Některé naše expedice jsou speciálně zaměřené na fotografování během celé cesty. Fotografování nás baví a pravidelně vozíme z dovolených povedené fotky. Naučíme to i vás!

Pod pojmem fotoexpedice si představte fotokurz, který absolvujete během cestování. Program expedice je podřízen fotografování a po ruce vám vždy je průvodce – fotolektor. Ten vám během cesty vypráví o tom, jak fotografie funguje, bude s vámi rozebírat vaše fotky a dávat vám tipy, jak je zlepšit. Dva týdny jsou dostatečně dlouhá doba na to, abyste si zažili nové fotografické návyky. To, co se naučíte s námi už nezapomenete.

Fotoexpedice Zirhamia Jan Miracky

Foto: Jan Miřacký

Oproti klasickým poznávacím zájezdům budeme cestování přizpůsobovat dobrému světlu a na focení bude vždy dostatek času.

Co se naučíte?

  • jak sbalit fotovýbavu na cestu,
  • jak nastavit expozici fotoaparátu tak, abyste dostali fotku, kterou chcete,
  • kdy, jak a jaké fotografické filtry používat,
  • přemýšlet jako fotograf,
  • základy kompozice, které fotky udělají o třídu lepší,
  • základy zpracování fotek dle dostupných nástrojů (tablet, notebook).

Od koho se budete učit?

Machu Picchu můžete vidět několikrát a pokaždé vás dostaneV roli průvodce fotografickým světem pojede Jan „Johnny“ Miřacký, profesionální fotograf krajinář a cestovatel, který se fotografii věnuje od 15 let. Rukama mu ročně projde na jeho Johnny’s Prague Photo Tours více než 100 spokojených zahraničních klientů a Johnny má tak bohaté zkušenosti s výukou fotografie přímo v terénu. V Praze vede fotografický klub, organizuje fotosetkání a nabízí individuální hodiny fotografování a zpracování fotografií. Jeho fotky z cest si můžete prohlédnout v galerii na jeho osobním webu.

Z referencí klientů vybereme tu od Katky S., která dobře ilustruje jeho profesionální a přátelský přístup ke klientům:

Johnny je mistr svého řemesla – jak po stránce cestovatelské, tak i fotografické. Nejen že nám s obrovskou dávkou trpělivosti neustále opakoval, jakou nastavit expozici, upozorňoval na přepaly a křivý horizont, ale zná Skotsko jako své boty. Díky tomu nám ukázal krásná místa, která, která by člověk sám asi ani nenašel. Vlastně ani pořádně nemůžu naši cestu nazývat zájezdem – rozuměj výjezdem s 30 dalšími účastníky, kteří mají každý den pobytu do puntíku naplánován. Celou dobu jsem měla jsem pocit, že jsem na výjezdu s partou přátel a jediným limitem je datum našeho odletu – všechno probíhalo tak nějak plynule a spontánně a ikdyž jsme píchli kolo nebo měli problém najít cestu ze společenského večera zpět do stanu, mohli jsme se na Johnnyho vždy spolehnout 🙂

Kateřina Swólová

Pokud s Johnnym vyrazíte na jakoukoliv cestu, ne jen čistokrevnou fotoexpedici, vždy se s vámi rád podělí o své zkušenosti a konkrétní tipy, jak můžete své fotografování zlepšit. Pokud to chcete zažívat 24/7, vyražte na nějakou z našich cest navržených přímo pro fotografy, které uvádíme níže.

Musím mít profesionální fotovýbavu?

Určitě ne. Fotografování není o výbavě, ale o nápadech a dobrém oku. V dnešní době mnoho dobrých fotografií vzniká z mobilních telefonů a obrazová kvalita lepších smartphonů překonává kvalitu levných kompatních fotoaparátů. Vstupenkou není drahý velký fotoaparát, ale vášeň a touha se něco naučit a odvézt si skvělé fotky.

V popisu fotoexpedic bývá napsáno, jaké vybavení je doporučené nebo nezbytné pro danou expedici. Pokud jste na vážkách, kontaktujte průvodce a on vám rád poradí, co budete potřebovat a naopak bez čeho se hravě obejdete.

 

Pokud vás naše fotografické expedice zaujaly, přihlaste se nebo nás v případě pochybností kontaktujte a my vám všechny dotazy rádi zodpovíme.