Ráno vyrážíme autobusem do Limy, jsou to symbolické čtyři hodiny jízdy. Desetimilionovou Limu jsme vynechali záměrně, jelikož nic nového tady neuvidíme. Již jsme viděli hezčí a bezpečnější místa než je tato metropole.

Lima-1

Účastníkům začíná být smutno, že to všechno končí. Prožili jsme společně nezapomenutelné tři týdny, z neznámých tváří se stali přátelé a už máme domluvené i post-expediční setkání u Luboše ve sklípku na Vrbici.

Naše cesty vedly z deštného pralesa v Puerto Maldonado do Posvátného údolí Inků okolo Cusca, kde jsme také započali náš čtyřdenní trek v Andách, který nás zavedl do městečka pod majestátním Machu Picchu. Okouzleni z té krásy jsme jeli dále na jih do kaňonu Colca, kde jsme pozorovali kondory a sešli a znovu vyšli jeden z nejhlubších kaňonů na světě. Zařádili jsme si v poušti na dunách, ochutnali sladké peruánské víno a vyrazili na Galapágy (…pro chudé) u Paracasu, kde jsme pozorovali lachtany, tučňáky a další druhy rozmanité fauny. Taková byla naše expedice do Peru.

Náklady na cestu

Celkové náklady účastníků se pohybovaly okolo 74 tisíc korun za tři týdny plné dobrodružství a autentické poznávání této překrásné a zajímavé země.

Orientační náklady podrobněji:

  • Letenka PRG – LIM 21 tis.
  • Místní doprava a vnitrostátní přelet 5,5 tis.
  • Ubytování 2 tis.
  • Výlety a vstupy 13,5 tis.
  • Strava, suvenýry a ostatní 15 tis.
  • Průvodcovské služby 15 tis.

Zaujala tě naše expedice do Peru? Dobrou zprávou je, že ji pořádáme znovu letos na přelomu října a listopadu. Přidej se k nám a zažij dobrodružství, na které jen tak nezapomeneš.

Napsat komentář