Expedice Kambodža – 2019

Termín: předběžně duben 2019, cca 18 dní
Počet účastníků: 6-9 + 1 průvodce
Průvodce: bude určen
Náročnost: pohodička
Základní cena za účast (viz slevy): 14 500 Kč
Uzávěrka přihlášek: přijímáme nezávazné přihlášky

Nezávazně přihlásit

 

 

 

Po stopách Khmérů aneb výprava do země, kde všechno stojí dolar

Kambodža je jednou z mála zemí jihovýchodní Asie, jež je zatím nezničena masovým turismem. Stále zde budeme mít možnost zatoulat se do odlehlých míst plných krásné přírody a pravé asijské atmosféry.

 • na kole či tuktuku kolem chrámového komplexu Angkor Wat (Siem Reap)
 • pobyt a trekování v pralese v Kardomomových horách – v jednom z největších a nejzachovalejších deštných pralesů v celé jihovýchodní Asii
 • hlavní město Phnom Penh – Perla Asie
 • plážová pohoda i trek džunglí na ostrově Koh Rong či Koh Kong
 • návštěva Bangkoku (Thajsko) Wat Po, Khao San Road, Weekend market, plovoucí trh, China town a jiná báječná místa Bangkoku
Angkor Wat při východu slunce

Angkor Wat při východu slunce

 

Kromě aktivit výše je spousta dalších, které se dají uskutečnit. Záleží jen na nás, na čem se společně domluvíme.

 • Návštěva Kampotu a pepřových plantáží
 • Plavání ve svítícím planktonu (budeme mít štěští?)
 • Šnorchlování či potápění v místních vodách
 • Návštěva plovoucí vesnice
 • Focení v nočním pralese
 • Nahlédnutí do historie Rudých Khmérů a tyranie Pol Pota
 • Výlet na motorkách do NP Bokor
Ostrov Koh Rong

Ostrov Koh Rong si oblíbíte i díky jeho liduprázdným plážím

Cena

V ceně expedice jsou zahrnuty průvodcovské služby (tj. vaše účast na expedici). Ostatní typy cestovních služeb se budou zařizovat na místě podle potřeb účastníků expedice. Jednotlivé výdaje si účastníci budou platit sami, proto níže uvádíme jejich obvyklé ceny.

Ubytování

Romantické chatky na pobřežíBudeme si hledat ubytování v hotýlcích, penzionech, hostelech nebo venkovských chatrčích (během treku), ceny jsou levné od 100-270 Kč/osoba/noc, avšak ubytování v pralese cca 600 Kč all inclusive. Celkové náklady na ubytování během expedice by se měly vejít do 4 000 Kč.

Strava

Co si koupíme, to budeme jíst – převážně v místních restauracích, vývařovnách a na ulici. Strava levná, hlavní jídla $2-4, pivko $1, sáček smažených brouků, kobylek, larev a červů $2, grilovaný 3 cm pavouk $1 🙂

Doprava

Místní nejčastější dopravní prostředek Tuk TukOdhadovaná cena za zpáteční dopravu je 14000 až 17000 Kč, počítá se s příletem do Bangkoku a pak po zemi do Kambodže.

V Kambodži se budeme přepravovat hlavně místními autobusy, minibusy, lodí, pěšky, na mototaxi či tuk-tukem. Náklady za místní dopravu během celé expedice odhadujeme na maximálně 3 000 Kč.

Vízum

Vízum do Kambodže se řeší online, stojí 40 USD. Popř. lze dostat i na místě za podobnou cenu.

Očkování

Nutné je mít základní očkování proti tetanu. Poté doporučujeme očkování proti hepatitidě A+B a břišnímu tyfu. Hepatitidu je nutné začít očkovat alespoň měsíc před odjezdem, zkrácená očkovací schémata nejsou nejvhodnější.

S námi na expedici do Kambodže zažijete pravou a nefalšovanou Asii. Stejně tak můžete očekávat i milá setkání s místními obyvateli, kteří nás zasvětí do tajů, krás i úskalí asijského života. To se vám s žádnou CK nepoštěstí. Většina CK vozí klienty jen na turistická místa a to pouze na rychlou návštěvu během 14 dnů. Nám přijde škoda letět na druhou stranu zeměkoule na tak krátkou dobu a pořádně si Kambodžu neužít a nevychutnat 🙂

Předpokládáme, že vaše celkové náklady (včetně stravy, suvenýrů, víza, očkování, placených treků, apod.) na tuto expedici nepřevýší 44 000 Kč.

Pro více informací o našich expedicích doporučujeme přečíst Pohodové expedice, Fotografické expediceJak se přihlásit a Často kladené otázky.