Cestovat začal v roce 2009, když si náhodně pořídil letenku do Švédska za 3 koruny. A jelikož rok předtím jel zdlouhavých 24 hodin autobusem za 2500 Kč, řekl si, že se raději bude držet letadel. Začal tedy objevovat Evropu za pár korun díky nízkonákladovým dopravcům, kteří „rozjížděli“ svoje pravidelné linky.

Jirka Hošek - Záchrana želvy na silnici v Albánii

Jirka Hošek – Záchrana želvy na silnici v Albánii

Postupně objevoval různé webové stránky, na kterých se dalo mnoho přečíst o levném cestování, levných letenkách i tzv. chybových tarifech. Zatímco ještě v roce 2010 dal přednost cestování vlakem v podobě slavné transsibiřské magistrály z Ruska přes Mongolsko do Číny, po několika dalších měsících už letěl na Nový Zéland za krásných 12 tis. Kč.

Postupně se naučil cestovat velice skromně a nízkonákladově, aby mohl, tehdy ještě jako student, podnikat co nejvíce výletů. Chybových tarifů a akčních letenek nalézal stále více a více, a proto většinu roku trávil v zahraničí. Nejvíce si oblíbil postsovětské země – hory v Kyrgyzstánu, Kazachstánu a Gruzii, místní obyvatele v Arménii, přírodu v Rusku, historii v Uzbekistánu, díky čemuž se naučil také ruštinu.

Jirka Hošek - výměna stráží – Bangladéš

Jirka Hošek – výměna stráží – Bangladéš

Během těchto let navštívil 70 zemí a získal spoustu zážitků, vzpomínek a nových kamarádů po celém světě. Začal hledat levné letenky i pro další zájemce o cestování a nyní pořádá přednášky o cestování po celé republice. Rád by naučil co nejvíce lidí nezávislému cestování a pomohl lidem, kteří se chystají na své cesty poprvé.

O svých cestách si píše vlastní blog, který ma za úkol zprostředkovat široké veřejnosti navštívenou zemi včetně poskytnutí základních informací, fotek a osobních zážitků. Spustil také charitativní projekt „Tužky dětem, na základě kterého vozí dětem z cizích zemí tužky a bloky, aby si mohli psát a malovat si. Ani nevíte, jakou to dětem udělá radost!