Naše cestovatelská regata tzv. ZIRHAMIA Yacht Week proběhla v Řecku 18. – 25. října 2014. Cílem bylo prozkoumat ostrovy a zátoky Sarónského zálivu, který se nachází přímo pod Aténami. Jelikož se jednalo o tzv. „nultý ročník“, vyjeli jsme pouze s 1 jachtou a posádku tvořili naši kamarádi, vesměs jachtařští začátečníci.

Cesta plavby: Atény – Aegina – Ermioni – Leonidio – Poros – Epidavros – Perdika – Atény (dohromady nějakých 165 námořních mil)

Počasí: I když jsme vyplouvali v druhé polovině října, počasí bylo slunečné, c. 25 stupňů přes den i když v noci bylo již chladno. Moře bylo ještě vyhřáté a koupali jsme se tak v teplotě vody 26 stupňů. Počasí se po celou dobu drželo, nicméně poslední den, kdy jsme museli do přístavu vrátit loď se na nás přivalily zbytky hurikánu z Kuby, který vyplavil Athény a my jsme s ním bojovali na moři při rychlosti větru 80 km/h a 4 m. vlnách. Byla to skvělá jízda 🙂

Posádka: Pepa (kapitán), Nina, Míša, Honza O., Honza H., Petr, Tomáš, Jurek

Celkové náklady na tuto expedici se vešly do zmiňovaných 25 000 Kč

  • zpáteční letenka Praha – Atény v rozmezí 4 – 6 000 Kč
  • účast na expedici tj. místo na jachtě 14 000 Kč
  • společná pokladna, ze kterého se nakoupilo jídlo a pití 3 000 Kč
  • kapesné 2 000 na útratu v hospodách a obchůdcích

Termín dalšího ročníku ZIRHAMIA Yacht Weeku: 5 – 13. 9. 2015

Přidej se k nám!

Byla to paráda!!!

Honza Orel

Plavba na jachtě v Řecku byla pro mě nevšední poznávací dovolenou, ale i adrenalinovým zážitkem. Jurek zajistil skvělého kapitána, od kterého jsme se mnohé naučili a mohli sami vyzkoušet řídit loď. Doporučuji tedy všem, kteří chtějí zažít něco jiného než katalogový zájezd, poznat neokoukaná místa, ochutnat místní speciality a naučit se něčemu novému.

Tomáš Zuczek

Napsat komentář