Expedice Vietnam – 2019

Termín: nebyl stanoven, 3 týdny
Počet účastníků: 5-7 + 1 průvodce
Průvodce: Jurek Szurman
Náročnost: pohodička
Základní cena za účast (viz slevy): 13 500 Kč
Uzávěrka přihlášek: přijímáme nezávazné přihlášky

Nezávazně přihlásit

 

 

 

Hlavní body expedice Vietnam 2016

aneb z Hanoje do Saigonu tak trochu jinak 🙂

  • prozkoumáme hektické Ho Chi Minovo město alias Saigon. Uděláme si jednodenní výlet k velmi sofistikovaným Cu Chi tunelům používaným během vietnamské války.
  • Hanoj, Halong Bay, Sapa?
  • několik dnů strávíme objevováním různých zákoutí a vesnického života podél delty Mekongu (Vinh Long, Can Tho, Ben Tre).
  • plážová klasika na ostrově Phu Quoc (turistické), Con Dao (strašidelné :-)) anebo to uděláme úplně jinak: půjčíme si motorky a vyrazíme podél pobřeží na sever k pískovým dunám v Mui Né. Čeká nás dobrodružství a neobjevené pláže 🙂
  • v horách středního Vietnamu okolo Da Lat a Dak Lak budeme hledat kávové plantáže, slony a etnické minority
  • snad stihneme historická města Hoi An a Hué, zapsaná do UNESCO
Dívka s kolem na vesnici

Dívka s kolem na vesnici

Cena

V ceně expedice jsou zahrnuty průvodcovské služby (tj. vaše účast na expedici). Ostatní typy cestovních služeb se budou zařizovat na místě podle potřeb účastníků expedice. Jednotlivé výdaje si účastníci budou platit sami, proto níže uvádíme jejich obvyklé ceny.

Ubytování

Budeme si hledat ubytování v hotýlcích, penzionech, hostelech nebo venkovských chatrčích (během treku), ceny jsou levné od 50-250 Kč/osoba/noc. Celkové náklady na ubytování během expedice by se měly vejít do 4 000 Kč.

Strava

Co si koupíme, to budeme jíst – převážně v místních restauracích, vývařovnách a na ulici. Vietnamská kuchyně je velmi zdravá, levná a pestrá. Věděli jste, že umí připravit 300 druhů nudlových polévek? A ty saigonské bagety nebo jarní závitky z Hue, a to ledové kafe, mňam…

Pouliční jídelna

Pouliční jídelna

Doprava

Odhadovaná cena za zpáteční dopravu do Vietnamu je 15 000 až 19 000 Kč.  Možná bude výhodnější letět do Bangkoku či Kuala Lumpur a pak se vhodně přesunout nízkonákladovým letem do Vietnamu. Průvodce si skupinku vyzvedne ve Vietnamu, protože v Asii již bude.

Ve Vietnamu se budeme přepravovat hlavně místními autobusy, minibusy, vlakem, pěšky, na mototaxi či tuk-tukem. Taky si zřejmě půjčíme motorky. Počítejte rovněž s nočními přejezdy. Náklady za místní dopravu během celé expedice odhadujeme na maximálně 3 000 Kč.

Vízum

Vízum do Vietnamu získáme po příletu na místní letiště na základě zvacího dopisu. Vízum stojí pak 25 USD.

Vietnamka sklízí rýži

Vietnamka sklízí rýži

Počasí

Kvůli počasí v únoru se soustředíme na jižní část Vietnamu, protože v severní části tj. v Hanoji či zátoce Halong bude max. 18 stupňů a v horské Sapě bude max 10 C. A lidem by se to asi moc nelíbilo :-). Na jihu bude počasí hezké 20-30 C, může být větrno, může i sprchnout, ale ne moc.

Chcete-li cenově srovnat naši expedici do Vietnamu se zájezdy cestovních kanceláří, vězte, že je to z důvodu jiného obsahu, stylu atd. téměř nemožné. Pokud si to však přejetě sečtěte u naší expedice částky za průvodcovské služby, odhadovanou částku za dopravu do Vietnamu a ve Vietnamu a za ubytování (tj. přibližně 36 000 Kč), a tuto celkovou částku srovnejte s cenou za 3 týdenní letecký zájezd jakékoliv cestovní kanceláře. I v tomto ohledu vycházíme podstatně lépe, asi tak o polovinu.

Předpokládáme, že vaše celkové náklady (včetně stravy, suvenýrů, víza, očkování, apod.) na tuto expedici nepřevýší 44 000 Kč.

Pro více informací o našich expedicích doporučujeme přečíst Pohodové expedice, Fotografické expediceJak se přihlásit, Reference a Často kladené otázky.