Jak získat svépomocí vízum do Ruska

Tento DIY (do-it-yourself) návod je určen všem turistům a cestovatelům, kteří se chystají navštívit Rusko a chtějí si zařídit vízum sami (turistické vízum, 1-2 vstupy, max 30 dní). Získat vízum do Ruska podle tohoto návodu je jednoduché a levné, vyjde to zhruba na 1620 Kč, což je zhruba poloviční částka, než kterou byste zaplatili cestovním agenturám typu Student Agency, Letuška a dalším „specialistům“ na Rusko 🙂

Co k tomu budete potřebovat?

 1. Turistický voucher a Potvrzení o přijetí zahraničního turisty, tj. dokumenty, které vám zařídíme s garancí do 24h za 600 Kč. Nabízíme tuto službu za velmi férovou cenu, tudíž jsme nejlevnější na českém trhu. Pokud najdete levnější, ozvěte se 🙂
 2. Cestovní pas s minimálně jednou volnou dvoustránku určenou pro víza. Platnost cestovního pasu musí minimálně o 6 měsíců přesahovat platnost uděleného víza.
 3. Vízový formulář vyplněný na webových stránkách visa.kdmid.ru, vytištěný a vlastnoručně podepsaný žadatelem (při vyplňování elektronického formuláře v jeho posledním kroku uveďte jako místo určení žádosti ruské velvyslanectví nebo konzulát, nikoliv vízové centrum).
 4. Barevnou fotografii o rozměru 35×45 mm se zřetelným zobrazením obličeje žadatele v předním čelním pohledu na bílém pozadí, bez tmavých brýlí a pokrývky.
 5. Cestovní pojištění platné pro území Ruské federace na celou dobu platnosti víza. Můžete vyzkoušet nejkvalitnější cestovní pojištění na světě ihi BUPA Global Travel.

Informace na turistickém voucheru, na žádosti o vízum a na dokumentu cestovního pojištění musí být totožné.

Postup na ruské ambasádě či konzulátu

Samotné vízum lze získat na níže uvedených konzulárních odděleních ruské ambasády. Určitě to platí o Praze, pro Brno a Karlovy Vary se raději telefonicky informujte, zda můžete vízovou žádost podat osobně nebo musíte použít služby vízového centra VHS.

 • Praha (Korunovační 34, 16000 Praha 6, Tel: 233 375 650), po – pá 9.00 – 12.00
 • Brno (Hlinky 142 b, Brno, Tel: 543 232 157), Po, Stř, Pa 9.00 – 13.00
 • Karlovy Vary (Petra Velikeho 18, Karlovy Vary, Tel: 173 221 324), Po, Stř, Pá 9.00 – 13.00

Pokud si vyřizujete vízum pro sebe nebo své blízké, nemusíte využít služeb vízových center (poplatek navíc 700 Kč), ale běžte rovnou na ruský konzulát. V případě pražského konzulátu je třeba se objednat – objednávkový formulář se nachází na stránkách vízového centra (i když služby tohoto centra nechcete využít). Ve formuláři jen zaškrtněte, že chcete na konzulát a ne do vízového centra.  Návštěvy ruských konzulátů je třeba objednávat s přestihem, je málo volných termínů.

Aktualizace: VHS Brno požaduje, aby informace k ubytování uvedené na turistickém voucheru byly ještě podpořené reálnou rezervací ubytování. Doporučujeme ještě tedy doložit rezervací ubytování např. z www.booking.com (Lze si zarezervovat ubytování bez nutnosti je zaplatit. Po získání víza tuto rezervaci snadno zrušíte).

Následně odevzdáte všechny výše zmiňované dokumenty a ambasádě zaplatíte vízový poplatek 1020 Kč za vízum v normálním režimu (10-15 dní), 2030 Kč v expresním (3-5 dní).

Je to jednoduché. ENJOY 🙂 Pokud máte nějaký přínosný update, prosíme uvést do komentářů. Díky.

7 komentářů
 1. Návod je to hezký,ale realita může být trochu jiná. Mám na mysli hlavně přístup pracovníků ambasády a vízového centra. Arogance,neochota a povýšenost jsou 3 hlavní slova,které se vybavím,když se řekne Rusko. Doporučuji zařizovat s velkým předstihem a pečlivě kontrolovat ůdaje.

 2. Moc děkuji za návod. Všechno šlo velice hladce. Pracovníci na ruském zastupitelství v Brně byli velice korektní,sice nehýřili úsměvy,ale za deset minut bylo vše vyřízeno.Doporučuji se objednat online s velkým časovým předstihem, víza vyřizují v pondělí, středu a pátek a každý den berou pouze jednoho.Cena Kč 1020,-.

 3. Dobrý den,
  můžu poprosit info ohledně tranzitního víza? Jedeme přes Rusko do Mongolska a vzhledem k tomu, že ruské tranzitní vízum platí pouze po dobu nezbytně nutnou na průjezd, netuším, na jaké vízum se pak vracet… Děkuji.
  Petra

  • Ahoj Petro, řešila jsi už víza? Jedeme v srpnu do Mongolska, mohl bych tě poprosit o kontaktování na můj mail nebo facebook?
   Díky! Richard

 4. Dobry den,tak nevim,ale na tom objednavacim formulari neni moznost vybrat nic jine nez vizove centrum. Dnes pritel byl na konzulatu a dostal vizitku na vizove centrum :/
  Tak uz to asi nejde moc obejit :/
  Mate s tim nekdo cerstve zkusenosti v Praze?

 5. DOBRY DEN!
  MAM JEDEN DOTAZ
  JAKOU MA PLATNOST VIZUM
  DEKUJI

 6. Dobrý den, a když si budu dělat vízum tady – http://rusko-viza.cz/, stačí mi to?

Napsat komentář