Tahle noc nebyla z těch nejpovedenějších. Občasné poryvy větru s námi slušně zaházely. Klika, že jsme měli stany dobře přidělané. Věci jsou vlhčí, než by bylo záhodno, jelikož celou noc vydatně pršelo a přestalo až k ránu. I když ne tak docela. Klesla teplota a na stany se snáší bílý povlak, který je příjemnější než bubnující kapky deště.

2014-09-02 at 09-36-14

V tomhle stavu nemá smysl cokoliv podnikat, tak jsme se shodli, že zajdeme opět do Kantishna Air Taxi a tam usušíme sebe, věci i stany. Matt a jeho kolega byli té lásky, že nám nabídli použití sušičky a dokonce nám i otevřeli jeden pokojík s propanbutanovým ohřívačem. Různě se v pokojíku střídáme, pozorujeme, jak nám z mokrých ponožek odchází obláčky páry a postupně nám věci schnou.

2014-09-02 at 11-43-59

Povídáme si, uvaříme si jídlo, Punkovi ošetříme jebáka na stehni, necháme čas od času kolovat láhev slivovice a více či méně systematicky sušíme to nejdůležitější. Odpoledne, když přestane pršet se vydáme na procházku. Prošli jsme si botanickou cestu, kde vrcholem dobrodružství byla veverka a došli jsme až na tamní letiště – rozuměj štěrkový pruh u lesa. Cestou sbíráme borůvky a koukáme po medvědech, ale žádný chundeláč na obzoru není.

Po návratu zpátky do naší sušírny jsme se shodli, že klukům dáme za jejich laskavost 100 dolarů, protože nám to obrovsky pomohlo a rozhodně udrželo dobrou náladu (vtípky, jak si tam teď za 100 babek krysíme a můžeme si nechat sloužit, nás asi jen tak neomrzí).

2014-09-02 at 15-32-19

Tady také vznikla jedna naše interní hláška „Nebyl čas“, když někteří z nás proflákali skoro celý den a při odchodu zjistili, že ještě mají některé věci mokré. Holt nebyl čas si projít věci v batohu a ty mokré usušit. To přeci jistě chápete 😀

Stany jsme postavili na známém místě a doufali, že tahle noc už bude aspoň o kousek lepší než předchozí. Pro jistotu jsme stany opět pevně ukotvili, ale obloha vypadá, že by zítra mělo být hezky. Necháme se překvapit. A když nebude, tak se toho taky nebojíme. Tady si člověk uvědomí, že k životu prakticky nic nepotřebuje – stačí nám jídlo a stan. Je fajn si tohle čas od času uvědomit a vyčistit si hlavu od našich „problémů“ západního světa.

Napsat komentář