Hlavní sezóna na Mauriciu – mauricijské „léto“,  je v období od listopadu do března, kdy je nejtepleji (průměrná teplota vzduchu se pohybuje mezi 28-31°C, teplota vody je kolem 27°C), ale je také nejvíce srážek. V období od června do srpna, kdy je období mauricijské „zimy“, se teplota vzduchu pohybuje kolem 24°C, a vodá má ještě osvěžujících 23°C, a pravděpodobnost srážek je v tomto období nejnižší.

Západy slunce na Mauriciu vyloženě hraničí s kýčem. Krásné, ne?

Mauricius leží na jižní polokouli na jihozápadě indického oceánu, panuje zde klasické tropické podnebí a teplé počasí je zde po celý rok. Mauricius má mikroklima, to znamená, že počasí na jedné straně může být krásné a slunečné a o pár kilometrů dál prší. Takže pokud se ráno probudíte a je zataženo, nezoufejte, než se nasnídáte, může být hezky 🙂

Obecně platí, že počasí v západní a severní části Mauricia je sušší a teplejší než na jižní a východní straně ostrova. Nejsilnější deště mohou přijít v období od ledna do března. Od listopadu do dubna je zde také možnost výskytu tropického cyklonu.

Moje zkušenost s počasím na Mauriciu 2x březen, 2x říjen, 1 x leden a vždy sprchlo, ale nikdy nepršelo tak, že bychom si to neužili. Pokud prší, tak většinou ve stylu sprcha několikrát za den – ve vnitrozemí prší více, u moře méně. V období během vánoc ceny rostou a turistů přibývá. Během mauricíjské „zimy“ je zde turistů nejméně, vane příjemný vánek, většinou nepotřebujete klimatizaci, ale slunce si během dne užijete dostatek a nemusíte se obávat cyklónů.

Pro ty z vás, kteří se chcete na Mauriciu potápět je nejlepší vyrazit v období od prosince do března. Počasí od června do srpna je zase vhodné pro surfaře.

Takže kdy vyrazit na Mauricius? Teploty jsou zde příznivé v podstatě po celý rok 🙂

Napsat komentář