Puerto-Maldonado-Sandoval-2Dneska startuje aktivní část našeho pobytu v džungli. A začíná dobře – bohatou snídaní s čerstvou papájou, ananasem, melounem, banány, palačinkami,… Dnes máme na programu návštěvu jezera Sandoval, které vzniklo jako mrtvé rameno řeky Madre de díos. Taxi nás odveze do přístavu, kde na nás čeká motorová loďka a náš průvodce David. Řeka má na šířku víc než sto metrů a je zakalená do hněda.

K jezeru jdeme asi 45 minut pěšky a cestou potkáváme kromě spousty tropických motýlů všech barev i mravenečníka. Fotíme se u parazitických stromů starých stovky let, v dálce slyšíme křik opic a po blátivé cestě v holinkách šlapeme k jezeru.

Puerto-Maldonado-Sandoval-9Opět měníme dopravní prostředek na loďku a vyplouváme na jezero, kde bychom měli vidět další zvířata. Musíme být potichu, abychom je nevyplašili. Hned zprvu vidíme želvu. Když pozorujeme dravé vydry, začne na chvíli pršet a kromě pár ptáků už nepotkáme nic. Na oběd stavíme v chatce, kde dostáváme juanes, tedy směs rýže se zeleninou a kuřecím masem a celé je to zabalené do banánového listu. K tomu salát z rajčat, cibule a chili. Mňamka a hodinu relaxujeme v houpacích sítích, kolem nás běhají velké ještěrky a kačeny.

Puerto-Maldonado-Sandoval-33

Po obědě opět míříme na jezero a vidíme hoatziny (anglicky se jim vtipně říká punk chicken) a další ptáky, netopýry a tlupu asi 50 malých opic kapucínů. Cestou zpátky po blátivé cestě se zastavujeme a pozorujeme papoušky ara daleko v koruně stromů. K loďce docházíme za světel čelovek a užíváme si zvláštní atmosféru noční džungle. Ale ještě nekončíme – cestou do přístavu v Puerto Maldonado se zastavujeme a náš průvodce z lodi chytl malého kajmana a v lodi nám ho zblízka ukázal.

V lodgi skočíme do bazénu, dáme další skvělou večeři a unaveni usínáme.

Napsat komentář