Vízum a vízové referenční číslo do Íránu

Chcete-li vycestovat do Íránu, musíte mít vízum, o které se žádá osobně na ambasádě v Praze (30 denní turistická víza) nebo po příletu na mezinárodním letišti v Íránu (15-30 denní letištní víza, „visa on arrival“). Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, nutnou podmínkou k získání víza je mít zařízeno tzv. vízové referenční číslo, které vydává íránské ministerstvo zahraničních věcí prostřednictvím íránských cestovních agentur a které víceméně znamená, že iránská vláda si vás ověřila a že jste OK pro vstup do Íránu.

Ve spojení s ověřenou íránskou cestovní agenturou Touran Zamin můžeme toto vízové referenční číslo zajistit za lepších podmínek, neboť naše žádosti berou přednostně, vyřizují je rychleji (normálně do 10 pracovních dní, do 5 pracovních dní expresně) a taky levněji. Navíc, nemusíte posílat peníze do zahraničí (platba stojí 50-200 Kč).

Naše cena za zprostředkování vízového referenčního čísla je 1000 Kč v normálním režimu a 2000 Kč v expresním tempu. V případě expresního vyřízení předáváme žádost íránskému ministerstvu ještě ten den, kdy obdržíme peníze na účet a je už pak na ministerstvu, za jak dlouho referenční číslo vystaví, ale obvykle to udělá do 3 dnů. Upozorňujeme zájemce o referenční číslo, že toto číslo má platnost kolem 1 měsíce od vydání íránským ministerstvem (více ve FAQ).

Na referenční čísla se nevztahují naše slevy.

Informace jsou aktuální. Dříve než nás budete kontaktovat si prosím přečtěte všechny informace včetně Často Kladených Otázek.

Z důvodu státních svátků nového íránského roku (kdy íránské ministerstvo v Teheránu 2 týdny nepracuje) garantujeme naše dodací termíny pouze pokud pošlete své žádosti:
– do 6. 3. ve standardním režimu
– do 8. 3. v expresním režimu
Žádostem, které přijdou po 8. 3., se budeme věnovat, nicméně dodací termíny dříve než 4. 4. 2017 nemůžeme slíbit. Děkujeme.

 

Jak postupovat?

  1. Vyplnit a odeslat objednávku vízového referenčního čísla kliknutím na tlačítko níže. Formulář je jednoduchý, budete však muset ještě přiložit fotku pasu.
  2. Po zkontrolování údajů vás vyzveme k zaplacení nevratného poplatku za zprostředkování vízového referenčního čísla (aneb nemůžeme brát zodpovědnost za zamítnutí vaší žádosti).
  3. Jakmile obdržíme peníze na účet, požádáme našeho partnera o zpracování žádosti íránským ministerstvem a pokud je vaše osoba OK, vystaví vám oficiální dokument s referenčním číslem, který vám zašleme e-mailem.
  4. S vízovým referenčním číslem v kapse můžete požádat o vízum na ambasádě nebo íránském letišti, které jste uvedli ve formuláři. Pro expresní zařízení referenčního čísla nás kontaktujte telefonem, berte však na vědomí, že doba zařízení je do 5 pracovních dní (čtvrtek a pátek jsou v Íránu nepracovní dny).

Dříve než si objednáte ref. číslo níže, prosíme, abyste si prostudovali Často kladené otázky týkající se referenčních čísel. Můžete se rovněž informovat na 776 006 735 nebo e-mailu viza@zirhamia.cz.

 

Závazně objednat vízové referenční číslo do Íránu

 

 

Potřebujete-li asistenci s vyplněním žádosti o vízum pro hladký průběh vaší návštěvy na ambasádě v Praze, rádi vám pomůžeme za poplatek 500 Kč.

Pár důležitých informací zdarma: :-)

  1. pokud jste novinář, do Íránu vás zřejmě nepustí
  2. pokud máte v pase razítko Izraele, do Íránu vás určitě nepustí
  3. pro letištní vízum potřebujete pas s biometrickými prvky, pro turistické vízum postačí normální pas (i když na oficiální stránkách ambasády se píše, že musíte mít bio-pas)
  4. letištní vízum se dává na 15 až 30 dnů.

Reference

Zirhamii doporučuji všem, kteří ocení profesionální a rychlý servis. Informace na webu ohledně termínů vyřízení referenčního čísla odpovídají skutečnosti. Mohu jen doporučit.

Radovan Jansa

Zirhamii bych určitě doporučil. Vcelku rychlé jednání a hlavně ochotná vysvětlení.

Karel Mocek

Perfektní informace, rychlost a spolehlivost. Dozvíte se více, než na kterémkoli cestovatelském webu!

Bohumír Krampera

Perfektní přístup, Zirhamia mi pomohla i v nestandardní situaci, kdy velvyslanectví nejel web a nešlo stáhnout formulář.

Martin Cígler

Skvělý a rychlý servis, příjemná spolupráce. Zařizovali jsme si s přítelem referenční čísla na vízum do Íránu a vše šlo skvěle. Doporučujeme!

Monika Jiroutová

Všechny naše reference si můžete přečíst zde.