Oba Sáry rodiče hodně cestovali a od mala jí vyprávěli své zážitky. Táta pracoval na Novém Zélandu nebo v Americe a jako první jí pověděl o surfování. Všechny zážitky a příběhy ji dovedly k rozhodnutí, že jakmile ji bude osmnáct, vydá se do světa také.

Za jógou jsem cestovala na nejrůznější místa.

Za jógou jsem cestovala na nejrůznější místa.

Nikdy nebyla příznivcem krátkých dovolených, když už jsem někam jela, bylo to vždy na několik měsíců. Pracovala v Řecku, dělala au-pair na Mallorce, učila jógu v Portugalsku, kde také začala její vášeň k surfování. Józe se věnuje od mala a je to nedílná součást jejího života, učí ji pokoře, přítomnosti a flexibilitě těla i mysli.

Není divu, že Evropa ji pak začala být brzo malá a touha poznávat oceán ji vedla do Asie, Mexika a jóga zase do Indie.

Co země, to jiný jazyk, kultura a způsob přemýšlení. Miluje učit se od místních, ráda zůstává delší čas na jednom místě, aby do hloubky poznala, jak život v dané oblasti funguje, našla si přátele a cítila srdcem všechny krásy, které daná země nabízí. I proto v cizině ráda dělala dobrovolnici a za stravu, či ubytování se učila například zemědělství, stavět dům ze slámy a hlíny, apod.

Srí Lanka i Indie ji přirostly k srdci, hlavně kvůli náboženství a dobrosrdečnosti lidí. Došlo jí, že život není o tom neustále se honit a chtít víc, ale o vděčnosti za věci, které už máš a dokážeš si užít je v každém přítomném momentu.

Benátky a tajemná knihovnaPůl roku s přítelem cestovala v dodávce po Evropě. Pracovali online, surfovali a spali, kde se dalo. Jejich zážitky najdeš na Sářině Instagramu @navlnesnu.

Jak tomu bývá, ne vše je na cestách růžové, a tak řešili třeba vykradení auta i partnerské veselosti.

Sára je usměvavá, miluje dobré jídlo, oceán, surfing a potápění. Umí to i s foťákem, takže o fotky z cest nebudete mít nouzi. Na cestách se s ní budete cítit v bezpečí a v pohodě. Co takhle začít společně den jógou na pláži, po dobré snídani se vydat do hor nebo za dobrodružstvím?

Když by na cestě přišlo něco nečekaného, vše rychle a pružně vyřeší, jak se na jogínku sluší a patří. Cestování je pro ni vášeň, ale i cesta k sobě. Sama říká: „Nikde nepoznáš sám sebe tolik jako na cestách.“

Mluví plynně anglicky a domluví se také španělsky, kdyby šlo do tuhého, zvládne vám objednat pivo i v němčině.

Když zrovna není na cestách, učí jógu v Čechách, věnuje se grafickému designu, ilustrování a marketingu..

Na cestách se Sárou se nudit nebudete, čeká vás protažení těla, odpočinutí ducha a spousta zážitků ze společné cesty.