Posbírali jsme reference od účastníků bývalých expedic a tady jsou jako na dlani 🙂

Reference účastníků

Luboš je znalý a super průvodce. Je vidět že cestování je jeho vášeň. Vše měl skvěle připravené. Mohu ho jen doporučit a jistě s ním ráda pojedu i na další expedici….

Jaroslava Dobrá

Skvělě naplánovaná expedice se spoustou autentických míst, která byste sami na cestách hledali jen těžko. Vybaví se mi jen jediné mínus, a to, že to po 3 týdnech skončilo. Díky Tome!

Irena Loukotová

Perfektně zorganizovaná expedice.

Franta

Expedice byla super. Petr Schwott nás vzal do míst, kam bychom se sami nepustili. Během cesty jsme byli v přímém kontaktu s domorodými obyvateli a moc si to užili.

Jaroslav Herbrych

Do dnešního dne vzpomínám na krásnou Gruzii s nostalgií. Za 2 týdny jsme si díky Jurkovi utvořili mnoho zážitků. Bylo znát, že k zemi, kterou jsme navštívili, chová lásku a myslím, že mohu mluvit za všechny, když řeknu že odjížděli se stejným pocitem.

Alexandra Ovcharova

Jeďte si taky prožít „svoji“ Guatemalu, místo čtení dalších recenzí. Tom vám bude úžasným průvodcem a parťákem po této smaragdové zemi dunících sopek.

Irena Loukotová

Ač jsem se obaval kdo bude ve vyprave, stali se z nas přátele a kamaradi. S Janem, a ostatnimi členy jsme sedli a vsechno vzdy bravurne vyresili. Byli chvile kdy nekomu nebylo zrovna moc dobre, ale vydrzeli a hlavne si nenechali zkazit dovolenou. Dekuji a pozdravuji všechny ❤️DC

David Cvach

Děkuji za intenzivní zážitek. Hanka se o nás skvěle starala a dostali jsme se díky ní na místa, o kterých bychom ani nevěděli.

Miloš Kadeřávek ml.

Expedice do Íránu byla super. Viděli jsme perská města, mešity i přírodní krásy země. Seznámili jsme se s místními zvyky a kulturou. Martin se o nás po celou dobu vzorně staral. Cestování se Zirhamií bych doporučila všem, kdo chce být “batůžkářem” a má obavu cestovat sám.

Jiřina Jeroušková

Kdo máte chuť poznat trochu dobrodružství a netradiční cestování, jeďte se Zirhamií.

Ludmila Škarková

Michal je skvělý průvodce. Postaral se o všechno, co jsme potřebovali. Skvělý výběr navštívených míst. Absolutní spokojenost!

Hana Marvanová

Žanda byla naprosto úžasná. Po celou expedici neztratila dobrou náladu a úžasně se vyrovnala i s občasnou nepřízní počasí. Ochotně se dělila o své zkušenosti a perfektně předávala znalosti o cestování po Japonsku dál. Moc jí za vše děkuji.

Lucie Škvařilová

Cestování s Davidem bylo moc fajn. Organizačně super zvládnuté. Mé obavy, zda expedici vůbec zvládnu se brzy rozplynuly. Moc jsem si cestováni po Aljašce užila a doufám, že v budoucnu se Zirhamií ještě někam vyrazím.

Jitka Pokorná

Tak jsem si prubla vycestovat se Zirhamií do Gruzie. Čekala jsem (doufala jsem), že bude fajn pohodová atmosféra, vše se bude řešit v klidu a s humorem, vždycky se všichni demokraticky dohodneme kam pojedeme, jak tam pojedeme, kde budeme spát, kolik peněz dáme např. za ubytování a pod. a vše bude probíhat v kamarádském ovzduší ….. s nějakým tím panákem či sklenkou …. že budou srandičky, vtípky a nadsázka …a ono JO !!! Byla to jedna z mých nejlepších dovolených, a to nejen díky skvělé partě s jakou jsme se sešli, ale lví podíl na „jedinečnosti expedice“ má Jurek, který vše dirigoval jakoby neviditelnou rukou …. v podstatě velmi nenápadně a v pozadí, ale přitom velmi efektivně. Fikaný chlapík – osobním přístupem ke každému a zájmem o jednotlivce v nás nechal usídlit pocit, že jsme v bezpečí a v „dobrých rukou“ …. ponechal nám pocit vlastní kreativy, tj. měli jsme prostor tvořit si itinerář podle vlastních představ, nápadů a nálad … takže změny plánů někdy byly rychlé … a když nám došlo na mysl, kde vlastně budeme spát či jak se někam dostaneme nebo jak to vlastně uděláme …. tak již měl s úsměvem na rtech vymyšleno a zařízeno :-). Klobou dolů …. skvělý tour guide …. skvělá Zirhamia :-).

Iveta Čajková

Nás sprievodca Peter Schwot je naozaj cestovateľ s mnohými skúsenosťami, ktoré plne využíval pri našej expedícií. Hľadanie správnych reštaurácií kde sa dobre a hlavne lacno najesť bolo neuveriteľné. Krajinu sme spoznali úplne dokonale, navštívené miesta boli krásne a zážitok je to neopakovateľný, či už divoké pláže alebo wádi tiwi. Na to sa nedá zabudnúť. Záver na Musandame bol najskôr taký rozpačitý ale nakoniec sa podarilo čo bolo sľúbené a stal sa jednoducho rozlúčkový.

Lukáš Lenghardt

Expedice Aljaška 2018 byla naprosto úžasná.

Sešla se opravdu skvělá parta 10 výletníků napříč generacemi ?Všichni se stejným zápalem pro věc a podobným smýšlením. “Náš” Sherpa David byl super průvodcem touto krásnou zemí medvědů. A nejen to, byl jedním z nás, pohodář a skvělý společník za všech situací, který je pro každou srandu. Díky Davide. Navštívili jsme spousty krásných míst a zažili opravdu pravou nefalšovanou divočinu. Měli jsme neskutečné štěstí na počasí, kam jsme zavítali, tak sluníčko a azuro.?? Byl to s manželem náš první “organizovaný výlet tohoto typu”, a stálo to za to! Je to týden co jsme se přijeli domů a hned bychom se vrátili, i s celou tou naší bandou, bylo dobře děcka! Zirhamie to má fakt super zmáknuté, jsou to lidi na svých místech. *

Milča Kopíncová

Nemohu posoudit, o co jsme díky zamitnutému vízu přišli, ale to, co jsme s Martinem zažili, bylo dokonalé. Místo jednoho státu jsme projeli tři, proti původnímu plánu jsme se vydali i na třídenní trek na koních a navzdory dražším letenkám jsme se celkově vešli do původně odhadnutého rozpočtu. Klobouk dolů. Myslím, že s nikým jiným by takový bonus nebyl vůbec možný. Zirhamia nám, navzdory svému vynaloženému úsilí, vrátila v plné výši platbu za zamítnutá víza, s Martinem jsme po celou dobu vychutnávali nezapomenutelné kouzlo přítomného okamžiku. Mix nádherné přírody, historie, aktivního pohybu i podrobného nahlédnutí do života obyčejných lidí. Vše napohodu, bez spěchu i hluchých míst, v příjemné a přátelské atmosféře. Jsem velmi ráda, že jsem si tuto expedici vybrala, o mnoho překonala všechny mé představy i samotnou prezentaci Zirhamie. Mnohokrát děkuji, že tvoříte zážitky jinak než ostatní, má další volba je už teď jasná.

Jitka Šikulová

… kdyby mi někdo vyprávěl, co mě skutečně na téhle dovolené čeká, asi bych nejela 🙁 ….
Ale věřte mi, byla by to obrovská chyba v mém životě. Protože to co jsem prožila za tři týdny naší úžasné dovolené, to se nedá popsat, to se prostě musí „ZAŽÍT“.
Touto cestou bych chtěla říct všem, kteří váhají, jestli se vydat se Zirhamií na nějakou expedici, tak vzkazuji NEVÁHEJTE a jeďte!
Jurek je totiž profesionál každým coulem. Nejhezčí ale na celém Jurkovi je to, že se na dovolené stane nejen Vaším průvodcem, ale Vaším rádcem, Vaším lékařem, bavičem, taky smlouvačem o cenách 😉 a je na expedici pro Vás 24 hodin k dispozici. Co je ale nejvíc!!! Jurek se stane Vaším opravdovým přítelem a já věřím, že na celý zbytek mého života. Vždy s úsměvem, s klidem…
Johnny?? Výborný fotograf, kliďas s chutí, udělat pro Vás první poslední i na úkor vlastního pohodlí či soukromí. Pořád s jeho klučičím výrazem, s úsměvem a foťákem pořád připraveným udělat Vám tu nejhezčí fotku z dovolené.
Kdybych měla vyjádřit pár slovy svoji dovolenou, použiji heslo, které kluci rádi říkají…. „Dovolená na pohodu“ …. je pravdivé. Já totiž takovou dovolenou zažila a byla nezapomenutelná, úžasná, super.
PS: Jo a abyste mi věřili, pojedu s nimi zase!!! A víte co?? Je mi jedno kam, protože nejdůležitější ze všeho na dovolené není to co vidíte, ale s kým na té dovolené jste a se ZIRHAMIÍ… „Kamkoliv“!

Diana Ovčačíková

V Japonsku jsem byl už pošesté, většinu cest jsem ale absolvoval sám. Díky expedici jsem se dostal do míst, kam bych se sám nevydal. A i těch pár míst, které jsem navštívil při expedici znovu (Hirošima a Tokio), se dalo objevovat novým způsobem a vůbec mi nevadilo, že jsem je už v minulosti viděl. Obrovským přínosem byla Žandina znalost japonštiny, která se velmi hodila zejména v místech, kam zahraniční turisté často nezavítají. Expedici a Žandu bych tedy doporučil jak těm, kteří pojedou do Japonska poprvé, tak i těm, kteří už v Japonsku byli. Navíc jsem pružně mohl před expedicí i po expedici pobýt i tentokrát ještě nějaký čas v Japonsku nezávisle sám, nebyl problém, že jsem se k expedici připojil až v Japonsku.

Libor Nováček

Pro mě byla Aljaška super dovolená!! Honza je pohodář a tak náročnou expedici zvládnul na 1*.

Pavla Tíkalová

Honza Zert je scestovany chlapik, ktory sa vyzna. Neprijemna vec, ktora sa mi stala v Brasilii – sa Honza o mna velmi dobre staral do odletu lietadla a za to som mu vdacny.

Igor Hrzič

Írán je země, kterou jsem si přála navštívit dlouho, takže se mi toto přání splnilo díky Zirhamii. Jako třešinku na dortu jsme měli možnost se zúčastnit oslav íránského svátku Ašúrá, což bylo zajímavé zpestření. S organizací a průběhem jsem byla spokojena a expedice splnila moje očekávání. Prostě, bylo to prima!

Iva Francová

Se Zirhamií jsem cestoval již potřetí a opět OK.

Láďa Mikulec

Pořád mám v sobě japonské hodiny (je zrovna noc :-)), takže budu stručná – s Žandou to bylo skvělé. Díky.

Lenka Müllerová

Brazílie je země pohody, slunce, palem a usměvavých lidí, kterou jsem si užila a už se mi po ní stýská. Honza nás Bahií provedl na výbornou – od pláží a ostrovů, velkoměsta, kulturních akcí, všelijakých jídelen a restaurací a nakonec i hor a nádherné přírody. Jen škoda, že to tak hrozně rychle uteklo. 🙂

Markéta Růžičková

Autentické cestování po atraktivní zemi, koktejl poznávání od pobřežních oblastí Pacifiku a Karibiku, přes koloniální města či vodopády až po ochutnání Amazonie a vysokohorských oblastí And… A samozřejmě lidé – Indiáni či Afroameričané… Trocha nepohodlí při přesunech z místa na místo za to stojí. Tom je fajn kluk, který umí nabídnout něco pro každého a vždy ví, kde je co dobrého na zub… 😉

Petr Jíša

Z Petrem to bylo super a bez starostí.

Jurij Sadovsky

Indonésie (Jáva a Kalimantan) byla super – Luboš namíchal pestrý program, který nám umožnil poznat zajímavosti a nasát atmosféru země opravdu důkladně – a když se k tomu sešla i bezva parta, tak to prostě byla skvělá dovolená :-).

Marcela Havelková

Děkuju Zirhamii za nezapomenutelné 3 týdny plné skvělých zážitků s partou bezvadných lidí, Petrovi pak za jeho profesionální přístup, skvělou organizaci a schopnost zvládnout i neplánované situace s absolutním přehledem

Soňa Režnáková

Už mnohokrát jsem cestovala po Africe a jiných zemích na vlastní pěst a toto byla moje první zkušenost s akcí, kterou mi organizuje někdo jiný a cestovatelskou skupinu budou tvořit cizí lidé. Byla jsem tedy trochu napnutá, jak to dopadne. Skutečnost pak ve všech směrech absolutně předčila moje nejoptimističtější očekávání! Nejen, že skupina byla tvořena samými skvělými lidmi, ale naše úžasná a vždy dobře naladěná průvodkyně Klára znala dokonale prostředí Ugandy a Rwandy a tak se nám díky jejím zkušenostem a vyjednávacím schopnostem podařilo z celé cesty vytěžit maximum a přitom bez jakéhokoli stresu či napětí – stále v dokonalé pohodě a v dobré náladě!!! Tato expedice se zařadila mezi moje nejlepší cestovatelské zážitky! Mockrát děkuju!!!

Eliška Vanclová

Na expedici Kuba 2019 s Nikolou budu dlouho vzpomínat. Perfektní organizace, zajištění vhodného ubytování díky znalosti tamního prostředí, hlad jsme opravdu neměli, ale zato měli vždy dobrou náladu

Eva Vrbová

Honza je prostě NUMBER ONE….s ním aj na kraj světa.

Olga Balažovičová

Myslím, že Tomáš nám při expedici dává ochutnat zemi takovou jakou je. Přitom dovede zorganizovat vše co je potřebné, aniž bychom nervózně trávili čas čekáním. Cestuji ve skupině rád. Nejsem ten typ osobnosti, co by jezdil sám. A zároveň si cením, že Zirhamia dává dohromady lidi, které alespoň z mého pohledu k sobě mají blízko, i přesto že jsme každý z jiného těsta.

Jaroslav Fait

Punki je naprosto pohodový chlapík, který se domluví všude a se všemi:-) Fascinovalo mě, jak vždy ochotně vyrážel komunikovat s místními. Jeho bájný klid a odzbrojující úsměv je inspirativní 🙂 Někomu se zdálo, že je až příliš flegmatický, ale mně tento druh průvodcovství vyhovoval a myslím, že je v duchu Zirhamie. Ověřil jsem si, že tento styl výprav za účasti průvodce, pro kterého je cestování vášní a způsobem života, je přesně můj šálek kávy. Těším se na další… 🙂

Josef Bogar

Jurek i Johny jsou nejen skvělí cestovatelé, průvodci, fotografové, ale i kamarádi čeho si velice vážím. Expedici mají vždy perfektně naplánovanou a pokud vznikne nečekaná situace, bravurně ji dokáží hned vyřešit. Kdykoliv se Zirhámií pojedu třeba na konec světa 🙂

Dan Wimmer

Expedice byla strašně fajn a Klára ukázala, že má Rwandu a Ugandu hodně procestovanou a ukazovala nám takové věci, které normální cestovatel nemůže sám objevit. Dělala nám dokonalou průvodkyni nejen v denních ale i nočních hodinách, po barech a diskotékách. Děkuji za výlet nejenom Kláře, ale také ostatním účastníkům, protože jsme vytvořili suprovou partu a doufám, že se ještě někde potkáme.

Martin Jáchym

Říká se, že nejlepší jsou neplánované akce a události. Expedice se Zirhamií byla sice plánovaná, ale celkový nádech z expedice, kterou jsem absolvoval v březnu 2017 do Laosu pod vedením Pavla (Prášu) – nebál bych se tuto výpravu označit, jako jedna velká nečekaná. Tím míním, že jsem byl z každého dne příjemně překvapen a užíval si ho. Od seznámení se na letišti s ostatními členy posádky, přes nádherné vodopády, jeskyně a chrámy po loučení se s těmi samými na tom samém místě.
Vedoucího expedice Pavla Prašivku vřele doporučuji. Staral se o nás jako o vlastní, i přes to, že jsme mu občas dělali starosti.
Děkuji za možnost a těším se na další zážitky s Vámi.

Zdeněk Navrátil

Velká pochvala Petrovi – bylo to skvělé, perfektní organizace, přehled v daných oblastech, cestovatelské zkušenosti, omáčka s příběhem atd. – vše na 1*. Chci poděkovat zároveň i partě lidí co tam byla – lidé s ohromnými životními zkušenostmi, přehledem a smyslem pro humor, bezkonflikní pohodáři – takových více – klobouk dolů. Děkuji a rád se potkám s každým z vás třeba na jiné expedici :-)) Mějte se fajn – Míra

Míra Dusil

Martin je průvodce, který se v zemích střední Asie opravdu vyzná, dokáže se domluvit s místními a dobře zorganizovat výpravu. Umí se postarat o členy expedice, dokáže improvizovat a poradit si s jakoukoli nestandardní situací, která nastane. Problém pro něj není překážka, ale výzva. Má osobní přístup a dobře se s ním povídá. Nebál bych se s ním vycestovat na další expedici.

Michal

Cesta s Jurkem po Gruzii byla fantastická a všem ji doporučuji!! Strašně dlouho budu vzpomínat, nejen na krásu a rozmanitost Gruzie (čača opravdu chutnala v každém kraji trochu jinak), ale také na skvělého průvodce Jurka, jeho ochotu a kamarádský přístup. S Alex byli perfektní dvojka a já jím tímto oběma moc děkuji a doufám, že se někdy na cestě zase znovu potkáme!

Petra Jilíková

Zirhamii doporučuji všem, kdo chtějí zažít dobrodružství, ale netroufají si do některých destinací vyrazit na vlastní pěst. Právě jsem se vrátila z expedice, kterou vedl Martin Půlpán a musím říct, že to byl neskutečný zážitek. Díky němu jsme měli příležitost zažít Kyrgyzstán v jeho autentické podobě. Doteď nechápu, jak se mohlo tolik úžasných zážitků vměstnat do 2 týdnů! Na těchto výpravách je vzrušující zejména to, že nic nemusí jít podle plánu. Martin to ale vždy perfektně zvládnul. Bylo vidět, že s řešením nečekaných situací má bohaté zkušenosti 🙂 Jako bonus je to ještě skvělý společník a i díky němu jsme byli skvělá parta.

Simona Votřelová

Klárka byla bezvadná. Dokonce i v situacích, kdy se nám smolilo auto a vypadalo to na problém, neztrácela humor a klid. Vše klapalo bez záseků a zbytečných časových ztrát, program našlapaný na maximum, po celou dobu se Klárce dařilo nás ztmelit všechny dohromady, takže nikdo nikde nezůstal sám. A co navíc – rozcházeli jsme se s pocitem, že jsme nemohli vidět víc. Chvílemi náročné – bláznivá posádka na raftu :-)))) – ale jela bych znovu a ráda. Až budu plánovat další cestu a vypadne mi doprovod, jedině Zirhamia. A samozřejmě Klárka – pokud nebude na mateřské :-)))

Kamila Černá

Velké nadšení z průvodce Honzy… Podával neuvěřitelné množství informací a navíc s nim byla legrace… Úžasně spojoval celou partu.

Edita Matoušová

Tato akce Zirhamie měla po celý průběh šťávu a akčnost.. tah na branku

Milan Frencl

Z expedice jsem nadšená, splnilo se mi dokonce víc, než jsem od cesty očekávala. Pája uplatnila své cestovatelské zkušenosti v mnoha směrech. Od nasmlouvání příznivých cen různých služeb po maximální využití času a možností něco zažít v každé oblasti kde jsme se pohybovali. Její pozitivní a přátelský přístup jak ke členům expedice tak k místním lidem dělal expedici naprosto pohodovou. Strávila jsem úžasných 17 dní s fajn partou, optimistickou Pájou a domů si přivezla nespočet krásných zážitků a plnou hlavu plánů na další expedici se Zirhamií:)

Marcela Valešová

Luboš byl super, je vidět, že Kambodža mu přirostla k srdci. Dokáže si poradit v každé situaci a že jich nebylo málo.

Štěpána

Líbilo se mi…

Miroslav Barák

Petr Schwott nás protáhl opravdu kouzelnou Afrikou. Máme pocit, že se v nás usídlil tzv. africký brouk a ještě se tam chceme určitě vrátit. Ještě je co objevovat, jsou i další destinace, které bychom tímto expedičním stylem i průvodcovstvím v pohodě navštívili. Vřele doporučujeme všem, kteří ještě váhají.

Zdenka a Tomáš Bočkovi

Vse paradni.

Gabina

Pavel Prašivka důvěrně Práša,  profesionálně vynikal vysokou odborností a znalostí místních poměrů. S nadhledem a klidem řešil přepravu, ubytování a plánování míst, která nás měla obohatit o poznání jak z historie tak z oblasti fauny a flóry. Tímto děkuji Zirhamii a Pavlu, že jsem měl možnost si splnit životní sen. Na příští rok už mám jasno! Další Expedice –  Indonésie!

Jiří Hovorka

Jurek je profík.

Hana Dohnalová

Expedícia Uganda-Rwanda prekonala moje očakávania. Klárka je akčná, odvážna, pripravená riešiť všetky problémy. Jej optimizmus a dobrá nálada sú nákazlivé a vysoko návykové.:) Navyše nás motivovala robiť veci, ktoré by sme niekedy radšej nerobili, ale to bolo na tom to najlepšie. Každý deň nové dobrodružstvo, správna dávka adrenalínu pri gorilách, nosorožcoch, rafte, nocovaní pod širákom… Skrátka – stálo to za to, ďakujem za nádherné zážitky:)

Dana

Jurek je opravdu pan cestovatel, díky za to 🙂

Stanislav Pikna

Klárka Husáková je opravdu úžasná. Organizace, komunikace vše naprosto bez problémů zvládá. Jsem moc ráda, že nás doprovázela na naší první cestě se Zirhamií, protože na průvodci a počasí vždycky záleží:). Díky

Kateřina Šalanská

Ivčí je super průvodkyně. Vždy se pokusila vyjít vstříc max.poctu lidí. Ukázala nám mista, která bychom jen těžko hledali a díky ní jsme i náročné treky zvládli všichni v pohodě.

Jana Susková a Lukáš Dvořák

Nikola je skvělá průvodkyně, organizátorka a parťačka do každé party , jelikož miluje Kubu a Kuba miluje ji. Svou práci dělá opravdu s láskou a dovede si poradit v každé situaci. Věnovala se nám opravdu po celou dobu na více než 100%. Její vědomosti a výklad byl pro nás opravdu naučný. Nikola je milá a ochotná pomoci a svéráznou Kubu zná a poznává s láskou a nadšením. Díky za velkou trpělivost. Na tuto expedici nezapomeneme a jednoznačně nás to “nakoplo” k jinému cestování než jsme byli zvyklí. Kuba se musí zažít, aby se mohla pochopit.

Hana a Emanuel Egermaierovi

Expedice do Íránu se Zirhamií předčila mé očekávání a byla to jednoznačně má nejkrásnější dovolená. Byla výborně zorganizovaná a přitom každý účastník měl dostatek volnosti ve svém rozhodování. S tak zkušeným cestovatelem, jakým je Jurek, byla radost cestovat. Jurka hned tak něco nerozhází, v nenadálé situaci si vždy dokázal poradit…a taky umí výborně smlouvat 🙂 Rozhodně doporučuju všem, kteří rádi poznávají zajímavá místa s pohodovou partou lidí a chtějí cestovat jinak a levněji než s CK. Velice rád pojedu se Zirhamií znovu na další zajímavé expedice.

Jan Hanuš

Taiwan mě uchvátil dokonalou a moderní dopravou, čistotou měst i přírody. Naopak nekteré jejich turistické taháky už mají nejlepší léta za sebou. Koupaní v moři je značně omezené kvůli spodním proudům což je velká škoda. Přesto je Taiwan nadherný ostrov a Ivča skvělou průvodkyni po něm.

Jana Suskova

Expedice předčila veškerá očekávání 🙂

Ondrej Foltýn

Indie byla moc zajímavá. Sešla se skvělá parta a opravdu jsme si tu obrodružnou poznávací cestu užili👌🏻

Martin Kubíček

Pája si jako průvodce zaslouží tu nejlepší známku. A protože lepší známka než jednička už není,tak dáváme jedničku s hvězdičkou dvakrát podtrženou! Milá,vstřícná,ochotná kdykoliv poradit i pomoci. Umí reagovat na změny v itineráři a využít neplánované možnosti jak přidat něco navíc. Děkujeme a rádi se zase přihlásíme na některou z expedic.

Regina a Vlasta

Island je nádherná země se spoustou přírodních krás. Johnny měl dobře rozmyšleno, co nám chce ukázat i vhodně zařadil do programu body na základě informací zjištěných od místních (výlet za papuchálky). Jednalo se o fotoexpedici a Johnny byl tak ve svém živlu, fotografování rozumí a i já jako ryzí fotograf amatér jsem se mnohému přiučil. A možná se i časem nechám přesvědčit na koupi nového foťáku. S Johnnym jsme se skamarádili a určitě společně vyrazíme na další expedice. Protože mi to časové možnosti dovolují, když to je možné, tak si společně expedice prodlužujeme, abychom probádali další místa, na která během expedice nezbude čas.

Radim Wystyrk

Od expedice do Japonska jsem celkem nic neočekávala, prostě se mi hodil termín a chtěla jsem si vyzkoušet tento způsob cestování. Vrátila jsem se úplně nadšená, zažila jsem několik svých „poprvé“ a Žanda je úžasná a pohodová průvodkyně, organizátorka a žena. Výborně zná prostředí, znalost místního jazyka, zkušenosti a známosti z předchozích expedic jsou úžasné. Je velmi milá, ochotná a schopná postarat se o každého účastníka včetně splnění všech „rozmařilostí“ jednotlivých účastníků. Japonsko mě nadchlo, neskutečně čistá, bezpečná země plná ochotných a slušných lidí. Už nyní přemýšlím o další návštěvě této země a dalším poznání zejména krásné přírody. Žando, díky moc, jsi prostě úžasná a neskutečně trpělivá 🙂 POHODÁŘKA. Děkuji!!!

Hana Boudová

Dali sme sa Davidom nahovoriť na odbočenie z pôvodne plánovanej trasy do rybárskej dedinky Mahahual a dobre sme urobili. Šnorchľovanie pri koralových útesoch, tam, kde líšky dávajú dobrú noc, spolu s azúrovou farbou Karibského mora a pitím fresh piňolády s kokosom a škoricou bol zážitok, na ktorý sa len tak ľahko nezabúda.

Danica Paulovčinová

Expedice Íran byla pro mě první, ale určitě ne poslední expedicí se Zirhamií!!! Zásluhou Jurka jsme projeli tuto zemi od severu k jihu, byli na ostrovech v Perském zálivu a hlavně neskutečně viděli a prožili. Těším se příště na další nezapomenutelné zážitky.

Blanka Šturalová

Nepál byl přesně typ expedice, který jsme očekávala. Je to jako cestování na vlastní pěst, ale pod záštitou někoho, kdo se postárá o tu plánovací část, do které se mi nikdy nechtělo. Základ je znám, nicméně detaily se dolazují za pochodu na základě domluvy účastníků. Punk je pohodový průvodce. Nic nebyl problém vyřešit, na všem jsme se domluvili. Program jsme si mohli přizpůsobit i individuálně, tak jak to každému vyhovovalo – všem se vyšlo vstříc. V horách nám Punki vždycky zařídil superubytování, za které jsme povětšinou nemuseli ani platit – Punki přišel, vnesl požadavek – ubytování zdarma, když se u nich najíme, a do minutky jsme mohli bydlet. Když zrovna nebylo co řešit, mohli jsme jen posedět, pokecat, dát si pivko a řešit strasti a radosti běžného života 🙂 Za mě 100% spokojenost a už se těším na další cestu!

Lucie Burianová

Program je skvěle sestaven, člověk vidí z Mexika to nejlepší. Průvodce Tomáš se o vše skvěle postaral, není s ním nikdy nuda a zároveň se cítíte v bezpečí a pohodě. Děkujeme za skvělí zážitek všem vřele doporučujeme.

Gábina a Pavel

Expedice Mexiko byla výborná. Rozumně navržený program na každý den tak, že si každý užil to své. Celková náročnost dle mého názoru nízká – zvládne opravdu každý. “Turistické” Mexiko je “trochu” jiné od toho skutečného, které jsme mohli poznat. Krom přírodních krás a historických památek hodnotím velmi kladně i pár adrenalinových zážitků a možnost koupání na obou stranách Mexika – v Pacifiku a Karibiku. Tomáš byl jako průvodce vždy připraven.

Tomáš Hemala

Rwanda/Uganda – úžasná expedice, která naprosto předčila naše očekávání. Nádherná příroda, skvělí lidé, nezapomenutná setkání s ohroženými horskými gorilami nebo s bílými nosorožci, návštěva muzea genocidy, adrenalin při sjíždění Nilu (obtížnost 5) na raftu a spousty dalších krásných zážitků, které budeme hodně dlouho vstřebávat. Velkou zásluhu na tom má Klárka, skvělá průvodkyně, organizátorka a hlavně pohodářka, která dokáže i nepředvídatelné věci řešit vždy s úsměvem a velkým nadhledem. Klárko, ještě jednou velké díky!

Lenka a Libor Žďánští

S Tomášom to bola super akčná a miestami aj adrenalínová expedícia, čo mi dalo možnosť niekedy prekonať samu seba. Za tri týždne je možné zažiť a vidieť neskutočne veľa, pokiaľ je to takto skvelo naplánované. Vrelo odporúčam.

Martina Vojteková

Vždycky jsem si myslel, že Dominikánská republika jsou jen pláže a válečka u moře – se Zirhamií a Ivet jsme poznali, že je to “ jinak “ než u cestovních kanceláři . Poznali jsme “ dvě tváře “. Samozřejmě kdo by se nebyl rád vykoupal v listopadu pod palmami na bílém písečku? Ale my jsme se byli podívat i tam, kde se chodí koupat místní, poznali jsme, že se dá i v Karibiku podívat do 3000 m při výstupu na Pico Duarte ( nejvyšší hory Karibiku ), že se dá vše na místě domluvit jak jídlo, dopravu či ubytování, takže člověk získá větší přehled o dané zemi.

Radek Klimeš

Expedice Peru 2018 vedená Honzou se vydařila po všech stránkách. Za dva a půl týdne jsme si udělali o nádherné jihoamerické zemi velice přesnou představu. Navštívili jsme všechna klimatická pásma, mohli jsme obdivovat amazonskou džungli, poušť Sechoru, vrcholky peruánských And. Návštěva Machu Picchu byl životní zážitek – procházka v nádherně zachovalé incké citadele uprostřed deštného pralesa by stála za samostatnou expedici. Přes varování před odletem o nebezpečné zemi jsme v průběhu celého pobytu neměli jediný pocit ohrožení. Velký podíl na tom jistě měl Honza, který vše dopředu velice přesně naplánoval. Poskládal program velice citlivě, abychom z Peru viděli maximum možného, ale abychom i zároveň mohli relaxovat a užívat si dovolenou. Po celou dobu pobytu nebyla žádná hluchá místa, vše dokonale navazovalo, o ubytování, stravu a dopravu bylo dobře postaráno. Celá expedice do Peru pro mne je a bude jedinečným a bezvýhradně pozitivním celoživotním zážitkem. Velké poděkování za to patří skvělému průvodci Honzovi a také skvělé partě náhodně poskládaných cestovatelů, kteří umožnili, abychom nádherné zážitky sdíleli a umocnili sobě navzájem.

Petr Bavor

Se Zirhamií máte možnost vidět zemi takovou, jaká opravdu je.

Kateřina Boušková

Se Zirhamií bych jela klidně znova, průvodce Jurek se v místě vyznal a ušetřil nám spousty času na přesunech i na cenách. Celá expedice probíhala v příjemné atmosféře a bezproblémově.

Lucie Bubnová

Nik o starala jsi se o nás opravdu skvěle. Před expedici jsme měli trochu obavy z neznáma ale už během přesunu do Havany jsi nás těchto obav zbavila . Vše na co jsi nás před expedici připravovala se splnilo a ještě jednou ti oba moc děkujeme a doufáme,, že ještě na nějakou expedici s tebou vyrazíme. Měj se krásně a brzy na viděnou.

Petr a Jiřina Halečtí

Jsou cesty, které si líp užijete s fajn skupinou a hlavně průvodcem. Moje cesta po Indii s Hankou, byla jedinečná, barevná a bezpečná. Díky a zase někdy

Sabina Prokopová

Nechtěl jsem nikdy využívat cestovní kanceláře, koncept Zirhamia mne zaujmul a zvolil jsem tuto možnost, jak objevit Afriku, kam jsem se sám neodvažoval a nenašel jsem mezi známými odvážlivce. Realita se Zirhamii předčila mé očekávání. Vůbec jsem se necítil jako „zájezd“ ale jako součást skupiny skvělých lidí se stejným zájmem. Klára byla skvělá „průvodkyně“, do uvozovek píši protože byla součástní naší báječné party. Velkou výhodou bylo, že Klára nezná destinaci pouze z pohledu cestovatele, nebo průvodkyně, ale v zemi žila a pracovala, takže jsem se dozvěděli hromadu zajímavostí. Pokud chcete zažít pravé cestování, objevování jiných kultur, zažít svělé zážitky, vidět destinace v pravé kráse a netoužíte po přepychu hotelů, all-inclusive péči a podobných věcech s klasickou cestovkou spojených, rozhodně neváhejte a zvolte služby Zirhamie.

Miroslav Šibrava

Úžasná expedice. Jurek je skvělý průvodce, který má vše vychytané. Vše odpovídalo původním pokynům – peníze na výměnu, místo v batohu na shopping… Ukázal nám několik tváří Thajska, o kterých jsem doposud vlastně ani nevěděla. To vše se spoustou dobrého jídla, rumu a srandy 🙂 Pokud někdo jen trošku přemýšlí o této expedici, ať neváhá a jede. Je to fakt parádní zážitek!

Hana Marhanová

Naše průvodkyně Nikola byla zcela perfektní, výborně jazykově vybavená, trpělivá, obeznámená s místními zvyklostmi, s lidmi, s historií. Vše za nás vždycky vyřídila, se vším pomohla. Už před expedicí nám poskytla množství potřebných a užitečných rad. A – věčně usměvavá!!!

Irena Kotlíková

Expedice doporučuji aktivním a samostatným lidem, které jsou týmoví a mají rádi dobrodružství.

Michaela B.

Expedici ve Vietnamu jsem si skvěle užila. Země je krásná a velmi rozmanitá, o čemž jsme se přesvědčili při projížďkách po tamním venkově na skútrech. Takový způsob cestování, stejně jako celodenní výlet s půjčenými koly, zanechává nezapomenutelné dojmy. Moje velké díky patří také našemu lídrovi expedice Michalovi, který vždy všem vyšel maximálně vstříc, aby nám umožnil cestování si užít. A navíc Michal nezkazí žádnou srandu a občas se i o nějakou postará.. Takže tuto expedici můžu všem jedině doporučit.

Lenka Havelková

Se Zirhamií jsme cestovali poprvé a nikoho, kdo s ní cestoval jsme neznali. Byla to sázka do loterie a fakt se vyplatila !!! S manželem jsme byli nejstarší účastníci a měla jsem trochu obavy ( jak fyzicky zvládneme a jak se budeme cítit mezi mladými ). Bylo to super ! Celková atmosféra byla kamarádská, nekonfliktní, spolupracující, což bylo díky složení skupiny ale také práce Klárky ! Byla to fakt expedice, spaní pod stanem, pěší tůra, každý den jiná „koupelna“, ochutnávka jídel ( i ve slumu ), spousta zážitků, nespočet divokých zvířat, přijeli jsme utahaní jako koťata, ale spokojení nadmíru ! „Naše“ Klárka je vážně eso, já vím, že to zní přehnaně, ale je to tak. Připravenost, zajištění všeho, starostlivost, informace, nic není problém, kamarád, stálý úsměv, ochrana, atd.atd. Nelze vše popsat…..Buďte pyšní, že pro Vás pracuje ! DÍKY ZA NEZAPOMENUTELNOU DOVOLENOU !!!

Vlaďka Chmelíková

Cesta do Brazílie byla perfektně zorganizovaná, viděli jsme spoustu míst, bylo to velmi pestré – hory, památky, nádherná příroda, pláže. Honza je super průvodce, jeho informace o Brazílii skvělé, hlídal nás jako kuřátka, aby se nám nic nestalo, jela bych určitě znovu.

Dana Smutná

Kdo chce zažít nevšední aktivní a na zážitky bohatou dovolenou, ať vyrazí na cestu s Martinem Pulpánem. Na expedici v Kyrgystánu nás provedl kouzelnou a surovou krajinou, nechal nás nakouknout do života místních obyvatel a pomohl nám překonat sami sebe, ať v nadmořské výšce, jízdě na koni a nebo ochutnání tradičních kyrgyzských jídel. Pro mě byla expedice silný a pozitivní zážitek.

Martina Landová

Jurkovy znalosti prostředí a lidí nám přinesly spoustu neobyčejných zážitků, mohli jsme tak hlouběji nahlédnout do současného života lidí v Iránu. Z Jurkova chování jsem cítila, že by nikdy nevystavil účastníky expedice žádnému zbytečnému riziku.

Pavlína Kropáčková

Super zážitky s perfektním načasováním. Myslím, že pokud bych jel sám, na spousty krásných míst bych ani nenarazil a pokud ano, tak ne za tu cenu, kterou vždy perfektně usmlouval průvodce. Opravdu doporučuji každému i zkušenému cestovateli, který zrovna nesehnal partu do dané destinace a zároveň nechce jet sám na vlastní pěst, což byl i můj případ.

Venca Novotný

Doporučuji všem, kteří touží po dobrodružství a zatím nemají odvahu jít do toho sami.

Lenka Grayová

Mužů doporučit každému, skoro každému 🤣

Jurij S.

Výprava do Brazílie byla moje první zkušenost se Zirhamií a můžu ji srdečně doporučit. Honza Žert je skvělý průvodce. Oceňuju zejména jeho dlouhodobé zkušenosti z Lat. Ameriky (takže poskytuje cenné insider tipy, informace z reálného života v BR, do’s and dont’s…), je zkrátka kompetentním a sympatickým parťákem na 3týdenní cestu. Honzova antropologická profesionální průprava a jazyková vybavenost jsou velkými plusy – jednoduše řečeno tyto kompetence otevírají dveře a srdce místních obyvatel. Formát, neformálnost a organizace cesty se líbily. Přestože jsme urazili tisíce kilometrů napříč Amazonií a pak na jih do Ria, logistika byla výborně připravená a nikdy jsme nikde „nezůstali trčet“. Své sehrálo i složení naší skupiny – na cesty tohoto typu asi jezdí fajn sorta lidí 🙂 Zirhamii a Honzovi moc děkuju, cestu jsem si užil, bavil se a pokud to bude možné, moc rád se se Zirhamií zase někam vydám. Čili: BRAVO a DÍKY. Filip

Filip Zajíček

Ikdyž je Saša v Zirhamii nováček, zhostil se vedení expedice naprosto skvěle, ač mu někteří jeho práci rozhodně nezjednodušovali. Pokud nejste plážový povaleč, expedice vám budou vyhovovat, ať už jste zkušený cestovatel nebo je pro vás cestování zatím velká neznámá. My rozhodně doporučujeme!

Vojta a Lucie Střihavkovi

Žanda je skvelá sprievodkyňa. Vďaka jej vysvetleniu japonských zvykov som sa v Japonsku cítila doma. Rešpektujúc ich pravidlá som videla, že väčšina cudzincov boli skutočnými cudzincami pretože nedostali úvod do japonskej kultúry tak ako my. Vlastne mi vadili cudzinci a vyhovovali Japonci:). Expedícia bola úžasným prierezom japonskej kultúry od živých skanzenov, múzeí, onsenov, jedla, prírody…Vďaka tejto expedícií milujem Japonsko ešte viac!

Vlastimila Krejčířová

Do Íránu jsem se vzdy chtel podival, ale vzhledem k povesti, kterou u nas ma, jsem nechtel jet na vlastni pest. Kdyz jsem zjistil, ze expedici v Zirhamii vede Martin Půlpán ( autor knihy Ztracen na hedvábné ztezce ), tak bylo rozhodnuto. A bylo to dobre rozhodnuti ! Martin je v Íránu evidentne jako doma a namixoval skvelou kombinaci historickych pamatek, mest, venkova, pouste, ostrovů v perskem zalivu… Ani vterinu jsem se nenudil. Sesla se i skvela parta lidi, cestovatelsky hodne podobne naladenych. Chcete nakouknout do prekrasne zeme ? Chcete se sami presvedcit o tom, ze je pravda, ze Íránci jsou jeden z nejmilejsich a nejpratelstejsich narodu na svete ? Tak Zirhamia a Martin Půlpán ! Diky moc.

Milan Adam

Expedice Aljaška srpen/září 2023 byla i navzdory nepřízni počasí fantastická, především díky prvotřídním organizačním schopnostem průvodce Patrika ( osobně hodnotím za 1* 🙂 ) a taky díky bezproblémové a pohodové partě, která si držela pozitivní náladu a smysl pro humor i při menších fuckupech od počasí ( třeba když nám během večera spadlo pár sněhových vloček na stany :D). summa summarum bych tuto expedici doporučil všem lidem kteří mají dobrodružného ducha! 🙂

Jakub Dietrich

Děkuji Žanetě a její energii za skvělou dovolenou, na kterou budu často myslet, vzpomínat a chvílemi se zasněně vracet do Japonska.

Marcela Ulrichová

Zirhamii jednoznačně doporučuji!!! Cesta do Maroka byla dostatečně připravená na to, abychom zbytečně neztráceli čas, ale zároveň bylo v programu dost volnosti pro názory a potřeby všech účastníků. To bylo hlavně díky Jurkovi, našemu skvělému průvodci, který se o nás nejen výborně postaral, ale byla s ním legrace a celkově se velmi významně podílel na skvělé atmosféře celé expedice. Všechno probíhalo v hrozně pohodové atmosféře. Bála jsem se jet sama do cizí země s lidmi, které vůbec neznám, ale všechny moje obavy se díky skvělé péči Jurka ukázaly jako naprosto liché. Expedice do Maroka byla nakonec jedna z nejlepších zahraničních cest na kterých jsem byla.

Anička Hlaváčová

Expedice se moc povedla. Sešli se moc fajn lidi a Luboš zajistil zdárný chod expedice a flexibilně reagoval na nenadálé odchylky od plánu.

Marek

Martin Půlpán je opravdu excelentní průvodce.

Dana Votýpková

Celá akce proběhla bez problémů a pokud se objevily nějaké překážky (zrušený let, nepříznivé počasí a záplavy, ukradené boty), tak se vše vyřešilo ?

Pavel Šindelář

Jurek jako vedoucí expedice se plně osvědčil, měl respekt. Jsem zvyklá podobným způsobem cestovat a tak mi nedělalo potíže spát v ubytovnách se společnou koupelnou a naopak jsem jednu noc velice ráda spala venku u hotelové fontány. Nechyběly však i klasická přespání s plným komfortem. Jurek je klidný a rozhodný, dobře se orientuje i v nenadálé situaci, umí smlouvat a má velký smysl pro humor. Každý den byl jiný – od popovídání s iránským studentem, koupání v Perském zálivu, návštěvou v muzeu mučedníků a následným občerstvením. Dokonale jsm si odpočinula, i od každodenního používání internetu, poznala jinou kulturu než evropskou. Velice ráda pojedu se Zirhamií znovu.

Eva Vrbová

Každá expedice se Zirhamií je životní zážitek. Nebylo tomu jinak ani teď s Tomášem Veselým, kterému mnohokrát děkuji za skvělé tři týdny.

Aleš Piskora

Jurek byl absolutně v pohodě a bylo nám ctí ho poznat.

Stanislav Sehnal, Lenka Bejčková

Moc chválím Libora za jeho cestovatelské zkušenosti a nespornou výhodu, že v Ekvádoru delší čas pracoval. Dále chválím jeho odbornost v ornitologii. Podobu expedice jsme byli jeho zvídaví žáci. Já jako fotoamatér jsem čerpal jeho profi zkušenosti s focením. Na expedici jsem měl pocit, že se známe již dlouho a že jsme kamarádi. Moc dík

Mirek Pazdera

Se Zirhamií jezdím řadu let a zatím všichni průvodci byli perfektní organizátoři, společníci, průvodci a parťáci.

Láďa Mikulec

Dominikána byla skvělá, Tomáš byl bezva parťák, který dokázal všechno zařídit a krásně jsme se vyhnuli turistickým místům. Parta lidí byla parádní a 18 dní jsme si fakt užili. Příště jedeme zase, to je jisté. 👍

Nina Vrkočová

Děkuji Jurkovi za prožité tři týdny v jihozápadní Číně.Ve své funkci si počínal opravdu profesionálně. Cestoval jsem s ním podruhé (Maroko) a nenašel jsem v jeho přístupu k průvodcovské činnosti sebemenší chybu. Ještě jednou díky a těším se na další poznávačku v příštím roce.

Roman Nauš

Tato expedice předčila moje očekávání. Jediné co jsem chtěl vidět a neviděl byla řeka Yukon. Aljaška je tak obrovská země, že se nedá poznat ani za měsíc. Přesto Zirhamia  DÍKY!!  Můj klukovský sen se splnil.

Pepa Bandík

Ve svých padesáti letech jsme se poprvé rozhodli s manželkou vyrazit někam organizovaně, protože doposud jsme jezdili na vlastní pěst. Ze začátku jsem měl trochu obavy z celé akce, protože jsem četl různé komenty od účastníků zájezdů z různých CK . Naštěstí pro nás jsme si vybrali Zirhamii a Afriku s Petrem Schwotem. Petr od začátku poskytoval dokonalé informace a trpělivě odpovídal na všechny naše dotazy. Na akci samé předváděl Petr úžasnou schopnost řešit všechny problémy s klidem a vždycky dobře poradit a pomoci všem ostatním. Vyjednávací schopnosti v kempech, tržištích a národních parcích byl pro mě něco naprosto neuvěřitelného a Petr nás to časem naučil všechny. Zvláště pak jeho nápad rozdávat domorodcům fotky z minulých cest nám otevřel dveře do jinak zapovězených míst. Na jednom tržišti v „obchůdku“ vysela na zdi Petrova fotka z minulých expedic, kterou věnoval Petr prodavačce v minulosti a prodavačka poznala i Petra. Bylo to velice dojemné setkání. Petr je skvělý průvodce a znalec Africké fauny i flóry, je schopný organizátor a cítil jsem se s ním na cestě bezpečné a příjemně. Za nejlepší pokládám to, že po třech tydnech kdy byl Petr můj průvodce se stal po expedici mým kamarádem Díky Petře a celá Zirhámie.

Pavel Křivánek, Brno

Expedice byla výborně navržena, vykomunikována i zorganizována. Na Petrovi je vidět, že je zkušený africký matador a s klidem proplouvá i neplánovanými situacemi dle rčení TIA (This is Africa). Pro ty, kdo hledají Afriku na kolech, se zaměřením na safari a poznávání domorodých kmenů, je tohle správná volba.

Mirek Sečkář

Expedice Aljaška byla naše životní cesta s manželem. Sherpa Davidovič je jedinečný průvodce se znalostí prostředí. Převedl nás přes hory i doly a vzal nás na místa, kam bychom se sami nikdy nevypravili (místní užasné bary). Dal nám spoustu doporučení, vyjednal slevy. Flexibilně přizpůsoboval program počasí tak, že jsme mohli z našeho pobytu vytěžit co nejvíce. Navíc je to úžasny pohodář, který nezkazí žádnou legraci a to je taky moc fajn. Prostě se Sherpou Davidovičem na konec světa. Děkujeme!

Radka Kijonková

Velké díky Kláře. Dokázala se perfektně postarat o své lidi. Schopnost přizpůsobit se celé skupině obdivuji 🙂

Jan Havlíček

Expedice Kyrgyzstán srpen 2021 byla skvělou ochutnávkou střední Asie se vším všudy. Od trekování u vysokohorských jezer přes návštěvu orientálních bazarů nebo největšího dobytčího trhu ve střední Asii až po nocování v jurtách pastevců koní. Martin nám díky svým cestovatelským zkušenostem s tímto koutem světa umožnil poznat Kyrgyzstán poměrně do hloubky (byť v omezeném čase) a snažil se nám ukázat z něj co nejvíc, ať už jde o kulturu, jídlo, lidi nebo přírodu, a povedlo se mu to. Díky Martine!

Veronika Pavlů

David odolává nátlaku jistoty internetových recenzí a zařizuje vše až na místě, díky čemuž se můžete těšit na zážitky cestovatelské a ne turistické. Dává příležitost nečekanému dobrodružství v podobě návštěvy nejbizarnější diskotéky, kde je možné pozorovat místní bezkrké postavičky v jejich přirozeném habitatu – trocha dekadence mezi pozůstatky dávné mayské kultury, leguány a azurovými cenoty. Metodou tequily a biče dokázal udržet ve skupině klid.

Jana Venzlů

Expedice do Ugandy a Rwandy byla jedním slovem dokonalá, od začátku až do konce napěchovaná zážitky. Nádherná lokalita, úžasná příroda, spousta zvířat, milí lidé a k tomu skvělá průvodkyně Klára. Vždy usměvavá, milá, nesmírně empatická a především perfektně připravená. Mohu jen doporučit!

Martina Davidová

Japonsko se Žandou bylo super! Žanda je zkušená cestovatelka znalá prostředí (rozuměj hlavně Japonska), s lehkostí komunikovala s místními a orientovala se v tom japonském „rozsypaném čaji“ (což přispívalo k hladkému a svižnému průběhu expedice). A nejdůležitější je, že Žanda vás nikdy nenechá ve štychu (ať už slézáte hory v Kamikochi anebo si nevíte rady v tokijském sekáči). Žanda vybrala krásné kouty Japonska, kterými nás provedla a všichni jsme byli rádi, že trávíme většinu času v přírodě a menších městech, než jezdit od jedné japonské metropole k druhé Shinkanzenem. Naše japonská parta (květen 2017) byla pohodová a věřím, že jsme se stali nejen spolucestovali, ale i přáteli a možná spolu ještě někdy někam vyrazíme! Děkuji všem a zejména Žandě za super zážitek a představení Japonska v tom nejlepším světle. :)) Japonsko rocks! 😀

Vlaďka Žáčková

So Zirhamiou som bola prvykrat a jedine co mi na expedici v Gruzii s Tomasom vadilo bolo, ze skoncila. Aj som to nalezite obulela:))) Pre mna to boli nezabudnutelne 2 tyzdne, videli sme fakt co sa dalo a kazdy den (dokonca aj ked sme ho presedeli v marsrutce) stal za to. Gruzie je nadherna zem, ktoru by som odporucala navstivit kazdemu. Tomas mal vsetko vzdy skvele zaistene a nenastal tak v programe ziadny zadrhel. Za mna lifechangin experience ❤️

Dada Slavkovská

O expedici jsem se dozvěděl na poslední chvíli a bál jsem se tak, že mi možnost vycestovat do těchto dvou zemí uteče. Nicméně díky rychlé zpětné vazbě Kláry jsem stihl vše s dostatečným předstihem vyřídit a mohl se na expedici přidat. Organizace byla naprosto bez problémů a v průběhu expedice na nás nečekal žádný významný problém. Stejně tak jako vrchní vyjednavač byla Klára perfektní a dokázala vždy usmlouvat jakýkoliv výsledek v náš prospěch. Navštívili jsme množství zajímavých míst a setkali se i s lidmi, které bychom při sólo cestování nepotkali. Rád se v budoucnu zase na nějakou expedici přidám.

Marek Polách

Ráda bych sdílela ze své nadšení z expedice v JAR a z naší průvodkyně Ifčí – milý, vtipný a vždy usměvavý člověk s perfektními organizačními schopnostmi, která dokázala z účastníků pospojovat skvělé fungující partu zaměřenou na nevšední zážitky, na dobré jídlo a kávu. Určitě se příště zase ráda přidám!

Klára Marvánková

Expedice do Íránu s Martinem Půlpánem předčila má očekávání. Je to velký profesionál, který svými zkušenostmi a znalostmi naprosto nadchl celou skupinu a neustále z rukávu tahal další trumfy. Když už jsme si mysleli, že není nic krásnějšího, tak jsme viděli jinou nádhernou mešitu, jeli do pouště a navštívili místa, kam běžné cestovky nejezdí. Pomohl nám se orienovat v cenách, kde smlouvat, kde je co levnější a jak si vše co nejvíc užít. Navštívili jsme jeho přátele v rodinách a nasáli místní atmosféru. Přestože nám trochu nepřálo počasí, tak Martin ochotně program upravil, abychom si to lépe užili. Stále nás zásoboval historkami ze svých předchozích cest po Hedvábné stezce a stmelil celou skupinu, že jsme se stali přáteli na dlouhou dobu a byli jako kamarádi. Jediná škoda je, že to hrozně rychle uteklo. Ještě jednou velký dík a klobouk dolů! Na další cesty se těší Jiří Friček, Praha – účastník Expedice Írán, únor 2024

Jirka Friček

Chtěla bych Kláře poděkovat za překrásné tři týdny v Ugandě a Rwandě. Byl to super bohatý program, sama bych nikdy tolik zajímavých věcí a lidí asi nepoznala. Měli jsme opravdu tři týdny naplněné nezapomenutelnými zážitky, také díky tomu, že Klára zná tyto země a dostali jsme se i tam, kam „normální“ turista nikdy nezajde. Vše bylo jedinečné.

Klára se o mě postarala jako lvice, když se mnou sprintovala přes celé istanbulské letiště, abych nezmeškala let do Frankfurtu.

Díky a všem co s Klárou v budoucnu vyrazí do světa přeji zrovna tolik hezkých zážitků.

Eva Hach

Největší cestovatelský zážitek v životě, naprostá paráda. Mít vše pod kontrolou je u Žandy samozřejmostí. Jedu znovu… a s Žandou!

Petr Volejník

Expedice „S Punkem na Zeland“ byla supr, počasí vyšlo a viděli jsme hodně moc. Kdo má rád pohyb v přírodě, klid a pohodu tak doporučuji Zirhamii s Punkem !!!

Pepa Formánek

Martin Pulpán je neskutečně empatický člověk,pohodář,vše vyřeší,pomůže,staral se o nás jak o vlastní,takže s nim padaly všechny obavy,díky němu jsem se hodně o Íránu dozvěděla protože dokázal odpovědět na každou otázku,lidi ho tu mají rádi a byla to nejhezčí dovolená v mým životě,děkuji Martine,udělal jsi mě šťastnou.

Jaroslava Malenicka

Rwanda Uganda pro mě tato expedice byla velkým překvapením v mnoha oblastech. Velice rychle jsme se všichni spřátelili a pod vedením Kláry Poskočilové vše probíhalo jak má. Cestou nás provázela neuvěřitelná pohoda a všude přítomný humor. Klára odpovídala na hromadu otázek, pomohla když bylo potřeba a to neztrácela humor a klid. Pro mě je jednička a to podtržená!😁Jsem rád, že jsem poznal alespoň část kultury těchto zemí a především tu nádhernou přírodu a zvířata. Bylo to náročné, ale úžasné a krásné. Přál bych ten pocit zažít každému Byl a jsem nadšený a děkuji Všem.

Radek Repčík

Celá Kambodža byla super! Pavel byl super společník a super „vedoucí zájezdu“ 🙂 Kambodžu bych všem doporučila a Zirhamii taky 🙂 Kdo zkusí cestovat touhle formou, už nemůže být spokojen s válením se na pláži a smažením se na sluníčku. 🙂 Pavel jako průvodce? Myslím, že když řeknu, že s ním ráda pojedu znovu, vypoví všechno o tom, jaký je 🙂 Bez chyby.

Terka H.

Byl to můj první zážitek se Zirhamií a také Japonskem a rozhodně ne poslední! Jsou země, na které si sama netroufnu a kamarádský průvodce je přesně to, co uvítám ! Japonská expedice s Žandou byla pecka! Sešla se různorodá partička lidí – někteří procestovali skoro celý svět a někteří letěli poprvé letadlem a stejně jsme se dokázali stmelit a pod Žandou prožít Japonsko naplno. Líbil se mi její nevnucující styl – nevychvalovala nám nic do nebes a o to víc, nás vše hned nadchlo…byla to spíš kamarádka než průvodkyně. Mám zkušenosti, že průvodci zatahují tam, kde mají kšeft nebo výhodu, ale na tohle se Zirhamií můžete zapomenout! Myslím, že to byla moje nejlepší dovolená zatím a můžu jen vřele doporučit…zažijete dobrodružství, poznáte nové lidi, kulturu a to je to pravé bohatství !!!

Martina Křížová

Expedice do Uzbekistánu byla moje první absolvovaná cesta se Zirhamií a rozhodně jsem neudělala chybu. Sešla se skvělá parta lidí, na kterou budu ráda a dlouho vzpomínat. Průvodce Petr nám byl skvělým parťákem do nepohody. Poradil si za každé situace a dokonale nás provedl křížem krážem po tom nejlepším z dané destinace. Dobrodružná cesta k Aralskému jezeru byl jeden z největších zážítků celé výpravy, stejně tak interakce s přátelštími místními. Už, teď vím, že se Zirha určitě nejedu naposledy. Díky :))

Aneta Jansová

Expedice Čína 2018 se Zirhamií byl jeden můj velký splněný sen. Především pak díky našemu průvodci Michalovi Pecánkovi, který vždy s úsměvem na líci a v klidu vše řešil. Měl přehled, znalosti místních poměrů, věděl kde co můžeme čekat. Když kdokoliv cokoliv potřeboval, Michal zařídil, co šlo. Díky jemu a také i ostatním fajn lidem z naší skupiny jsem si cestování opravdu užívala (Karle, Katko, Irčo, Maruško, Lukáši a Petře děkuji). Myslím, že bych se Zirhamií a Michalem jela s důvěrou na jakoukoliv expedici :-)). Všem, kde nejsou jazykově vybaveni jako já a nechtějí cestovat úplně sami ale ani s klasickými zájezdy vřele tento způsob cestování doporučuji. Michale, byl jsi fakt dobrý, díky!

Jitka Jandáková

Filipíny 2019 byly přesně to, na co jsme jeli, tedy jak pohoda za teplem, tak trochu adrenalinu, žádné městské džungle, ale venkov, kde cestovatel pozná, jak se v zemi žije, jí, cestuje, baví a může to chvilku dělat taky, než se vrátí do tý dubnový zimy tady… Michal po cestě snad každýho zná, kdo ho jednou potkal, už nezapomene :o) a tak jsme téměř všude potkali někoho, s kým se už viděl, přivítal a kdo nás zase kousek posunul třeba něčím na roštu nebo výšlapem.

Michal Fišer

Jurek je pohodář a cestování s ním je tak bez zbytečného stresu prostě vždy v pohodě.

Pavel Brabenec

Nemáme žádné výhrady, Luboš je super, nic ho nepřekvapí…

Štěpána, Honza

Expedice do Nepálu předčila naše očekávání. Díky výbornému a zkušenému průvodci Patrikovi, vše proběhlo hladce a bezproblémově. Nenapadá nás nic na co bychom si mohli stěžovat. Tuto destinaci a hlavně průvodce Patrika vřele doporučujeme všem cestovatelům.

Jarek a Bára

Tato cesta do Barmy byla již mou druhou expedicí Zirhamie, kterou vedl Johnny / Honza. A opět jsem se vrátil nadšený, podobně jako před rokem z Peru. Expedice je nenáročná, vedená po krásných místech Barmy, se zaměřením na fotografování. Takže se Honza vždy snažil nacházet netradiční příležitosti pro pořízení nádherných fotek jako např. let balónem nad Baganem či fotografování mnichů. Díky Honzovo organizačním schopnostem vše probíhalo hladce a bez problémů. Navíc za tři týdny se z nás, účastníků, stala dobrá parta. Cestování s Honzou je prostě záruka nezapomenutelných zážitků, krásných fotek a vždy dobré nálady. Díky všem a hlavně Honzovi.

Martin Kronika

Patrik je pohodář a tmelič.

Michal Pavlíček

Expedice Mexiko 2021 – Se Zirhamií jsem byla poprvé a určitě ne naposledy. Tento styl cestování je skvělý. Již po prvních dvou dnech jsem měla pocit, že jsem v Mexiku mnohem déle😅. Nechyběla ani trocha adrenalinu a dobrodružství. Viděli a stihli jsme toho tolik, že ještě teď doma to vše vstřebávám. Spousta známých se mě ptalo, zda se nebojím letět někam s úplně cizími lidmi. Nebála jsem se, protože jsem předpokládala, že všichni budeme tak nějak stejně cestovatelsky nalazeni. A opravdu parta lidí byla super🤩. A náš průvodce Tomáš Veselý, který průvodcoval v Zirhamii poprvé, se s tím popasoval velice dobře. Všechno zařídil a chtěl abysme toho viděli co nejvíce, i za cenu malého ztracení😅.Ukázal nám skvělé restaurace, bistra a místa na trzích… Byl to úžasný zážitek a už pokukuji po dalších expedicích😊.

Ivča Hauserová

Naše expedice do Rwandy a Ugandy s Klárou byla naprosto úžasná, nabitá tolika zážitky, že je budu ještě dlouho vstřebávat. Klára je nejen skvělá organizátorka, ale taky skvělý člověk, který se s každou nástrahou vypořádá vždy s úsměvem a nadhledem. Díky jejím zkušenostem s tímto místem jsme měli blíž k místním lidem a taky jsme se setkali s lidmi z Česka, kteří tam nyní pracují, což bylo moc milé setkání. Klára nám taky umožnila navštívit nemocnici i školu v Ugandě, kde jsme se setkali s místními dětmi, které pro nás připravily úžasné přivítání. Výčet zážitků z této expedice je tak obsáhlý, že ho tady nebudu celý rozepisovat, pro představu zmíním aspoň setkání s téměř všemi druhy zvířat, které lze na safari vidět, let horkovzdušným balónem nad NP Murchison Falls při východu slunce, sjezd řeky Nil obtížnosti 5 na raftu, návštěva památníku genocidy v Kigali, dechberoucí setkání se vzácnými horskými gorilami a mnoho dalšího…. Jestli je vaším snem navštívit Afriku a poznat ji takovou, jaká opravdu je a stejně jako já si netroufáte nebo nechcete cestovat sami, můžu pro uskutečnění vašeho přání vřele doporučit Zirhamii a průvodkyni Kláru 🙂

Martina Kulová

Byla to jedna velká jízda, super parta, žádný problém nenastal.

Alena P.

Rozhodně bych komukoliv doporučil jet na expedici se Zirhamii. David Pátek – Sherpa , super klučina , skvělý organizátor a průvodce, který umí pružně reagovat na danou situaci u mě za 1.

Petr Halama alias Mišánek

DĚKUJU MARTINE, Pro mě jedna z nejkrásnějších dovolených co jsem kdy měla.Tento styl cestování se pro mě stává návykovým. Skvělá organizace už při příletu do Teheránu. Neuvěřitelná empatie a trpělivost Martina s celou skupinou,kdy nám ukázal Írán v celé své kráse i syrovosti a to vše vždy s úsměvem. Díky Martinovi jsme ochutnali úžasnou íránskou pohostinnost,kuchyni i atmosféru bazaru.

MP

Expedice Aljaška 2018 – nemám jedinou věc, kterou bych během této expedice změnil, taková široka škála zážitků od kempování v divočině po např. výlet lodí….. Vynikající organizace ze strany našeho průvodce Davida Sherpy… vřele doporučuji a těším se … snad někdy příště. 🙂

Petr Kopinec

Kuba s Nikolou Abudovou znamenala poznání ostrova, lidí, zážitků očekávaných i překvapivých, seznámení se s příjemnými spolucestovateli. Kuba je Kuba, často nám říkala Nikola, což je vysvětlení ledasčeho :)) tam obvyklého. Nikola je skvělá průvodkyně srdcem, duší, hlavou i nohama!

Věra Kudynová

Za Johnyho můžu říct, že je skvělý fotograf a ještě lepší člověk, vždy dobře naladěný a přátelský. Je schopný vyřešit možné i nemožné situace. Je na něj spolehnutí.

Andrea Rudolfová

Díky za suprovou expedici, plnou nezapomenutelných zážitků, adrenalinu a pohodových lidiček. Každý den byl nabitý programem a Omán vydával jednu krásu za druhou. Náš šerpa David je prostě NEJ! Miluji tento způsob cestování. Těším se na další objevování se Zirhamií. Určitě předčila mé očekávání.

Kamila Kubášková

Myslím, že Zirhamia dokáže svou nabídkou oslovit lidi, kteří nejsou dostatečně zcestovalí a ani jazykově vybaveni, okusit zcela jiný cestovatelský svět. Mně se taková možnost naskytla letos s Jurkem poprvé a doufám, že ne naposledy. Už bych si asi troufla jet sama, ale s partou kamarádů je to určitě veselejší. Všem vřele doporučuji.

Mirka Majerová

Zirhamia je můj styl cestování, PUNKi byl super průvodce.

Arnošt Diviš

Saša je super. Mohu ho jen vřele doporučit.

Tomáš Jelínek

Žanda byla naprosto skvělá. Expedici Západní Japonsko bych doporučila každému, kdo má chuť navštívit jak turisticky vyhlášená místa, tak Japonsko, kam zahraniční turisté skoro nejezdí. Zažijete od všeho trochu, navštívíte památky, přírodu, nakouknete do historie a současnosti, ochutnáte úžasnou místní kuchyni a odvezete si nezapomenutelné zážitky. Prostě paráda se vším všudy.

Lucka Š.

Zirhamia byla chybějícím spojovacím článkem na trhu. Ti, kteří již nechtějí chodit za blbým deštníkem, naučí cestovat, aby se příště mohli vydat na vlastní výpravu. Naopak ty, které již nebaví cestovat sám, tak zde můžou najít nové stejně smýšlející přátele. Co se týče mě, tak Zirhamia splnila moje očekávání, v některých směrech i předčila a určitě se s ní vypravím znovu. Ale POZOR, Zirhamia není úplně pro každého, od účastníků se očekává jistá míra samostatnosti, trpělivosti, odolnosti, hold někdy se problémy řeší za pochodu a kdo na to není přepraven, tak bude nepříjemně zaskočen a zkazí výpravu sám sobě i celé skupině.

Miroslav David

Jednoducho bylo to ÚŽASNÉ, ÚŽASNÉ, UŽASNÉ!

Honzíka nejde jinak jak neobdivovat a nemilovat za to, jak celé srdíčko vkládá do expedice. Děkuji, že jsem měla možnost poznat obdivuhodné lidi, spolucestovatele, před kterými smekám.

Je již nějaký pátek od návratu do republiky a já pořád večer usínám a ráno vstávám se vzpomínkami na naše společné chvíle v Peru.

Pro mě to bylo přesně to, co jsem očekávala. Zážitky, adrenalín, překvapení, napětí, nadšení, úžas až do poslední minuty. Člověk měl možnost poznat nejenom sebe sama, ale i náš vztah s Jensem se znova posunul někam dále.

Andělíčkům nahoře děkuji, že jsme si všichni ve zdraví užili tyhle t‎‎ýdny a již listuji v kalendáři 2023.

Viera Tomaníková

Ahoj, výprava do ABC byla bezvadně připravená, Punki se nám věnoval ještě před odjezdem, trpělivě odpovídal na naše dotazy, přizpůsobil cestu našim přáním. Nepálský průvodce a nepálští nosiči byli vstřícní a fajn. Stačilo trochu jít, hodně jíst a hodně spát. Těším se na další příště.

Monika Trnková

Jurek je spolehlivý, přátelský, ochotný a trpělivý i s těmi co to potřebují. Myslím, že obdobný dojem měli i ostatní ze skupiny. Věřím, že pokud se najde někdo s přáním neobvyklé lokality a zanese se to do programu, že by to při zájmu dovedla Zirhamia zorganizovat.

Pavel Průcha

S manželem pro nás byla expedice do Mexika prvním zážitkem tohoto druhu a moc jsme si to užili. Stihli jsme toho strašně moc a parta cestovatelů byla skvělá – tolik srandy jsem dlouho nezažila :). Tomáš se o nás dobře postaral po všech stránkách. Pevně věřím, že se v budoucnu ještě někam vydáme… Díky!

Veronika Černá

Cestovat na vlastní pěst je dneska cool, ale pro leckoho třeba až příliš ambiciózní cíl. Borci ze Zirhamia (konkrétně třeba Luboš) během cesty ukáží, že to není nic, co by se člověk jakéhokoli věku nebyl schopen naučit a naplno užívat. Takový neinvazivní kurz cestování na vlastní triko se spoustou zážitků navrch…:-)

Radek Š.

Expedice do Kolumbie byla další z vydařených zirhamovských expedic s Tomem Veselým. Užili jsme si tři úžasné týdny v zemi plné zeleně a barev. Navíc dle mého je Kolumbie cestovatelsky bezpečná země. Prostě supeeeer! Olga

Olga Veselá

Byla to má třetí expedice se Zirhamií a první se Žandou a určitě nebyla poslední, už se chystám na další 🙂
Když vidíte Žandu prvně, možná byste jí chtěli ochraňovat, pomáhat, ale nakonec to bude obráceně. Žanda se o vás postará, všechno zařídí a když budete v nesnázích, tak vás nakonec zachrání. Je kamarádská, bezkonfliktní, plná energie, nápadů, výborně se orientuje v neznámém prostředí a využívá možností k seznámení s mistními nebo jinými cestovateli.
Už znám odpověď na otázku „co byste chtěli na pustý ostrov?“ Vzal bych si s sebou Žandu, určitě bychom přežili, užili si spoustu legrace při zkoumání ostrova a nakonec bychom se i z ostrova svépomocí dostali.

Radim Wystyrk

Expedice do Indie byla opravdu vydařená a to hlavně díky Sašovi, který se o nás staral a zajišťoval vše potřebné během cesty. O pohodě svědčila i výborná partička lidí, se kterými jsem ráda strávila 3 intenzivní týdny mého života.

Irena Loukotová

Žanda měla expedici skvěle naplánovanou. Podívali jsem se do metropole, ale i na venkov a do hor, seznámili se se zemí a s lokálními specialitami. Japonskem jsem procestovala, ale i se projedla 🙂 Žanda celou cestu udržovala dobrou náladu a reagovala na přání jednotlivých členů skupiny. Se Zirhamií (a obzvláště se Žandou) se ráda klidně ještě vydám na cesty 🙂

Dáša Sieberová

Bylo to super.

Pavel Lasota

Jestli chcete poznat krásnou Brazílii a nemáte odvahu se vydat sami, tak určitě Honzu doporučuji. Bahii zná dokonale a ukáže vám i místa, které by jste jinak zřejmě nenavštívili. Svou znalostí jazyka, historie, cestovatelskými zkušenostmi vše jen zdokonaluje. Škoda jen, že dnů bylo málo a na některých místech jsme nemohli zůstat déle…

Lenka Kotková

Byl jsem velmi spokojen s výběrem navštívených míst v Brazílii a s profi přístupem našeho průvodce Honzy.

František Minář

Expedícií mám za sebou už viac, táto ale jednoznačne vedie čo sa týka dobrodružstva a prekonávania samej seba❤️ Kyrgyzstán je nádherná krajina, s horami na horizonte kde sa len pozriete a s jazerami, ktoré vám vyrazia dych. O tom som vopred vedela a bola som na to ready. Ale že sa budeme v búrke smiať v stanoch v 3600m.n.m., že budem 3 dni sedieť v sedle koňa aj keď som na žiadnom predtým nejazdila alebo 30km od čínskych hraníc sedieť v saune v jurtovom kempe… to prekonalo všetky moje očakávania:) Martin je skvelý sprievodca, nielen tým, že krajinu naozaj pozná a má k nej krásny vzťah, ale hlavne jeho príprava a zodpovednosť dávali od začiatku pocit istoty a bezpečia. Okamžite by som si to zopakovala. Teda až sa zregenerujem 😀

Dada Slavkovská

Celkově expedice i průvodce splnili moje očekávání.

Milan Sotona

Expedice do Indie pro mě byla intenzivním nahlédnutím do života země velkých extrémů. Poznali jsme rušná velkoměsta, krásné pláže Indického oceánu, nekonečné čajové plantáže Munnaru i život na vodě v Kerale. To vše bylo podpořeno skvělou partou lidí a neméně skvělým průvodcem Sašou, který nás tímto labyrintem bezchybně provedl.

Martina Davidová

Expedice Aljaska s Patrikem Balcarem, ktere sem se ucastnil byla nezapomenutelna, a zbytek party byl tez uzasny, nemeli jsme zadnou ponorku a tak, vse jsme vzdy resili spolecne a na vsem jsme se vzdy dohodli 😁

Radovan Hlavacek

Díky Honzovi Žertovi a jeho zkušenostmi s Jižní Amerikou, zejména pak s Brazílií, šlo skvělou dovolenou. Jde vidět, že tam je Honza jak doma (taky pár let opravdu byl). Prostě od začátku do konce super organizace! Krom organizačních schopností má Honza i super smysl pro humor a hodně velký obecný rozhled – takže když zrovna nevykládá vtipy, neinformuje o výsledcích fotbalu (ať už jste kdekoliv), tak můžete pokecat prakticky o čemkoliv.

Ondra Valíček

Pája je pohodový spoločník, výborný organizátor a perfektný “ zjednávač“ cien.

Danica Paulovčínová

S Tomášem jsme se cítili vždy a všude bezpečně . Byla to skutečně pohodička , spousty krásných zážitků . Radost cestovat . Směle doporučujeme Tomáše i Zirhamii 🙂

Jiří Peterka a Simona Bělohlávková

Aljaška s Patrikem Balcarem byla prostě neuvěřitelně super. Počasí nám úplně nepřálo, takže pečlivě připravený program bylo nutno flexibilně měnit, přizpůsobovat se, improvizovat. Musím říct, že Patrik to vše zvládal naprosto s přehledem, vždy to bylo o návrhu, společné komunikaci a volbě toho nejlepšího, co se v dané situaci dalo. Díky tomu jsme zažili to nejlepší, co jsme mohli.Faktem je, že tomu pomohla i celá skupina, sedli jsme si a tím pádem si všechno užili na Max. Aljaška JE náročná expedice s řadou proměnných. Vyžaduje fyzickou i psychickou připravenost, občas je třeba ve prospěch skupiny i situace prostě zatnout zuby a jít hodně přes osobní komfort, protože prostě Aljaška:-). POčasí dovede pořádně zatopit/ spíš zamrazit:-). Ale faktem je, že k tomuto typu expedic to prostě patří. Patrik je suverénní průvodce, s humorem, pohodou řeší vše, co je třeba. Má mou naprostou důvěru. Určitě s ním pojedu na další expedice, protože pro mne je zárukou, že to prostě bude fajn. JInak samotná expedice Aljaška je prostě absolutní paráda, výzva, zkušenost, tři týdny nabité zážitky. Vzhledem k přírodě, trekům a fyzické náročnosti sedí ohodnocení jako středně těžká, spíš ale těžká. Stojí to ale každopádně za to.

Lucie Paulová

Johny, naprostý pohodář😀

Dana Hrábková

Radka Staňková byla jako průvodkyně skvělá. Flexibilně na místě odhadla možnosti skupiny jako celku a podle toho pak postavila program jak nejlépe to šlo.

Lucie

Expedice na konec světa do Patagonie byl nezapomenutelný zážitek, v budoucnu bych se tam rád ještě podíval. Zirhamii můžu doporučit všem, kteří mají rádi cestování jinak. Průvodce Honza byl muž na svém místě, kdykoliv bylo potřeba, tak poradil nebo vyřešil. Parádní atmosféru naší výpravy umocnila výborná parta, bonmoty jako Malbec, Piscosaurus či f**k outdoor při čekání na východ slunce jsou jedinečné. Ještě jednou díky všem.

Radim Salajka

Expedice perfektně připravená, na průvodci patrná velká zcestovalost. Příkladné jednání, respektování názorů a přání klientů.

Jiří Koch

Saúdská Arábie je zajímavá země, tamní lidé jsou příjemní a pohostinní. Je to zčásti asi důsledkem zatím nízké míry turismu, tedy tím, že se dosud nesetkali s jeho stinnými stránkami. Rozsah území země byl občas viníkem únavy při překonávání vzdálenosti. Martin je erudovaný a schopný průvodce, ochotný podat pomocnou ruku.

Eva Husáková

Průvodce Saša, to byl PARŤÁK 🙂 I díky němu nám Indie přirostla k srdci. 3 hodně intenzivní týdny v krajině, z které jsme poznali jen zlomek. A určitě i proto se většina členů „naší“ expedice do Indie vrátí.

Pedro Gula

Viděli jsme toho hodně, máme spoustu zážitků, užili plno legrace a vtipných situací, s Liborem ještě bonus ve formě ornitologických znalostí, které s námi trpělivě sdílel, a pokoušel se nás alespoň něco naučit – snad ne úplně marně. Cestování pohodové, bez stresů a spěchu, super dovolená na vyčištění hlavy.

Monika Vinšová

Expedice do Íránu s Martinem je úžasný výlet s někým, kdo ví kam jede, kam jít a ukázat mnoho zajímavých míst. Zná perfektně místní kulturu, zvyky lidí, historii lokality kam jde a především má v Íránu mnoho dobrých přátel. To je deviza pro cestovatele, kteří nepotřebují hotel, jistotu noclehu, jídla a mnoho dalších vymožeností. Nikdy nejde do zbytečného rizika a dokáže dát lidem pozitivní náladu. Cestování tohoto typu je perfektní a návykové. Myslím, že toto nebyla moje poslední expedice s Martinem. Mohu jenom doporučit Zirhamii pro tento typ cestování.

Mirek Hloušek

Nerada se pořád opakuji…. :), ale musím. Další povedená expedice se Zirhamií. Další skvělá země – Filipíny, ve výborné partě pod vedením průvodce Michala. Michal umí, Michal zná. Díky. Olga

Olga Veselá

Cestování po Thajsku jsme si užili naplno. Ve fajn kolektivu jsme zažili spousty legrace i trošku vážnějších situací 🙂 Ale stálo to za to! Jurek prokázal svoje cestovatelské zkušenosti, znalost Thajska, trpělivost s námi účastníky a umění smlouvat kde se dalo. Ve dne, v noci se něho dalo 100% spolehnout a byla s ním sranda. Takže se nebojte a vyražte se Zirhamií za hranice všedních dnů.

Regina a Vlasta

I když nám počasí ve Skotsku občas dávalo zabrat a dramatického nebe na focení jsme měli ke konci expedice po padesátém zmoknutí už víc než dost, celá cesta se nesla ve znamení pohody a dobré nálady. 🙂 A to hlavně díky Johnymu, který každou situaci dokáže vyřešit s úsměvem na tváři a jako životní pohodář šíří pozitivní energii kolem sebe dál. Kromě toho, že vám s nadšením poradí a pomůže s čímkoliv ohledně fotografování, si s vámi večer rád dá pivko nebo cider a popovídá o cestování a životě vůbec. Na konci expedice máte pocit, že jste „jenom“ vyrazili s partou kamarádů na výlet a přitom si domů odvážíte spoustu zážitků a vzpomínek, nových poznatků a cenných rad, ale hlavně přátel a krásných fotek… 🙂

Šárka Růžičková

Byla to paráda!!!

Honza Orel

S Patrikem jsem se vydala na expedici do Jordánska a bylo to naprosto úžasné! Prošli jsme krásné římské památky v Jerashi, navštívili Amman, byli v kaňonech v Daně, kde jsou krásné skály a příroda a přijdete si tu jako na konci světa. Nejvíce jsem se těšila na Petru, kterou jsme celou prošli a byl to nádherný zážitek a splněný sen! Patrik nám vždy o každém místě, kde jsme byli něco pověděl, takže jsme se i něco nového a zajímavého naučili. Z návštěvy Neba odkud je nádherný výhled jsme pokračovali k Mrtvému moři, bylo to super a bahno taky. Myslela jsem, že už mám splněné sny, ale šnorchlovani mezi korály a rybami v rudém moři bylo boží a to ani nemluvím o Wadi Rum, kam jsme pokračovali. Já jsem si výlet moc užila a jela bych klidně znovu. Určitě bych nic neměnila, ani průvodce ani nic. Díky Zirhamia a Patriku za krásný výlet 🙂

Simča V.

Zážitek na celý život.

Eva Bezchlebová

Moc děkuji Lubošovi za možnost cestovat Jordánskem v menší skupině lidí, poznávat kulturu, podívat se z jiného úhlu pohledu na svět, zkusit dobré jídlo, zjistit jak moc jsem přizpůsobivá, nebo co už nedám…byla to krásná Cesta se skvělou partou, ráda se podívám se Zirhamií i do jiné Země

Ľuba Ovádková

Expedice předčila moje očekávání . Pája byla dokonalý průvodce. Bylo vidět , že dokonale zná prostředí a nic ji nepřekvapí. Velmi dobře si rozuměla s místními a spolu s nimi nám připravila mnoho krásných překvapení . Zirhámii můžu doporučit všema deseti. S tolika zážitků budu čerpat energii ještě dlouhou dobu.

Petr Valeš

Neskutečná dovolená… Filipíny jsou nádherná země plná možností a skvělých lidí. Průvodce Michal je těžký pohodář, který Vás nakazí svým klidem a vždy si ví rady. A jako bonus máme krásné fotky. 🙂 Dostal nás na nádherná místa a naučil spoustu nových věcí. Takže děkujeme za skvělou dovolenou plnou adrenalinu, ale i pohodičky. 😉

Lucka Kotcherová

Pro mě to bylo otevření úplně jiného cestovatelského světa…krásný krok do neznáma. Kostarika=úžasná země, krásná příroda, a soužití se zvířaty tak na těsno, jak jen to je možné si představit. Setkání s partou prima lidí, od kterých se člověk učí za pochodu. Všemu ale předcházela příprava neuvěřitelného itineráře, což člověku dojde až na cestě, informace a rady už z domova, od Páji, která s námi bohužel nemohla, ale na dálku to vše sdílela a vlastně byla na cestě s námi. Prostě dobrý anděl. A Honza Žert to je přírodní úkaz, člověk, který dá každýmu pocit jistoty, že s ním se nikdy neztratí, mistr improvizace, problémy řeší za pochodu, pomůže, poradí, povypráví o historii i kultuře, rozesměje…a vydrží. Takže do Kostariky určitě ano, a s Honzou ..kdykoliv, kamkoliv…díky všem za vše.

Monika Donátová

Jestliže chcete poznat Kubu jinak než z lehátka na pláži, doporučuji Nikolu, která má tu ošuntělou Fidelovu krásku v malíku a umí udělat pohodovou poznávací dovolenou za rozumné peníze. Je empatická a dokáže spojit kolektiv, který si to užije. Měli jsme pocit, že 14 dní krát 24 hodin, je tu pro nás a že v nepředvídatelných situacích hledá optimální řešení. Absolvovaný okruh, který vynechal východní část ostrova, nám umožnil si udělat o Kubě poměrně ucelený obrázek. Tím ale nezpochybňuji právo jiného cestovatele, projet ostrov celý. Za 2 týdny, které nám plně vyhovovali, to lze ale stačit stěží.

Jirka Špilar

Expedice Gruzie byla super. Program byl nabitý, ale dobře poskládaný, treky v horách, odpočinek v Batumi, památky, lázně, další trek, ochutnávka vín…a mnoho dalších zážitků:-) Styl cestování se Zirhamií umožňuje dobře poznat navštívené země.

Hana Svobodová

Zcela splnilo má očekávání, Tomáš vždy vybírá zajímavá místa a zajimavý byl úplně každý den.

Jakub

Zirhamia je ideální pro ty, kteří nechtějí cestovat s cestovní kanceláří, ale mají jakékoli obavy z toho, zda by cestu kamkoli zvládli na vlastní pěst. Je to přesně to, co je tak nějak na půli cesty. Doporučuji.

Karel Váňa

Martin Lost Czech Man je skvělý cestovatel. Oceňuji jeho trpělivost a ochotu ukázat nám to nejlepší z Íránu, který on zjevně miluje. I my jsme si všichni Írán zamilovali. S Martinem jsme se dostali na místa, která bychom sami neobjevili.

Markéta Moore

I na manželce jsem poznal, že na výpravě za zvířátky po Africe byla nadšená. Viděli jsme víc, než jsme čekali. Sice jezdíme převážně individuálně, ale v dobré partě, kterou Petr dokázal stmelit, jsme se v této části světa cítili možná bezpečněji. Vzpomínky jsou ještě živé a snad se jen tak nevytratí.

Jiří Synáček

S Johnnym jsem cestoval 3 týdny po Patagonii. Super! Nemělo to chybu, už vyhlížím další expedici, jedu znova! Pokud jsi typický „mastňák“, tak jeď raději na Makarskou do Jugošky. Perfektní organizace, uvolněná, veselá a přátelská atmosféra po celou dobu expedice. Johnny je člověk na správném místě, opravdu dělá to co ho baví, je to fakt poznat, když potkáte člověka, kde práce je jeho koníčkem. Pokud se chcete zdokonalit ve focení, tohoto kluka se držte. A kdo je trochu punkáč, není problém si s Johnnym každé ráno trochu zapogovat pro lepší náladu! Pokud váháš tak neváhej, Zirhamia ti to udělá pěkný!

Ivo Kopecký

Expedice do Uzbekistánu s průvodcem Petrem Maděřičem byla skvělý zážitek plný dobrodružství a kulturních poznání. Petr je super průvodce, dokázal nám předat nejen informace o historii a kultuře země, ale také nám pomohl poznat místní lidi a získat zkušenosti s místními tradicemi a dokázal nám splnit skoro každé přání. Navštívili jsme mnoho úžasných míst, jako jsou například starobylé město Samarkand, Chiva nebo Aralské jezero a mnoho dalších. Kromě toho jsme si užili skvělé jídlo. Tohle byla prostě výborná expedice a rozhodně ji doporučuju každýmu, kdo chce vidět víc z Uzbekistánu a jeho kultury.

František Houška

Expedice se Zirhamií byla skvělá. Jurek byl pohodový průvodce, který si poradil v každé situaci. Heslo „expedice na pohodičku“ bylo dodrženo na 100%. Tento styl cestování bych doporučil všem, kteří chtějí poznávat a ne se jen válet u moře :-).

Petr Lohninský

Expedice Kyrgyzstán předčilo mé očekávání! Bylo to nejvíc! Martin P. je skvělý dobrodruh, který Vás fakt naučí cestovat levně. Poradí si s každou situaci a problémem. Vlastní nic není problém. Vzal nás tam kam nedošel ani turista a tohle mě na tom hodně baví. Tento styl cestování milují a díky Zirhamii jsem si rozšířila své hranice a obzory. Několikrát jsme si sáhli na dno, ale stalo to za to! Měli jsme tak skvělou partu lidi, jako kdybych vyrazila s nej přáteli. Už se těším až si vyberu další cestovatelský cíl u Zirhamii!

Iryna Bidašová

Tomáš nás protáhnul Mexikem bez turistů, což bylo úžasné. Věděl v jakých časech se kde objevit abychom tam byli úplně sami. Záměrně vynechal velké turistické atrakce, ale nebyl problém se s ním domluvit, pokud tam někdo chtěl jet. O to víc jsme ale projeli krásných, ne tolik známých míst, ochutnali jsme všechny místní pochoutky a program byl opravdu bohatý. Mexiko se Zirhamií doporučuji všemi deseti.

Tereza Kotounová

Skvělé bylo, že jsme se dostali na místa turisty tolik nevyhledávaná. Bylo vidět, že Petr se v zemi dobře vyzná.

Miroslav Matej

Splnil se mi sen. Hlavně díky Liborovi. Klid a pohoda, kterou dokázal šířit, mně nesmírně uklidňovaly.

Hana Němcová

Průvodce David moc dobře zná alasku . Věděl si rady v každé situaci. A měl vše dobře připraveno. …. Musím říct že tenhle styl cestování není určitě pro každého. Spát ve stanu. Jíst konzervy. Zima déšť vlhko když není počasí zrovna vlídné . Myslím si že tím to stylem zažijete ale pravou alasku. Měl jsem před cestou nějaké očekávání . Po třech týdnech jsem zažil to v co jsem ani nedoufal. Nádherná příroda….nádherná příroda 🙂 , krajina zvířata medvědi , kosatky atd. Nádherné treky po horách. Noví lidi kamarádi se stejnou zálibou . A pro mě TOP zážitek byl že jsem viděl na horách polární záři což jsem viděl prvně . A byla to neskutečná nádhera. Děkuji průvodci Davidovi……děkuji

Jiří Staněk

Super destinace, super průvodci, super pohodové expedice, většinou super i počasí ?. Dávám 1**

Daniel Wimmer

Zázemí skupiny stejně naladěných lidí je fajn, když nechceš cestovat sám.

Pavla Macková

Wau, tak do toho. Martin se o nás staral jako o vlastní a jeho znalosti prostředí byly skvělé, určitě má ode mne 10* Počasí nám nedovilo podívat se do pouště, kam jsme se všichni těšili, ale Martin vymyslel za pochodu náhradní program, což asi nebylo nijak jednoduché, a ve finále se ukázalo jako famozní, vidět Persepolis byl skutečně zážitek. Absolutně nemám co bych vytkla, naopak, zajímám se o více náboženství než jen islám, takže když jsem mohla v Esfahánu navštívit synagogu, byl to epický zážitek. Celá expedice byla jedna obrovská jízda na kterou nezapomenu. Byli jsme skvělá parta a myslím, že některá přátelství vydrží i po expedici Závěrem? šetřit, šetřit, šetřit a příště zase 🙂

Svatka Peprná

Chci především osobně poděkovat za návrat do života, který mi Petr zprostředkoval tím, že jsem se namibijské expedice po nemoci a poté, co jsem svůj zdravotní stav již pokládala co se týče cestování za pomyslnou konečnou, mohla zúčastnit. Každý africký den byl pro mne doslova transfuzí živé vody. Navíc je Petr skvělý organizátor, dobrý kamarád, empatický a vzdělaný člověk a… kliďas. Je velmi dobře obeznámený s prostředím, s možnými nástrahami a jejich řešením, žádná situace ho během expedice nezaskočila, neexistoval problém, který by nedokázal vyřešit. Vzhledem ke zkušenostem a místním konexím byl občas schopen i realizace zázraků, například když s rangery domluvil nocování skupiny v národním parku, v němž je ubytovací zařízení dočasně uzavřeno. Zkratka a dobře: nemělo to chybu! Úžasná zkušenost. Za mě velký dík!

Eva Husáková

Tomáš byl skvělým průvodcem. Bylo znát, že Kolumbii dobře zná, vždy dokázal poradit a doporučit.

Martina Davidová

Hedvábná stezka a cestování s Martinem Půlpánem je vysoce zážitková expedice vhodná pro cestovatele, kterým nevadí nepohodlí, chtějí poznat sami sebe ve vypjatějších situacích, nebojí se jít a přijímat dosud středoevropsky nepoznané zážitky všeho druhu. Zažijete zimu, extrémní horko, adrenalin a každý den bude končit zážitky na celý život.

Iveta a Roman Václavíkovi

Chcete cestovat v malé skupině při zachování velké osobní svobody a nevadí Vám budování blízkých vztahů ve skupině? Pak je zrovna pro Vás cestování ze Zirhamií. Ještě dlouho budeme čerpat pozitivní energii z naší cesty Kambodžou – skutečně neuvěřitelné množství zážitků, poznání, pohody, smíchu – až nás bolela břicha… Zásadně se na excelentním výsledku expedice podílel náš průvodce Luboš Beňo, za což mu patří naše velké DÍKY. Každopádně se těšíme opět někdy příště.

Lenka Klusová

Návštěva Indie se Zirhamií je podle mého názoru nejlepší volbou pro lidi, kteří nemají partu kamarádů, se kterými by mohli vycestovat do zahraničí a získat tak nezapomenutelné zážitky.
Expedice jsem se zúčastnila společně s přítelem, jelikož jsme neměli odvahu Indii navštívit sami. Pro nás byl tento způsob cestování mezistupněm pro příští samostatnou výpravu.
Hned první den v Bombaji jsme se ujistili, že jsme se rozhodli správně. Bez Saši by nás každý tuktukář obral nejméně o 200 rupií a ještě by nás zavezl úplně jinam. Po 10 dnech jsme se v Indii rozkoukali a začali se cítit, že bychom cestování zvládli sami. Od expediční skupiny jsme se však neodpojili převážně ze dvou důvodů. Cestování v partě je daleko větší legrace. Člověk má méně starostí s organizací cesty, s hledáním ubytování a zároveň může sdílet zážitky s ostatními. Také nás velmi obohatilo poznávání života ostatních lidí z expedičního týmu.

Na závěr bych chtěla říct, že každá cesta bude taková, jakou si ji vy sami uděláte. I z expedice se Zirhamii si z Indie nemusíte téměř nic odnést. Pokud se pouze necháte vláčet z místa na místo, po večerech budete sedět na pokoji s telefonem v ruce a maximálně popíjet místní pivo, tak se o Indii mnoho nedovíte. I při tomto cestování musíte získat odvahu a jít sami do města, sami zkusit smlouvat, sami se svézt tuktukem a sami s lidmi komunikovat. My jsme dostali odvahu až ke konci pobytu, ale přeci jen jsme ji dostali a jsme za to velmi vděční.

Klára Dubská

Expedice na Aljašku byla úplně skvělá a obsahovala všechno od treků plných krásných výhledů po dobrodružné stanování na sněhu a kayakování v ledovcových fjordech. Patrik je skvělý průvodce, který parádně naplánoval všechny trasy a flexibilně je i uzpůsoboval počasí a náladě party. Díky jeho organizaci, pohodovosti a smyslu pro humor jsme si expedici všichni výborně užili. Ještě jednou díky, Patriku.

Zuzana Svobodová

Ač Tomáš na první pohled nevypadal😁,se vším si poradil na jedničku,ukázal nám vše očekávané i neočekávané😉😉😉 z místní kultury, za což mu moc děkuji😉

Milan Bek

Expedice do Barmy naprosto naplnila a předčila očekávání :). Expedici se Zirhamií doporučuji jednoduše proto, že průvodce, který s expedicí jede, si jí chce taky užít a dělá pro to maximum. Má stejnou motivaci, aby byla expedice super, jako vy. V našem případě to byl Honza, ze kterého jsem měl pocit, že je nadšený, jako by jel poprvé a zároveň má zkušenosti, jako by byl v Barmě doma. Pokud se chcete vyhnout nespočtu hodinám zjišťování, které hotely jsou dobré a které ne, co stojí za vyzkoušení a co je jen turistická past, tak je Zirhamie skvělá volba. Je to dovolená bez stresu z toho, zdali v další destinaci hotel seženete nebo ne, protože Honza se o to prostě postará.

Filip Sivák

Pavlina bola skutocne skvela sprievodkina. Opravdu som sa citila ako na dovolenky, totiz som neriesila absolutne nic. Pavlina prevzala na seba nie iba ulohu vyjednavatela vsetkych sluzieb ale postarala sa aj o vyjednanie slusnej ceny pri suveniroch 🙂 Bola vzdy pozitoivne naladena a vzdy pripravena hladat kompromis, aby cela skupina bola spokojna.

Andrea L.

Cesta do Japonska byl vždy můj sen a ten se mi díky této fantastické expedici splnil. Byla jsem nadšena ze všeho, Žanda skvěle přizpůsobila naše cestování tomu, aby si každý přišel na své. Díky jejím orientačním a organizačním schopnostem jsme dokázali pohotově vyřešit nečekané situace a bylo krásné, jak se o nás starala 🙂 S Žandou bych jela znovu kamkoli!

Jana Heinová

Expedice na Island byla pro mne velkou premiérou; třicet let jsem nespala pod stanem a po skutečně dlouhé době jsem se ocitla v neznámém kolektivu a k tomu v cizí zemi. Děkuji všem, že jsem se záhy cítila naprosto pohodlně. Johny fungoval jako ostřílený stmelovací prvek a všichni jsme byli od začátku poměrně v pohodě. Program byl nabitý, takže nám (bohužel) ty dva týdny rychle utekly. I když je Island počasím někdy až nepřívětivý, chybí mi. Během těch 15 dnů jsem prožila toho tolik, co za předchozí léta nikoli. Moc si toho považuji. A Zirhamii tímto děkuji. Hlavně Johnymu za trpělivost – někdy nás musel mít chudák dost! Ráda si dopřeji další expedici a jestli někdo váhá s přihlášením: směle do toho!

Mirka Špreňarová

Květnová fotoexpedice do Skotska byla již mou šestou výpravou s Zirhamií. A opět jsem se vrátil z této cesty plný krásných zážitků a dojmů. A protože to byla fotoexpedice, tak jsem se vrátil i s SD kartou plnou vydařených snímků. Johny nás přivedl na řadu krásných míst, která opravdu stojí za vyfocení a navíc vždy bral do úvahy nejvhodnější dobu návštěvy, aby snímky dopadly co nejlépe. I když nám počasí často nepřálo (Skotsko svůj deštivý charakter potvrdilo na 100%), Johny operativně upravoval program dne tak, abychom čas využili opravdu naplno. A kdo zná Johnyho, tak ví, že ani o dobrou náladu a legraci nebyla nouze.

Martin Kronika

Perfektní zážitek převyšující očekávání. V naprosto pohodovém průběhu nenastal opravdu žádný nepříjemný problém a záleželo už pak opravdu jen na nás jak si to naplno užít. Klára je pohodová průvodkyně s dobrou znalostí místních reálií.

Lukáš Konvalina

Průvodkyně Nikola má Kubu „zmáknutou“, je vidět, že má tuto zemi moc ráda a ukázala nám z ní to nejlepší. Nikol byla vstřícná, milá, nápomocná, neztrácela smysl pro humor, expedice byla perfektně organizačně zvládnutá. Prostě paráda, na kterou budu ještě dlooouho vzpomínat! 🙂

Jana Sedláčková

Johny je super průvodce, kliďas a pohodář. Všem začínajícím fotografům se určitě budou hodit jeho rady a zkušenosti, o které se velmi rád podělí.

Kristýna Vargová

Expedice byla v pohode. Atmosfera byla diky perfektnimu slozeni lidi po celou dobu expedice super. S Lubosem jiz jsem pred tim jednu expedici absolvoval a ani tentokrate me Lubosova organizace a planovani nezklamalo.

Marek Reichl

Jurek je fakt pan cestovatel. A moc děkuji za krásnou dovolenou.

Michal David

Top dovolená. Nejlepší jakou jsem zatím zažila. Honza je skvělý průvodce, vždy poradil,vše vysvětlil a výborně se o nás postaral!!!

Zuzana Kročková

Cesta do Rwandy a Ugandy předčila všechna má očekávání. Klára, která expedici vedla, je skvělá…všechny situace, ať už jakkoliv komplikované, zvládla vyřešit s klidnou hlavou. Sešla se skvělá skupina lidí (i přesto, že byla hodně různorodá), která měla velké štěstí na hodně zážitků i zvířat na safari. Moc jsem si to užila! Pokud si chcete splnit své cestovatelské sny, nejste si jistí, zda danou destinaci zvládnete procestovat na vlastní pěst, nechcete cestovat sami nebo se třeba chcete i seznámit se super novými lidmi, ZIRHAMII vřele doporučuji. Já sama se v budoucnu moc ráda zase připojím.

Barbora Slípková

Expedice Írán 2017 pro mě byl úžasný zážitek. Jurek je člověk na správném místě. Strašně jsem si to užil. Zirhamii můžu jenom doporučit a to i cestovatelům začátečníkům (jako jsem já).

Jan Havel

Žanda mala pred našim Japonskem superové referencie a teda nesklamala vôbec – je vidno, že sa vyzná a nedá sa zaskočiť. My sme začínali skutočnosťou, že nás navigovala na diaľku a až do konca sme boli spokojní.

Mária Kurtová a Marcel Drobný

Jurek má Írán v malíku. Celá expedice byla naprosto na pohodu, bez problémů a ještě nám k tomu Jurek zatančil na bandari music. Je to nepředatelný zážitek, za který jsem moc ráda :). Nebyl den, kdy bychom se nesmáli, takže všem vřele doporučuji.

Míša Časarová

Punka jsem poznala na letišti asi tři hodiny před odletem na naši expedici na Island a tak jsem vůbec netušila co od něj čekat. Po prvním zahřívacím-seznamovacím kole slivovice mi ale bylo jasný, že když už nic jinýho, tak to bude minimálně výprava na pohodu… A nepletla jsem se, dva a půl týdne bylo o zábavu postaráno! 🙂 Punk procestoval velkou část světa a tak kromě toho, že spoustu míst zná z vlastní zkušenosti a ukáže vám je pěkně „po svym“, má vždycky v záloze nějakou bájnou historku nebo zážitek a nudit se s ním rozhodně nebudete! Strašně ráda na naši cestu vzpomínám, na návštěvy islandských koupališť a jízdy na tobogánu, na metaxovo-toaleťákovou párty na záchodcích v kempu pod NP Skaftafell. jak jsme vařili vajíčka v sirné páře u Námafjallu a pozorovali asijské cupitáky, na dlouhé cesty po islandských silnicích s Horkýže Slíže když venku sněžilo nebo jak jsme prozkoumávali neznámou bájnou jeskyni do jejích zledovatělých útrob po kluzkých kamenech jen za svitu baterky… 🙂 Rozhodně nečekejte „klasického průvodce“, Punk vám samozřejmě ukáže všechny místa, která stojí za vidění, je na něj spolehnutí a zařídí bez problémů všechno, co budete chtít a bude to v jeho silách, ale expedice s ním budou vždycky unikátí, protože je to osobitý, upřímný a bezprostřední člověk s hodně svérázným přístupem k životu a to je dobře, protože o to víc jsou cesty s ním nezapomenutelné a hlavně jsou prostě tak trochu na punk! 😉

Šárka Růžičková

Cestování se Zirhamíí mi připadá skvělá možnost jak navštívit různé kouty světa. Program je nabitý, je možné vidět spoustu krásných míst během pár dní. Před další expedicí bych věnovala čas tomu něco zjistit o konkrétním průvodci…

Petra Malá

Pája je skvělá průvodkyně, která nám ukázala jak se dá cestovat s úsměvem a lehkostí. Vždy si věděla rady a ukázala nám jak se dá v této zemi cestovat, jíst a užívat si všechny její krásy. Expedice splnila všechna má očekávání a přidala i mnohem více, nové přátele. Už teď se těším na další objevování světa se Zirhamií 🙂

Petra Včelková

Štýl expedície predčil moje očakávania. Najmä možnosťou korekcií trás a aktivít, perfektným vedením v podobe Paji (bolo cítiť už predtým vytvorené vzťahy, čo často pomohlo), a tiež vysokou mierou komunikácie a súžitia s miestnymi. Tiež veľmi oceňujem štýl stravovania – miestne zdroje, miestne jedlá, občas spoločné (výučbové) varenie. Ázia sa ti proste nepreje:-).

Ján Milan

Patrik výborný průvodce, promptně reagující na aktuální potřeby,.vlévající optimismus do žil, at´ jdeš do kopce, či víceméně po rovině, komunikace se všemi na 1., průvodce na svém místě !!!

Tomáš Víceméně Papuga

Expedice byla velmi příjemně sestavena. Projeli jsme za 16 dni kus země a mohli obdivovat různorodost přírody a seznámit se s životem v různých částech země. Byla to aktivní dovolená a presně takovou jsem očekávala, přesto byla velmi na pohodu a to hlavně i díky průvodkyni Ivčí a báječné partě lidí. Díky. Moc jsem si to užila.

Oli Pechová

V Íránu jsem strávil úžasných 14 dní. Musím konstatovat, že to byla dovolená podle mých představ. Nic nebylo předem narýsováno a měli jsme možnost se dohodnout v průběhu expedice. Skvělý byl den, který jsme strávili s Jurkovými íránskými kamarády a ohromný dojem ve mne zanechaly oslavy svátku Ašura.
Jurka obdivuju pro jeho klid, protože to s námi neměl vždy jednoduché.

Vladimír Zeman

Barma byla moje druhá expedice se Zirhamií. Johnnyho jsem znala už před tím – díky mojí první expedici, takže jsem tušila, že všechno bude v naprosté pohodě a veselo bude od odeltu až po přílet domů. Nepletla jsem se, byla to skvělá dobrodružná dovolená, ve které nechybělo válení, poznávání, koupačka v moři, výšlap do kopců, komunikace s místními a ochutnávání místního rumu. Zkrátka a dobře, byla to pecka a těžko se loučilo při odletu domů. Navíc na Johnnyho úsměv by se dalo koukal celý boží den 🙂

Michaela Časarová

Ifčí je skvělá průvodkyně, i když jsme se kvůli počasí nemohli zůčastnit několika aktivit, nijak jí to nerozhodilo a zvládla všechno obratem přeorganizovat. Navíc jsme byli skvělá parta, která si od začátku sedla, za mě super expedice.

Pavel Cempírek

Klárka byla naprosto profesionální, vše výborně zorganizovala a nic jí nezaskočilo. Ugandu a Rwandu má „zmáknutou“☺ Díky ní bude pro mne tato cesta nezapomenutelná. Díky moc!!!

Ivana Nováková

Mexiko bylo úžasné, Tomáš je pohodář, který se tam vyzná a bezva parta super lidí, kteří si sedli. Co víc si přát? Jen brzy další podobnou expedici. Díky!

Jaroslava Prchalová

Kvůli Covidu a omezením se z původní destinace Skotsko po roce a půl stala Madeira. Těšil jsem se moc. Viděl jsem Honzovy stránky a tušil, že je to profík, od kterého bych se mohl na fotoexpedici ledacos přiučit. Vyhovovala mi myšlenka, že budeme ve skupině stejně naladěni – že nám například nebude vadit vstávat brzy před východem slunce, abychom se dostali včas na místa, kde budeme moci fotit. Vše od začátku probíhalo na jedničku. Honza komunikoval, reagoval na dotazy, vše měl výborně zorganizované. Proběhlo předexpediční setkání (u nás napodruhé přes internet). Honza po konzultaci s námi zařídil ubytování. Domluvil půjčení aut, naplánoval místa na focení. Na Madeiře byl poprvé, ale měl vše do puntíku připravené. Měl dlouhý seznam míst, které by stálo za to vidět. Takže vždy bylo kam vyrazit. Kdo nikdy nebyl na Madiře, asi bude čučet na místní silnice. Na kolo je to tady vhodné asi jen pro vyznavače horského terénu a milovníky brutálního stoupání a vůně smažících se brzd při klesání :o) Pro nás byla místní spleť silnic celkem chaos i s navigací. Pokud nejste na dálnici, zapomeňte na to, že má auto i vyšší než druhý rychlostní stupeň. Dvojku tam budete mít prakticky pořád. A občas budete děkovat, že existuje jednička, aby vám to do toho prudkého kopce nezdechlo. Budete se modlit, aby v té uličce, která je obousměrná a dvě auta se vedle sebe nevejdou, nejelo nic proti. A když pak uprostřed noci potkáte na silnici smečku dvou psů, kteří berou auto jako malou kočičku, běhají sebevražedně před světly a nakonec ještě ve 40 km/h běží podél auta, je o zážitek víc. Kdo má žaludek jak na vodě, jistě ocení 180° vracečky. Případně se z Vás stane profík v rozjezdu do kopce ze STOPky. Po pár dnech vám už přijdou úplně normální zalehlé uši z neustálého překonávání tisíce výškových metrů. Všem řidičům velký obdiv, že to zvládli a vždy nás bezpečně dovezli do cíle. Náčelník má výbornou angličtinu a o to víc mě překvapilo, když jednou na personál restaurace spustil i španělsky. Ostatně někteří z naší expedice mu zdatně konkurovali a pokecali by si třeba i franouzsky. Když jsem u těch restaurací, místní gastronomie nás naučila, co je to malá a velká porce. Vyčteno z jednoho jídelního lístku – malá 250g, střední 500g a velká 1kg. Až dětská porce byla opravdu malá (a to jen v jednom případě). Za mě nejčastější pití Brisa Maca (jablková limonáda) a k jídlu Picado (tedy jakýsi místní guláš s hranolkami). Zapomenout nemůžu na oběd, respektive snídani, po 14.té hodině v jakési jeskyni. Nebo třeba na večeři u pana „Pípi“ a jeho „Goodbye drink“ v podobě domácí pálenky. V hlavě mám i vzpomínku na poslední večer na baru s panem „domácím“, s panem Arlandem?? a jeho hodinové povídání a opět domácí pálenka z cukrové třtiny. Nutno dodat, že jako nepíč jsem neměl tu čest ochutnat. Výrazy ostatních ale dávaly tušit, že to je „Síla“. Obecně vzato je místní personál restaurací příjemný, respektive jen do doby, než chete platit „separátně“ každý za sebe. To prostě nedávají a byl to téměř pokaždé boj. Málem bych zapomněl na místní delikatesu „Bolo do Caco“ aneb jakýsi předkrm – lehký chléb s česnekovým máslem, na kterém se stanete závislí. Na závěr „jídelního odstavce“ zmíním už jen kolegy často objednávanou tekoucí závislost „Sangriu“, za pár řádek stojí i místní tržiště (kde utratíte víc, než si myslíte, že utratit vůbec jde) a samozřejmě budoucí Foodbloger David. K ubytování jen asi tohle – Waaaaaauuuu!! Apartmán 270 metrů čtverečních se třemi balkony, nefungující vířivkou a výhledem na moře?? A pro 5 lidí? Kam se poděly ty původně plánované stany a spacáky ze Skotska? 😀 Nebyl problém odtrhnout se od skupiny a zařídit si den dle svého (ovšem bez auta). Líbilo se mi, že denní plán jsme přizpůsobovali dle situace. Když se nám některé místo zamlouvalo, byli jsme tam déle a užívali si focení. Honza nám radil, připomínal, upozorňoval na nastavení. Ostatní účastníci byli skvělí, pomáhali, byla sranda. Jen počasí nám z fotografického hlediska úplně nepřálo. Východy a západy slunce s oblačností. Tam, kde jsme chtěli mlhu, bylo jasno. Když jsme chtěli jasno, byla mlha 😀 Ale to je prostě Madeira 🙂 Díky Honzo, Martine, Danko, Natko, Davide, Jitko, Zuzko a Dane za bezva týden. Zakončil bych to větou „My ten Fanal v mlze stejně někdy dáme“

Luboš

Cestování v malé skupince cestovatelů mě mile překvapilo. Rychle jsme se skamarádili a stále si bylo o čem povídat. Sám bych si tolik legrace určitě neužil. Průvodce měl trasu perfektně připravenou, takže se bylo stále na co těšit.

Petr Bradáč

Expedici mohu jen doporučit lidem, kterým úplně nehoví cestování all inclusiv. Za cenu jistého diskomfortu, zažijete skvělou dovolenou přímo mezi místními lidmi. Neuvidíte pozlátko, které vidíte u běžných CK, ale uvidíte skutečný život v dané zemi. Ať již nízkonákladové ubytování, nebo jízda místními dopravními prostředky jsou zajisté zážitky k nezaplacení. Podíváte se do krásných míst a to vše většinou bez nutnosti být v tlačenici tisíců turistů a máte alespoň příležitost si zážitky vychutnat naplno. Navíc poznáte spoustu zajímavých lidí, kteří hledají podobné zážitky. A Sherpík je navíc pohodář, má skvělé nápady a je s ním vážně sranda. Za mě super.

Petr Zítka

Chtěla by jsem touto cestou ještě jednou Žandě poděkovat za úžasnou zkušenost a zážitky, které si ponesu v hlavě i v srdci. Bylo to supr!

Lenka

Expedice byla skvělá – zážitek na celý život. Důležité bylo, že si lidi ve skupine vzájemně sedli a Pája vše skvěle skloubila. Skvělé zpestření byl 1-denní pobyt v Dubai. Úžasné bylo vaření domácích jídel přímo u místních v jejich kuchyních – v kulinářských experimentech pokračujeme i po příjezdu domů.

Peter Kunák

Filipky byly super a s Michalem rád pojedu znova.

Jaroslav Huňa

Barma s Honzou byla nezapomenutelná! Styl cestování přesně splňoval mé představy – odlišné od programů běžných cestovních kanceláří – tj. co největší kontakt s místními, low budgetové ubytování a hlavně pestrost – od nejvýznamnějších památek až po džungli 🙂 Honza je navíc výborný parťák na cesty, ač jich nebylo mnoho, všechny problémy řeší na výbornou a navíc s úsměvem! Díky za krásné 3 týdny!

Hanka Kučerová

Pája, díky osobním vazbám, které v Maroku má, dovedla zařídit spoustu věcí, např. taxi do pouště. Je vidět, že zemi dobře zná a dobře se v ní orientuje. Dávala nám také tipy jak komunikovat s místními, jak se v dané zemi chovat apod. Cesta byla velmi dobře připravená s maximálně využitým časem a byla velmi pohodová. Stejně pohodová je i Pája, velmi u ní oceňuji snahu vyhovět všemožným přáním členů expedice (zúčastnění ví 🙂 ). Jako bonus poznávací expedice byly kulinářské zážitky během cesty, nedostatkem jídla jsem rozhodně nestrádali:). Se Zirhamií jsem byla na dvou expedicích a uvažuji o další, její koncept mi vyhovuje.

Marcela Valešová

Do Afriky jsem tentokrát jela bez většího očekávání. Namibie – to je klasika, mnou dosud nepoznaný „must have“ Afriky. Ale Angola? Co tam? No nic, podívám se, odškrknu si ji v seznamu zemí, ve kterých jsem ještě nebyla. Bratranec tam kdysi dávno sloužil jako doktor v Catumbele a jeho vyprávění v době hluboké totality zavánělo těžkou exotikou. Zvířata tam prý nejsou – škoda, ztrácí se tím pro mě jedna z hlavních motivací návštěv afrického kontinentu. Byly slibovány zajímavé domorodé kmeny, ale od toho jsem moc neslibovala, co by mě tak asi ve 21. století mohlo překvapit, polonazí lidé s mobilem v ruce? Dobrá, jedu, průvodce Petr Schwott je pro mě záruka …… Nakonec jsem byla celým výletem a zejména Angolou nadšena, a to moc. Během deseti dnů v této zemi jsme neviděli žádného bílého člověka. Angolané byli většinou příjemní a přátelští, cítila jsem se dobře. No a že se budeme družit s domorodci, kteří neznají žádné vymoženosti civilizace a bílé možná viděli párkrát za život, to jsem nečekala. A ta nádherná, takřka panenská místa! Pozorovat z vysokého útesu skákající velryby, to byl neskutečný zážitek. Také v dalších státech, Namibiii a Botswaně, jsme měli spoustu zážitků a velké štěstí na zvířata. Zejména mě překvapilo množství lvů a nosorožců. Chci ještě jednou poděkovat Petrovi Schwottovi – byla jsem s ním na expedici už čtyřikrát, což mluví samo za sebe. Je úžasný pekař housek, zkušený guide, umí si dělat srandu sám ze sebe, je zábavný a příjemný člověk a vždycky se nám postará o nějaká vzrůša, na která později rádi vzpomínáme. Poděkovat chci řidičům, že nás bezpečně dovezli a poradili si ve svízelných situacích, i všem členům expedice, protože tam nebyl žádný prudič a celkově byla atmosféra většinou příjemná. No a samozřejmě děkuji i Zirhamii, že takové báječné expedice pořádá.

Dáša Pavlíková

Expedice splnila moje očekávání, pořádně jsme si zamakali, spoustu nového se dozvěděli (i o sobě), mnoho ochutnali a perfektně jsme si užili. Martin je jako průvodce skvělý, je vidět že oblast má perfektně procestovanou, na každou mojí otázku měl odpověď, umí (si) poradit, vše domluvit a za svoje svěřence se bije, třeba do mešity nás nechtěli pustit bez čepice, přilétnul jako drak, místnímu ochránci práva sdělil, že místní tam jsou taky bez čepice a voila, mohli jsme dovnitř. Jako průvodce a člověk si získal můj respekt. Škoda, že nedělá třeba i Kubu, kam bychom chtěli příští rok, protože já snad ani jiného průvodce už nechci :)))

Petr Havel

Trek i celá dovolená byla supr. Byla to ta nejtěžší dovolené co jsem zažil (jak fyzicky tak psychicky) a zárověn ta nejkrásnější dovolené proložená nádhernou přírodou, hory, lesy, pralesy. Člověk si skvěle vyčistí hlavu, uvědomí si co kolem sebe má a nevidí (doma), změní pohled na rušné město Kathmandu i na místní lidi a jejich myšlení. Děkuji za skvělou partu, večerní vykládání vtipů, společný program i Patrikovi (průvodci) za chicken chili. V Nepálu přeci nic nepálí 🙂

Ladislav Glos

Letos v červnu jsem se připojil na 20-denní expedici Po Hedvábné stezce s Martinem Půlpánem coby naším průvodcem středoasijských států (Tádžikistán, Uzbekistán, Kyrgyzstán), po kterých tato kdysi světově významná obchodní trasa křižovala. Mou hlavní motivací se do expedice přidat, byla především touha tyto námi vzdálené krajiny navštívít, jelikož v sobě skrývají velký kus historie z dob střetů velkých národů a civilizací (Perská říše, říše Timurova, Mongolská říše,…), do toho jsem nikdy nenavštívil žádný stát bývalého Sovětského svazu a navíc už znám Martinův cestovní styl. S Martinem jsem již v listopadu 2022 absolvoval pouštní expedici po Íránu, která pro mě byla dosud tou nejlepší v životě. Styl cestování, jakým se Martin vyznačuje je pro ten můj zcela totožný, takže jsem naprosto v klidu tušil, jaká ubytování, přesuny a doprava nás čeká, čímž jsem defacto neváhal a poslal žádost o přidání se na další zajímavé dobrodružství. Martin sám disponuje velkými znalostmi historie, geografie, kultury a lidmi Střední Asie, jelikož zde strávil několik měsíců, aby ji lépe do hloubky poznal a mohl se o tyto nabyté poznatky dále podělit s budoucími účastníky expedice a na vlastní kůži tak z pohledu Evropana vyvrátit některé neprávem přidělené předsudky a mýty o místních kulturách. Díky místním a jazykovým znalostem, komunikativností a pohotovým reakcím, klidovostí, pohodovostí, upřímností a srandou rozhodně neváhám se zúčastnit dalších podobných expedic pod taktovkou Martina Půlpána. Zážitek z expedice místy bolel, ale o to víc je díky tomu lépe zapamatovatelný, reálný a jedinečný. 🙂

Jan Havel

Jurek je fakt pan cestovatel :))))))) Tedy, teď vážně. Styl expedice s Jurkem mi vyhovoval, vypili jsme trochu vodky a dověděli jsme se od něj trochu něco o dalších státech, které procestoval. Jo a navíc, byla sranda 🙂 Organizace byla volně plynoucí a efektivní.

Standa Rychnavský

Byla to náhoda, když na mě na Facebookové stránce vyskočila Zirhamia a poslední dvě zbývající volná místa na expedici do Peru. Přemýšlela jsem asi tak 2 minuty, protože mě tento styl cestování a vzdálené země lákaly už dlouho. Nezávazně jsem se přihlásila a asi o měsíc později už sedím v letadle směrem do Limy. A bylo to vážně skvělé! Super parta lidí, které spojují cestovatelské zážitky a touha po poznání a jako bonus skvělý průvodce Johnny, který se i přes svou náročnou úlohu stal naším dobrým kamarádem. 🙂 Myslím, že jsme toho během tří týdnu viděli tolik, co někdo neuvidí za celý život. Doufám, že to nebyla moje poslední cesta se Zirhamií. 🙂

Mája Bouchalová

Expedice po jižní Indii byla úžasná. Indie je překrásná země, plná kontrastů, které předčí všechna vaše očekávání. Jel jsem na expedici s obavami, ohledně bezpečnosti, hygieny a množství obyvatel. Nic z toho však nebylo takové, jak mi známí, kteří Indii už navštívili, říkali. Bylo to bezproblémové, Indové jsou velice přátelští, mají snahu vám ve všem vyhovět a vše naslibovat. Člověk to musí brát vše s rezervou, ale rozhodně se nemusíte ničeho bát. Expediční parta byla výborná, sedli jsme si a ty 3 týdny jsme přežili v dobré náladě. Jsem plně připraven vyrazit na sever Indie 🙂

Tomáš K.

Petr Schwott je průvodce na svém místě. Hodnotím za 1 *.

Pavla Zítková

Má druhá expedice a opět super. Poznala jsem místa kam se běžný turista nikdy nepodívá, zažila nezapomenutelná dobrodružství a poznala bezva lidi. Pokud váháte zda jet či nejet, tak za mě … balte batoh a frčte. Je to fakt pecka :-).

Dita Pelechová

Expedice Vietnam – průvodce Jurek. Můžu jenom doporučit, kdo jiný by zvládnul projet celý Vietnam za 3 týdny 🙂

Vlasta Kubíčková

Zirhamia zase nesklamala. Bol som teraz už po štvrté a neviem si predstaviť lepší spôsob poznávania cudzích krajín. Juhoafrická Republika vo mne nechala nezabudnuteľné zážitky. Ivča to nieje sprievodkyňa, to je kamarádka ktorá nás sprevádzala úžasnou krajinou. Ponúkla nám to čo v cestovke nezažiješ. Po boku Ivči sme spoznali miesta kde bežný turista sa nedostane. Dobrodružné lezenie po skalách na horu Wolfberg nezabudnuteľný zážitok a mnoho ďaľšieho, Kapské mesto, safari a pod. Zirhamia – IVČA Ďakujem. Doporučujem, doporučujem!!!

Miro Antálek

Zúčastnila jsem se expedice Thajsko leden 2023 jako naprostý cestovatelský začátečník. Vykročila jsem ze své komfortní zóny se smíšenými pocity a dnes jsem ráda, že jsem to udělala. Lépe jsem poznala samu sebe, své možnosti i limity. Expedici před svými známými hodnotím jako plnou zážitků. V naprosté většině příjemných. A i na ty méně příjemné dneska s úsměvem vzpomínám. Všichni v naší skupině byli fajn, pohodoví a bezproblémoví. Jurek byl samozřejmě skvělý průvodce. To vše má podíl na tom, že dnes celou expedici hodnotím jako jeden velký kladný zážitek.

Andrea Moravcová

Expedice s duší.

Lukáš Smolík

Klára je výborná průvodkyně, zařídí vše, co je možné, a vždy je to v klidu a v pohodě.

Hanka

Měli jsme průvodkyni Kláru Poskočilovou, která byla perfektní. Když se objevil problém okamžitě ho začala profesionálně řešit. Ráda nám poradila se vším.

Lucie Kolářová

Naše Expedice Do Světa Ruleta Srí Lanka 🙂

Sešli jsme se skvělá parta 9 lidí 🙂 2 holky a 7 kluků 🙂 skvěle jsme si rozuměli. Náš průvodce byl Sherpa David, je to pohodář a super společník za všech situací. Se vším si poradil na jedničku, ikdyž na Srí Lance nikdy nebyl. Cesta po Srí Lance byla skvěle naplánováná. Překvapilo mě, že není tak turistická, jak se tvrdí. Využili jsme mnoho dopravních prostředků, což se mi moc líbilo. Ochutnali jsme místní kuchyni, výborné ovoce. Je zde krásná příroda, národní parky, moře, hory, čajové plantáže, David to naplánoval tak, abychom viděli od všeho trochu 🙂 Zažili jsme mnoho srandy. Je to skvělý průvodce, vřele doporučuji a těším se snad někdy příště 🙂

Kamila Černohlávková

Pája byla vynikající.Vydala bych se sní kamkoliv.Na expedici budou dlouhou vzpomínat.Parta byla víc než fajn.Lidičky neváhejte a jeďte taky.

Lenka Hudcová

Celá expedice – dovolená – byla jedním slovem super. Expedice byla poskládaná skvěle tak, že si na své musel přijít zkrátka každý. Od každého něco – památky, města, příroda, hory, moře, lodě, tuktuky, motorky, džungle, vůbec nebyl čas se ani chviličku nudit. Luboš Beňo – náš průvodce byl skvělý – zábavný, milý, vstřícný, ochotný řešit každou věc i kdejakou prkotinu. Nebránil se ani drobným lumpárničkám . Na druhou stranu nikoho k ničemu nenutil, tudíž na své si mohli přijít i individualisté. Velice ráda se se Zirhamií zúčastním nějaké další expedice. Dávám PALEC NAHORU

Marcela Krůtová z Pejru

Za mě naprosto v pořádku Průvodce Honza je super člověk který má přehled snad o všem. Dokáže fungovat 24 hodin denně. Při změně plánu cesty se snaží co nejlépe nahradit trasu, daří se mu to i rychle. Teoreticky nebylo skoro žádné osobní volno, stále se něco podnikalo, a tím je spousty zážitků. Za mě můžu doporučit všem.

Petr Šťastný

Petr se o celou skupinu velmi staral, itinerář měl připravený a promyšlený a snažil se vyhovět všem členům expedice. 24/7 Atmosféra byla fajn. děkuji

David Cvach

Expedice Zambie 2021 je úspěšně za námi a je čas na hodnocení. Na expedici jsem jel s jasným cílem. Chtěl jsem poznat Afriku, pokud možno v celé její kráse, syrovosti, opravdovosti, toužil jsem poznat místní lidi, domorodce a jejich mentalitu, zažít dobrodružství, setkat se s divokými zvířaty a poznat nové lidi. Jsem člověk, který si klade neustále nějaké otázky a k tomu, abych si je dovedl zodpovědět, potřebuji informace a osobní zkušenost. V neposlední řadě jsem si potřeboval udělat trošičku pořádek sám v sobě a uvědomit si, co je v životě opravdu důležité a podstatné. Ani jednoho ze členů expedice jsem před cestou osobně neznal, pominu-li jednu on-line schůzku. Víte, že budete trávit skoro měsíc pořád se stejnými lidmi, že budete spát ve stanu s někým, koho vůbec neznáte a že budete do jisté míry ostatní také potřebovat, stejně jako oni vás. Na této expedici za vás totiž nikdo nic neudělá a zaleží pouze na schopnosti se domluvit, najít kompromis a společně řešit běžné denní potřeby i nečekané události a komplikace. Troufám si tvrdit, že jsme Zambii procestovali křížem krážem, po cestách necestách, zažili jsme mnohá setkání s opravdu divokými zvířaty, zajímavými lidmi, různorodou krajinou. Objevili jsme nádherná, dechberoucí místa, vrátili se časem do doby kamenné. Viděli bídu, o které se Evropanům ani nezdá, žasli nad pomocí, která nikomu nepomůže, užívali si nekonečné pláně bez lidí, projeli autem místa, která projedou jen šílenci jako my. Náš průvodce Petr Schwott byl průvodcem, tak jak si ho představuji. Byl jedním z nás, občas korigoval naše přihlouplé názory, usměrňoval některé bláznivé touhy, byl naší oporou a jistotou, a vlastně jste si toho ani nevšimli. Na tomto místě nemá smysl vyjmenovávat všechna místa, města, národní parky, zajímavosti … Raději Vám Petře, Káďo, Miro, Martino, Vašku, Jirko a Evo poděkuji. Jsem přesvědčen, že s naprostou většinou se budeme vídat i nadále a třeba se společně ještě někam podíváme. Mě to s vámi moc bavilo přátelé …

Roman Bukovjan

Než jsem dorazil do Gruzie věděl jsem o ní prd, měl jsem tušení, že je kopcovitá, že má i moře, taky jsem si vzpomněl na gruzínský čaj a koňak. Netušil jsem co se dá kde viděl ochutnat jak se po Gruzii cestuje jak se v Gruzii žije. To všechno mi Jurek s velkou ochotou a příkladným nadšením hodně vtipně ukázal a zprostředkoval. Ani na chvíli jsem se celých 14 dní nenudil. Dnes už třeba vím, jak se správně srká Kinkali, že není úplně radno povzbuzovat řidiče Maršutky, když řídí a poslouchá údernou gruzínskou muziku a taky, jak se správně po Gruzínsku pije Chacha (jedním j…m) Prostě úžasná jízda od začátku až do konce, na kterou se nezapomíná, Díky Jurku.

Tomáš Doleček

V únoru jsem se Zirhamií vyrazila na Nový Zéland a od prvních momentů to bylo jedno velké dobrodružství. Náš průvodce Pavel měl na starosti bandu čtyřech ženských a společně jsme toho spoustu zažili, ochutnali a viděli. Moc děkuju za jeho ochotu, pohodovost, hluboké znalosti o Zélandu, ekologii a všelijaké flóře a fauně a také za to, že se nezalekl žádné z našich zvídavých otázek. A že jich bylo! Nic pro něj nebyl problém a dokonce nám udělal obří hromadu palačinek. Stálo to za to a já se těším, až zase někam se Zirhamií vyrazím. 🙂

Markéta Růžičková

V roku 2015 som sa zúčastnil foto expedície Island so Zirhamiou. Sprievodcom nám bol bájny Punk táta ? Zo začiatku som si vravel, čo to je za týpka s prezívkou Punk táta. Ale po pár dňoch bolo jasné, že to bude týpek s mojou krvnou skupinou. A tak aj bolo. Precestoval kus sveta ako Kanada, Azia, UK, CZ a jeho sprievodcovské skúsenosti a zážitsky jak zo života, tak iných expedícií boli veľmi prínosné. Je to človek, na ktorého sa dá určite spoľahnúť a na ktorého určite nezabudnete. Dodnes som s Punk tátom v kontakte a naše kamarátstvo stále pretrváva.

Peter Švacho

Už delší dobu jsem přemýšlel, že bych navštívil nějakou cizí zemi. Přes mé minimální předchozí zkušenosti s cestováním jsem se nemohl rozhodnout pro nic tradičnějšího než je Írán 🙂
A měl jsem obrovské štěstí, narazil jsem na „cestovku“ Zirhamia a na skvělého průvodce Jurka, díky němuž se pro mě stala cesta do Íránu naprosto nezapomenutelným zážitkem. Každý v naší skupině dostal svůj prostor a Jurek se nám snažil se vším vyhovět. Navždy si budu pamatovat pohostinnost íránských lidí. Zbavte se předsudků o této zemi, a ještě když máte možnost jet s člověkem, jako je Jurek, tak neváhejte a vyrazte 😉

Marcel Konečný

Žanda: skvělá holka s lidským přístupem a výborná průvodkyně

Dáša Poláková

Jurek je jednička v cestování a ako sprievodca výborný organizátor. Rád bych sa s ním zúčastnil dalšej expedície. Ďakujem za peknú expedíciu.

Jozef Sloboda

Díky za poznání Číny, kterou jsme procestovali s Michalem bez problémů a v pohodě.Vaše expedice zanechala u mne nezapomenutelné zážitky z poznání Číny. Děláte to dobře. Díky.

Petr Pražák

Se Zirhamií jsem jel poprvé a rovnou na expedici Brazílie 2017. Odletěl jsem na expedici s obavou, jak to zvládnu s neznalostí žádných cizích jazyků. Ale již první minuty setkání s naším skvělým průvodcem Honzou Žertem ze mne veškerá obava zcela spadla. Svým odpovědným a kamarádským přístupem a pozorností ke každému členu expedice si rychle u mne získala plnou důvěru a to po celou dobu pobytu až do našeho odletu. Honza, nabitý informacemi o navštívené zemi, nás choval jako v bavlnce 24 hod denně, ale kdykoliv jsme chtěli, dostali jsme prostor si samostatně vyzkoušet své komunikační schopnosti. Expedice do této krásné a vyhřáté země se dle mého plně vydařila a průvodcovství s Honzou Žertem můžu jenom doporučit.

Milan Doležel

Expedice byla dle mého názoru hezky poskládána, náročnější dny v horách se vhodně střídaly s nenáročnými dny. Mě vyhovovala i pestrost expedice. Výhodou bylo, že Jurek již Gruzii znal a věděl kde co a jak.

Marek

Michal + Filipíny = naprosto skvělé kombo pro každého, kdo touží po dobrodružství, exotice, lokální kuchyni, humoru a nezapomenutelných zážitcích. Tipy a triky na cestování, včetně doporučení místních restaurací vám pomohou objevit skryté poklady této krásné země. Nejenže vás provede k nejzajímavějším místům, navíc většinou s výhodami! ale také vám umožní poznat místní vibe v surové podobě. Elegantně se vyhne masivně profláknutým místům a naservíruje alternativu bez masy davů. S panem Gučim zažijete na Filipínách dobrodružství, které dokáže překonat vaše očekávání. Celkově si člověk připadá, že je na cestách s kámošem, který se vyzná, atmosféra u stolu byla uvolněná, nic násilného, vyšpendlíkoval podle mého z Filipín to NEJ a doporučuji ho každému, kdo plánuje navštívit Filipíny!

Ladislava Totzauerova

Byla to moje první expedice se Zirhamií a byla skvělá. Myslím si, že nebude poslední. Aby jsme měli nezapomenutelné zážitky z Kambodži se postaral nejen Luboš, ale i všichni ostatní zúčastnění. Luboš s námi měl neskutečnou trpělivost a s klidem odpovídal na stále se opakující dotazy a pokaždé věděl jak poradit. Jeho zkušenosti a zážitky jsou nenahraditelné. Zprvu jsem měla obavy, co mě čeká. Ale zpětně nelituji ani jedné minuty. A jsem neskutečně ráda za své rozhodnutí jet se Zirhamií.

A. P.

Expedicia v Thajsku mi priniesla presne to čo som očakával: pohodu, slobodu a bezstarostnosť a Jurek to všetko ešte umocnil, že sme sa nemuseli o nič starať len si užívať.  O všetko sa postaral, poradil keď bolo treba aj pomohol. Expedicia s Jurkom je o poznávaní,užívaní a cestovanie s
prijemnou partiou ľudí rovnakých zaujmov. Ďakujem. Zdravím Jurka a Zirhamiu držím palce. Vaše expedície je skvelá myšlienka.

Miro Antálek

Kolumbie = velká země, kde by se toho bez dlouhých přesunů moc nevidělo, ale každý přesun byl odměněn nezapomenutelným místem, zážitkem – lokalitou ( poušť Tatacoa, San Augustín, vodopády u Mocoa, Guachuchal a jeho okolí – 3 dny v nadmořské výšce 3000+, Tumaco – pacifik, Salento + Valle del Cocora, termály Santa Rosa de Cabal a nakonec karibik u Santa Marty a Cartageny.. Tomáš je vždy připraven řešit sebemenší problémy s „místňákama“ a že jich třeba při přepravě nebylo málo 🙂 na závěr velké díky Tomášoví a Zirhamii za bezproblémovou expedici. díky Honza Skúpý

Jan Skúpý ze Žabčic

Jurek sa vyzná a poradí si v rôznych situáciách, je výborný.

Igor Hržič

Klára byla skvělá průvodkyně, bylo vidět, že zná danou oblast a byla připravená nám vybojovat slevy na všechno. Pečlivě se o nás starala, počítala, jestli jsme všichni. Když jsme někde nebyli jistí, nehrála si na Ramba, ale sehnala nám stráž. Prostě super, klidně bych jí na dovolenou svěřila i své nescestovalé rodiče:-)

Milena Jurigová

Žanda je správná parťačka na takovýto styl cestování. Mám už něco procestováno, takže mohu srovnávat. S ní to bylo v pohodě 🙂

Ján Geist

Japonská expedice s Ivčou byla super volba. Díky jejím znalostem, organizaci a vedení jsem si užívala „bezstarostné“ cestování a mohla se naplno věnovat krásám země, dobrému jídlu a odpočinout si tak od své (velmi podobné) práce. A také díky Ivče bych se teď už nebála vydat do Japonska i sama. Ivčo, za mne oba palce vzhůru!

Jitka Jandáková

Na Kubu bylo dobré jet s Nikol Abudovou, protože je tam jako doma, nic ji nezaskočí, má perfektní znalosti o všech destinacích , do kterých jsme jeli. Je nesmírně obětavá a je vidět, že ji to baví.

Irena Zieglerová

Expedice do Mexika se nám moc líbila. Tomáš V. skvělý jako vždy! 🙂 Ukázal nám autentické Mexiko, v dobré partě jsme poznali hodně z jejich dávné kultury, užili moře, vodopádů, jeskyní, Indiánů, džungle a výborné mexické kuchyně. Doporučujeme Mexiko, doporučujeme Zirhamii, doporučujeme Toma! Díky. Na další expedici se těší Olga a Bohouš

Olga a Bohouš Veselovi

Zúčastnila jsem se expedice Indonésie s průvodcem Pavlem Prašivkou. Expedice dopadla na výbornou a Pavla mohu jako průvodce jen doporučit, díky němu jsem si expedici opravdu užila. Před odjezdem velmi rychle reagoval a zodpověděl veškeré mé dotazy. Během cestování nás pak nejen bavil, ale také vzdělával. Oblast jihovýchodní Asie má opravdu procestovanou a naše expedice byla jeho zásluhou tou nejpohodovější. Zasmáli jsme se a těch nádherných zážitků. Zirhamii a průvodce Pavla Prašivku doporučuji všem, kteří rádi cestují v pohodovém stylu a zároveň chtějí zažít spousty dobrodružství.

Andrea Vargová

Se Zirhamií jsem navštívil Irán. S organizací i průběhem dovolené jsem byl spokojen. Zejména jsem ocenil Jurkův přístup umožňující proniknout do užšího kontaktu s místními lidmi a určitou volnost, kterou standardní cestovní kanceláře nenabízí.

Miroslav Sečkář

Je to pár dní, co jsme se s manželem vrátili z expedice po Íránu, vedenou Martinem nebo-li Lost Czech Man. Jeho znalost zdejších poměrů byla chvílemi až neuvěřitelná, ale není se čemu divit, vždyť prošel Hedvábnou stezku sám a strávil v Íránu mnoho času, prozkoumal místa, kam běžný turista nejede, seznámil se s mnoho zdejšími obyvateli, s některými se stali přátelé a jsou v neustálém kontaktu. Toto všechno a ještě mnoho o čem jsem se nezmínila nám chtěl ukázat, předat informace o zemi,jeji historii, seznámil nás se svými přáteli. Občas už těch zážitků za den bylo tolik že jsem si večer nepamatoval co bylo ráno. Díky Martine

Lenka Šlehoverová

S organizací expedice Martinem Pulpanem jsem byl velice spokojený, vše bylo naplánováno, jízdenky na vlaky v Uzbekistánu zakoupeny dopředu (vlaky vyprodany), takže vse proběhlo hladce. Cesta vlakem byl sám o sobě zážitek, kontakt s místními lidmi top 😉😅 Doprava maršrutkami vyjednána vedoucím na kterého se vždy místní snesli jako supi 😯😅😉 Trek ve Fanskych horách s místním průvodcem včetně půjčení potřebného vybavení neměl chybu 👍 měl jsem více věřit a nemusel jsem toho tolik tahat 😉na města jsem se tolik netěšil,ale zajímavý výklad Martina Půlpána a výběr mě velice uspokojil 😉 vyvrcholením expedice pak bylo putování na koních v Kyrgyzstánu 👍s Martinem Pulpanem bych se vydal na cestu opět 👍😉

Aleš Pavelek

Punki má v Nepálu osvědčený kontakt, který je schopen patrně zařídit cokoliv a sám má s místním prostředím dostatek zkušeností, tudíž jeho účast na našem výletě se nám vyplatila.

Regina Ježková

Dvakrát s Michalem Guzim a úžasné.

Kateřina Mejstříková

Expedice Japonsko splnila mé očekávání.

Marek Nebyla

Expedice po JAR byla naší první zkušeností se Zirhamií, výsledek dopadl nad očekávání dobře, naše průvodkyně Ivča byla jednou z nás, parťák do každého počasí, vše dobře zorganizované a připravené, pomohla nám zvládnout návštěvu nemocnice (mimochodem na vysoké úrovni ) z důvodu zranění. JAR je zemí s nádhernou přírodou, vynikající kuchyní a skvělým červeným vínem. Po celou cestu ( najezdili jsme něco přes 3.000 km, velmi dobře vybrané lokality ) jsme nezaznamenali pocit nebezpečí. Pokud váháte, výlet na jih Afriky doporučujeme.

Andrea a Tomáš Košacký

Saúdská Arábie je nádherná země, která má rozhodně co nabídnout. Plná báječných a pohostinných lidí. Cestovní ruch není ještě 100% připraven na turisty jako v jiných zemích, ale menší nepříjemnosti byly mnohonásobně vyváženy krásou míst, kterou jsme si užívali často úplně sami. Martin Půlpán je báječný parťák, který vyřeší každý problém a mohu ho všem doporučit. Určitě to nebyla moje poslední cesta.

Blanka Oblonská

Punk je průvodce do nepohody, který nezkazí žádnou srandu, vydrží ponocovat, přes den šlapat jak s motorem, pro blaho členů skupiny bude spát v horách pod širákem v případě nedostatku lůžek pod střechou. Ve vysoké nadmořské výšce vás bude hlídat jako oko v hlavě zda nepodléháte výškové nemoci a v jejím případě vás bezpečně dovede zpátky do pohodlí. Bude vaší motivací do dalších cest nejen po Nepálu, ale i jinde po světě. A rozhodně už nikdy nezapomenete na jeho punkozně bajnotrozní slovník 🙂 a chuť do tak typického pro Nepál dhal bhatu, se kterým se vždycky rád podělí (možná budou i domácí buchty od maminky na uvítací sezení). Výprava do Nepálu není rozhodně žádné leháro, budete vyčerpaní nejen z nekonečných kopců, choasu a špíny v Kathmandu, ale zároveň šťastní z nepopsatelné atmosféry hor, vesniček a jejích obyvatel a ze svých horských výkonů.

Veronika Balcarová

Jurek se průvodcovské činnosti zhostil na jedničku. Rád se s ním vydám do světa i příště.

Roman Nauš

Cesta Japonskými Alpami s Žandou byla za mě skvělá! Pokud vám nevadí pár dní ve stanu s koupáním v tradičních onsenech pod hvězdami, nepohrdnete výměnou futony v luxusním ryokanu, chcete zažít Japonsko se všemi paradoxy „módního“ Tokia, zklidnit mysl na samurajské stezce, najíst se u tetiček v lese a ochutnat u nich nej jídlo, projet se na kolech kolem krásné Fuji…a to vše se skvělou pohodovou průvodkyní, která miluje Japonsko celou duší a tuto lásku se snaží předávat dál – rozhodně doporučuji! U mě to rozhodně zabralo a toto japonské dobrodružství nebylo poslední, velké díky 🙂

Hanka S.

Kdykoliv někam vyrazíme, tak po pěti dnech už máme chuť se zašít do hotelu a válet se ve vířivce. Se Zirhamií jsme jeli proto, abychom tuhle lenost překonali a povedlo se to na 100%. Pavel je zkušený průvodce, který nás provedl zajímavými a turisticky nezprofanovanými místy na (s vyjímkou jednoho treku) celkem nenáročné a pohodové expedici podzimní Aljaškou.

Josef Sekava

Michal byl supr, stmelil partu, krásně strávený čas na Filipínách.

Olga Fašánková

Tomas a naša expedícia po Mexiku bola úžasná. Všetko prebehlo bez problémov a perfektne. Program bol pre nás dobre zostavený. Kúpanie v úžasných vodopadoch, cenotach či jazerách s kryštálovou vodou bol príjemným osvieženim popri spoznávaní pyramíd, rôznofarebných miest, jedla, od chiapasu ako takého až po Tulum. Ďakujeme a tešíme sa niekedy opäť

Katarina a Marek Kubici

S Michalem jsem byl na druhé expedici. Pořád jde o člověka, který dokáže svým pozitivním a přátelským přístupem skvěle stmelit partu různorodých lidí. Organizace byla z jeho strany příkladná, případná překvapení způsobená především následky tajfunu Odette byla vyřešena improvizací v mnoha případech s přidanou hodnotou co do cestovatelských zážitků. Jednalo se o zkušenost, na kterou budou účastníci zřejmě dlouho v dobém vzpomínat. Účast na expedici bych každému rozhodně doporučoval.

Standa Pikna

Tato expedice byla skvělá a ještě lepší byl náš průvodce Michal. Některé z nás donutil překonat svoje limity a posunout nás dál. Za to mu patří velké DÍKY!!! Ale jak bylo řečeno na naší expedici „Zážitky mají být hluboké a silné“ a to opravdu byly.

Já byla na takové expedici poprvé. Ze začátku jsem nevěděla co přesně od toho čekat, ale to co jsem za těch 19 dní zažila, bylo něco neskutečného. Určitě bych Vás doporučila všem, co se bojí, ale chtějí cestovat a je jedno kolik vám je let. Já se Zirhamií pojedu určitě znovu.

Michaela Rendeková

Všechno proběhlo dle představ, super dovolená. Ču ču ču (pokyn pro koně, že má zrychlit).

P. Šindelář

Expedice splnila mé očekávání na jedničku. Pod vedením Patrika Balcara vše probíhalo bez problémů, jde o sympatického a zkušeného cestovatele s dobrými organizačními schopnostmi. Pod jeho vedením se nikde ve světě neztratíte 🙂

Enrico Gombala

Perská pouštní expedice s Martinem Pulpánem byla prostě něčím, co je třeba opravdu zažít a nikoliv jen číst z cestopisné literatury. Martinův styl cestování je přesně dle mého vkusu – to jsem poznal z jeho cestovatelských přednášek, na kterých účinkoval a proto jsem se zúčastnil jeho výpravy. Martinova rozsáhlá znalost této oblasti, místních zvyklostí, ochota, komunikace, naprostá pohodovost a pevné nervy s naší výpravou byla prostě jako sůl nad zlato. 😀 Martine, díky moc, že jsem byl součástí této neskutečné expedice, rád bych si to někdy opět zopáknul.

Jan Havel

Super zážitek. Mohu jen doporučit. Opravdu jsem si to užil. Jurek je opravdu pohodář se smyslem pro humor, který má vynikající organizační schopnosti

Jan Cykner

To hlavní, co mě teď po expedici napadá, je – proč mi jako trvalo tolik let než jsem se odhodlala se Zirhamií někam vyrazit?

Filozofie a styl jejich cestování se mi od začátku líbily, ale měla jsem obavy především z cestování se skupinou cizích lidí. V recenzích si sice přečtete, jak je všechno super a jak jsou všichni hned kamarádi, ale i tak vás lehká nedůvěra stále nahlodává.. Ale pak se jednou večer odhodláte odeslat nezávaznou přihlášku a za pár týdnů už sedíte v letadle a máte také tu čest si toto zažít a už od prvního okamžiku je Vám jasné, že tohle bude životní zážitek a ty recenze opravdu nelžou… Expedice zcela předčila veškerá má očekávání.. Byly to 3 týdny naplněné spoustou zážitků, úžasnou přátelskou atmosférou ve skupině a nekonečnou zábavou a smíchem.

Obrovské DÍKY ZA VŠECHNO patří našemu skvělému průvodci a od prvního setkání i kamarádovi Honzovi, který s naprostým přehledem a lehkostí celou expedici vedl, vše potřebné organizoval, s úsměvem na tváři kdykoliv ochotně pomohl, poradil, vysvětlil, vyřešil.. A zároveň jsme si s ním užili opravdu hodně legrace a zábavných momentů, na které se jen tak nezapomíná..

Jen na jednu negativní stránku expedic se Zirhamií bych ráda upozornila (a já to dopředu nevěděla) – a to, že návrat zase zpátky domů a do běžné reality je teda zatraceně těžký a dlouhý… Ale trochu pomáhá, když ihned začnete hledat, kam s nimi vyrazit zase příště 🙂

Zuzana Valachová

Martin Půlpán nám ukázal Írán z mnoha pohledů, dokázal nás nadchnout pro tuto zemi, dokázal udržet v klidu a pohodě naši různorodou partu, uměl pro nás vyjednat skoro nemožné… Díky, Martine.

Pavla Krimová

Chválím Ivu za bezchybnou organizaci celé expedice !!!!!!

Karel Toráč

Jela jsem na podobnou expedici jela poprvé v životě a musím upřímně říct, že všechno vyšlo úplně na jedničku. Jediné co bych udělala jinak je spacák a stan do horských teplot nebyl dostačující, takže příště beru vlastní. Ale i přes chlad v noci jsem to zvládla bez újmy na zdraví a to nejsem žádný kovaný horal jen prostě holka do nepohody. Příroda nádherná, jídlo vynikající a u místních v rámci možností chutné. 4 denní jízda na koních byla naprosto úžasná, úplně jsem se do koní zamilovala i když vím, že tamní koně jsou na lidí zvyklí úplně mě dostala jejích klidná a milá povaha. Celou expedici bych úplně klidně absolvovala znovu třeba v jiném měsíci pro změnu, šla rozhodně ano. Co se týče střevních problémů nějaké byly i u mně, ale nic velkého téměř bez jakékoli meditace jeden den živočišné uhlí a jinak nic. Co se týče našeho průvodce Martina byla jsem moc spokojená s tím jak to měl krásně naplánované a jak to všechno vycházelo, přesuny, ubytování, prohlídky měst, návštěvy přírodních zajímavostí, večeře 👍. Moc hezky uměl přiblížit nejen památky, kulturu, zvyky, ale i přírodní krásy za mě má jednu velkou jedničku a opravdu bych se s ním nebála jet i na druhý konec světa.

Bronislava Bečáková

Bylo to super, všem doporučuju cestovat se Zirhamií. Klárka byla perfektně připravená, vstřícná k našim připomínkám a celkově vše klapalo jak má. Trochu jsem se bál cestovat ve skupině 10ti lidí, protože jsem zvyklý cestovat sám, ale Zirhamie pravděpodobně přitahuje podobně cestovatelsky naladěné lidi 🙂 Jen ty levharti…. 😀

Michal Haufer

Díky Zirhamii a hlavně Martinu Půlpánovi jsem prožila dovolenou snů, která ve všem předčila všechna očekávání. Tímto stylem jsem cestovala poprvé, moc se mi to zalíbilo a doufám, že to nebylo naposledy. Martin jako náš průvodce byl naprosto skvělý a dokonalý kamarád, poradce s empatií svou vlastní. Expedice byla úžasně poskládaná, plná nádherných měst, přírody, úžasných lidí a nezapomenutelných zážitků i dobrodružství. Moc za všechno děkuji a přeji Martinovi spoustu dalších cestovatelských úspěchů a hlavně zdravíčko. Vendy

Vendy Tafelová

Zúčastnili jsme se expedice do Vietnamu s vedoucím Michalem Guzi. Strávili jsme v této zemi necelé 3 týdny, které probíhaly ve znamení příprav a oslav Nového lunárního roku. Viděli jsme velké chystání , výzdobu a také to, jak obyvatelé pracují, oslavují i odpočívají. Měli jsme možnost seznámit se nejen s kulturou a historií Vietnamu, ale hlavně – poznali jsme opravdový život lidí v této krásné zemi. Díky Michalovym vietnamskym známým jsme se dostali i do míst mimo turistický ruch a mohli se seznámit i s životem místních kmenů. Překvapil nás milý přístup lidí, jejich ochota, vstřícnost. I když jsme zajišťovali ubytování během cestování, vždy jsme bydleli v pěkném, čistém prostředí. Stravování taky nebyl problém, pouličních kiosku bylo všude dostatek, na sezení na malinkatych židličkach jsme si rychle zvykli. Velkým přínosem cesty bylo i složení výpravy. Sešlo se 10 lidí s podobným smýšlením i názory, takže jsme utvořili super partu. Náš vedoucí Michal se o nás staral úplně vzorně, my jsme mu to oplaceli včasnými nástupy a zájmem o dění kolem nás. Nám osobně se velmi líbil i Michaluv přístup k místním lidem, k nimž se choval s opravdovou úctou a pochopením. Expedici do Vietnamu s Michalem můžeme vřele doporučit.

Jolana a Jarda Láskovi

Jurek byl fajn, snažil se vyhovět každému a vyjednával nám vždy ty nejlepší ceny. I když byla naše skupinka trochu větší, dával na nás pozor jako slepička na kuřátka 🙂 Dělal spoustu fotek, které s námi hned sdílel. Musela jsem odjet o něco dříve, nicméně fakt jsem si Írán užila. Díky za všechno.

Eva Namenyi

Expedice do Jordánska byla perfektně zorganizovaná, bezproblémová a plná zážitků díky našemu průvodci Lubošovi a bezva partě lidí, kteří se expedice zúčastnili.

Hanka

Byl jsem se Zirhamií již 8x a pojedu s ní opět. Její styl a zabezpečení cesty mi plně vyhovuje. Poslední expedice do Vietnamu s Michalem byla opět super, bylo to krásně poskládané, nenudil jsem se. Líbí se mi možnost stravovat se nejen v restauracích , ale i na tržnicích, vyspím se téměř kdekoli, i když ne vždy je k dispozici teplá voda – to se nám snad ani nestalo, líbí se mi doprava nejen autobusem nebo autem, ale i na motorkách a kolech. Líbí se mi pobyt v přírodě ale i poznávání měst a vesnic. Prostě vše bylo tak, jak jsem si představoval a na co jsem si u Zirhamie již zvykl. Tu desítku musím dotáhnout.

Miloš Kadeřávek

Úvodem bych chtěla podotknout. Nesnáším dotazníky, ale pro tentokráte udělám výjimku, protože si zaslouží pozornost. Každá moje cesta přináší zajímavé zkušenosti, ale co mi poskytla expedice do Jordánska s průvodcem Lubošem, je téměř nepopsatelná a vybočila ze všech mých počátečních představ. Program byl připraven s nejvyšší pečlivostí a starostlivostí o všechny účastníky. Mohla jsem absolutně vypnout a každý den prožívat naplno. Takový pocit bezpečí a sounáležitosti celé skupiny jsem ještě nezažila. Mohla jsem si hýčkat moje vnitřní dítě a radovat se kontinuálně. A o to tu jde. Není vůbec důležité, že jsem někde byla a něco viděla konzumně, ale jak mocný zážitek se ukotvil v mé mysli. Každému, kdo se na mne obrátí ,tak co Jordánsko, odpovím: To nejde ani vyprávět ,to musíte zažít. Vřele Vás budu doporučovat. Protože společnost ,která se obklopuje tak skvělými lidmi, drží v ruce nevyšší kartu.

Romana Bobková

Díky Klárce za splnění dalšího cestovatelského snu. Poté co mi loni expedice za gorilama utekla, jsem letos už nezaváhal. Akce byla super, lidi ve skupině skvělý. Rafty už jezdím několik let, ale ty pětkový na Nilu stáli za to 😂. Afrika je pro mě místo, kam stojí zato jezdit pořád… Ale příští rok ji vyměním za Mongolsko…

Leonard Gerstain

Účastnila jsem se expedice Japonskem se Žandou, a tak dlouho jsem odkládala vyplnění formuláře na zpětnou vazbu, až odtamtud Japonsko zmizelo. Tak bych to ráda  napravila touto cestou. Na expedici jsem byla já ta, na kterou se pořád čekalo…takový ten zpomalený článek výpravy 🙂  Velké díky Žandě za to jakou trasu připravila a jak se o nás starala. Zažili jsme japonskou kulturu, zažili jsme Japonce a Japonky, zažili jsme tolik japonských jídel, japonské hory a přírodu, samurajské stezky, tradiční svatbu, onseny, koncert v onsenu, ryokan s vlastní „jacuzzi“, čtvrť gejš, zahrady, spousty zeleného čaje, šlapací labuť zdarma, nějakou whisky, různá piva, nudle v bagetě, kila rýže, kaligrafii, malé chrámy, větší chrámy, hodně saké a ještě více umeshu, karaoke, míchané drinky v plechovce, „ztracení“ v lese sebevrahů, opuštěný strašidelný hotel, japonské bizarní bizarnosti, magickou Fuji a absolutně fascinující Tokio (jako z filmu Lost in translation), ve čtrnácti dnech jsme zažili Japonsko. Tím, že Žanda ta místa znala a navíc se skvěle domluvila japonsky nám zajistila nezapomenutelné zážitky. S odstupem času tím nejintenzivnějším pro mě zůstal den, který jsme strávili v zasněžených horách, včetně sestupu do Kamikochi po neplánované trase. Po tomhle všem se do Japonska rozhodně ještě chci vrátit. Díky Žandě a díky vám.

Alžběta

Pavel dělá svoji práci rád a dobře. Byli jsme všichni spokojeni a rád pojedu i příště. Jura.

Jurij Sadovsky

Chcete zbohatnout? Jeďte se Zirhamií! Po expedici s Johnnym jsem o tolik zážitků, nových přátel a zkušeností jak se ve světě neztratit, ba najít se, bohatší!
Jsou to profíci, ale s tím nejlidštějším přístupem a pohodovým světoznalectvím.

Martina Vaňková

Se Zirhamií jsem byla na expedici Čína 2014, ze které jsem si odnesla nezapomenutelné zážitky! Můžu ji zařadit mezi jednu z nejlepších dovolených. Byla absolutně pohodova, relaxační, brána s humorem… A to díky celé skupine a hlavně našemu průvodci! 🙂

Jurek byl naprosto senzační! Skvělý člověk, který má vždy dobrou náladu a smysl pro humor. Jeho organizační a průvodcovské schopnosti, které nám umožnily i určitou možnost v rozhodování, byly dokonalé. Dokáže se orientovat v místech, které zná i nezná, domluvit se a smlouvat absolutně všude (i přestože každá strana mluví jiným jazykem 🙂 ), vyřešit nepředvídatelnou situaci v klidu a s přehledem a dokonce dokazal bravurně uspokojovat naše chuťové buňky :).

Cestování tohoto typu můžu jen doporučit! Věřte, že s nimi pojedu znovu!

Jitka Vaňousková

Pokud chces poznat jiny typ cestovani nez s klasickou cestovni agenturou a chces co nejvice zazitku za jakoukoliv cenu treba i nepohodli, tak doporucuji vycestovat se Zirhamii. Otevre ti svet z pohledu ne turisty, ale mistniho obyvatele dane zeme. Za par dni budes mit tolik zazitku jako nikdy doposud za cely zivot. Dekuji Martinovy za skvele vedeni expedice, za poznani krasne zeme Kyrgyzstánu a seznameni se skvelou partou lidi.

Mirka Vintrová

Vzhledem k tomu, že to byla Klárčina první expedice, zvládla to skvěle. Obdivuju, že zvládla 19 dní v kuse neustále komunikovat se všemi a ještě u toho být příjemná a bavit se! Chvílemi to s námi neměla vůbec jednoduché a i přes menší neshody si vzala k srdci naše rady a vše proběhlo perfektně 🙂 Hodně štěstí na další cesty 🙂 Je to super holka!

Denisa

Expedice Jordánsko byla skvělá. Luboš je profesionál, který nám poskytl a zorganizoval přesně to, co slíbil, navíc je to sympaťák, který nezkazí žádnou srandu. Podařilo se mu skvěle stmelit 11 lidí různého věku, výsledkem byly skvělé výlety, společné večeře, hromada vtipů, nočních posezení. Dělá Zirhamii skvělé jméno, expedice byla pohodička, na kterou budu dlouho vzpomínat, a rozhodně to nebyla moje poslední cesta. Už se těším třeba do Kambodži. 🙂 Jordánsko je země, kde přidanou hodnotou jsou místní lidé, místní restaurace, obojího jsme okusili hodně a to je velké plus. Díky, Lubo, bylo to super!

Míša Holinková

Michal výborný zkušený průvodce a kamarád.

Jitka Maierova, Vlastimil Maier

Pre mňa dokonalá dovolenka..nelutujem. Japonsko je tak iné že to nejde slovami opísať. Program a organizacia boli super zmáknuté a pestré (takže díky Žanda!!)..stretli sme sa úžasná a akčná parta…všade okolo kvitnúce sakury…čo viac si priat!…ostať tam navždy!:D

Silvia Zeljenková

Jurek se o nás staral vskutku královsky. Všechno důležité zařídil, ale stále tu byl prostor pro vlastní iniciativu. Pokud člověk nevěděl, nebo si nebyl jistý, vždy dokázal poradit. A jako bonus se sešla skvělá parta lidí, takže jsem si to opravdu užila. 🙂 Thajsko je krásná země a místní kultura a obyvatelé ve mě zanechali stopu. I když byl program nabitý a za relativně krátkou dobu jsme objeli pěkný kus země, domů jsem se vrátila odpočatá a plná energie. Je třeba dodat, že to není nic pro „fajnovky“. 😉 Každopádně mohu vřele doporučit. 🙂

Tina Bočkayová

Expedice Tádžikistán 2022 předčila mé očekávání. Kvůli politické situaci jsme se sice nepodívali na tádžickou stranu Pamíru, ale o to to bylo větší dobrodrůžo. Prošli jsme Fanské hory, uzbecké pouště a dostali se na Pamír ze strany Kyrgyzské. Martin ušetřil mé nervy při smlouvání cen čehokoli… Užívala jsem si pocit, že na této cestě nemusím nic zařizovat já. Vše zvládl perfektně. Děkuji.

Kamila Horáková

Luboš je v Kambodži,jako doma a připravil nám ochutnávku toho nejlepšího,co tato země nabízí a naše putování okořenil četnými poznatky z kambodžské historie.Celá expedice byla perfektně připravená,Luboš si vždy poradil s nenadálými situacemi a elegantně je vyřešil. Je to člověk do nepohody,se kterým bych vyrazila kdykoliv znovu.

Kateřina

Zirhamia je prostě nejlepší. Proč? Protože je to ideální volba pro lidi, co chtějí cestovat dobrodružně, trochu punkově, ne do profláklých míst plných turistů, levně… a zároveň nemají čas nebo chuť plánovat delší cesty do exotických destinací a nebo nemají s kým jet. Průvodci jsou skvělí, protože pečlivě vybraní a samozřejmě Honza jako spoluzakladatel drží laťku hodně vysoko. V Barmě udržoval náš zájem střídáním návštěv pagod a chrámů, přírody, měst a vesniček či západů slunce, stejně tak druhů místní dopravy a myslel i na relax ve volnějších dnech a hlavně při dobrém jídle a pití. Vždy připraven s úsměvem odpovídat na naše četné dotazy a stále ochoten a schopen řešit veškeré požadavky či problémy již v počátku, ke spokojenosti nás klientů. Má schopnost velké empatie a dokonce bych řekl, že dělal vše, co nám na očích viděl 😀 A jako s milovníkem života se s ním dobře hoduje, pije a hlubokomyslně a moudře filozofuje o zásadních životních otázkách 😉 Prostě byla to jízda a těším se na další.

Josef Bogar

Jeli jsme poprvé s Pájou do Maroka. Expedice probíhala od samého začátku podle plánu, vše bylo skvěle zorganizované a naplánované přes přepravu, jídlo, ubytování, i počasí nám Pája objednala na jedničku. Navíc jsme se sešli jako skvělá parta, která si vzájemně notovala. Pája je super pohodářka a profesionálka, která je připravena vždy pomoct a poradit. Určitě jsme nejeli se Zirhamií naposledy. Děkujeme

Soňa Vocilková a Tom Rosa

S Jurkem se určitě v cizině neztratíte a vyřeší všechny vzniklé problémy.

Jiří Stachovič

Jurek prokázal dokonalé cestovatelské zkušenosti, předvídavost, přehled, znalost prostředí a byl i pro celou, i když o dost starší partu, respektovaným lídrem. A k tomu byla sranda, zkrátka jsme se s ním nenudili a mám z cesty skvělé zážitky.
Jurek potvrdil to, co jsem poznal z mé předchozí spolupráce s ním, pohodu, znalosti, spolehlivost, schopnost se orientovat i v obtížných podmínkách, ochotu poradit a pomoci a k tomu mít k dispozici různá řešení.

Pepa Vaňousek

Odjezd do Afriky jsem nijak zvlášť neprožívala, zejména proto, že už mám něco procestované. Celá expedice ale předčila má očekávání. Vše probíhalo téměř bez problémů a když se nějaký objevil, průvodkyně ho dokázala hravě vyřešit. Itinerář byl vymáčknutý na maximum a z okrajového výletu za gorilami do Konga se stal největší zážitek celého pobytu. Průvodkyni maximálně doporučuji, vše zařídila a sestavila perfektně. Ráda s ní pojedu i na další expedice.

Andrea

Cestovani s Martinem bylo super, spravne rozlozeni organizace a zaroven toho, ze jsme vsichni dospeli, co se o sebe umi postarat.. vse zvladnute s lehkosti a humorem. Pro ty kteri nemaji radi valeni u plaze v resortu, ale trochu divociny, dobrodruzstvi a trochu se u toho i hecnout ale zaroven do toho nechteji jit sami a chteji s tim trochu pomoct, je tohle naprosto idealni varianta

Barbora Habetinkova

Během perfektně sestaveného a nabitého programu do poslední minutky jsme s Tomem navštívili tolik krásných míst a ochutnali opravdu autentická jídla. Vše proběhlo krásně hladce a já jsem si mohla bez starostí vychutnat to nejlepší, co Mexiko nabízí a o čem jsem doteď ani netušila, že je možné tam poznat a zkusit! Jeďte také a já Vám garantuji překrásný zážitek!!

Jana

Jsem full happy, plny vagon kokosu! ??????? Supr dovca! Nejhorsi moment byl, kdyz jsme museli odletet zpet domu ?

Veverka

Expedici na Kubu doporučuji. Za většinou dojmů z cest může průvodce a Nikol svou vášní a láskou ke Kubě nakazila i nás. Moc díky❣️

Monika Špilarová

Na Írán jsme, myslím, nikoho lepšího než Martina mít nemohli. Má obdivuhodný přehled, skvělé organizační schopnosti, trpělivost a hlavně cestovatelské zkušenosti a hromadu přátel. Z návštěvy Íránu jsem měla strach, ale cesta potvrdila, že naprosto zbytečně. Pro mě to byl ve všech ohledech nezapomenutelný zážitek.

Gabriela M.

Vše bylo vynikající i celá parta lidí kteří s námi byli jste všichni úžasný.Moc diky

Jiřina Konopova

Z japonské expedice vedené Žandou jsem nadšen. Byla to vůbec má první cesta do Asie a naprosto splnila všechna moje očekávání a přidala ještě něco navíc. Zkrátka to byl obrovský zážitek. Žanda se v Japonsku vyzná, zvládá bez problémů komunikaci s místními v jejich rodném jazyce, pružně reaguje na aktuální situaci a má ji pokaždé pod kontrolou. Celá expedice se díky Žandě nesla v příjemně kamarádském, zábavném a dobrodružném duchu. Na své jsem si přišel i jako fanda dobrého asijského jídla. Cestování po Japonsku s Žandou má moje velké doporučení.

Tomáš Bacovský

Takové cestování není asi pro každého,ale my s tím nemáme problém.

Jirka + Milenka

Skvělá expedice, skvělá Klára. Děkuji za krásných 18 dní plných neopakovatelných zážitků se skvělou partou lidí a průvodkyní co byla „pro každou špatnost“?. Díky Kláře jsme poznali život na černém kontinentu takový, jaký je. Od nakupování v místních krámcích a tržnicích, používání místní dopravy až po jídlo ve slumu či na ulici. Pro mě zážitek na celý život. Děkuji a přeji hodně spokojených účastníků min. tak jako jsme byli my.

Roman Štika

Se Zirhamií jsem jela na základě doporučení své kamarádky a rozhodně nelitovala. Od počátku probíhala skvěle komunikace, informovanost, odpovědi na všechny dotazy i společné setkání před samotnou cestou. Vše ve velmi přátelském duchu.

Způsob cestování mi moc vyhovoval, tři týdny uběhly neskutečně rychle a zažili jsme toho tolik! Peru je neuvěřitelně pestré, nudu nepoznáte a ještě se ve skupině dobře pobavíte.

Náš sympatický průvodce Honza zvládal vše dokonale zařídit a to ještě s neustálým úsměvem na rtech. 🙂 Jeho zkušenosti, přístup k lidem a organizační schopnosti nám zajistily krásnou a pohodovou dovolenou, ze které se ani odjíždět nechtělo.

Markéta Gonová

Nerad píšu reference, takže zkráceně: Bylo to bezva a splnilo to moje očekávání. 🙂

Jan Krůta

Pavel je prostě „bombarďák“ a hrozný pohodář…….Má to vše srovnané a jsou vidět ty ohromné zkušenosti s cestováním “ na slepo“ a to mě osobně hrozně baví :-))

Míra Dusil

Petr je pohodář a bylo to prima.

Vojta Jančar

Expedice do Brazílie byla mojí první návštěvou jihoamerického kontinentu, takže jsem vůbec netušila, co čekat. Protože Honza žije v Brazílii již řadu let, uměl připravit program tak, abychom viděli a navštívili všechny hlavní oblasti státu Bahia. Během cest jsme se také dozvěděli spoustu praktických informací o bahijské společnosti a navštívili jak turistická místa, tak i místa, kam se běžný turista moc nedostane. Cestování se Zirhamií mohu jen doporučit.

Lenka Havelková

Bylo to opravdu bezva a velmi jsme si to s manželkou užili. Martin byl skutečně výborný a ukázal nám z Kyrgyzstánu opravdu hodně i nad domluvený rámec programu výpravy. Vždy se dokonale postaral o potřebné záležitosti, které jsou nutné k celkovému zdařilému cestovatelskému putování.

Jirka a Romana Wagenknechtovi

Dovolená v Thajsku s klukama ze Zirhámie, byla jedna z nejlepších dovolených, kterou jsem kdy zažila! Byl to dobrodružný styl dovolené, na které jsem zažila a prožila tolik skvělých zážitků, že to nezažije nikdo ani za celý rok! A to mi věřte, že nekecám 🙂 Jurek jako průvodce byl jedním slovem fakt úžasný! A nejen jako průvodce, byl to i skvělý bavič, kamarád a lékař 🙂 Jsem taky moc ráda, že se k nám Johnny přidal a mohla jsem poznat i výborného fotografa, který nezkazí žádnou legraci. Sešli jsme se všichni super lidi, byla to skvělá PAUTA 🙂 Byla to prostě dovolená, na kterou budu vzpomínat celý život a jenom v tom nejlepším… Prostě dovolená „na pohodu“ 😀 Díky moc kluci !!! 🙂

Klára Ondráková

Tomáš veselý je skvělý průvodce a byla skvělá parta.

Zdeněk Horčička

Luxusní dovolená se skvělým servisem.

Petr Kučera

Expedice byla super. Splnila mé očekávání a Honza je fajn člověk 🙂

František Drobný

Nikola je pohodářka, nenechá se rozhodit téměř ničím a nikým. A to je na Kubě potřeba velmi často. Díky jejím osobním kontaktům jsme nahlédli i do života Kubánců, který bychom nepoznali jako běžní turisté.

Kamila Lukášová

U Jurka musím vyzvednout jeho průvodcovské schopnosti, orientace tam kde byl i nebyl. Odpovědi na otázky, které neznal, tak je večer vygoogloval a zodpověděl – např. kdo žil tam a v jakém století a tomu podobné. Perfektní průvodce, není co dodat.

Johnny má větší přednosti ve fotografování, na to jak je mladý, ale i organizační a průvodcovské schopnosti jsou na vysoké úrovni.

Navíc se dokaží Jurek i Johnny velice dobře sžít a být i dobrými kamarády na cestách i po nich. Oba Jurek i Johnny zorganizovali Thajskou výpravu opravdu na jedničku s hvězdičkou.

Věřím, že i další expedice budou úspěšné a já určitě pojedu s nimi znovu a moc rád.

Petr Kuš

Expedice Uganda, Rwanda, D.R Kongo. Klárka byla super průvodkyně, podívali jsme se na místa, kam se s cestovkou člověk nikdy nepodívá. Viděli a zažili jsme toho mnoho a vše bylo fantastické, skvěle naplánované, prostě super.

Kamila Černohlávková

Expedice do Kyrgyzstánu 7-8 2022 s Martinem P. alias Lost Czech Manem 🙂 Moc děkuji za opravdové dobrodružství. Nelituji,že jsme po dlouhé době využili služeb průvodce,byl nám velkou inspirací. Martin měl vždy připravené povídání o místních lidech, zvycích, historii(ač v této zemi bohatá není) i o sousedních zemích,o cestovatelských zkušenostech, byl pozorný k našim potřebám a náladám a jistě i tím přispěl k vytvoření skvělého expedičního týmu.Měl vždy připravený plán či alternativni varianty,zároveň nechal prostor pro improvizaci a pro naše návrhy a přání. Je třeba vyzdvihnout i jeho schopnost vyjednávat s místními, rozhodnost,klid a zároveň přiměřenou energii a důraz při sjednávání podmínek a prosazení jejich dodržování.Děkuji za nezapomenutelné zážitky,zkušenosti s asijskou civilizací, za vystoupané výškové metry,které pomohou člověku získat nadhled,za všechnu legraci i podporu v nesnázích,za to,že jsem se vrátila s čistou hlavou a plná energie(kterou trochu vyčerpala nějaká evropská ponávratová viroza,ale to nevadí).Díky Martinovi i všem účastníkům a ráda se zase se Zirhamií někam vydám.

Eva Svobodova

Expedice byla skvěle zorganizovaná. Průvodce Tomáš zařídil vše, co bylo potřeba. V případě, že nějaký plán nevyšel, měl hned v záloze plán náhradní. Celkově hodnotím expedici velmi pozitivně.

Jiří Najman

Když se ohlédnu na uplynulé dva týdny v Kyrgyzstánu, tak si uvědomím, že překypuji dojmy. Milí lidé, krása přírody, hor a jezer jsou v příkrém kontrastu s realitou postsovětské země. Takové klady i zápory ale k poznávání nových míst patří a je zbytečné je popisovat – nikdy to nemůže odpovídat skutečnosti – TOTO SE MUSÍ PROŽÍT – a proto expedici vřele doporučuji dalším zájemcům a to zejména pokud se jim poštěstí putovat se zkušeným a zábavným průvodcem, jakým byl v našem případě Martin Půlpán. Martine, klobouk z hlavy dolů a dík!

Martin Svoboda

Měla jsem štěstí, že letošní expedice do Japonska 2019 měla pro velký zájem otevřen ještě druhý termín a ujala se nás „Ifča“. I když nás vedla Žandinou vyšlapanou cestičkou, tak jsme rádi, vzhledem k nevyzpytatelnému počasí, že jsme udělali zásah do plánu. „Ifča“ vše řešila za pochodu a podnikali jsme přesuny tak, abychom utekli před velkým deštěm. Byla skvělá a i přes tyto nečekané problémy jsme viděli vše, co se za 15 dnů v Japonsku vidět dá. Určitě bych s „Ifčou“ vyrazila i na další expedici. Překvapilo mě Tokio svojí architekturou a parky, Japonci svou neskutečnou slušností a ochotou – máme se co učit, venkov, staré dřevěné domy a hrady, čistota . Je to nejbezpečnější země světa, kterou jsem navštívila. Vůbec bych se tam nebála cestovat sama a navíc pro ty, kteří umí anglicky, všechny nápisy, stanice v metru a jídelníčky už nejsou jen sypaný čaj. Způsob cestování mimo hlavní trasy turistů, za domorodci na vesnice a s pohybem v přírodě mi maximálně vyhovuje, proto už teď (14 dnů po příletu z Japonska) mám koupenu letenku opět se Zirhamií, ale teď zase na druhý konec světa.

Eva Staňková

Expedice do Afriky byla velmi zajímavá a vydařená . Klára jako průvodkyně měla již z minulosti zkušenosti s cestováním po “ Černé Africe “ a to se hodilo. Pro Evropana je zde totiž toliko nového a odlišného, že jsme kolikrát propadali panice a Klárka nás musela uklidňovat a nasměrovat. Odměnou nám pak byla skutečnost, že jsme mohli prožít spolu se zdejšími lidmi kus života a poznat, že se máme tady v Evropě opravdu velmi dobře. Předání darů v podobě botiček a nářadí pro učňovskou školu potřebným nás hřálo u srdce a hezky zakončilo naše Africké putování. Zdejší zvířata jsou fascinující, což jsme poznali nejen na Safari a treku za gorilama ve Virunze kde prakticky žádná Česká CK zájezdy vůbec nepořádá, ale člověk měl čas se věnovat i tomu co ho baví, takže já si rozšířil sbírku Birdlife fotografií o nádherné kousky. Klárka vše zmákla, vrátila nás v Praze na letišti živé a zdravé se zážitky, které nám již nikdo nevezme. Díky

Radek Klimeš

Před pár dny jsem se vrátila z Íránu, expedice se Zirhamií. Byl to naprosto skvělý zážitek a vám, kteří ještě stále váháte, mohu vřele doporučit. Ať už jsou vaše pochybnosti vůči Zirhamii či samotnému Íránu, není se rozhodně čeho obávat a určitě to stojí za to. Írán je neskutečně nádherná a pestrá země, která nabídne mnoho zážitků každému cestovateli, ať už je to perská architektura, tradiční život místních obyvatel, nádherná příroda, íránská kuchyně, nakupování po bazarech či výlety za město do hor nebo pouště. Nutno vyzdvihnout pohostinnost Íránců, dlouho jsem se na svých cestách nesetkala s tak neskutečně milými a přátelskými lidmi. Vše si uvědomíte, až vás při procházce parkem pozve íránská rodina na šálek čaje a strávíte s nimi příjemný večer plný skromné a velmi emotivní konverzace. Nenechte se ovlivnit českými médii a vyrazte poznat Írán na vlastní oči, bezpečnou zemi, ze které se vrátíte bohatší, s novým nadhledem na tento kout světa. A Zirhamia je proto jasná volba. Tým profesionálů, kteří se o vás vždy postarají a udělají maximum pro to, abyste si přivezli pestré zážitky a vzpomínky na celý život. Průvodce Jurek je člověk na správném místě, stane se vaším parťákem na cestě, během které vám předá jeho bohaté cestovatelské zkušenosti, nic pro něho není problém, vše vyřeší operativně s ledovým klidem, usmlouvá vám nejlepší cenu za dopravu, poradí s nákupem suvenýrů a svým smyslem pro humor vám zpříjemní dny plné poznávání. Vždy se zajímá o vaše zájmy a potřeby a podle toho určuje směr a průběh expedice. Jeho profesionální přístup znásobují dlouholeté kontakty, díky nimž proniknete do užšího kontaktu s místními a poznáte tak pravou tvář země. Neváhejte, Írán ani Zirhamia vás nezklamou. Ať už se vydáte se Zirhamií kamkoliv, budete nadšení!

Šárka Papežová

Expedice Malajsie a Singapur je skvěle naplánována a během cesty jsme objevovali atmosféru moderních měst i chudých vesniček a nádhernou přírodu nejen v národních parcích. Samostatnou kapitolou je objevování opravdu skvělé asijské kuchyně, fakt to byl zážitek! Za toto vše patří můj dík našemu průvodci Lubošovi, který vedl naší expedici s přehledem a vždy si dokázal poradit se vším, co takovéto dobrodružné cestování přináší. Tato expedice se řadí mezi mé nejlepší. Luboši, Ještě jednou díky.

Jan Vrkoč

Se Zirhamií jsme byli již podruhé a opět nezklamala ! Stoprocentní příprava od Páji Koukalové a Honzy Žerta. 19 dní nabitých zážitky je muselo stát takové energie a organizačních schopností, že si to nedokážu představit….. A Honza je fakt třída ve svém oboru !!! Mohu psát jen superlativy…. jeho zkušenosti, přístup k lidem a organizační schopnosti nám zajistily skvělou dovolenou. Ve spojení s úžasnou Kostarikou mám zážitek do konce života ! Děkuji moc !!!

Vlaďka Chmelíková

Michal + Filipíny = naprosto skvělé kombo pro každého, kdo touží po dobrodružství, exotice, lokální kuchyni, humoru a nezapomenutelných zážitcích. Tipy a triky na cestování, včetně doporučení místních restaurací vám pomohou objevit skryté poklady této krásné země. Nejenže vás provede k nejzajímavějším místům, navíc většinou s výhodami! ale také vám umožní poznat místní vibe v surové podobě. Elegantně se vyhne masivně profláknutým místům a naservíruje alternativu bez masy davů. S panem Gučim zažijete na Filipínách dobrodružství, které dokáže překonat vaše očekávání. Celkově si člověk připadá, že je na cestách s kámošem, který se vyzná, atmosféra u stolu byla uvolněná, nic násilného, vyšpendlíkoval podle mého z Filipín to NEJ a doporučuji ho každému, kdo plánuje navštívit Filipíny!

Gabriela Smělá

Petr Maděřič se své role zhostil bravurně jak po stránce realizace samotné expedice, tak i z lidského pohledu – velmi empatický, dokázal rychzle stmelit kolektiv lidí, kteří se předtím nepotkali.

Pavel Škorpil

Byla to moje první cesta se Zirhamií a můžu říct, že super. Kubou jsem nadšená, na expedici budu dlouho vzpomínat a určitě ji ještě navštívím, klidně i se Zirhamií. Nikola se vyzná, nebyl pro ni problém přizpůsobit se vzniklým potížím a najít jiné řešení, které vyhovovalo všem ve skupině. Díky 🙂 a těším se na další 🙂

Alice Vykydalová

Od začátku jsme byli spokojeni, každý měl možnost vyjádřit se k následujícímu programu o kterém probíhalo i hlasování. Všechno bylo dobře rozvrhuto a naplánováno. Za mne s manželem velká 1.

Kateřina Mejstříková

JUREK o sobě ví, že je dobrý! A skutečně je! Na konci expedice nejde ho nemít rád! Je to nejen PAN CESTOVATEL, ale i spolehlivý BOSS a pohodový PARŤÁK, který nezkazí žádnou legraci. Nervozní lidičky hodí do klidu a přizpůsobí se jejich představám! Posílám mu jediný vzkaz : DÍKY JURKU, BYLO TO BEZVA!

Alča Koudelková

Navštívit Írán jsem plánoval již delší dobu a tak jsem rád, že se cesta konečně uskutečnila. Ačkoli nejsem příznivec cestování ve skupině a s CK bych nikdy nejel, tak jsem ve výsledku rád, že jsem cestu podnikl. Sešla se fajn parta lidí a průvodce byl super. Je ideální najít někoho, kdo dělá práci, která ho opravdu baví. A Martin Íránem opravdu žije. Miluje vše, co daný stát nabízí a užívá si každou vteřinu pobytu. Což má za následek, že touto pozitivní energií nakazí i ostatní 🙂 Cestování s ním mohu vřele doporučit.

Radek H.

Kolumbie – zeme neomezenych moznosti a nekonecne zelene. Zeme, ktera se musi zazit – a kdyz uz, tak s Tomem, ktery je tam jako doma. Expedice byla autenticka, navstivena mista vhodne zvolena s minimem turistu. Pomer hory vs. mesta byl vyvazeny. Zaver u Karibiku se zcela prazdnymi plazemi byla jen tresnicka na dortu. Vrele doporucuji vsem co vahaji.

Blanka Karafiatova

Kuba s Nikolou byla nezapomenutelná 🙂

Andrea Valášková

Expedice do Uzbekistánu naprosto předčila má očekávání. Původně jsem jela především kvůli architektonickým skvostům a nakonec jsem byla nadšená z úplně jiných věcí. Nezapomenutelná rallye k Aralskému jezeru, kdy se opravdu práší za kočárem …neuvěřitelně přátelští a nápomocní místní lidé, uvolněná atmosféra, vynikající šašliky téměř 3 x denně. Co více si přát. A samozřejmě náš průvodce Péťa nám byl k dispozici 24/7. Všechna přání byla splněna dříve, než jsme na ně stačili pomyslet. To musí zažít každý!

Gabriela Smělá

Luboš odvedl při expedici excelentní práci. Všechno měl perfektně připravené, neustále nás zasypával spoustou zajímavých informací a staral se o nás až nadstandardně. Snažil se všem vyjít vstříc a byl neustále pozitivně naladěný. Expedicí s Lubošem neuděláte chybu. Patří mu můj velký dík.

Nina Vrkočová

Doporučuju. Třeba i těm, co doteď jezdili sami, včetně lowcost backpackerů, co vědí, co to všechno obnáší, a jsou už unavený z toho věčnýho zařizování všeho, nebo prostě už chtěj trošku víc neřešit. Ale nejen jim. Za mě super. Jurek je neskutečně v klidu, což se hodí. Palec nahoru!!!!!

Tereza Němcová

Expedice splnila moje očekávání a cestování se Zirhamií mohu jen doporučit.

Jan Jelínek

Celá expedice Aljaška 2018 neměla sebemenší chybu. Sešla se neskutečná parta neznámých lidí, kteří si perfektně rozuměli, tímto oceňuji našeho sherpu Davida Pátka za výběr „účastníků zájezdu“. Celá expedice byla podpořena fantastickým počasím což mělo samozřejmě také vliv na celkovou pohodu, spokojenost a spoustu nevšedních zážitků, počínaje překrásnou přírodou, pobytem v divočině, pozorování divoké zvěře, losi, sobi, vlci, orli, lososi a hlavně medvědi. Náš Davídek je dobrý průvodce a parťák.

Aleš Wojnar

Chci podekovat Lubovi a nasi cele Lubo group za bajecnou expedici po Jave a Borneu! Uprimne jsem mela obavy z propojeni ruznych charakteru a spolecneho souziti, ale tento socialni experiment me moc bavil a hodnotim ho na vybornou :). Jakozto fanousek neobjevenych mist bez turistu jsem nadsena – centralni/vychodni Javu navstevuji prevazne mistni. Velmi pozitivne me potesil detailni program a organizace cele nasi expedice bez casovych prodlev. Diky teto expedici jsem zjistila, ze cestovat ve vetsi skupine se vyplati jak z financniho hlediska, tak z pohledu poctu mist, ktera chce clovek navstivit. Tezko bych ve stejnem casovem useku za stejne penize videla to co s Lubo group. Lubo a Zirhamko, moc diky za zazitek a uz koukam na dalsi expedice :)!

Michaela Dlouhá

Proč vlastně jet do Saudské Arábie co tam je k vidění? Jenom poušť, písek, vedro a kamení. A přesto to byla úžasná dovolená se super zážitky. Padesát odstínů pouště, které se střídaly s každým ujetým kilometrem. Neuvěřitelně přátelští lidé ať už místní nebo zahraniční pracovníci z dalších muslimských zemí. A konečně skvělí parťáci ve skupině a především průvodce Martin, který nám tuto zemi dokonale ukázal.

Paja Brabenec

Expedice do JAR pro mne byl určitě zážitek, na který nikdy nezapomenu – v pozitivním slova smyslu. Už při plánování mě moc potěšil přístup naší průvodkyně Ivči, která byla moc milá a vše nám před cestou vysvětlila a poradila když bylo potřeba. Samotná expedice probíhala výborně, byla super atmosféra a moc jsme se nasmáli. I když většina lidí odsuzovala JAR jako nebezpečnou zemi, my měli pouze dobrou zkušenost s místními – byli vždy velmi milý a pohostinní. Určitě bych doporučila Jižní Afriku všem, co mají rádi jak hory, tak safari i moře – najdete zde všechno 🙂 Také bych ještě jednou ráda poděkovala Ivčí – byla jsi báječná ! 🙂

Simona de Toledo

Libor je je v čele expedice správným člověkem na správném místě. Skvěle se v Ekvádoru orientuje, legrací dokáže odlehčit každou situaci, trpělivě zodpoví každou otázku, vyřeší každý problém. Jeho znalosti lokality – zeměpisné, biologické, historické i kulturní jsou velmi hluboké a dokáže je poutavě zprostředkovat. Byly to tři týdny poznávání, dobrodružství, pohody a legrace. Velmi doporučuji!

Eva Přibylová

Vše probíhalo v naprosté pohodě, Michal Guzi je sympaťák. Díky FM

Filip Machoň

Expedice Ruleta na Srí Lanku byla výjimečná tím, že takřka do poslední chvíle nebyla jasná cílová destinace (letenky se kupovaly cca měsíc a půl před odletem). Právě s ohledem na tuto skutečnost musím našemu průvodci Davidovi „Sherpovi“ vyseknout hlubokou poklonu za to, jakým způsobem dokázal tuto expedici připravit a realizovat. Sherpikovi se podle mě podařilo Ruletu namíchat jako neuvěřitelně pestrý koktejl zážitků, což je s ohledem na to, že na Srí Lance byl poprvé, super počin hodný opravdového cestovatele a průvodce ?. Za dva týdny se nám povedlo vytěžit ze Srí Lanky úplné maximum a poznat ji po všech stránkách, tj. od návštěvy starobylých srílanských měst přes jízdu vlakem čajovými plantážemi na srílanské vysočině až po surfování a koupačku na srílanských plážích. Zároveň si expedice Ruleta dokázala zachovat mírně „punkový“ charakter, ať už co se týče stravování, ubytování nebo dopravy, kdy se vše řešilo operativně, na místě a podle potřeby ?, přičemž tohle všechno dle mého přispělo k tomu, že jsme poznali opravdovou a autentickou Srí Lanku. David je velký cestovatel tělem i duší, v každé, byť nepřehledné, situaci se dokáže rychle zorientovat a vyřešit ji a na druhou stranu umí odhadnout, kdy nemá cenu řešit nesmysly, což je podle mě pro úspěch expedice velmi důležité. Davidovi, ale i ostatním účastníkům expedice Ruleta strašně moc děkuji za super zážitky, bylo to perfektní!

Veronika Pavlů

Cesta kolem Uzbekistánu byla nezapomenutelný zážitek. Od začátku jsem se cítil jako kdybych vyjel s partou kamarádů. Prvního dne nás pohltila dobrá zábava, kterou nás nakazil náš průvodce Petr a vydržela až do konce. Díky jeho připravenosti a znalosti místních podmínek jsme mohli v klidu vypustit starosti s transportem, sháněním jídla a noclehu. Svižným tempem jsme prošli jak turisty vyhledávaná místa, tak i zapadákovy kde nás místní zastavovali aby se s námi vyfotili. Stanovený plán cesty se neustále přizpůsoboval naší společné domluvě a někdy i zdánlivě bláznivým nápadům. Super země, super lidi. Jeďte rychle dokud to tam turismus nezkazí.

Petr Kučera

Se Zirhamií jsem jela poprvé a už nyní vím, že někdy opět pojedu. Styl tohoto cestování mi maximálně vyhovoval. Sice jsme jeli jako parta lidí, ale individuálním plánům se meze nekladli a šlo se na všem domluvit. Já, jako nefotografka, jsem se na expedici naučila některé fotografické fígle a naučila jsem se koukat na svět /fotku jinýma očima a za to vděčím Honzovi .
Velmi jsem ocenila znalost dané lokality, kterou Honza měl dobře zmáknutou i přesto, že tuto expedici jel poprvé.

Lenka Šlehoverová

Jeli jsme se Zirhamií kvůli tomu, že to byla naše první asijská země a báli jsme se, že se nezorientujeme, bude zde málo značeno v AJ, nebudeme vědět, jakým dopravním prostředkem jet, a během 14 dnů, co máme, ztratíme moc času rozkoukáváním se. Zirhamia vše ulehčila a urychlila, takže jsme toho podle mě viděli ve výsledku víc, než sami, kdyby jsme se rozkoukávali až na místě (neměli jsme moc prostor do detailu dovolenou plánovat dopředu). Díky expedici Tchaj-wan jsem si s manželem uvědomili, že stačí pár tipů na aplikace, párkrát se projet v Taipei metrem, něco odpochodovat pěškya už jste tam skoro jako doma. Pokud máte rádi pestrý mix – nejste jen zarytí horalové, nebo poznávači památek, ale budete chtít přírodu, chrámy i horké koupele a spoustu dostupných gastro výprav do lokálních malinkých, pouličních bister..tak vám bude Ivana vyhovovat. Pozitivně mě překvapila míra svobody a pochopení, když chce někdo chvilku oddechu, necítí se dobře, nebo nějaké místo není jeho šálek čaje. Vše bylo komfortnější i méně fyzicky náročné, než co jsme čekali. Vše ulehčuje otevřená komunikace – umět si říct ve chvíli, kdy se to řeší, co chci a nechci, ale netlačit ostatní do svých představ. Na druhou stranu, kdo je horal a velký sporťák tělem i duší a má denní ambiciózní cíle – ať volí vyšší úroveň náročnosti expedice. A Tchaj-wan jako destinace, to je příběh na zvláštní vyprávění. Milí lidé, přehledná země, bezpečná, civilizovaná, moderní..absolutní příjemné překvapení a každého tam budeme posílat. Je to klenot! P.S: Finanční odhad celkových nákladů uvedený na stránkách je reálný (šetřivější si dovedou náklady i stáhnout), velmi pozitivně hodnotím transparentnost a podrobné informace.

Pavla Plačková

So Zirhamiou som bola stvrtykrat a to je asi ta najlepsia referencia😊

Danica Paulovčinová

Tato expedice předčila má očekávání…perfektně zorganizovaná…Martin nás nenechal nikdy na holičkách a staral se o nás jako o vlastní…poznali jsem opravdu nádherná místa, která bychom bez něj jen těžko našli…za mě jednoduše klobouček před Martinem, jeho zkušenostmi, vychytanými místy a organizačními schopnostmi…byl vždy nápomocen a vždy trpělivě odpověděl na všechny otázky…zkrátka „pan vedoucí“ se vším všudy…věřím, že se ještě někdy na nějaké společné cestě, pro mě do neznáma, potkáme…

Petr Kořenek

Zirhamia byla moje první expedice a splnila mi velký sen i očekávání. Michal je skvělý průvodce a vřele ho doporučuji. Díky Michalovi jsem si odnesla spoustu nádherných zážitků z Filipín a teď už vím, že se tam někdy opět vrátím 🙂

Lenka Novotná

Má první expedice se Zirhamií v Kyrgyzstánu 2018 s Jurkem byla skvělá! Určitě doporučuji 🙂

Lenka Waisová

Se Zirhamií jsme si vyzkoušeli vycestovat do vzdálené země s jinou kulturou a smýšlením. Japonsko je krásná a zajímavá země. Hned bychom jeli znova. Ivča fungovala na jedničku :). Společně jsme vyřešili vše co nám přišlo do cesty. Po této zkušenosti si troufneme vycestovat dál i sami, ale třeba se na Zirhamii ještě obrátíme. Doporučujeme všem, kteří rádi cestují podobným stylem a nebo ví, že je to styl pro ně, ale sami na to nemají odvahu. Je to dobrá zkušenost. 🙂

Eliška a Marek

Od Páji, která s námi nemohla vyrazit, byla expedice Kostarika 2022 super naplánována. Každé místo mělo svoje kouzlo a vždy jsme se dozvěděli spoustu zajímavého. Navíc jsme měli obrovské štěstí na pozorování zvířat. A Honza, který jel s námi, jednoznačně super a těším se, až s tímhle průvodcem zase někam vyrazím, kamkoli.

Pavel Tomášik

Vidět Afriku byl odjakživa můj sen a touto expedicí jsem si ho splnila. Sešla se super parta lidí a domů jsem si odvezla soustu zážitků.

Míša Kovačíková

Expedice byla super připravená, Tomáš věděl, co kdy je a jak potřeba udělat, jsem na 100% spokojen, klidně bych si takovou expedici někdy zopakoval, oslavil jsem na expedici narozeniny v super společnosti a super prostředí, spokojenost se vším všudy, průvodce 1*

Miloš Kadeřávek

Do Japonska jedině s Žandou! Z expedice jsem byl nadšen a naplnila má očekávání 😉 Do Japonska člověk nikdy nejede jen jednou…

Jakub Morávek

Petr to měl opravdu pod palcem, nemám připomínky.

Roman Nauš

Děkuju za provedení Mexikem. Guide Tomáš byl rázný a silný vůdce, který skvěle hájil zájmy skupiny a veškerou organizaci zvládl na jedničku. Těším se na další výpravy!

Martin Kubíček

Írán mě nadchl a doufám, že se do této nádherné a zajímavé země podívám znovu.

Bára Pánková

Na expedici do Ekvádoru s Liborem jsme se se ženou a dcerou přihlásili, abychom si pootevřeli dveře a nahlédli do Jižní Ameriky. Poprvé jsme jeli na expedici s průvodcem, jinak cestujeme po světě na vlastní pěst. Očekávali jsme zejména možnost navštívit lokality, kam bychom se sami nepodívali a já osobně i získání geografických zkušeností přímo z terénu. Libor nejen že splnil to, co jsme očekávali, ale naprosto předčil naše očekávání jako biolog a zejména jako ornitolog. Bez něho bychom identifikovali jen zlomek ptáků i dalších živočichů, které jsme viděli. Například psohlavec orinocký by byl pro nás jen „nějaký had“ plazící se po liáně v nočním pralese Amazonie a čtyři druhy kondorů bychom za letu také nerozpoznali. To nemluvím o množství exotických ptáků, které Libor identifikuje i podle letu či zpěvu a vysype anglické, české, španělské či latinské jméno… Ptáky nebo skákající velrybu stihne vyfotit teleobjektivem a hned ukázat na zazůmované fotce detaily. Neskutečné. Musím říct, že lidsky jme si naprosto sedli a přestože preferuji cestovat v menší skupině, tak s Liborem rozhodně doporučuji nějakou expedici absolvovat. Díky.

David Chaloupský

Poprvé jsem vyrazil úplně s cizími lidmi bez jediného známého , měl jsem obavu.Obava byla zbytečná s Michalem jsem si hned sedli . Tato expedice od malých hospůdek po potapeni , treky, jízda na motorkách , jídla až po pivo stala za to . Příště znova , a děkuji jak vám v Zirhamii tak především Michalovi za parádní 3 týdny

Vítek Kneř

Se Zirhamii jsem cestovala letos poprvé. Má volba padla na Brazílii, kterou jsem dlouhé roky toužila poznat, no sama jsem na to nenabrala odvahu. Jako cestovatel-samotář jsem měla zpočátku obavy jak to dopadne, když nechám veškerou organizaci na někom jiném. Mé obavy se však ihned rozplynuly po seznámení se skvělou partou lidí a hlavně s průvodcem Honzou, který naprosto s přehledem a lehkostí zvládal veškerou agendu, a na každý problém našel řešení. Jeho znalosti ohledně Brazílie byly až neuvěřitelné a jeho smysl pro humor a legraci byla dokonalá třešnička na dortu. Teď můžu zodpovědně říct, že vybrat si Zirhamii byl ten nejlepší nápad a rozhodně to není naposled. Každý den byl plný dobrodružství 👍

Katka Sekáčová - Sekyna

V listopadu jsem se vydala na expedici do Íránu s Martinem Pulpánem, jako průvodcem a partou neznámých lidí, které jsem potkala až na letišti a z kterých se stali přátelé na 18 dní a doufám, že i na dále. Expedice byla orientovaná na města a poté na poušť. Přes velkou mediální „masáž“ ohledně situace v Íránu, která se na nás valila snad ze všech stran jsem se rozhodla expedice zúčastnit a ještě, že tak, protože to bylo to nejlepší rozhodnutí, co jsem mohla udělat. Viděli jsme spoustu krásných měst, barevných mešit, mauzoleí, potkali se s příjemnými lidmi, kteří jsou milí a smějí se. Byli jsme ve starých vesničkách, v oáze v poušti s vodopádem, spali v dunách na poušti a řeknu Vám, byla to ta nejkrásnější „ložnice“, jakou kdy člověk může zažít, protože, kde jinde máte nad hlavou miliony hvězd, jako právě na poušti? Prostě nádhera. Martin byl skvělý průvodce, který věděl vždy k dané památce, mešitě, mauzoleu, vesnici apod. spoustu faktů a také i zajímavostí. Vše měl pěkně zorganizované a každý den jsme měli jasný plán, co uvidíme a někdy jsme měli i malá překvapení, abychom se měli na co těšit 🙂 Prostě to byla nádherná, neobyčejná expedice, která ve mě hodně zanechala a rozhodně mám na co vzpomínat! Zirhamii určitě doporučuji, protože s ní byla skvělá komunikace v rámci zajištění potřebných věcí a také doporučuji expedici do Íránu ať už s Martinem nebo s kýmkoliv jiným. Určitě nebudete litovat. Děkuji za nádherné zážitky a už teď přemýšlím o další expedici se Zirhamií.

Simona Vičarová

Ničeho se nebojte a jeďte😉

Petra K.

Se Zirhamií již třikrát a určitě ne naposledy. Absolutní spokojenost. Pokud se necítíte jet na dovolenou sami, tohle je ideální řešení. Váš průvodce se v dané zemi vyzná, dostanete dobré rady a spoustu informací, které se často v žádném cestovatelském průvodci nepíší. Takže expedicím se Zirhamií zdar!

Kateřina Mejstříková

Cestovanie s Honzou bolo podla očakavania lebo je vynikajuci a super chlap.

Jozef Sloboda

Byla to moje první zkušenost se Zirhamií a nelituji. Prostě jeden velký zážitek! Cena neodpovídá kvalitě. Příště bych utratila i víc ;-):-D:-D

Tamara Poláková a Dikobraz

První cestu do Japonska absolvovat s Žandou je určitě dobrá volba. Žanda má za sebou již několik návštěv Japonska a tak se v něm dobře orientuje, což není snadné, protože v mnoha věcech je Japonsko pro nás Evropany hodně specifické. S ohledem na místní úroveň angličtiny je i její dobrá znalost japonštiny velikou výhodou.

Radim Wystyrk

Expedice byla úžasná, Dominikánská republika stojí rozhodně za návštěvu. Pod vedením Toma nemělo opět chybu, ukázal nám hodně z Dominikány, hlavně bez turistů. Navíc skvělá parta stejně naladěných lidí! Těším se na další příště.

Olga Veselá

Jakožto nejmladší člen expedice jsem měla na začátku obavy (první delší cesta), ale úplně zbytečně. Johnny měl všechno perfektně naplánované. V Peru jsme toho zažili ohromné množství- jak prales tak zasněžené hory v 5000 m n. m. Byl to skvělý zážitek na celý život :).

Karolína Bavorová

S Davidem jsem byla maximálně spokojena, vážím si jeho nekonfliktního jednáním v různých situacích, smyslu pro legraci a obětavosti při našem cestování. Vážím si ho i proto, že na něm je vidět, jak má rád přírodu. Jediné, co mě na Aljašce zklamalo, bylo to, že jsme nebyli na vícedenních trecích. Ale vím, že nám to počasí trochu komplikovalo.

Olga Kudrnová

Na expedici se sešla úžasná parta lidí a Klára nám připravila 18 krásných dní v Africe. Pokud se někdo bojí vyrazit do těchto končin po vlastní ose a líbí se mu styl cestování Zirhamie, pak by madame Klára měla být první volbou 🙂 Prostředí zná dokonale, bude se s úsměvem na tváři s místními dohadovat o cenu, aby vám ušetřila každou korunu 🙂

Radim Wystyrk

Expedice Aljaška 2023 se neskutečně vydařila. Počasí mohlo být o chlup (tlustý chlup) lepší, ale i o tom Aljaška asi je. Patrik Balcar byl skvělý. Organizačně to zvládal výborně a i jako společník a kamarád byl úžasný. Bylo vidět, že s cestováním má kopec zkušeností, jazykově absolutně bez problémů. Cestování ve stylu Zirhamie mi vyhovuje, nesnáším organizované zájezdy s pevnou strukturou. Na druhou stranu musím uznat, že jsme měli neskutečné štěstí na partu, protože když si lidi nesednou na klasickém zájezdu, je to opruz, ale když si nesednou na akci typu expedice Zirhamia, může to být slušný problém, protože na této akci mají lidi k sobě o hodně blíž a tráví spolu prakticky 24h denně. Budoucnost moc neplánuji, ale je vysoká šance, že bych se Zirhamií jel někam znova. Třeba s Patrikem do Nepálu nebo Mongolska.

Matúš Peteja

Expedice PERU září 2022 s Johnnym byla skvěle zvládnutá. Honzovi se výborně podařilo vytvořit z účastníků partu cestovatelů, která se skvěle bavila a cestování ve stylu Zirhamia si užívala s nadšením. Viděli jsme ty nejznámější a nejzajímavější lokality, památky a přírodní unikáty, které lze navštívit. Program cesty byl naplněný a přitom cestování plynulo hladce pod Honzovým citlivým vedením až jsme byli sami překvapení, že už je konec a 3 týdny neskutečně uběhly. Doporučuji všem, kdo chtějí skutečně cestovat a hodně toho na cestách zažít. Pro mě, jako amatérského fotografa krajiny, byl velmi cenný fakt, že Honza je skvělý fotograf a umí to na cestách výborně využít. Cestování se mi díky tomu podařilo skvěle propojit i s fotografováním a přivezl jsem si z Peru i množství fotografií, které obohatí mé fotografické portfolio.

Miroslav Příkop

Cestu do Íránu se Zirhamií doporučuji všem, kteří raději cestují ve skupině. Jurek má výborný orientační smysl, je dobrý vyjednavač a parťák:)

Petr Hauptmann

Na expedici do Patagonie jsem se moc těšil, ale zároveň jsem byl i trochu nervózní – nikdy jsem nešel několikadenní trek a zkušenosti s kempováním jsem měl jen z minulé dekády kdy jsme sjížděli vodu. Honza byl perfektní průvodce od začátku do konce – před expedicí odpovídal na mé neustálé dotazy, osobně mi asistoval při nákupu vybavení, byl naprosto flexibilní, když jsem kvůli práci nevěděl, zda budu moci jet až do poslední chvíle – a nakonec jsem cestoval z Austrálie. Samotná expedice byla úžasná – tím, že tam Honza už byl, věděl přesně která místa navštívit, která vynechat, kam jít rezervovat lístky na autobus atd. Zároveň už znal ty správné hospody a během cesty jsme si pochutnali na skvělém jídle i vínku/pivu. Co se mi líbilo nejvíc, byla parta lidí z celé ČR (skupina měla celkem 9 účastníků a průvodce), kteří všichni preferovali nekomerční přístup k cestování – a byli ochotni obětovat pohodlí za skvělé zážitky. Honza se jako průvodce projevil zejména v řešení občasných konfliktních situací, či pokud nastala nenadálá událost (zavření kempu kvůli hygienickým podmínkám a podobně). Po zbytek treku byl jedním z nás, kluk z party, který rád dělá srandu, vypráví o svých dobrodružstvích a hledá ta nejkrásnější místa, kde si vychutnat (a vyfotit) přírodu. Všichni jsme domu odjížděli bohatší o zážitky i nové přátele.

Daniel Krýcha

Jak to udělat, abych zrovna do Peru nejela jako žena sama, ale ani s cestovkou plnou lidí? Jet se Zirhamií! Pokud od expedice očekáváte kopu dobrodružství, kontakt s místními, ale také flexibilitu v plánech, pak budete určitě nadšeni. Se Zirhamií jsem jela letos poprvé a určitě ne naposledy. Oceňuji, jak si Honza Miřacký dovedl poradit s každou vzniklou nestandardní situací, všechno zaobstaral a informoval o plánech na budoucí dny, které ale byly pružné a byly ovlivněny přáními všech účastníků. Z mého úhlu pohledu expedice měla všechno – přírodu, hory, relax v civilizaci a navrch trpělivého průvodce, který poradí i úplným antitalentům, jak udělat pořádnou fotku :-).

Adéla Stodůlková

Expedice s Maritnem se mi moc líbila, vždy jsem cestovala sama a obdobným stylem, takže mi to bylo blízké a byla jsem spokojená. Martin zařídí výborné ubytování, vím, kam zajít na dobré jídlo a člověk se tak může věnovat aklimatizaci, seznamování se skupinou a zvládání treků. Moc děkuji, Kyrgyzstán a především koňský trek jsou navždy jedním z nejlepších cestovatelských zážitků a místní krajina je vepsaná do mého srdce.

Daniela Virágová

Expedice Gruzie byla jedním z mých nejúžasnějších cestovatelských zážitků. Ikdyž jsem procestovala mnoho zemí na vlastní pěst a toto byl můj první pokus o cestování v rámci skupiny, naprosto to předčilo moje očekávání. Jurek je organizačně schopný, jako skupinu nás dokázal nasměrovat, ale zároveň nic nevnucoval a v jakékoliv težké situaci zachoval chladnou hlavu. Díky Zirhamii (Jurkovi) jsem si mohla užít kombinaci dovolené nezávislého cestovatele, kde zároveň odpadnou nepříjemné věci se sháněním dopravy a ubytování a možnost vyjednávání lepších cen z pozice skupiny a tak mít možnost vidět více věcí a mít více zážitků. Nehledě na to, jak úžasné je cestovat se skvělou partou lidí! Se Zirhamií určitě ještě vyrazím a zodpovědně bych ji doporučila všem, kteří narazí na expedici, která je zaujala. Díky za perfektní dovolenou a nezapomenutelné zážitky!

Markéta Popelková

V Africe jsem byl již několikrát, ale tato cesta se Zirhamií a průvodkyní Klárkou byla zatím ta nejsyrovější a „nejafričtější“ v dobrém slova smyslu 🙂 Na Klárce oceňuji její akčnost a hlavně chladnou hlavu při řešení problémů.

Tomáš R., Praha

Jurek se o vše velmi dobře postaral a tím jsem měla prostor užít si expedici naplno. Vše proběhlo naprosto v pohodě.

Ifka

Do Afriky jsem se vydala poprvé právě se Zirhamií, protože jsem se sama za poznáním této specifické země neodvážila. A jsem za své rozhodnutí moc ráda 🙂 Klárka zná díky svým četným zkušenostem spoustu tipů, míst a místních lidí, kteří ji zbožňují a expedice je tak bezproblémová a pohodová. Jsem moc ráda za její zdravou drzost, nebojácnost rvát se vždy za lepší cenu a úsměv na rtech za všech okolností 🙂 Zážitků máme opravdu mraky, a i když od našeho návratu uplynuly skoro dva týdny, pořád jsem duší a myslí v Africe – v pralese s naprosto úžasnými gorilami, na safari s majestátními slony a elegantními žirafami, na Nilu s vegetícími krokodýly, na obědě v místním slumu, ve stanu s hrochy funícími nám za zády :-), v rezervaci s ohroženými nosorožci, na treku s báglem a všudypřítomnými dětmi nebo jen tak s naší partou večer u piva nebo na nezapomenutelné ugandské diskotéce 🙂 Ještě jednou velké díky za doživotní zážitky. Když do Afriky, tak JEDINĚ S KLÁRKOU! 🙂

Markéta Železná

Barma 2019 byla zaměřena na poznání domorodých kmenů. Mám rád lidi, jejich kultury a rozdíly mezi nimi. Svět kolem nás se rychle mění.

Jednotlivé kultury a jejich odlišnosti rychle splývají a vzájemně jsou si stále více podobnější. A tak jsem neváhal,přihlásil se a zúčastnil se.

Cestování je můj nejoblíbenější způsob jak potkávat nové lidi, ochutnávat nové jídlo, vnímat nové vůně, poznávat nové zvyky a uniknout jednotvárnosti a shonu. Mohu potvrdit že vše výše popsané mi bylo dopřáno více než jsem očekával. Bylo to skvělé a se skvělou partou. Samozřejmě velký dík patří Johnymu za perfektní přípravu celé expedice.

Barma je skvělou destinací kde lze ještě poznat jedinečnost původních domorodých kultur dříve než zaniknou nebo budou pohlceni globalizací.

Již jsem se tedy přihlásil na další expedici do Barmy 2020 – samozřejmě se Zirhámií a doufám že plánováná expedice BARMA 2021 opět za domorodými kmeny bude uskutečněna – stojím totiž již ve frontě a rád se budu podílet na plánování a hledání cílů v tomto projektu.

Díky

Miloš Novák

Punki, „cestovatel s duší“.

Petr

Se Zirhamií jsme poprvé byli v Thajsku – průvodce Jurek nastavil velice vysokou laťku – profík každým coulem a úúúžasný člověk. A protože se nám expedice moc líbila, volba byla podruhé jasná – Malajsie s Lubošem. Luboš, je naprosto skvělý, pohodový chlap, který nejenže nezkazí žádnou srandu, ale on navíc vymyslí takové „ptákoviny“, že si řekneš…. ne, do toho nejdu.! Ale jdeš a rozhodně nelituješ!! Díky němu máme super zážitky a vzpomínky. Řekl nám spoustu informací o téhle zemi i lidech, zajímavosti a troufnu si říct, že na každém místě, které jsme navštívili nám ukázal maximum. A že to s námi neměl Luboš vůbec lehké ukazuje i to, že části z naší skupiny na přestupu uletělo letadlo, pak zas v Singapuru jeden pár ztratil pasy…. s tím vším se Luboš musel potýkat, ale vše zvládl bravurně a s úsměvem na tváři. Takže Luboš by měl dostat metál a Malajsie určitě stojí za poznání.

Lenka Bejčková a Stanislav Sehnal

Co popisovat ? Vše bylo super, včetně vyhrabávání auta jak z pohledu diváckého :-), tak i pohledu pracovního. Zvířat mnoho, Petrův chleba super. To se prostě nedá popsat, to se musí zažít. Petrovi 1*****

Miloš Káďa Kadeřávek

Expedice byla akční a plná adrenalinu.Vidět zvîřata ve volné přírodě je naprosto vzrušující. Tuto expedici doporučuji . Klára byla průvodce na jedničku😀

Gabriela Zlatníková

Optimistka, nadšenec a nevyčerpatelný zdroj energie Žanda předávala naší expedici tu správnou pozitivní náladu. Navíc jsme se sešli jako super parta.

Markéta Bukačová

Cesta s Michalem do Číny byla pohodová. Je skvělé, když se tam někdo dokáže domluvit, za to má můj obdiv. Gastronomické zážitky, hlavně v Pekingu, skvělé. Čína je krásná, jela bych zas!

Irena Rauchmanová

Mojim sprievodcom bol David. Za mňa má plný počet bodov. Prešli sme Aljašku a videli sme krásne miesta v prírode. Zažil som atmosféru domáceho prostredia napr. v bare a na trekoch sme videli zvieratá.

Roman Monček

Se Zirhamií jsem byla poprvé a vše bylo nad veškerá má očekávání….Ekvádor, průvodce Libor i celá skupina. Jsem zvyklá si cesty plánovat sama, tak jsem na začátku nevěděla co očekávat. Mé obavy však byly rozptýleny již v Praze na první schůzce, kterou jsme si domluvili ještě před odjezdem. Ve stejně pozitivním duchu to pokračovalo celé 3 týdny. Už teď se těším, až budu vybírat příští expedici :). Naše Ekvádorské dobrodružství řadím mezi to nejlepší a to už cestuji hezkých pár let. Ať se daří i nadále a Liborovi velké díky !

Žaneta Frenn

Jurek je pohodový průvodce. Problémy vzniklé s cestováním „na vlastní pěst“ řeší v klidu, což přispívá k dobré náladě v expedici. Děkuji.

Andrea Johanovská

Byl jsem se Zirhamií na třetí expedici, se třemi různými průvodci a všichni to zmákli na jedničku! /Johnny, Punki i Šerpík/

Arnošt Diviš

S Jurkem se už nějakou dobu známe, jeho vedení expedice mi vyhovuje. Doporučuji Zirhamii začínajícím i zkušenějším cestovatelům. Varování zkušenějšího: nadměrná konzumace alkoholu a jízdy první třídou můžou expedici lehce podražit 🙂

Standa Rychnavský

Kdo rád cestuje, je přátelský, chce hodně zažít i sdílet s ostatními členy expedice, pak tu je správně 😉

Petr Jíša

S Žandou se ani v Tokiu neztratíte…a pokud ano, žádný strach, Žanda si Vás najde! 🙂 Žanda se vždy dokázala flexibilně přizpůsobit situaci. Splnila jak očekávání a požadavky celé skupiny, tak i individuální. Japonsko a Žanda je ta správná volba! 🙂

Markéta Donátová

Konečně jsem se dočkal svojí vysněné Gruzie 🙂 Ale kdy a jak tam jet? Naštěstí jsem měl ihned jasno. Před dvěma lety jsem byl se Zirhamií v Íránu, pod vedením průvodce Jurka. Jakmile jsem se dozvěděl, že dělá expedice i do Gruzie, nebylo se absolutně nad čím rozmýšlet. A opět mě Jurek nezklamal!!! Dokonalé Gruzínské přírodě dokázal zase přidat něco navíc. Netuším, s kým bych Gruzii, zemi plnou kontrastů, takhle křížem krážem dokázal projet s tolika zážitky a kdo by mě dovedl ke všem gruzínským specialitám, včetně pověstného gruzínského vína a naprosto šílené čačy, které bylo každý den víc a víc. No a vlastně už mi po těch dvou týdnech od expedice zase chybí 😀 Doporučuji s cestou do této nádherné země neváhat, její krásy začíná objevovat čím dál více lidí a začíná se tu projevovat značný profit z jejího dosud skrytého potenciálu. Každopádně ti Jurku děkuji za další nezapomenutelné zážitky, které doufám budu moci v budoucnu zase někdy rozšířit.

Marcel Konečný

Honza Žert byl super. Vřele doporučuji 🙂

František D.

Luboš je dobrý cestovatel!

Oldaš

Zirhamii a oba kluky můžu vřele doporučit takovým cestovatelům, jako jsem já. Tedy lidem, které nebaví válení se na jednom místě, ale rádi poznávají cizí země s batohem na zádech, které baví ochutnávat místní jídlo, bavit se s místními lidmi, zažít i něco dobrodružného a přitom si na dovolené odpočinout od planování tras, vědět, že i když nejsem zrovna dobře jazykově vybavená, že průvodce zařídí dopravu, ubytování a vše potřebné a přitom mám stále pocit, že jsem na cestě s partou dobrých kamarádů.

Bronislava Kutláková

Expedice Japonsko 2019 se Žandou byla úžasný zážitek. Měli jsme možnost poznat zemi z více pohledů (velkoměsto, venkov, hory…) a za téměř každého počasí (tajfun nepočítám) a to nám dalo dle mého názoru daleko více než kdybychom jeli na profláklá turistická místa a nejznámější města. K úžasnému zážitku přispělo také především to, že jsme se sešli prima parta lidí se společnými zájmy, měli jsme skvělou a zkušenou vůdkyni Žandu a během expedice bylo stále veselo. Japonsko mě osobně dostalo především neskutečným výběrem jídla, čistotou, bezpečností, termálními lázněmi(onseny) téměř na každém kroku a totálně odlišnou kulturou. Těm kdo uvažují navštívit Japonsko a chtějí ho poznat jinak než klasický turista objíždějící města a jejich „highlighty“ a hotely, mohu tuto expedici vřele doporučit. Je to také skvělé „nakopnutí“ k dalším cestám nejen znovu do Japonska, ale také do dalších zemí. Když to všechno shrnu jedním slovem, byla to prostě PECKA!!! 🙂

Miroslav Balog

Velice se mi líbí koncept Zirhamie, nebýt závislý na přesně daném programu, jak je to u běžných CK, ale přizpůsobit ho podle počasí nebo třeba dle výkonosti skupiny. A na naší expedici tomu skutečně tak bylo. Expedice Aljaška 2022-konečně po dvou letech čekání-byla naprosto úžasná. Sešli jsme se prima parta napříč generacemi. David ( Sherpa) je nejen skvělý průvodce a výborný sportovec, ale i fajn parťák a kamarád, vždy připravený kdykoliv a s čímkoliv pomoci. Viděli jsme spoustu divoké zvěře, bájnou řeku Yukon, pozorovali polární září, zažili jsme sluníčko na mořských kajacích, ale také sníh na treku. Taky jsme si dali pivko v typických aljašských barech. Moc jsme si to užili.

Svatka a Honza Slivečkovi

Naše expedice se začala schůzku v Sapě, kde jsme se poznali a zjistili, že jsme bezva parta. Petr nás všechny krásné seznámil a nenapadně donutil ke společné konverzaci. No a pak po par měsících přišel den “D” a vše vypuklo. Být 21 dní s lidmi, které poradně neznáš je trochu stresující a měla jsem obavy. Obavy ale byly zbytečné. Petr odvedl bazvadnou organizaci všech detailů i maličkostí. Afriku jsme poznavali ne jako klasičtí turisté, byli jsme tam kde normální turista má strach vejít. Pořad jsme měli problém s jedním autem. Ale i toto nás nerozhodilo. Petr se zachoval v této situaci velice profesionálně. Vše zařídil a jelo se dál. Viděli jsme skoro všechny zvířata, které může ukázat Afrika. No…. a jelikož Petr má veliké znalosti o zvířatech…. tak jsme dostávali ještě hodně zajímavých informací o životě zvířat i ptáků. Poznávali jsme místní kulturu a tradice. Místní lidé jsou velice přátelští a pomocní. Což v dnešní době se jen tak nevidí. Jestli někdo toto čte a přemýšlí jestli má to zkusit se Zirhamii nebo ne….. tak vůbec nepřemýšlejte o tom a jen do toho jdětě. Určitě nebudete litovat. Naučíte se cestovat trochu jinak. Mít luxusní cestování není žádné umění, nepoznáte ale všechny krásy cest. Zirhamia vás naučí zdolavat překážky a problémy s úsměvem na ústech…. a jestli ještě budete mít průvodce jako jsme měli my tak o zábavu budete mít postaráno. Jen se toho nebát!!!!

Liudmila Krbkova

S Petrem jsem absolvovala expedici Namibie, Botswana, Zimbabwe 2019 a byl to nepochybně jeden z mých nejlepších cestovatelských zážitků vůbec. Na Petrovi si cením na jedné straně jeho profesionality – je to sice velice zkušený cestovatel, ale v žádném případě nepodceňuje přípravu na cestu, počínaje první seznamovací schůzkou přes důkladné prozkoumání možností u výpůjček aut a ubytování až po ryze praktické záležitosti jako je pojištění nebo očkování. U všech těchto věcí dokáže podat vyčerpávající informace, což je při cestě do Afriky, obzvláště pokud je to první cesta, velmi důležité :). Na druhou stranu má Petr perfektní lidský přístup a super smysl pro humor. Naše expedice se mimořádně vydařila zejména kvůli skvělým lidem, kteří se jí účastnili, což bylo štěstí samo o sobě, ale troufám si říct, že Petr výrazně přispěl k tomu, aby pohoda a dobrá nálada trvala i tehdy, když nám Afrika a štěstí úplně nepřálo ;). Díky Zirhamii a hlavně díky Petrovi se Afrika stala moji srdeční záležitostí, a tato expedice určitě nebyla mojí poslední expedicí v Africe. Do Afriky jedině s Petrem :). Děkuji.

Veronika Pavlů

Upřímně jsem před expedicí neměl zas až tak velká očekávání. Čekal jsem přesně rozplánovanou trasu se suchým komentářem od průvodce. Ale Žandina expedice byla plná neočekávaných zvratů (kávová plantáž), komunikace s místními (Chuck) a nezapomenutelných zážitků (Kau Desert Trail). To je něco, co jsem fakt nečekal a co bych ještě chtěl někdy zažít. Žanda je taky žůžo organizátorka a dá se s ní i domluvit, pokud vám něco nevyhovuje, Díky Žando za super expedici. Za mě 1*

Petr Kolář

Naše průvodkyně Iveta byla fakt pořád v pohodě i když musela na naší cestě řešit pár situací, dnes k zasmání, ale tam to chtělo se rychle a hlavně správně rozhodnout. Parta se sešla super a vím, že s Ivetou bych jela zase na nějaké dobrodružství. Na cestě jsem zažila věci, které se asi nebudou opakovat, bylo to úžasný. Děkuji Ivetě a všem spolucestujícím. Heslo ,, SANTA,, 🙂

Emilie Gepprtová

S klidným svědomím mohu prohlásit, že s Honzou se nemusíte bát vyrazit kamkoliv po Jižní Americe. Všechno zná a všude byl. Opravdu! Na Vás už je jen s ním držet krok a vytrvat. 🙂 Program má vyladěný do nejmenšího detailu, nic není problém, na vše najde řešení a improvizuje tuze rád. Díky znalosti místního jazyka, historie, kultury a i těch nejskrytějších bahijských zákoutí Vaše cestování nabere úplně jiný rozměr a Vy se cítíte jako součást celku a ne jen jako pozorovatel, který si na pár dní přijel okouknout malý kus Brazílie. Honzu mohu 100% doporučit všem po dobrodružství dychtícím duším!

Monika Hubková

Byla to naše druhá expedice se Zirhamií, první s Nikolou. Opět jsme se utvrdili v tom, že s klasickou cestovkou na dovolenou už nikdy. Se Zirhamií nás baví cestovat! Děkujeme Nikole za poznání země neomezených možností, a i když to s námi neměla vůbec jednoduché, přes menší neshody si vzala k srdci naše připomínky a nakonec vše proběhlo perfektně a nám zůstaly super vzpomínky.

Lenka a Libor Žďánských

O cestě do JAR jsem uvažovala několikrát a jsem ráda, že jsem se nakonec rozhodla vyrazit se Zirhamií. Ivča díky svým osobním zkušenostem skvěle naplánovala trasu, podělila se s námi o svoje oblíbená místa a zároveň nám dávala dostatek prostoru, tak abychom si to všichni maximálně užili podle svých představ. Moc se mi líbila pestrost a různorodost celé expedice a můžu říct, že JAR – respektive jeho příroda – mě úplně okouzlila. Všem milovníkům hor, dobrého vína a jídla určitě doporučuji navštívit 😉

Daniela V.

Cestování se Zirhamií s sebou nese řadu nečekaných překvapení, která člověka rozhodně posílí 🙂 Osobně si velmi cením neutuchajícího optimismu Honzy Miřackého a jeho schopnosti operativně a úspěšně řešit jakékoli vzniklé problémy.

Jitka Nová

Skvělé dva týdny plné zážitků, skvělého průvodce Jurka a skvělé party. Doporučuji jet se Zirhamii. Jel jsem s nimi poprvé, nevěděl jsem do čeho jdu, ale jsem přesvědčen že zase někde se Zirhamii pojedu. Co se týče Iránu je to země plná kulturních, přírodních památek a vstřícných lidí. Jeden ze zážitků mám z místních taxikářů a jejich stylu ježdění (já jsem tady a kdo je víc)?

Libor Samiec

Moje šestá expedice se Zirhamií, konkrétně s Johnnym a opět vše super připravené, zorganizované a odprůvodcované 🙂 Těším se na další expedice

Daniel Wimmer

Zirhamia je pre každého kto chce vidieť, spoznať a užiť si super živú dovolenku, v ktorejkoľvek krajine, pri ktorej je vždy super sprievodca. Už som bola dvakrát a stále mi to nestačilo ))))). Už vyberám ďalšiu))).

Oľga Balážovičová

Průvodce byl profesionální

Zdena Čejková

Obdivovala jsem pí průvodkyni Hanu, hlavně její úžasné znalosti, křehká žena, ale uměla si dupnout a nás celou skupinu „ukočírovat“. Velmi se mi líbily i chvíle s jógou, které Hanka vedla.

Vlasta Lepší

Znám díky Liborovi Vaicenbacherovi skoro celý Ekvádor! Supr expedice do hor a za zvířaty.

Paní XY

S Johnnym sa nielen naucite cestovat na budget ale aj pozerat na svet ocami fotografa 😉

Viktor Illes

Nejlepší dovolená v mém životě. Zábava od začátku do konce. S Jurkem byla sranda, je vtipný a hlavně je dobrý fotograf😀👍

Gabriela Zlatníková

Naša expedícia do Indonézie bola viac-menej náhoda resp. rýchla náhrada za inú cestovku a expedíciu. Boli sme sklamaní a hľadali niečo nové. Od kamaráta som sa dozvedela o Zirhamke, tak sme si povedali, že to skúsime. Nikdy sme takto necestovali, ale tak o tom to je. Nebáť sa zmeny. A že to bola zmena, to Vám poviem. Myslím, že každý kto aspoň raz skúsil cestovanie tohoto typu vie, že sa to nedá porovnať s vylihovaním niekde v rezorte. Naša expedícia bola rôznorodá, zábavná, únavná, viacerý z nás prekonali samých seba pri výstupe na Rinjani, ja teda ešte aj pri šnorchlovaní na otvorenom mori (keďže mám paniku z hlbokej vody), pri plavbe…Bol to zážitok na celý život. Stretli sme sa skvelý ľudia. Pájo (Pavel Prašivka) , ako náš BIG BOSS bol super. Podelil sa s nami o fotografické vedomosti, zabával nás zážitkami z iných ciest, rozširoval povedomie o živote v krajinách, v ktorých žil, pracoval a v neposlednom rade sa o nás vždy vzorne staral, aby sme mali kde spinkať, čo papať.. 🙂 Táto expedícia nám dala určite veľa a veľmi dlho budem na ňu spomínať. Jednoznačne odporúčam každému, kto sa nevie odhodlať cestovať sám, toto je výborný kompromis, úžasná skúsenosť a zážitky na nezaplatenie. Ďakujeme Zirhamia a Pájo.

Martina Minarovičová

Celá expedice byla v kamarádském duchu, plná soudružnosti, vtípků, výběr lokalit velmi zajímavý. Obdivuji Michala, jak se o nás dovedl postarat, doporučit jídlo, pomoci s baťohem, vyjednat slevy i ve vhodný okamžik ustoupit, měl nás bravurně přečtené. I provedl základní ošetření mého zlomeného prstíku a jízda na motorce neměla chybu. Pokecali jsme si i s jeho vietnamskými kamarádkami a naučil mě pár fotografických triků. Vynikající znalosti nejen o Vietnamu, ale i o přírodě a ekonomický rozhled o Asii – z této expedice budu ve vzpomínkách ještě dlouho žít.

Eva Vrbová

Výprava s Jurkem byla dokonalou výpravou za chutí a vůní Maroka. Díky němu jsme poznali skutečnou atmosféru, domorodce, život! Je to průvodce, který bere názory a přání účastníků, dokáže najít rozumné alternativy a nikdy vás nenechá ve štychu. Děkuju za ty krásný týdny v prosluněné zemi!

Aisha

Výlet s Klárou do srdce černé Afriky byl nezapomenutelným zážitkem. Přestože jsme během 15 dní stihli navštívit tři země a program byl doslova narván příjemnými a jedinečnými zážitky, neměl jsem pocit stresu či spěchu. Organizace byla na jedničku s hvězdičkou, Klářina znalost místního prostředí byla obrovskou výhodou. Celkově dovolená předčila má očekávání a určitě bych doporučil každému, kdo je ochoten kvůli zážitkům obětovat trošku pohodlí. PS: Nebojte se, s Klárou v Africe hlad mít nebudete:)

Miroslav Sečkář

Jsem velice rád, že jsem se této expedice zůčasnil. Bylo to pro mě něco úplně nového. Díky Petrovi a jeho přípravě, a celkové organizaci na místě, jsem si cestu skvěle užil. Petr jako průvodce je úžasnej a já se těsím na další setkání.

Vojtěch Fanta

Výlet do Kambodži splnil naprosto mé očekávání. Parta lidí skvělá a průvodce Luboš perfektní. Občas se muselo improvizovat, protože se země hodně rychle mění, ale bylo to v pohodě bez starostí. Určitě jeďte!

Jirka Malík

O cestovatelských zkušenostech Martina Půlpána , jsem neměla sebemenší pochybnosti, jelikož jsem ho již dva roky sledovala na FB, jak cestuje. A proto, když jsem se dozvěděla, že právě on, bude dělat průvodce po naší expedici v Kyrgyzstánu, tak jsem už dopředu věděla, že to bude od začátku až do konce jeden velký nezapomenutelný zážitek, protože tenhle člověk se fakt vyzná. A opravdu to tak bylo.

Lenka Šlehoverová

Luboš Beňo, komplexní průvodce, skvělý parťák, spolehlivý.

Pavel Průcha

Cestování se Zirhámií po Jižní Africe jsem si opravdu užil , Ivča jako průvodce byla skvělá , celou expedici měla naplánovanou do nejmenších detail.

Zdeněk Válek

Cesta na Srí lanku byl silný zážitek. Země jako taková je velmi vstřícná, lidé milí a příroda od pobřeží až po hory rozmanitá. Důležité však než místo, jsou lidé s kterými se těch pár týdnů dělíš o společnost a pouštíš je do své bubliny. A Ti se tentokrát vyvedli, všem moc díky. Zvláštní pozitivní hodnocení patří Páji Koukalové, průvodkyni (alias Anežce české), která svými schopnostmi, vstřícnosti a asertivitou překonala mé očekávání.

Martin Sochacy

Expedici do JAR můžu všem vřele doporučit. Jihoafrická republika je nádherná země s krásnou různorodou krajinou, kde si najde své snad každý cestovatel. Rozeklané oceánské pobřeží, zelené národními parky s mnoha druhy zvířat, poušť Kalahari se svými sukulenty nebo neskutečné skalnaté útvary a vinice Cederbergu vás uchvátí. Doporučuji domluvit si také výlet na moře s potápením se žraloky. Ivča je super milá a usměvavá průvodkyně, která vám vše pomůže zařídit.

Andrea Vargová

Super zážitky, hrozně moc pohodový mix ludí s vela skušenostami s cestováním. Trochu som mala strach z toho, ze to bude taky klasicky “zájazdový pocit” co sa panbožko zaplac nakoniec vobec nepotvrdilo. Náš Honza je velký kliďas, moc fajn týpek! To sum up – vřelo odporučám!

Eva Pnáčková

Celá expedice po Dominikánské republice byla báječná . Bylo to hlavně díky průvodci. Tomáš je skvělý organizátor ,vždy měl všechno naplánované a všechno klapalo bez problémů. S Tomášem pojedu kdykoliv kamkoliv.

Milan Kotrč

Michal zorganizoval vše tak, že jsme absolvovali skutečně pohodovou expedici plnou zážitků. Někdy je to i o maličkostech – např. když pozorujete, že vždycky posílá Phóčko dál a nechává si to, které donesou až jako poslední, říkáte si, že je tady prostě něco dobře…

Stanislav Pikna

Kouzelný Omán s optimistickou Žandou, která se s upřímným nadšením a milou urputností snažila naplnit očekávání účastníků expedice za současného respektu k cestovatelské filosofii značky Zirhamia.

Milena Šumšalová

Konečně jsem si splnil jeden sen. Letět do Asie bez zavazadel. Pavel před expedicí vyhlásil soutěž o pivo a vyhrál ten, kdo měl nejmenší batoh. Na letišti v Bangkoku, po příletu z Prahy, jsem měl jen ledvinku a při tom se mi cestou nic neztratilo. Vyhrál jsem. :-))

Luboš M.

Vyhovoval mi Punkiho božský klid a optimismus, že vše dobře dopadne a také dopadlo. A smysl pro humor.

Jíťa

Expedice Nepál naprosto splnila má očekávání – aneb jak by řekl náš průvodce Punker, byla jednoduše bájná :). Super zkušenost trekovat v tak vysoké nadmořské výšce, není to sranda a každý vystoupaný metr jde znát a někdy fakt bolí. Oproti tomu takové klesání v Himalájích je také zážitek a člověk je kolikrát překvapen, kolik výškových metrů musí nastoupat (a kolikrát), aby se toho sestupu dočkal :). Výstup na Tserko Ri byl jednoduše zážitek na celý život a snad si po zbytek života uchovám v sobě ten krásný pocit, který zaplavil mé tělo a mysl, když jsem se tam opravdu vyškrábala. Co na tom, že mezitím padla mlha a výhledy v tuto dobu už zmizely v mracích, na tenhle pocit neskutečné radosti a štěstí snad jen tak nezapomenu. Expedice Nepál svedla dohromady skupinu moc fajn lidí a pevně doufám, že to nebylo naposledy, co jsme se potkali. A Punki zaslouží jedničku s hvězdičkou za své průvodcovské služby ;).

Lenka Zákoucká

Doporučuju cestu s Michalem, vyzná se, zažili jsme spoustu legrace i trochu adrenalinu, bylo to super.

Eva Fišerová

Jordánsko byla pro nás jedna velká neznámá – pro nás prostě exotika. Na jednu stranu jsme se velmi těšili, na druhou stranu jsme si to neuměli představit (cestovat jen s batohem, ve společnosti nám doposud neznámých lidí, po zemi, kterou neznáme, nevědět před odjezdem, kde budeme spát, jaká tam je hygiena, jaké tam bude jídlo…). Doposud jsme cestovali jen tak „u nás“ a s cestovkami. Po návratu musím říct, že cestovat s tak zkušeným cestovatelem, jakým je Luboš, byla paráda. Od začátku měl vše do detailu připravené, vše klapalo (a pokud ne, my jsme to fakt nepoznali). Od začátku, tj. od okamžiku, kdy se s námi spojil a domluvili jsme se, že pojedeme, až do dojezdu do ČR, kdy se s námi loučil. Po celou dobu se o nás všechny staral tak, že jsme si to fakt užili. Jsme rádi, že jsme mohli tuto zemi poznat se vším všudy. Jen je nám líto, že to tak rychle uteklo. Jo a kaňoning s klouzačkou byl na jedničku s hvězdičkou. Ještě jednou děkujeme. Alena a Karel

Alena a Karel z Třince

Expedici Íránem s Martinem mohu doporučit, vše bylo naprosto úžasné od začátku do konce, skvěle naplánované. Martin dokáže vše na místě vyjednat a zařídit, skvěle se o nás staral, určitě bych jela znovu. Viděla jsem spouty úžasných mist a zažila spousty nezapomenutelných zážizků.

Sandra

Expedice do Kyrgyzstánu byla famózní! Různorodost krajiny, výhledy, vyjížďky na koních (zvládnou i úplní amatéři jako já), ubytování u místních i v tradičních jurtách, pohostinnost místních. Na tracku v horách či na koních bylo vždy dostatek času, aby i ti „nejpomalejší“ došli do kempu včas za světla. Náš průvodce Martin P. se nás snažil připravit na cestu předem společnou skupinou na WhatsApp, kde jsme sdíleli naše otázky a pochybnosti, zorganizoval online meeting, abychom se poznali a prošli program výpravy a tipy&triky, co vzít na cestu. Během výpravy bylo vidět, jak se v prostředí Martin vyzná, vykomunikoval, co bylo potřeba, vše bylo super připravené, zorganizované, byl přátelský a vnímavý k našim aktuálním potřebám – pokud to bylo možné, uzpůsobil podle toho i program. Vytvořili jsme fajn partu, i když jsme byli věkově i „žánrově“ různorodá skupina. S manželem jsme si tuto naši dobrodružnou svatební cestu moc užili. Díky za nezapomenutelné zážitky, Martine P. a Zirhamio!!! 🙂

Monika Smolová

Jela jsem poprvé a moc se mi expedice líbila. Líbilo se mi, že jsme zhruba věděli co se bude dít, ale měli jsme možnost plány upravovat tak, jak se v danou chvíli hodilo. Stihli jsme navštívit hodně krásných míst, cestovat několika možnými způsoby, ochutnat spousty výborného jídla, potkat se s místními, být pozváni do rodiny a i když si vůbec nerozumíte, je to super zážitek. Michalovi velké díky za to, že studoval čínštinu :D.. že nám ukázal tak velký kus Číny, výborné jídlo a že cestování probíhalo bez problémů a nikde nám nic neujelo.. Tak ještě jednou díky za skvělý zážitek

Jana Cermanová

Honza Žert je borec.

Adam Erlebach

Honza je fajn kluk a průvodce, doporučuji všemi deseti

Petra Masaryková

Žanda je jednoznačně zkušený cestovatel a přestože klame svým vzhledem „princezny“, po pár minutách akce přesvědčí o pravém opaku. Dobrou náladu ji zkazí máloco a málokdo. Expedice byla pro mě nezapomenutelným zážitkem, díky kterému jsem poznala, že Kuba je pro vnější svět sice stále nesvobodná, ale její obyvatelé jsou možná svobodnější než my… Bylo to krásných 14 dní bez internetu ☺

Regína Špírková

Petr je v pohodě, má 👍.

Tomáš Vacín

Za mě moc dobrý a doporučuji, každý den nabitý na maximum, až se občas člověku zastesklo po domácím gauči. Kupa zážitků a zkušeností, prostě jeďte a uvidíte ?

Lucie Pejšová

Určitě doporučuji nezapomenutelné zážitky.

Radek

Průvodkyně Nikola má bohaté zkušenosti a na Kubě spoustu kontaktů, naše expedice díky ní proběhla hladce a bez komplikací. Kubu má zmáklou do posledního detailu, Kubánce má přečtené a ví, jak na ně. ? Velký dík jí patří za to, jak nám tuto zemi představila.

Radka Svobodová

Expedice jsou perfektně organizované, přitom ale respektují přání klientů, vždy záleží na domluvě, a pokud se parta povede, vše klape jak hodinky a je pohoda, odpočimeš si od všedních stresů a užíváš a nasáváš atmosféru dané země Tomáš byl perfektně připraven, vše v klidu zařídil a zvládl i komplikaci s odletem, ráda pojedu na další expedici

Monika Vinšová

Vyjet po padesátce sama s partou cizích lidí se mi na začátku jevilo jako čiré bláznovství, ale nakonec to byl jeden z mých nejlepších životních nápadů. Kambodža mě nadchla a přinesla mi do života další poznání, jak skvěle si doma žijeme a přitom nám často chybí úsměv a pohostinnost. Každý z účastníků byl něčím specifický a zajímavý a dohromady to kupodivu fakt výborně fungovalo, od každého se mám co učit a doufám, že se budeme dál setkávat. Luboš nám zajistil pestrý program a kdyby to šlo, okamžitě si stoupnu na start a jedu znovu!

Lenka Mazlová

Klárka je na pravém místě, ví co dělá, jak se má chovat, vše slíbené a naplánované zařídila ke spokojenosti všech učastníků. Prostě Klárka je skvělá a moc jí přeji hodně dalších povedených expedic

Miluše Ludvíková

Johnny je mistr svého řemesla – jak po stránce cestovatelské, tak i fotografické. Nejen že nám s obrovskou dávkou trpělivosti neustále opakoval, jakou nastavit expozici, upozorňoval na přepaly a křivý horizont, ale zná Skotsko jako své boty. Díky tomu nám ukázal krásná místa, která, která by člověk sám asi ani nenašel. Vlastně ani pořádně nemůžu naši cestu nazývat zájezdem – rozuměj výjezdem s 30 dalšími účastníky, kteří mají každý den pobytu do puntíku naplánován. Celou dobu jsem měla jsem pocit, že jsem na výjezdu s partou přátel a jediným limitem je datum našeho odletu – všechno probíhalo tak nějak plynule a spontánně a ikdyž jsme píchli kolo nebo měli problém najít cestu ze společenského večera zpět do stanu, mohli jsme se na Johnnyho vždy spolehnout 🙂

Kateřina Swólová

Super zážitek! Jednoznačně nejlepší dovolená, co jsem zažil. Bylo to jako 10 dovolených zabalených do jednoho třítýdenního úžasného zážitku. Skvělá organizace – díky Jurku, odvedl jsi perfektní práci a ještě jsme se s Tebou skvěle bavili! Určitě pojedu znovu a vřele všem doporučuji.
Nepřenosná zkušenost! Kdo nevyzkouší, nepozná!
Díky.

Petr Kopecký

Expedice prostě na jedničku 🙂 Nebojte se toho, že se ubytování často řeší den dopředu nebo na místě, ušetří to spoustu peněz i času a přidává to na nezávislosti a autentičnost celé expedice.

Johana Vinšová

Styl cestování se Zirhamií je opravdu unikátní. Nedokáži si představit krásnější a kreativnější první návštěvu Japonska než pod expedičním vedením ostříleného cestovatele Žandy. Dobrodružství, akce na každém kroku a samozřejmě kopec srandy nás doprovázeli napříč japonskou přírodou až do Tokya. Tímto bych rád Žandě poděkoval a těším se na příští expedici! Dávám – jako vždy – šest hvězdiček z pěti.

Lukáš Dykast

Naši expedici vedl pan Martin Půlpán. Jeho cestovatelské schopnosti a také lidský přístup je naprosto vyjímečný. Místa, která jsme navštívili, někdy i google ztěží hledá. Perfektně zvládnutá organizace skupiny a také znalost místní kultury, zvyklostí. Třeba zmínit i jeho obezřetnost, jelikož jsme cestovali v době, kdy zprávy v médiích nebyly pro tuto zemi velmi lichotivé. Užili jsme si jak lowcost cestování, tak luxus hotelu, sprchy a tradičního jídla, jak v restauraci, tak u místních lidí.

Pavlína Vajdíková

Punki je ten nejlepší a nejpohodovější průvodce, kamarád a kumpán do Nepálu!

Luboš

Vždycky mě lákala divočejší příroda a hory mimo civilizaci bez turistů, ale nikdy jsem neměl odvahu a možná ani schopnosti takové cestování na vlastní pěst zrealizovat. Díky Zirhamii a hlavně Martinovi Půlpánovi, který byl nejen bezvadným průvodcem s perfektní znalostí situace a poměrů, ale hlavně cestovatelským parťákem a tmelícím prvkem expedice, se mi podařilo má přání uskutečnit. Díky nim mám nyní již konkrétní zkušenost, jak takové cestování může probíhat, a dokážu se sám vypravit do přírody s vlastním vybavením. Do střední Asie bych se ještě alespoň jednou rád se Zirhamií a Martinem Půlpánem v budoucnu vypravil.

Michal Marinov

Byla to už třetí cesta se Zirhamií. Dvě po Asii a teď Mexiko (Yukatán). Co musím ocenit! Dobré organizační věci na cestě ze strany našeho průvodce Davida. Řešil vše s klidem a rozvážností. Tím byla ve skupině pohoda a myslím, že si každý odnesl spoustu zážitků, které nám co si plníme sny z cestování nikdo nevezme. Ještě jednou poděkování Davidovi a Zirhamii.

Jiří Hovorka

Expedice do Gruzie 100 % splnila očekávání, není asi nic, na co bych si mohla stěžovat. Jurek je ostřílený cestovatel, navíc v Gruzii už několikrát byl, takže ví přesně co a jak a jsem ráda, že jsem jela s ním. Vše proběhlo hladce a bezproblémově, doporučuji všem. Super expedice!

Nikola Přibylová

Expedice Zirhamie jsem znala z vyprávění a dlouhé roky jsem snila o tom, že třeba někdy… A pak najednou na mě vyskočila nabídka posledních míst na expedici do Thajska v kategorii „pohodička“ (jak jsem pak zjistila, pohodička neznamená být úplně bez kondice, jako jsem jela já) a navíc průvodcem byl Jurek, jeden ze zakladatelů Zirhamie, tak jsem se přihlásila. Začalo velké těšení, umocněné tím, že jsme si už dlouho před odjezdem všichni v naší cestovatelské skupině psali, ptali se… a Jurek trpělivě odpovídal (ta trpělivost s námi mu vydržela až do konce expedice).Těšení se rychle uteklo, najednou vystupujeme v Bangkoku z letadla a od té chvíle každá minuta přináší nové zážitky, není čas na únavu, každý večer usínám s přáním, aby už bylo ráno a zase jsme mohli vyrazit na další cestu. Jurek má naše putování perfektně promyšlené a připravené, ale dává nám možnost třeba i něco z plánů změnit, prostě by nám snesl modré z nebe 🙂 Učíme se od něj smlouvat na tržištích a sdílí s námi neskutečné množství zkušeností a informací o Thajsku, myslím ty, které se nedají vyčíst v průvodci. Je totiž nadšeným milovníkem Thajska a to je hned znát. Měli jsme štěstí na dobrou partu, asi je to tím, že tenhle způsob cestování přitahuje stejný druh lidí, rádi se vidíme a smějeme se spolu celých osmnáct dní. I když mám dojem, že jsme museli být na cestě mnohem delší dobu 🙂 Thajsko je barevná země, probírám se fotkama a zdají se mi barevné sny, vyběhla bych ráno na trh pro nakrájený ananas nebo misku pálivé polívky ke snídani. Jestli to jen trochu půjde, nebyla jsem v Thajsku naposled, teď už trochu vím, jak to tam chodí. Myslím si, že všichni z naší party už prozkoumali další nabídku expedic se Zirhamií, tak se těším, že se třeba spolu na některé potkáme.

Marta Tauberová

S Tomem už jsme byli na druhé expedici a opět jsme si ji náležitě užili. Tom si dokáže poradit v každé situaci, když nevyjde nějaký plán, už má připraven náhradní program. Ochotně odpovídá na všetečné otázky, je trpělivý a dokáže se s účastníky i dobře pobavit. Bylo to fakt super!

Veronika Černá