Cesta busem nebyla vůbec tak špatná a skutečně jsme se brzy ráno, někdy po čtvrté, ocitli na nádraží v Chiang Mai. Bereme si sdílené taxi do severovýchodní části starého města, kde se nachází hotýlková oblast. Jede s námi i mladá Estonka, která má stejnou cestu.

Takhle brzo ráno se místo ke spočinutí nehledá snadno, posadili jsme tedy naše ovečky k nějakému hostelu na lavičku a s Jurkem a Peťou jsme procházeli místní uličky, zvonili a ptali se, kdo ubytuje osm lidí. Víte, kde jsme nakonec skončili? Přesně tam, kde čekal zbytek naší party – guesthouse Pakinai. Jen jsme museli počkat do sedmi než otevřou.

Tyto dva dny byly ryze odpočinkové a program byl víceméně volný. Točil se však hodně kolem masáží, jídla a nakupování. Zašli jsme na thajskou masáž ke slepým masérům za 180 bátů, hned druhý den jsme si masáž zopakovali, tentokráte jsme vlítli do ženské věznice, kde se vězenkyně připravují na návrat do společnosti. 2h masáž nám všem bodla 🙂

V tomto příjemném městečku o nějakých 200 tisících obyvatelích jsme málem přejmenovali naši expedici na gastroexpedici, protože jedli jsme opravdu více než dost. Ono je to snadné, když všude kolem na vás číhají pochutiny v řádek jednotek nebo pár desítek korun. Hitem hlavně u Lenky se stala rýže s mangem, na večerních tržištích s jídlem si asi každý prožil svůj „foodgasm“ – někdo z nudlové polévky, curry, pečeného kuřete,… Hlady jsme tu rozhodně neumírali 🙂

IMG_1878

A tržiště tu nebyly jen s jídlem, ale i s oblečením a suvenýry. Večery jsme tak trávili na trzích a i když jsme třeba nic nekupovali, prohlíželi jsme nabídku. Narazili jsme i na akvária s našima oblíbenýma okusovacíma rybičkama a Oňa, Lenka, Peťa a Dan neodolali a my z nich měli docela srandu 🙂

Dan s Peťou vzali pak i nakupování ve velkém stylu a nakoupili toho… nemálo. Trika, „nasrávačky“/samurajky (volné široké kalhoty), pantofle a určitě ještě něco dalšího. My s Jurkem objevili barmské přírodní kuřivo – čerstvé tabákové listy stočeny do roličky – zeleného mini-doutníku, zcela bez chemikálií.

Taky jsme si společně naplánovali další průběh cesty a zabookovali jsme letenky ze severu na jih Thajska, tj. z Chiang Rai přes Bangkok na Krabi a za letenky jsme každý zaplatili 2000 Kč.

Druhý den večer jsme vyrazili na jiný trh, který byl mix jídla a všeho ostatního. Netřeba říkat, že opět jsme se krásně najedli. Například kousek sushi za 3 koruny. Tady jsme se nedokázali udržet pospolu a rozdělili jsme se a pak se zase na konci (trochu pracně) našli.

Chiang Mai v nás všech zanechalo moc dobré vzpomínky a plné žaludky :). Co víc si přát. Hlavně žádný stres, že neuvidíme každý chrám.

2 komentáře
  1. ahoj, zaujal me Vas cestopis a predevsim popis treku na Severu Thajska. Prosim, nepamatujete si nahodou nazev Vami vyuzite agentury? Pripadne cenu? Diky Romana

    • Ahoj Romano, jsme rádi, že se cestopis po Thajsku líbí. Trek v okolí Chiang Rai vyšel na 2900 bátů na jednoho (je to zmíněné zde), ale jméno agentury dohromady už bohužel nedám.

Napsat komentář