Kolem světa logoJiž za pár týdnů se můžeme těšit na cestovatelský svátek v podobě festivalu Kolem světa, který každoročně pořádá cestovatel a fotograf Karel Wolf a který tradičně slibuje víkend plný inspirace. Pražské Kolem světa se koná ve dnech 22.-23. listopadu 2014 v Národním domu na Smíchově a o zajímavé přednášky nebude ani tento ročník nouze. Navíc si s námi můžete zasoutěžit o dvě vstupenky! A na jaké přednášející se my osobně nejvíce těšíme?

Dominika Gawliczková

Na minulém Kolem světa byli hlavními hvězdami Trabanti v čele s Danem Přibáněm, kteří se čerstvě vrátili ze své expedice po Jižní Americe. Letos jako největší lákadlo vidíme 22 letou Dominiku Gawliczkovou, která se nedávno vrátila ze své cesty na motorce do Kyrgystánu a zpět. Sama.

Jaký byl přejezd vysokých hor a kazašských pouští se dozvíte v sobotu od 19h.

Pěšky napříč Čínou

Christoph Rehage dokončil v Pekingu svá studia a dostal prima nápad – zpátky do rodného Německa jít pěšky. Po třech prošoupaných párech bot a více než 4000 km ho čekalo velké rozhodnutí…

Jeho video The Longest Way 1.0 má na YouTube přes 7 milionů zhlédnutí a vy Christophův příběh můžete slyšet naživo v sobotu v 17:30.

Na tyhle dvě přednášky se těšíme nejvíce, ale program je bohatý a vybere si skutečně každý. Těšit se dále můžeme na přednášky o Bolívii, Peru, Barmě, Novém Zélandu, Namibii, Maroku, Indonésii, Mexiku, Indii a mnoho dalších zajímavých koutech světa.

Soutěž

Ve spolupráci s Karlem Wolfem jsme pro vás připravili soutěž o dvě vstupenky na pražský festival Kolem světa. Výherce vybereme dva a každý z nich obdrží jeden lístek. A co pro to musíte udělat?

 1. Dát svůj „like“ na Facebooku festivalu Kolem světa a Zirhamii.
 2. Napsat komentář k tomuto příspěvku a v něm zodpovědět 2 soutěžní otázky, které znějí:
  1. Popište nám, kudy by vedla vaše vlastní cesta kolem světa.
  2. Tipněte si, za kolik se dá standardně pořídit následující letenka na cestu kolem (půl) světa: Praha – Londýn – Dubaj – Kuala Lumpur – po zemi do Singapuru – Melbourne – po zemi do Sydney – Auckland – Fidži – Hong Kong – Bangkok – Londýn – Praha.
 3. Účastí v soutěži souhlasíte se zněním pravidel soutěže.

Soutěžit můžete do úterý 18.11.2014 20,00 h. Jednu vstupenku vyhrává odpověď na první otázku, která se nám bude líbit tak, že bychom nejradši jeli taky. Pokud se sejde více takových odpovědí, budeme mezi nimi losovat. A druhý lístek vyhrává tip s cenou letenky, který bude nejblíž. Pokud by měl jeden výherce získat obě vstupenky, pak zvítězí druhý nejlepší tip ceny letenky.

Výherce vyhlásíme ve středu 19.11.2014 a budeme je kontaktovat e-mailem. Přejeme hodně štěstí! 🙂

UPDATE: Výherci soutěže se stávají Klára Kutačová a Jakub Kovacs. Klára nás zaujala nejen hezkou trasou své cesty, ale i originálním pojetím. Jakub byl zase nejblíže od standardní ceny letenek kolem (půl) světa, které se běžně dají koupit za 63500 Kč.

6 komentáře
 1. 1. Anglie, Recko, Turecko, Iran, Indie, Nepal, Cina, Severni Korea, Japonsko, Taiwan, Hongkong,Vietnam, Kambodza, Thajsko, Malajsie, Singapore, Indonesie, Australie, Novy Zeland, Velikonocni ostrovy, Chile, Argentina, Brazilie, Peru, Kolumbie, Venezuela, Jihoafricka republika, Botswana, Namibia Tanzania, Maroko, Spanelsko, Francie a Praha:-)
  2.35 000,-

 2. 1)Moje cesta kolem světa:

  ČR->Albánie->Turecko->Izrael->Gruzie->Ázerbájdžán->Indie->Nepál->Tibet->Bhútán->Thajsko->Filipíny->J Korea->Japonsko->Austrálie->Nový Zéland->Argentina->Dominikánská rep.->Kanada->Island->Norsko->Irsko->Španělsko->Maroko->Madagaskar->Keňa->ČR

  2)Tip:
  120 500,-

 3. 1) Moja cesta okolo sveta:

  Praha > Rumunska Transylvania > Srbsko > Montenegro > Chorvatsko > Rakusko > Švajčiarske Alpy > Kodaň > Nordkapp > Svalbardy > Island > Gronsko > Kanadské národné parky > Karibik > Peru > Bolivia > Chille > Ohňová zem > Novy Zeland > Papua nova Guinea > Thaisko > Nepal > Annapurna!!! > Čína a domov 🙂

  2) odhad: 59400CZK

 4. Já bych svoji cestu kolem světa pojala Cimrmanovsky – „Jdu na sever a jdu na jih…“. A protože i polární Cimrmanovská výprava s sebou vezla z Čech husu, a zpět pak Berana, tak bych začala v Čechách a vzala s sebou housera do Norska. Z Norska bych se přesunula se sobem na Aljašku, z Aljašky bych vzala grizzlyho na Havaj, z Havaje Bernešku na Nový Zéland. Na Zélandu bych našla Hobbita a vzala ho na výlet do Antarktidy. Antarktidského tučňáka bych vzala na výměnný pobyt do Jihoafrické republiky a místního tučňáka bych vzala na výlet do Gabonu. Z Gabonu bych vzala slona do Lybie, protože slon vydá za víc než 4 lidi, a tak by nám jistě dali vízum. Z Lybie bych radši nevezla nic a nikoho a ještě bych si kousek odskočila do Íránu, protože Esfahán je prý půl světa, takže bych měla rázem půl cesty hotovou. Z Íránu bych přivezla slavíka do Vatikánu, aby mohl zpívat pro Papeže a z Vatikánu bych vzala člena švýcarské gardy k nám do Prahy, aby se podíval na střídání stráží na Hradě. Opačně by to nešlo, protože by mě hned na začátku nepustili do Lybie, že jim tam spolu s gardistou jedeme vyhlásit válku…

  A kolik by mohla stát taková letenka? To záleží na akcích a chybných tarifech… ale viděla bych to kolem 100 000 Kč

 5. 1)ČR-Finsko-Švédsko-Norsko-Skotsko-Irsko-Island-Grónsko-Kanada-Aljaška-USA-Jamajka-Panama-Peru-Brazílie-Argentina-Chile-Nový Zéland-Austrálie-Filipíny-Taiwan-Japonsko-Jižní Korea-Čína-Tibet-Nepál-Indie-Saudská Arábie-Egypt-Keňa-Tanzánie-Madagaskar-JAR-Kamerun-Nigérie-Maroko-Portugalsko-Španělsko-Tunisko-Turecko-Řecko-Albánie-Srbsko-Bosna a Hercegovina-Chorvatsko-Slovinsko-Itálie-Švýcarsko-Rakousko-ČR
  2) 75000 kČ

 6. 1, Praha- Řím (Vatikán, antické památky, pizza)- Istanbul (Modrá mešita, Hagia Sophia, výborný čaj)-Jeruzalém (centrum náboženství) – Nairobi (safari, národní park Maasai Mara, Kilimandžáro, výborné africké jídlo)- Dubai – Bengaluru (zkrátka Indie.. ) – vlakem přes Nové Dilí do Kathmandu (Himaláje, buddhismus) – Peking (Velká čínská zeď, Chrám nebes, Zakázané město)- Hong kong (nakupování, “street food”) – Hanoi ( kaskádovité terasy, Halong Bay) –autobusem do Siem Reap (Angkor, chrám Khmer) – autobusem do Bangkoku (thajská masáž.. ) – Kuala Lumpur (Petronas Towers) a dál vlakem do Singapuru – Bali (surfování) – Sydney (opera) – Auckland (příroda)- Tahiti (pláže, potápění) – Hawaii (sopky) – LA (Hollywood) – New York (Socha svobody, muzea, China town, Manhattan) – Mexico city (pyramidy Aztéků) – Quito (sopky, domorodé kmeny) – Galapágy (zvířata) – Lima (Machu Picchu, Inkové) – Rio de Janeiro (noční život) a pak hurá nákladní lodí do Casablanky (Sahara, výborné jídlo), potom trajektem hurá do Španělska, kde budeme stopovat až do Barcelony (Gaudí, paella) – Londýn (muzea, památky) – Praha

  2, Odhad: 76 500 Kč

Napsat komentář