Keňa

Kenya Grunge Flag od Nicolas Raymond / CC BY 3.0

Turistické vízum do Keni potřebují všichni občané České (a taky Slovenské) republiky, kteří se chystají do Keni na dovolenou. Od 1. 1. 2021 je nutné si zařídit standardní jednovstupové vízum do Keni před samotnou cestou tj. vízum po příletu tzv. „visa on arrival“ již není možné získat a nebudete vpuštěni do letadla. Standardní vízum do Keni se nyní vydává jako e-vízum, s jehož zařízením Vám rádi pomůžeme.

Pokud potřebujete zařídit jiný typ víza do Keni např. 72h tranzitní vízum,  1-roční, 5-leté vícevstupové vízum nebo vízum East African (zahrnující Keňu, Rwandu a Ugandu), kontaktujte nás nejdříve telefonicky nebo emailem.

 

Rychlá fakta o online e-vízu do Keni

 • na základě vízové žádosti obdržíte tzv. „E-visa confirmation“, které nazýváme jednoduše e-vízum. Tento dokument sice není vízum samotné, nicméně, na jeho základě vám bude reálné vízum do pasu nalepeno po příjezdu/příletu do Keni. Rozhodnutí o udělení vstupu do země má vždy imigrační úředník, což je však standardní praxe všude na světě. Budete zřejmě potřebovat doložit očkování proti žluté zimnici, pokud cestujete z oblasti s velkým výskytem této nemoci
 • je možné využít při leteckém i pozemním vstupu do Keni
 • e-vízum má platnost 90 dní od vydání, tudíž nedoporučujeme o něj žádat s příliš velkým předstihem. Ve zkratce, máte 90 dnů na to, abyste vstoupili do Keni, jinak budete muset žádat o nové e-vízum.
 • maximální délka pobytu v Keni je 90 dní
 • potřebujete platný pas s dobou platnosti minimálně 6 měsíců od předpokládaného data výstupu z Keni
 • všechny vízové poplatky jsou zahrnuty v ceně e-víza, tj. na hranicích se již nic neplatí
 • děti do svých 16. narozenin vízový poplatek neplatí

 

Vízové informace byly aktualizovány k 1. 3. 2023.

 

Proč využít náš vízový servis?

 • máme skvělé reference od klientů, kterým jsme s vízy v minulosti pomáhali (přes 3 000)
 • naše ceny jsou férové a v naprosté většině nejnižší na českém i mezinárodním trhu
 • neriskujete, že vaše vízová žádost bude zamítnuta – máme dlouholeté zkušenosti, v cestování i ve vízech se vyznáme. Jednoduše víme, na co si dát pozor. Všechny žádosti pečlivě kontrolujeme, proto nabízíme garanci úspěchu. Nezískáte-li od nás požadované vízum, celou zaslanou částku vám vrátíme zpět na účet.
 • neriskujete zneužití své platební karty, pokud si o vízum zažádáte sami (ať už na oficiálních stránkách nebo těch podvodných, které se tváří jako oficiální)
 • neriskujete zneužití vašich osobních údajů – některé cestovní agentury nabízejí víza za směšně nízkou cenu, avšak vaše osobní údaje směle prodávají. My toto neděláme. Navíc, po vyřízení víza vaše osobní údaje kompletně mažeme.

 

Cena víza do Keni

Rádi vám pomůžeme se zařízením turistického e-víza do Keni:

 • 1 900 Kč za jednovstupové turistické e-vízum do Keni s maximálním pobytem 3 měsíců. Jsme jediní v ČR, kteří vám toto vízum zařídí.

E-víza vyřizujeme standardně do 5 pracovních dní od připsání platby na náš účet za předpokladu, že byly dodány všechny požadované dokumety v dobré kvalitě. Všechny žádosti samozřejmě pečlivě kontrolujeme. Keňský imigrační úřad se nyní chválí, že víza vystavuje do 48 h, takže lze počítat i s tímto časem dodání :).

 

Jak postupovat

 1. Vyplnit a odeslat objednávku e-víza do Keni kliknutím na tlačítko níže. Vyplnění formuláře nezabere déle než 15 minut a formulář je celý v češtině. Přichystejte si rovněž tyto dokumenty v souborech *.jpg (návod zde):
  • sken cestovního pasu (tj. té stránky s údaji)
  • pasovou fotografii (průkazové foto, aktuální foto)
  • itinerář cesty po Keni
  • hotelové rezervace, potvrzení o zájezdu, atd.
 2. Po přijetí žádosti vás automatickým emailem vyzveme k zaplacení poplatku za e-vízum do Keni a jeho zprostředkování.
 3. Po tom, co obdržíme peníze na účet, zkontrolovanou vízovou žádost za vás podáme a veškeré vízové náklady uhradíme. V případě, že si keňská vláda vyžádá další dokumety vás budeme neprodleně kontaktovat. Věříme, že do 5 pracovních dní vše stihneme. Výsledkem bude zmiňované e-vízum tj. E-visa confirmation, který vám pošleme e-mailem.
 4. Zaslaný dokument si barevně vytisknete, vezmete s sebou a předložíte na imigračním oddělení na keňském mezinárodním letišti nebo na zvoleném pozemním hraničním přechodu. Výsledkem bude nalepené vízum v cestovním pasu, vstupní razítko a začínající dovolená v Keni :-).

 

Závazně objednat e-vízum do Keni

 

Objednat turistické e-vízum do Keni

 

Pokud máte otázky, informujte se na telefonu nebo na e-mailu viza@zirhamia.cz.

 

Reference

Přečtěte si spokojené ohlasy na náš vízový servis od našich klientů.

Ano, doporučuji! Vše proběhlo v naprostém pořádku.

Karel Bárta

Děkuji, vše bylo v pořádku. Žádný problém s vízem. Na letišti po zaplacení 50 Euro bylo během minuty uděleno vízum. Doporučuji!

Pavel Klement

Zirhamii rozhodně doporučuji všem cestovatelům do Íránu, kteří se rozhodnou zařídit si vízum ještě v ČR. Vše proběhlo bez jakýchkoliv problémů a veškerá komunikace byla vedena v přátelském a férovém duchu. Zirhamie na mě udělala velký dojem a pokud bude možnost, určitě jejich služeb znovu využiji.

Štěpán Mikeš

Oceňuji rychlé a bezproblémové vyřízení víz, automatické zaslání daňového dokladu. Zcela určitě doporučuji!

Pavel Barták

Rychlé jednáni kluků, osobní profesionální přístup, určitě mohu doporučit. Referenční číslo zařídili bez nervů a stresu.

Jiří Krömer