lidi, byla to skvělá PAUTA 🙂 Byla to prostě dovolená, na kterou budu vzpomínat celý život a jenom v tom nejlepším… Prostě dovolená „na pohodu“ 😀 Díky moc kluci !!! 🙂

Klára Ondráková

Reference dalších účastníků minulých expedic do Thajska naleznete zde. Přečtěte si také zápisky z našeho expedičního deníku z roku 2014 nebo fotky z expedice 2015 a 2016.

 

Vodopády Erawan

Vodopády Erawan

Cena

V ceně expedice jsou zahrnuty průvodcovské služby (tj. vaše účast na expedici). Ostatní typy cestovních služeb se budou zařizovat na místě podle potřeb účastníků expedice. Jednotlivé výdaje si účastníci budou platit sami, proto níže uvádíme jejich obvyklé ceny.

 

Ubytování

Budeme si hledat ubytování v hotýlcích, penzionech a hostelech (sdílené pokoje), a zřejmě budeme spát i ve venkovských chatrčích na kuřích nožkách (během treku), v bungalovech (na pláži) a možná taky v botelu. Ceny jsou se pohybují od 100 do 250 Kč/osoba/noc, v Bangkoku a na ostrovech jsou ceny vyšší. Celkové náklady na ubytování během expedice by se měly vejít do 4 000 Kč.

Strava

Co si koupíme, to budeme jíst – převážně v místních restauracích, vývařovnách a na ulici. Thajská kuchyně je světově známá, zdravá, levná a pestrá. Kdo nemá rád citronovou šťávu, zázvor nebo čili, bude trpět hlady 🙂 Průvodce Jurek je na thajskou kuchyni zaměřený, nedá na ni dopustit, takže se můžete těšit na chuťové orgie :-).

Orientační ceny snad nemá cenu ani uvádět, věřte nám, jídlo, zvláště to na ulici, kde se stravují místní, je stále hodně levné. Ceny jídel na ostrovech jsou 2-4x dražší. Vlastně, všechno je tam dražší, ale dají se najít místní super vývařovny. Pivo je však na naše poměry drahé a je třeba počítat s cenou v restauraci 70 Kč. Při obvyklé střídmosti je třeba počítat s rozpočtem 300 Kč denně za stravu tj. celkově nějakých 5 000 Kč za dobu trvání expedice. Pokud si chcete dovču užít se vším všudy a dát si pár piv/drinků denně, tak počítejte s částkou dvoj až trojnásobnou 🙂

Výběr pouličních stánků je vskutku bohatý

Výběr pouličních stánků je vskutku bohatý

Doprava

Tuk tuk bude náš velice častý dopravní prostředek

Tuk tuk bude náš velice častý dopravní prostředek

Do Thajska poletíme ať už to bude z Prahy nebo z okolních letišť jako jsou Berlín, Mnichov nebo Vídeň. Odhadovaná cena za zpáteční letenku je 18 000 Kč. Bohužel ceny letenek šly za poslední rok rapidně nahoru.

V Thajsku se budeme přepravovat hlavně místními autobusy, minibusy, vlakem, pěšky, taxíkem, tuk-tukem, letadlem či na skútru. Počítejte rovněž s minimálně 1 nočním přejezdem. Náklady za místní dopravu během celé expedice odhadujeme na maximálně 4 000 Kč (vč. odhadu ceny jednosměrné letenky Chiang Rai-Bangkok a případně na další ostrov).

Ostatní

Další odhadované náklady: půjčení motorky 150 Kč na den, 2-denní trek v horské džungli cca 2 500 Kč, vstupné 50 – 300 Kč/atrakci, celodenní šnorchlovací výlet 600 Kč.

Víza a COVID19

Vízum není potřeba, očkovat se doporučuje proti bříšním tyfu a žloutence A a B.

COVIDové restrikce – cestovatelé se při odletu ani při vstupu do Thajska nemusí prokazovat očkováním proti covid-19, potvrzením o prodělání nemoci, ani podstupovat testy.

Tuto expedici pořádáme každým rokem, protože nedáme na Thajsko dopustit byť hodně lidí tvrdí, že tato destinace je tzv. za zenitem. Exotická kultura, krásné přírodní úkazy, příjemní lidé, bílé pláže, božské jídlo, nízké ceny a super dopravní infrastruktura přispívají k tomu, že expedice do Thajska byla, je a bude jedna velká pohoda.

Předpokládáme, že vaše celkové náklady (včetně stravy, suvenýrů, výletů, apod.) na tuto expedici nepřevýší 53 000 Kč. Nadměrná konzumace alkoholu může tuto částku navýšit 🙂

Pro více informací o našich expedicích doporučujeme přečíst Pohodové expedice, Jak se přihlásit, Často kladené otázky a Reference.