Svezeme se autem na Kubě

Svezeme se autem na Kubě

Cestování a potápění je její největší koníček, se kterým začala už před čtrnácti lety. Od té doby navštívila mnoho exotických destinací, mimo jiné Seychelly, Filipíny, Indonésii, které na ní zanechaly obzvlášť velký dojem. Avšak její největší srdeční záležitostí se stal ostrov Mauricius, a proto taky souhlasí s tvrzením Marka Twaina, že Bůh nejprve stvořil Mauricius a podle něj potom ráj. Tento ostrov jí učaroval natolik, že se sem již čtyřikrát vrátila. Má zde mnoho přátel, miluje místní kreolskou kuchyni a při své čtvrté návštěvě se zde vdávala. Pokud sami o svatbě na Mauriciu uvažujete, ráda vám poradí.

Má ráda cestování na pohodu. Raději si hledá ubytování v levnějších hostelech nebo penzionech, aby takto ušetřené peníze mohla posléze utratit za potápění nebo jiné zážitky. Cestovatelský styl nezměnila ani poté, co se jí v roce 2011 narodila dcera Amélie, která s ní od svých osmi měsíců cestuje –  cestovaly spolu třeba na Kubu, Maledivy a do Belize. Často se setkává s názorem, že děti na cesty nepatří, že s dětmi si dovolenou nikdo pořádně neužije. Na to má však jasnou odpověď: „Jsou to jen předsudky, nedokážu si představit, že bych poznávala všechny ty krásy světa a nechávala moji dceru doma, nebo že bych cestovat přestala jen proto, že mám malé dítě.“ (viz článek). Že i s jinými dětmi vychází moc dobře svědčí fakt, že si s kamarádkou založily menší školičku Happy Faces pro děti od dvou let.

Zuzka - profík potápěč

Zuzka – profík potápěč

Mezi její největší potápěčské zážitky patří setkání se žralokem velrybím na Seychellách, dále ponor s hejnem mant obrovských v Indonésii a mezi ty nejvíce adrenalinové pak ponor na Fidži se žralokem tygřím, o kterém se říká, že je ve vztahu k člověku  považován za jednoho z nejagresivnějších žraloků.

Při svých cestách se několikrát dostala do situace, kdy jí bylo „těžko“, jako třeba v Thajsku poblíž města Chiang Mai, kde nešťastnou náhodou spadla do vodopádu a kromě způsobených úrazů ještě utopila svůj a kamarádčin mobil a byla tak trochu „odříznutá od světa“ nebo když jí v Kostarice zatkli, že u sebe nemá doklady a nebylo možné se s policisty domluvit jinak než španělsky. Vždycky se z toho nějak dostala, protože si umí poradit a improvizovat.

Nesnáší lidskou hloupost, závist, špenát a šváby. Tečka.

Mluví plynně anglicky a česky, domluví se i německy. Jejím snem je navštívit Velikonoční ostrov a na vlastní oči vidět sochy Moai.

Všechny Zuzky reference si přečtěte zde.