Expedice Thajsko byla pro nás první velká cesta do neznáma. Nevěděli jsme co nás čeká, ale den co den jsme byli mile překvapení a plní nadšení. Viděli jsme plno míst, o kterých jsme neměli ani tušení. A za to všechno vděčíme Jurkovi. Díky Jurkovým cestovatelským schopnostem se nikde neztratíte. Pokud nemáte odvahu jet na takovou cestu sami, určitě neváhejte kontaktovat kluky se ZIRHAMIE. Těšíme se s vámi na další cestu 🙂

Markéta a Tomáš Gongolovi

Jurek je profík.

Hana Dohnalová

Určitě doporučuji nezapomenutelné zážitky.

Radek

Se Zirhamií bych jela klidně znova, průvodce Jurek se v místě vyznal a ušetřil nám spousty času na přesunech i na cenách. Celá expedice probíhala v příjemné atmosféře a bezproblémově.

Lucie Bubnová

Jurek, to je na cestách – důvěra, preciznost, informovanost, kamarádství, bezpečnost.

Luboš Maštalíř

So Zirhamiou som bola stvrtykrat a to je asi ta najlepsia referencia😊

Danica Paulovčinová

Cestování po Thajsku jsme si užili naplno. Ve fajn kolektivu jsme zažili spousty legrace i trošku vážnějších situací 🙂 Ale stálo to za to! Jurek prokázal svoje cestovatelské zkušenosti, znalost Thajska, trpělivost s námi účastníky a umění smlouvat kde se dalo. Ve dne, v noci se něho dalo 100% spolehnout a byla s ním sranda. Takže se nebojte a vyražte se Zirhamií za hranice všedních dnů.

Regina a Vlasta

Dovolená v Thajsku s klukama ze Zirhámie, byla jedna z nejlepších dovolených, kterou jsem kdy zažila! Byl to dobrodružný styl dovolené, na které jsem zažila a prožila tolik skvělých zážitků, že to nezažije nikdo ani za celý rok! A to mi věřte, že nekecám 🙂 Jurek jako průvodce byl jedním slovem fakt úžasný! A nejen jako průvodce, byl to i skvělý bavič, kamarád a lékař 🙂 Jsem taky moc ráda, že se k nám Johnny přidal a mohla jsem poznat i výborného fotografa, který nezkazí žádnou legraci. Sešli jsme se všichni super lidi, byla to skvělá PAUTA 🙂 Byla to prostě dovolená, na kterou budu vzpomínat celý život a jenom v tom nejlepším… Prostě dovolená „na pohodu“ 😀 Díky moc kluci !!! 🙂

Klára Ondráková

Jsem rád že jsem mohl poznat s Jurkem takovou nádhernou zemi jakou je Thajsko. Celá expedice byla plná zážitků na které snad nikdy nezapomenu. Za mě noční trhy se vším tím různým rozmanitým jídlem na který si prostě ještě někdy musím zaletět a příroda Erawanu, severních vysokohorských džunglí a plantáží a finální Koh Chang byly prostě absolutně TOP! Jurek je fakt PAN cestovatel a to co má pro lidi připravený má vymyšlený od A do Z se vším všudy a rozhodně se mi ani na minutu nestalo že bych se s ním nudil. Myslím že i on si to s námi užil protože na takovou partu skvělých lidí jakou jsme měli prostě člověk jen tak nenarazí a o to víc jsme si užili celou expedici. Rozhodně se Zirhamii necestuju naposledy, moc rád se s nimi podívám do dalších zemí a klidně hned z fleku bych si znovu střihl Thajsko. Moc děkuji za úžasně strávený čas v super zemi se super průvodcem a se super partou. Bylo to skvělí !!!

Matěj Crkal

Expedicia v Thajsku mi priniesla presne to čo som očakával: pohodu, slobodu a bezstarostnosť a Jurek to všetko ešte umocnil, že sme sa nemuseli o nič starať len si užívať.  O všetko sa postaral, poradil keď bolo treba aj pomohol. Expedicia s Jurkom je o poznávaní,užívaní a cestovanie s
prijemnou partiou ľudí rovnakých zaujmov. Ďakujem. Zdravím Jurka a Zirhamiu držím palce. Vaše expedície je skvelá myšlienka.

Miro Antálek

Se Zirhamií již třikrát a určitě ne naposledy. Absolutní spokojenost. Pokud se necítíte jet na dovolenou sami, tohle je ideální řešení. Váš průvodce se v dané zemi vyzná, dostanete dobré rady a spoustu informací, které se často v žádném cestovatelském průvodci nepíší. Takže expedicím se Zirhamií zdar!

Kateřina Mejstříková

Super zážitek! Jednoznačně nejlepší dovolená, co jsem zažil. Bylo to jako 10 dovolených zabalených do jednoho třítýdenního úžasného zážitku. Skvělá organizace – díky Jurku, odvedl jsi perfektní práci a ještě jsme se s Tebou skvěle bavili! Určitě pojedu znovu a vřele všem doporučuji.
Nepřenosná zkušenost! Kdo nevyzkouší, nepozná!
Díky.

Petr Kopecký

Jurek je spolehlivý, přátelský, ochotný a trpělivý i s těmi co to potřebují. Myslím, že obdobný dojem měli i ostatní ze skupiny. Věřím, že pokud se najde někdo s přáním neobvyklé lokality a zanese se to do programu, že by to při zájmu dovedla Zirhamia zorganizovat.

Pavel Průcha

Jurek je opravdu pan cestovatel, díky za to 🙂

Stanislav Pikna

Expedice se Zirhamií byla skvělá. Jurek byl pohodový průvodce, který si poradil v každé situaci. Heslo „expedice na pohodičku“ bylo dodrženo na 100%. Tento styl cestování bych doporučil všem, kteří chtějí poznávat a ne se jen válet u moře :-).

Petr Lohninský

JUREK o sobě ví, že je dobrý! A skutečně je! Na konci expedice nejde ho nemít rád! Je to nejen PAN CESTOVATEL, ale i spolehlivý BOSS a pohodový PARŤÁK, který nezkazí žádnou legraci. Nervozní lidičky hodí do klidu a přizpůsobí se jejich představám! Posílám mu jediný vzkaz : DÍKY JURKU, BYLO TO BEZVA!

Alča Koudelková

Expedice Zirhamie jsem znala z vyprávění a dlouhé roky jsem snila o tom, že třeba někdy… A pak najednou na mě vyskočila nabídka posledních míst na expedici do Thajska v kategorii „pohodička“ (jak jsem pak zjistila, pohodička neznamená být úplně bez kondice, jako jsem jela já) a navíc průvodcem byl Jurek, jeden ze zakladatelů Zirhamie, tak jsem se přihlásila. Začalo velké těšení, umocněné tím, že jsme si už dlouho před odjezdem všichni v naší cestovatelské skupině psali, ptali se… a Jurek trpělivě odpovídal (ta trpělivost s námi mu vydržela až do konce expedice).Těšení se rychle uteklo, najednou vystupujeme v Bangkoku z letadla a od té chvíle každá minuta přináší nové zážitky, není čas na únavu, každý večer usínám s přáním, aby už bylo ráno a zase jsme mohli vyrazit na další cestu. Jurek má naše putování perfektně promyšlené a připravené, ale dává nám možnost třeba i něco z plánů změnit, prostě by nám snesl modré z nebe 🙂 Učíme se od něj smlouvat na tržištích a sdílí s námi neskutečné množství zkušeností a informací o Thajsku, myslím ty, které se nedají vyčíst v průvodci. Je totiž nadšeným milovníkem Thajska a to je hned znát. Měli jsme štěstí na dobrou partu, asi je to tím, že tenhle způsob cestování přitahuje stejný druh lidí, rádi se vidíme a smějeme se spolu celých osmnáct dní. I když mám dojem, že jsme museli být na cestě mnohem delší dobu 🙂 Thajsko je barevná země, probírám se fotkama a zdají se mi barevné sny, vyběhla bych ráno na trh pro nakrájený ananas nebo misku pálivé polívky ke snídani. Jestli to jen trochu půjde, nebyla jsem v Thajsku naposled, teď už trochu vím, jak to tam chodí. Myslím si, že všichni z naší party už prozkoumali další nabídku expedic se Zirhamií, tak se těším, že se třeba spolu na některé potkáme.

Marta Tauberová

… kdyby mi někdo vyprávěl, co mě skutečně na téhle dovolené čeká, asi bych nejela 🙁 ….
Ale věřte mi, byla by to obrovská chyba v mém životě. Protože to co jsem prožila za tři týdny naší úžasné dovolené, to se nedá popsat, to se prostě musí „ZAŽÍT“.
Touto cestou bych chtěla říct všem, kteří váhají, jestli se vydat se Zirhamií na nějakou expedici, tak vzkazuji NEVÁHEJTE a jeďte!
Jurek je totiž profesionál každým coulem. Nejhezčí ale na celém Jurkovi je to, že se na dovolené stane nejen Vaším průvodcem, ale Vaším rádcem, Vaším lékařem, bavičem, taky smlouvačem o cenách 😉 a je na expedici pro Vás 24 hodin k dispozici. Co je ale nejvíc!!! Jurek se stane Vaším opravdovým přítelem a já věřím, že na celý zbytek mého života. Vždy s úsměvem, s klidem…
Johnny?? Výborný fotograf, kliďas s chutí, udělat pro Vás první poslední i na úkor vlastního pohodlí či soukromí. Pořád s jeho klučičím výrazem, s úsměvem a foťákem pořád připraveným udělat Vám tu nejhezčí fotku z dovolené.
Kdybych měla vyjádřit pár slovy svoji dovolenou, použiji heslo, které kluci rádi říkají…. „Dovolená na pohodu“ …. je pravdivé. Já totiž takovou dovolenou zažila a byla nezapomenutelná, úžasná, super.
PS: Jo a abyste mi věřili, pojedu s nimi zase!!! A víte co?? Je mi jedno kam, protože nejdůležitější ze všeho na dovolené není to co vidíte, ale s kým na té dovolené jste a se ZIRHAMIÍ… „Kamkoliv“!

Diana Ovčačíková

U Jurka musím vyzvednout jeho průvodcovské schopnosti, orientace tam kde byl i nebyl. Odpovědi na otázky, které neznal, tak je večer vygoogloval a zodpověděl – např. kdo žil tam a v jakém století a tomu podobné. Perfektní průvodce, není co dodat.

Johnny má větší přednosti ve fotografování, na to jak je mladý, ale i organizační a průvodcovské schopnosti jsou na vysoké úrovni.

Navíc se dokaží Jurek i Johnny velice dobře sžít a být i dobrými kamarády na cestách i po nich. Oba Jurek i Johnny zorganizovali Thajskou výpravu opravdu na jedničku s hvězdičkou.

Věřím, že i další expedice budou úspěšné a já určitě pojedu s nimi znovu a moc rád.

Petr Kuš

Zirhamii a oba kluky můžu vřele doporučit takovým cestovatelům, jako jsem já. Tedy lidem, které nebaví válení se na jednom místě, ale rádi poznávají cizí země s batohem na zádech, které baví ochutnávat místní jídlo, bavit se s místními lidmi, zažít i něco dobrodružného a přitom si na dovolené odpočinout od planování tras, vědět, že i když nejsem zrovna dobře jazykově vybavená, že průvodce zařídí dopravu, ubytování a vše potřebné a přitom mám stále pocit, že jsem na cestě s partou dobrých kamarádů.

Bronislava Kutláková