Termín: není stanoven, 3 týdny
Počet účastníků: 6-8 + 1 průvodce
Průvodce: Jurek Szurman
Náročnost: střední
Základní cena za účast na expedici (viz slevy): 14 000 Kč
Uzávěrka přihlášek: přijímáme nezávazné přihlášky

Hlavní body expedice do pestré jihozápadní Číny,

aneb Velkou čínskou zeď tentokráte neuvidíte

  • v Čengdu, Buddha v Leshanhlavním městě provincie Sičuán, se půjdeme podívat, jak si hraje čínský miláček panda velká. Odskočíme si do Leshanu na největší sochu sedícího buddhy (UNESCO) a možná i vyjdeme na posvátnou horu Emejšan (UNESCO)
  • procestujeme severní část provincie Yunnan, tj. začínající Himaláje a Tibetkolem měst Dali, Lijang (UNESCO) a možná i ráje na zemi, tibetské vesnice Šangri-La.  Projdeme se jednou z nejkrásnějších soutěsek na světě Skákající tygrpandy podél řeky Jang-c-ťiang. V Kunmingu, „městě věčného jara“ a menšin budeme ochutnávat různé druhy čaje a navštívíme Kamenný les.
  • navštívíme rýžové terasy Yuanyang blízko hranic s Vietnamem, protože bude právě období sklizně
  • pokud zbude čas, stavíme se za kamarády v Čišui – typickém čínském městečku bez jakýchkoliv turistů, kde pořádně ochutnáme pravou sičuánskou kuchyni a odkud navštívíme UNESCO krajinu Danxia a její vodopády

Nabízíme i další expedice do Číny – střední Čínu a severní Čínu.

Co o expedici do Číny říkají naši účastníci?

Děkuji Jurkovi za prožité tři týdny v jihozápadní Číně.Ve své funkci si počínal opravdu profesionálně. Cestoval jsem s ním podruhé (Maroko) a nenašel jsem v jeho přístupu k průvodcovské činnosti sebemenší chybu. Ještě jednou díky a těším se na další poznávačku v příštím roce.

Roman Nauš

Reference dalších účastníků minulé expedice do Číny naleznete zde. Přečtěte si také zápisky z našeho expedičního deníku.

Cena

V ceně expedice jsou zahrnuty průvodcovské služby (tj. vaše účast na expedici). Ostatní typy cestovních služeb se budou zařizovat na místě podle potřeb účastníků expedice. Jednotlivé výdaje si účastníci budou platit sami, proto níže uvádíme jejich obvyklé ceny.

Ubytování

Tradiční hotýlek osvětlený v nociBudeme si hledat ubytování v čistých a levných turistických hotýlcích, hostelech a penzionech. Cenově c. 100 – 200 Kč na osobu na noc. Celkové náklady na ubytování během expedice by se měly vejít do 3 000 Kč.

Strava

Co si koupíme, to budeme jíst – převážně v místních restauracích, vývařovnách a na ulici. Jídlo je v Číně je levné a zaručuju vám, že pravou čínskou kuchyni si zamilujete (na míle vzdálená té, která se vaří v českých „čínských bistrech“). Street food 1

Sičuánská kuchyně je světoznámá a zajímavostí je třeba sičuánský pepř, který je přírodním anestetikem, takže během jídla necítíte rty 🙂 V Chongqingu si na ulici dáme společný „hot pot“, což je velká nádoba s bublajícím vývarem, ve kterém si sami uvaříme, co budeme chtít. PS: naučíte se jíst hůlkami. Budete muset! 🙂

Doprava

Poletíme z Prahy nebo okolních letišť přímo do velkoměsta Chongqing. Odhadovaná cena zpáteční letenky 11 – 15 000 Kč. V Číně se budeme přepravovat hlavně místními autobusy, minibusy, vlaky, taxíky a pěšky. Počítejte rovněž s dlouhými nočními vlakovými přejezdy (s lehátkem, ale třeba patnáct hodin). Náklady za místní dopravu během celé expedice odhadujeme na c. 3000 Kč.

Vízum

střechy lijianguVízum do Číny je možné získat přmo na ambasádě v Praze, nebo vám je může zajistit některá z agentur (včetně jedné z našich). Poplatek ambasádě 50 eur.

Očkování

Standardně se doporučuje být očkován proti bříšnímu tyfu a žloutence A a B.

Počasí

Očekávejte teplotní rozmezí od nuly až k dvacetipěti. Zima bude hlavně v horách na tibetské náhorní plošině z důvodu vyšší nadmořské výšky, třeba Šangri-la je na 3 000 m.Bambusová stezka

Ostatní ceny

Vstupy do národních parků jsou v Číně poměrně drahé, třeba 600 Kč za jeden či dvoudenní vstup, ostatní památky jsou c. za 100 Kč.

Chcete-li cenově srovnat naši expedici do Číny se zájezdy cestovních kanceláří, sečtěte u naší expedici částky za průvodcovské služby, odhadovanou částké za dopravu do Číny a v Číně a za ubytování (tj. přibližně 33 000 Kč), a tuto celkovou částku srovnejte s cenou za 3 týdenní letecký zájezd jakékoliv cestovní kanceláře. I v tomto ohledu vycházíme podstatně lépe, asi tak o polovinu.

Předpokládáme, že vaše celkové náklady (včetně stravy, suvenýrů, víza, apod.) na tuto expedici nepřevýší 45 000 Kč. (bez nákladů doporučovaného očkování).

Pro více informací o našich expedicích doporučujeme přečíst Pohodové expedice, Jak se přihlásit a Často kladené otázky.