Další den jsme vyhlásili volno. Podnikli procházku do městečka, abychom se ujistili, že jsme udělali dobře, že spíme kousek za ním. Na pláži je dost lidí, místních. Oproti naší liduprázdné je to divočina. Místní neplavou, ale nechají se unášet na nafukovacích pneumatikách na mělčině a to vše v tričkách.

20150317 09,33 - Barma - Chaung Tha

Po dni volna nadešel čas na další dobrodružství a vypravili jsme se s místním průvodcem na jednodenní výlet k mangrovům a do „pralesa“. V půl desáté nás u hotelu vyzvedává gang motorkářů, naskočíme za ně a za chvilku už stojíme v malém ošklivém přístavu. Tady na nás čekal náš průvodce, kterému jsme za dnešek zaplatili 40 USD.

Přístav neměl molo, tak jsme prošli špinavou vodou a naskočili do dřevěné loďky. Její kapitán s jeho pobočníkem nás nejprve zavezli k mangrovům a potom dále do pralesa, kde jsme kroužili meandry řeky až jsme dojeli do bodu, kde bylo příliš mělko a odkud jsme pokračovali dál po svých.

20150317 11,31 - Barma - Chaung ThaHned nás překvapil vodní buvol, který se před námi zjevil. Za ním běžely děti a patrně ho někam hnaly. Projdeme bambusovým lesíkem až dojdeme na území, kde žijí divocí sloni. Jak nám řekli místní, u jejichž skromného přístřešku jsme se zastavili, představují pro lidi velké nebezpečí díky své nevypočitatelnosti a agresivitě. Paní zrovna splétala pokrytí střechy z palmových listů. Na pokrytí střechy jich potřebuje desítky a každý rok je třeba udělat nové.

Prošli jsme dále okolo palírny cihel a arašídových polí. Ochutnali jsme si ještě nedozrálé arašídy a jakmile skončí jejich sezóna, na polích se začne pěstovat rýže.

 

 

Okolo oběda jsme dorazili do vesnice a dostali jsme povel si umýt. Všichni jsme si opláchli obličej a umyli ruce, ale náš průvodce trval především na umytí nohou… 🙂 20150317 13,59 - Barma - Chaung Tha-2Opět jsme byli pohoštěni v rodině průvodce. Jeho maminka pro nás připravila opulentní a výborný oběd, který se sestával z grilované ryby, rybího kari, kuřecího masa a různé zeleniny a rýže. Seděli jsme na zemi okolo nízkého kulatého stolu a po naplnění žaludků jsme unaveně odpadli. Paní nám nabízela rohože na natáhnutí se, ty jsme s díky odmítli a tak se vrátila s polštáři. Ti místní jsou opravdu úžasní!

Po polední siestě jsme pokračovali asi čtvrt hodiny palmovým hájem až k místnímu přístavu. Zrovna dodělávali silnici – bez strojů, všechno ručně. Nalodili jsme se a v podvečer jsme byli na hotelu.

20150317 15,07 - Barma - Chaung Tha

Další den byl opět naordinován odpočinek a pohoda u moře. Na městské pláži jsme zahlédli neobvyklou atrakci – zebry. No, na první pohled zebry. Byli to koně přemalovaní na zebry. Také jsme si koupili jízdenky zpátky do Rangúnu na zítřejší den (6 USD). A víte, koho jsme potkali večer na hotelu? Tu bandu mladých Čechů z Baganu. Ukázalo se, že to byli kamarádi Moniky, se kterou jsme se tady poznali. To byl pochopitelně dobrý důvod večer posedět 🙂

Napsat komentář