Konec září, v Čechách se blíží sychravý podzim a nám je to už jedno. Jedeme na tři týdny do Jižní Ameriky poznávat inckou kulturu, zažít džungli a na vlastní nohy poznat vysoké peruánské Andy.

Potkáváme se ve čtyři ráno na pražském letišti a i v tuto nekřesťansky ranní hodinu vládne dobrá nálada. S Alešem se potkáme až na letišti v Limě, kam dorazíme zítra. Čeká nás prakticky 24 hodin na cestě přes Brusel a Atlantu. Na palubě se rozhodně nenudíme a nechybí ani selfie s „tetama“ z Delta Airlines. Na letišti v Atlantě natajňačku otevíráme na záchodech láhev vína a zkracujeme si čekání. Funguje to. Už letíme do Peru!

Puerto-Maldonado-den-1-1

Seznamte se. Zleva nahoře: Luboš, Martina, Radim, Radek a zleva dole já Johnny, Jana a Zdenka

Do Limy přilétáme o půlnoci místního času a hned v osm ráno máme navazující let do města Puerto Maldonado v pralese blízko pomezí Peru, Brazílie a Bolívie. Těch několik hodin trávíme odpočinkem na letišti na zemi a vedeme bitvu s neustále uklízejícím personálem, který nás vysavači přesouvá po letištní hale.

Puerto-Maldonado-den-1-5Let do Puerto Maldonado je alternativa k 20 hodinové cestě autobusem. I s dramatickým mezipřistáním v Cuscu jsme tam za hodinu a čtvrt. Z letadla máme možnost obdivovat zasněžené vrcholky And, které se během několika minut mění na zelený hustý prales mezi kterým si proráží cestu řeka Madre de díos, v překladu matka bohů.

Vystupujeme z letadla na malém letišti do 30 stupňů Celsia a hned v příletové místnosti na nás čekají lidé z Anaconda Lodge, se kterými jsme byli předběžně domluveni na ubytování. Lodge je jen 10 minut chůze od letiště, tak jdeme pěšky a já si připadám jako v Thajsku. Kolem nás jezdí tuk tuky, je plno zeleně a příjemné teplo.

Puerto-Maldonado-den-1-7Anaconda lodge provozuje Švýcar Donald s thajskou ženou Wadee. Máme bungalovy vybudované v primárním pralese, bazén, jídlo a pití all-inclusive a velice zajímavý program hned už od zítřka. Dnešek je striktně odpočinkový u bazénu. Wadee vaří vynikající thajskou kuchyni a peruánské pivo Cusqueña (tedy žena z Cusca) nám v tom vedru velice chutná.

Po setmění se jdeme s Donaldem podívat na tarantule, které tady žijí volně na stromech a poměrně brzo usínáme.

Napsat komentář