salkantay-trek-den-3-3Jako každé ráno na treku nás Simon budí teplým kokovým čajem. Dneska to jde nějak jednoduše. Víme, že nás nic náročného nečeká a budeme končit na kávové farmě. Jdeme chvíli nahoru a pak zase dolů, každou hodinu si dáváme krátkou přestávku a v půlce odpoledne přicházíme na kávovou farmu k Freddymu. Možná výstižnější než kávová farma by bylo říct komáří farma. Je to síla…

Máme postavené stany na zahrádce a po obědě si mnoho z nás dopřává odpočinkovou siestu. Já se šel podívat, co to místní hrajou kousek od nás za hru. Nazval jsem to „žabka“, kdy se velkou kovovou mincí snažíte trefit různá místa na sošce žáby. Samozřejmě pusa je za 100. Hází se tak ze čtyř metrů, máte 10 hodů a pak se střídáte a kdo má po 3 kolech nejméně, kupuje ostatním hrajícím limču. Tak jsem platil.

Freddy nám jde udělat krátkou prohlídku své kávové farmy. Nemluví anglicky, tak překládám ze španělštiny, občas mi píchne Simon a společně to nějak dáváme dohromady. Vysvětluje, jak se tu pěstuje kvalitní organická káva a vybízí nás k tomu, abychom si ji šli z keříku natrhat. Sbíráme jen černé plody, které jsou již zralé. Potom je nasypeme do stroje, který oddělí slupku od semen a jdeme je upražit a následně rozemlít. Stačí už jen servírovat. Fajn zážitek natrhat, upražit a namlít si vlastní kávu. Chutná dobře, líp než jihlavanka.

salkantay-trek-den-3-23

Po večeři si dáváme pár pivek a říkáme si vtipy. Zkoušeli jste už české vtipy překládat do angličtiny nebo nedej bože do španělštiny? Jak popíšete fenomén Chucka Norrise, aby znělo vtipně, že Chuck Norris rozpláče i cibuli? Já vám to povím, docela těžko 🙂 Ale naši peruánští kluci se zasmáli i tak.

Než jsme šli spát, vyrazit jsem s baterkou prozkoumat okolní stromy a zídky a má výprava byla úspěšná. Tarantule žijí i tady. Tuším, že tohle byla dobrá zpráva jen pro mě, nikdo ostatní by mé nadšení nesdílel.

Napsat komentář