Dnešek bude adrenalinový. Máme před sebou zip-lining, procházku v horních patrech deštného pralesa, kajaking po řece a návštěvu opičího ostrova. Lodí jsme se po řece dopravili do jiné lodge, kde tyto záležitosti provozují. Náš nový průvodce nás vzal k prvnímu stanovišti, kde jsme navlékli jištění a vystoupali asi 35 metrů vysoko, odkud jsme jeden po druhém svištili po laně na jiný strom. Dali to všichni, i ti, kteří mají „strach z hloubek“. To jsme ještě nevěděli, že abychom se z toho dalšího místa dostali někam dál, musíme přejít můstek. Ten měl na délku asi 25 metrů, na šířku 20 cm a visel 30 metrů nad zemí. Jištění bylo, tak nešlo o život 🙂 Teď už máme krásný výhled na prales pěkně zvrchu.

Puerto-Maldonado-3-13

Abychom ale pevnou zemi pod nohama neměli moc dlouho, rovnou jsme pokračovali na kajaky. Spárovali jsme se do dvojic a dopádlovali jsme na opičí ostrov. Kdo chtěl, tak se mohl vykoupat v řece. Ano, v té samé, kde jsme včera chytali kajmany. Ale prý to je bezpečné, tak tomu věříme a užíváme si neuvěřitelně teplou a stále zakalenou vodu.

Trochu nás tlačí čas na oběd a po koupací přestávce se vydáváme do nitra opičího ostrova. Neříká se mu jen tak, je tady opičí rezervace a na nás se usmálo štěstí. Viděli jsme jak větší howler monkey, tak i menší kapucíny. Krmili jsme je ovocem a ony nám jako poděkování pózovaly.

Návrat na lodge byl dneska brzký a to z jednoho prostého důvodu – budeme grilovat. Wadee nám nakoupila různá masa a tak u bazénu grilujeme, popíjíme cuba libre, koupeme se a je nám prostě dobře 🙂 Občas kolem nás projde želva nebo „zrudička“, jak přezdíváme jejich peruánským lysým psíkům.

2 komentáře
  1. Krásný fotky! Přechod lávky,.. to je moje noční můra. Občas mě to straší ve snech, strašně se to houpe a já nemůžu přejít… Příště jedu s Vámi, to musím překonat!

    • Ahoj Martino, jo, byla to noční můra více lidí, ale všichni to zvládli a strach překonali. Pojeď příště s námi a zvládneš to taky 🙂

Napsat komentář