Jistě jste všichni zaregistrovali náš článek Obrana Zirhámkova, kterým jsme se bránili proti nekalým pomluvačným praktikám serveru www.krachycestovek.cz a dalších nepřejících a inteligenčně slabších jedinců, kteří i přes naše polopatické vysvětlování nemohli pochopit jednoznačný výklad zákona č. 159/1999 Sb. Story však neskončila a přinášíme vám, v čase předvánočním, její pokračování.

Když se Jurek vrátil z expedice do Íránu, která mimochodem dopadla výborně, čekal na něho dopis z Živnostenského úřadu, že prý byla zahájena státní kontrola jeho podnikatelských aktivit a že se měl dostavit na schůzku, kterou z důvodu pobytu mimo ČR, nestihl. Samozřejmě věděl odkud vítr vane – zřejmě jeden z výše uvedených subjektů neunesl tíhu vlastní marnivosti a začal si stěžovat kde mohl, třeba na Ministerstvu pro místní rozvoj, jež má cestovní ruch na starosti. Jurek samozřejmě nelenil a zavolal na Úřad a domluvil si náhradní schůzku, ke které si přichystal všechny potřebné dokumenty.

Schůzka proběhla na Živnostenském úřadě, kde mu byl na začátku vysvětlen důvod oné kontroly (ano, potvrdil se podnět ze strany MPMR), Jurek předal veškeré dokumenty, které ho opravňují k provozování cestovní agentury a postupně vysvětlil referentkám způsob, jakým se pořádají expedice ve stylu Zirhamia a to jest ten, že klient si zaplatí průvodcovské služby (neboli poplatek za účast na expedici) a že všechno ostatní se řeší na místě: ubytování, strava, doprava, podrobný program, neboli vše je důsledkem rozhodování skupinky, aktuální situace či náhody. Jak se klient dopraví do cílové destinace, je opravdu na něm.

Zástupci ŽÚ potvrdili, že Jurek tímto způsobem opravdu nepořádá zájezdy ve smyslu zákona o cestovním ruchu, že klienti si jsou vědomi, že cestují na vlastní riziko (viz smluvní podmínky) a že pro tyto expedice nepotřebuje koncesi cestovní kanceláře. Jinými slovy, jak jsme sdělovali již mnohokrát, naše cestovní agentury podnikají v souladu s platným právním řádem ČR, nijak zákony neporušují ani neobchází. Jediné v čem Jurek pochybil bylo, že neuvedl na své poštovní schránce, tedy na adrese místa podníkání, kromě názvu své cestovní agentury i identifikační číslo. Za co mu byla udělena pokuta ve výši 200 Kč.

Jediné, co zůstává vyřešit je, jak přinutit pomluvačné subjekty, aby zanechaly pomlouvání naší dobré pověsti a smazaly ony články. Myslíte, že by místo dárku od Ježíška měly jako vánoční dáreček dostat trestní oznámení pro pomluvu od Policie ČR? Hlasujte a rozhodujte v komentářích. 🙂

Krásné svátky.

 

3 komentáře
  1. Ahoj kluci, já věděla, že vše dopadne OK. V podstatě nebylo co řešit a jsem fakt ráda, že jste to ustáli se ctí. No se ctí??? Asi o tu momentálně teď jde, že? Já bych hlasovala hned pro to, abyste podali trestní oznámení, aby si tito lidé uvědomili, že lži a nepravdy, se lehce vysloví, ale už hodně špatně berou zpět. Vyslovené slovo, totiž už nejde vzít zpátky. Ale taky vím, jak je strašný úřední šiml „Policie ČR“ … 🙁 Věřte, že Vás čekají takové obstrukce a výslechy, psaní různých protokolů a dokazování a hlavně šílená ztráta času…. a očekávaná omluva?? zanikne v šumu. Já hlasuji proti!!! Povzneste se na těmito ubožáky a dělejte si svou práci s radostí a lehkostí, s jakou ji děláte. A jen Vaše práce a výsledky ukážou, že tihle lidé, nestojí za to, abyste kvůli nim, byť jen na vteřinu, ztratili úsměv ze svých rtů.
    Přeji hodně štěstí a úspěchů do další práce a co nejméně, takových prudičů. Di

  2. Rozhodně tím neztrácejte čas. Raději se věnujte něčemu co má smysl třeba cestování.

  3. Taky bych tím neztrácel čas, a věnoval se podstatným věcem.

Napsat komentář