Termín: není stanoven, cca 18 dní
Počet účastníků: 5-9 + 1 průvodce
Průvodce: Klára Husáková
Náročnost: pohodička
Základní cena za účast (viz slevy): 13 000 Kč
Uzávěrka přihlášek: přijímáme nezávazné přihlášky
Nezávazně přihlásit

 

 

 

Dobrodružná cesta kolem Mekongu po místech, kde se zastavil čas

Laos je naprostý skvost jihovýchodní Asie. Pro svou relativní nedotčenost masovým turismem je častým cílem dobrodruhů, jenž prahnou po krásné přírodě v kombinaci s neuvěřitelným krajinným rázem země. Malebná krajina je tvořena vápencovými horami, jež prudce spadají do hlubokých úrodných nížin osetých rýží. To vše ještě podtrhuje ochota a pohostinnost místních lidí, kteří mají vždy úsměv na tváři.

 • Několikadenní trek v džungli v národním parku Nam Ha na severozápadě země
 • Jedno z nejkrásnějších měst celé Asie Luang Prabang, kde pronikneme do života laoských buddhistických mnichů
 • Dobrodružná plavba na malé loďce temnou jeskyní Kong Lor
 • Kajakem po Mekongu až na hranice s Kambodžou. Budeme mít štěstí a potkáme vzácné říční delfíny?
 • Legendární město Vang Vieng, kde se nabízí tubing na řece či výlet na kole do okolních jeskyň
 • Návštěva Bangkoku (Thajsko) Wat Po, Khao San Road, víkendový trh, plovoucí trhy, China town a jiná báječná místa Bangkoku
Královský chrám Haw Pha Bang

Královský chrám Haw Pha Bang

Kromě aktivit výše je spousta dalších, které se dají uskutečnit. Záleží jen na nás, na čem se společně domluvíme.

 • Návštěva náhorní plošiny Bolaven se spoustou vodopádů a nejlepší kávou na světě
 • Večerní prozkoumávání pralesa a jeho tvorů, fotografování
 • Návštěva některé odlehlých vesnic na severu země
 • Projížďka lodí po Mekongu
 • Výlety na motorkách k vodopádům Kuang Si
 • Koupání a jízda na slonech
Vodopád Kuang Si

Vodopád Kuang Si

Cena

V ceně expedice jsou zahrnuty průvodcovské služby (tj. vaše účast na expedici). Ostatní typy cestovních služeb se budou zařizovat na místě podle potřeb účastníků expedice. Jednotlivé výdaje si účastníci budou platit sami, proto níže uvádíme jejich obvyklé ceny.

Ubytování

Hotýlek na Mekongu

Hotýlek na Mekongu

O ubytování v Laosu nouze není. Většinou budeme spát v guesthousech a hostelech a na vesnicích v malých chatkách a bungalovech. Ceny jsou velmi přívětivé od 100-250 Kč/osoba/noc. Jediná dražší položka bude trekování v džungli s místním průvodcem, zde se dá očekávat cena okolo 600 Kč za den, avšak v ceně je zahrnuta i strava a pití.

Celkové náklady na ubytování během expedice by se měly vejít do 3 500 Kč.

Strava

Místní dobře vědí kde nejlépe vaří

Místní dobře vědí kde nejlépe vaří

V Laosu se dá velmi dobře najíst již za jeden dolar. Člověk jen musí vědět kde. Pokud neobjevíte ten správný podnik můžete očekávat cenu 2-3 dolary, což je stále velmi dobrá cena. Vesnický jídelníček se sestává převážně z variací nudlí, rýže a zeleniny. Pokud budeme ve větším městečku, bude k dispozici i velký výběr ovoce, zeleniny, masa, hmyzu a jiných dobrot.

K pití se nabízí místní dobré pivo Lao za jeden dolar, čerstvé kokosy či lahodné ovocné šejky taktéž za jeden dolar. V Laosu se také hojně pálí domácí pálenka LaoLao. Kdo bude chtít ochutnat?

Celkové náklady na pití a stravu by neměly překročit 3500 Kč.

Doprava

Lodí po Mekongu

Lodí po Mekongu

Odhadovaná cena za zpáteční dopravu je 14 000 až 17 000 Kč. Poletíme do Bangkoku a odtamtud do Chiang Rai na severu Thajska, odkud se už po zemi dopravíme do Laosu.

V Laosu se budeme přepravovat hlavně místními autobusy, minibusy, lodí, pěšky či tuk-tukem. V Thajsku také vlakem a taxíkem. Komfort místní dopravy není sice nikterak valný, ale zato je místní doprava velmi dobrodružná a určitě nám nabídne spoustu úžasných zážitků.

Náklady za místní dopravu během celé expedice odhadujeme na maximálně 3 000 Kč.

Vízum

Vízum do Laosu se řeší na místě a stojí 30 USD.

Očkování

Nutné je mít základní očkování proti tetanu. Poté doporučujeme očkování proti hepatitidě A+B a břišnímu tyfu. Hepatitidu je nutné začít očkovat alespoň měsíc před odjezdem, zkrácená očkovací schémata nejsou nejvhodnější.

Chcete-li cenově srovnat naši expedici do Laosu se zájezdy cestovních kanceláří, sečtěte u naší expedice částky za průvodcovské služby, odhadovanou částku za dopravu do Laosu a v Laosu, a za ubytování (tj. přibližně 34 000 Kč), a tuto celkovou částku srovnejte s cenou za podobně dlouhý letecký zájezd jakékoliv cestovní kanceláře. Takový ale asi nenajdete, jelikož většině CK není Laos sám dost dobrý a dělají okruh i s Kambodžou a Thajskem.

Předpokládáme, že vaše celkové náklady (včetně stravy, suvenýrů, víza, očkování, placených treků, apod.) na tuto expedici nepřevýší 42 000 Kč.

Pro více informací o našich expedicích doporučujeme přečíst Pohodové expedice, Fotografické expediceJak se přihlásit a Často kladené otázky.
[social4i size=“small“ align=“float-left“]