Keňa

Kenya Grunge Flag od Nicolas Raymond / CC BY 3.0

Turistické vízum do Keni potřebují všichni občané České (a taky Slovenské) republiky, kteří se chystají do Keni na dovolenou. V současnosti lze vyřídit standardní jednovstupové vízum do Keni online z pohodlí domova, s čím vám rádi pomůžeme. Existuje teoretická možnost vyřídit si vízum po příletu tzv. „visa on arrival“, nicméně, tato možnost je značně nejistá (např. nemusíte být vpuštěni na palubu letadla), navíc se obecně předpokládá migrace veškerých vízových služeb online.

Pokud si chcete před cestou vyřídit jiný typ víza do Keni např. vícevstupové, East African atd., musíte to udělat tradiční cestou přes ambasádu, přičemž nejbližší keňská ambasáda je v Berlíně nebo ve Vídni.

Až do odvolání pozastavujeme zařizování e-víz do Keni z důvodu aktuální nefunkčnosti keňského imigračního systému.

Rychlá fakta o online e-vízu do Keni

 • na základě vízové žádosti obdržíte tzv. „E-visa confirmation“, které nazýváme jednoduše e-vízum. Tento dokument sice není vízum samotné, nicméně, na jeho základě vám bude reálné vízum do pasu nalepeno po příjezdu/příletu do Keni. Rozhodnutí o udělení vstupu do země má vždy imigrační úředník, což je však standardní praxe všude na světě. Budete zřejmě potřebovat doložit očkování proti žluté zimnici, pokud cestujete z oblasti s velkým výskytem této nemoci
 • je možné využít při leteckém i pozemním vstupu do Keni
 • e-vízum má platnost 90 dní od vydání, tudíž nedoporučujeme o něj žádat s příliš velkým předstihem. Ve zkratce, máte 90 dnů na to, abyste vstoupili do Keni, jinak budete muset žádat o nové e-vízum.
 • maximální délka pobytu v Keni je 90 dní
 • potřebujete platný pas s dobou platnosti minimálně 6 měsíců od předpokládaného data výstupu z Keni
 • všechny vízové poplatky jsou zahrnuty v ceně e-víza, tj. na hranicích se již nic neplatí
 • děti do svých 16. narozenin víza nepotřebují, pouze platný pas

 

Proč využít náš vízový servis?

 • máme skvělé reference od klientů, kterým jsme s vízy v minulosti pomáhali (přes 3 000)
 • naše ceny jsou férové a v naprosté většině nejnižší na českém i mezinárodním trhu
 • neriskujete, že vaše vízová žádost bude zamítnuta – máme dlouholeté zkušenosti, v cestování i ve vízech se vyznáme. Jednoduše víme, na co si dát pozor. Všechny žádosti pečlivě kontrolujeme, proto nabízíme garanci úspěchu. Nezískáte-li od nás požadované vízum, celou zaslanou částku vám vrátíme zpět na účet.
 • neriskujete zneužití své platební karty, pokud si o vízum zažádáte sami (ať už na oficiálních stránkách nebo těch podvodných, které se tváří jako oficiální)
 • neriskujete zneužití vašich osobních údajů – některé cestovní agentury nabízejí víza za směšně nízkou cenu, avšak vaše osobní údaje směle prodávají. My toto neděláme. Navíc, po vyřízení víza vaše osobní údaje kompletně mažeme.

 

Cena zprostředkování víza do Keni

Rádi vám pomůžeme se zprostředkováním e-víza do Keni. V současnosti nabízíme pouze tento druh víza pro turistické účely:

 • Jednovstupové turistické e-vízum do Keni s maximálním pobytem 3 měsíců, cena 1900 Kč. Jsme jediní v ČR, kteří vám toto vízum zařídí.

E-víza vyřizujeme do 5 pracovních dní od připsání platby na náš účet a za předpokladu, že byly dodány všechny požadované dokumety v dobré kvalitě. Všechny žádosti samozřejmě pečlivě kontrolujeme. V případě, že se keňská strana včas nevyjádří k podané a zaplacené vízové žádosti (občas se to stává, holt, Afrika), poskytneme vám bezúplatně návod k úspěšnému vstupu do Keni.

Na zprostředkování víz do Keni se nevztahují naše slevy.

 

Jak postupovat

 1. Vyplnit a odeslat objednávku e-víza do Keni kliknutím na tlačítko níže. Vyplnění formuláře nezabere déle než 15 minut a formulář je celý v češtině. Přichystejte si rovněž tyto dokumenty v souborech *.jpg (návod zde):
  • sken cestovního pasu (tj. té stránky s údaji)
  • pasovou fotografii (průkazové foto, aktuální foto)
  • itinerář cesty po Keni
  • hotelové rezervace
 2. Po přijetí žádosti vás automatickým emailem vyzveme k zaplacení poplatku za e-vízum do Keni a jeho zprostředkování.
 3. Po tom, co obdržíme peníze na účet, zkontrolovanou vízovou žádost za vás podáme a veškeré vízové náklady uhradíme. V případě, že si keňská vláda vyžádá další dokumety vás budeme neprodleně kontaktovat. Věříme, že do 5 pracovních dní vše stihneme. Výsledkem bude zmiňované e-vízum tj. E-visa confirmation, který vám pošleme e-mailem.
 4. Zaslaný dokument si vytisknete, vezmete s sebou a předložíte na imigračním oddělení na keňském mezinárodním letišti nebo na zvoleném pozemním hraničním přechodu. Výsledkem bude nalepené vízum v cestovním pasu, vstupní razítko a začínající dovolená v Keni :-).

 

Závazně objednat e-vízum do Keni

 

Objednat turistické e-vízum do Keni

 

Prostudujte Často kladené otázky o vízech do Keni a pokud zde na svoji otázku nenaleznete odpověď, informujte se na e-mailu viza@zirhamia.cz.

 

Reference

Přečtěte si spokojené ohlasy na náš vízový servis od našich klientů.

Děkuji, vše bylo v pořádku. Žádný problém s vízem. Na letišti po zaplacení 50 Euro bylo během minuty uděleno vízum. Doporučuji!

Pavel Klement

Zirhamii bych určitě doporučil. Vcelku rychlé jednání a hlavně ochotná vysvětlení.

Karel Mocek

Přidělení referenčního čísla bylo bleskové po připsání poplatku na účet (za ty peníze aby ne). Komunikace pružná. Není k tomu co dodat.

Pavel Stanke

Perfektní informace, rychlost a spolehlivost. Dozvíte se více, než na kterémkoli cestovatelském webu!

Bohumír Krampera

Vyřízení bylo rychlé, bezproblémové. Komunikace aktivní.

Dana Novohradská