Poslední den naší expedice trávíme individuálně podle svých představ: Iva jde do zoo, Mirek s Michalem jedou lanovkou na 4000 m Tochal, Vítek zůstává s kolenem na pokoji (no, asi to jeho představa nebyla), já jdu s Honzou do bazaru. Ten jsme během návštěvy přešli asi tak 3x, vždycky jinou trasou a strávili jsme tam asi 6 hodin. Prodává se tam hodně věcí z Číny, žádné tradiční iránské věci, které bychom si mohli odvézt jako suvenýry.Poslední večeře

Večer jsme se všichni sešli na hotelu a vyrazili jsme včetně kulhajícího Vítka do restaurace na poslední společnou večeři. Hned na náměstí Ferdosi byla jedna taková tradiční iránská. Objednali jsme si 6 různých jídel, které jsme sharovali, abychom toho ochutnali co nejvíc.

Když jsme se pěkně najedli, chtěli jsme si dát dýmku, ale obsluha nás odkázala do vedlejší místnosti, která byla pro tyto účely určena, nicméně nám sdělili, že ženy do této místnosti nesmí. To se nám samozřejmě nelíbilo, protože Iva by byla out, tak jsme poprosili o účet se slovy „když ne dýmka, odcházíme“. A hle, najednou všechno jde, dýmku přinesli, my si k tomu ještě objednali čaj a mohli jsme tak společně ještě chvíli posedět.

Zatímco jsme onu dýmku míru sdíleli (příchuť jablko-lékořice), povídali jsme si o nejkrásnějších momentech expedice. Rozloučili jsme se v hotelu ve tři hodiny ráno, protože já tady v Íránu zůstávám ještě další dva týdny na průzkum. Budou mi chybět, cestovalo se nám společně velmi příjemně. Je jisté, že v květnu 2014 uděláme do Íránu další expedice:

  1. první polovina května – městská pohodička, tj. v podobném stylu jako nyní
  2. druhá polovina května – výstup na Damavand 5671 m a další trekking plus nějaké kulturní památky na severozápadě

Přihlášky můžete posílat již nyní 🙂

 

Doufám, že se vám deník z Íránu líbil. A na co se můžete těšit dál? Již dneska vyrážíme na expedici do Thajska, která přinese další zajímavá dobrodružství a poutavé příběhy, do kterých se budete moci začíst.

Napsat komentář