V Braile, Rumunsko.

V Braile, Rumunsko.

Otto pravidelně tráví 100 dní v roce v terénu na cestách. Fotografováním se zabývá již od dětství a fotografický proces zná od píky, přes vyvolávání čb filmů a fotek v koupelně až po současné digitální postupy.

V r. 1995 strávil 2 měsíce na cestě do Pákistánu. V r. 1996 pak cestoval 2 měsíce v Nepálu a v Indii. Do Nepálu by se rád jednou vydal znovu, jenže mezitím našel zalíbení v Karpatech, zejména v jejich divoké ukrajinské a rumunské části. Od roku 1996 pravidelně několikrát ročně vyráží do ukrajinských a rumunských Karpat. V Rumunsku již strávil na 45 cestách více jak rok života.

Na počátku cestoval Rumunskem sám, pak s přáteli, nebo s přítelkyněmi. Nakonec se seznámil s těmi nejlepšími partnery na cesty do rumunských hor – s vlastními Rumuny. Domorodci jsou mu nejlepšími průvodci v tamních horách, neboť jsou tam doma. Od nich se naučil poznávat krásy Karpat novýma očima.

Vodopád Cascada Beusnitei v Muntii Locvei, Rumunsko

Vodopád Cascada Beusnitei v Muntii Locvei, Rumunsko

Zájem o přírodu jej přivedl i k dočasné práci fotografa na volné noze na několikasvazkovém díle “Chráněná území ČR” ve splupráci s AOPK ČR. Má za sebou 2 fotografické výstavy v Brně v r. 2005 a 2006.

Nadšení pro fotografování a přírodu je mu velkým motorem a rád by zpostředkoval podobné zážitky i dalším lidem.

Spolupracoval i s některými CK, kde se specializoval na rumunské Karpaty a Alpy. Dnes dává přednost práci s menším počtem účastníků, kde se může věnovat klientům jednotlivě. Hovoří plynně rumunsky a anglicky.

Své zkušenosti a zážitky sdílí na blogu ottohauck.blogspot.cz a ottohauck.blog.cz.