Hongkong

Hongkong

Cestuje na vlastní pěst mimo Evropu od svých 17 let, kdy poprvé navštívil Kurdistán. Od té doby má za sebou více než 60 cest do 67 zemí světa. Má za sebou přes 200 letů či 128 památek UNESCO. Jak je zřejmé, pracuje se statistikou a daty, ale duší je stále humanitně zaměřený 🙂

Jeho motto při cestování je „stačí chtít“, čas je potřeba, peníze tolik ne. Jako student cestoval téměr 10 let stylem, že spal, kde se  dalo, od rozestavěných budov po škarpy u dálnic, odkud po probuzení dál stopoval a stravování řešil pohostinností místních 🙂 Našetřené peníze utrácel výhradně jen za vstupné, ale hlavně že měl možnost poznat zemi. Stačí chtít.

Preferuje komplexní poznání země, či regionu, snaží se navštívit to nejlepší, co země nabízí. Měsíce dopředu se připravuje a shání informace k navštíveným místům. Chce si být jist, že skutečně nemine něco, co by ho potom mrzelo. Jeho cesty musí obsahovat vyrovananý mix památek a přírody.

Omán

Omán

Cestování je pro něj víc než jen koníček, cestováním žije. Miluje Čechy, ale teprve odlišná kultura zemí ho opravdu obohatí. Nerad porovnává státy, nejde porovnávat arktické státy s tropickými, ale poslední dobou mu učarovala Arábie.

Domluví se kdekoliv, jen někde to trvá déle – ať žije Jižní Korea 🙂 Vyjma klasických rukou nohou, mluví anglicky a dorozumí se španělsky či německy.

Na svých ultranízkonákladových cestách denně zažil situace, kdy byla nutná improvizace. Nyni je starší a necestuje způsobem jako kdysi, v pouštním státech spí u auta, v jiných státech v hotýlkách, zkušenosti ale zůstávají. Ukáže vám, že opravdu jen stačí chtít.