Posbírali jsme reference od účastníků bývalých expedic a tady jsou jako na dlani 🙂

Reference účastníků

S Pájou uvidíte a zažijete více než sami očekáváte…

Kateřina Váňová

Honza je prostě NUMBER ONE….s ním aj na kraj světa.

Olga Balažovičová

Děkuji Jurkovi za prožité tři týdny v jihozápadní Číně.Ve své funkci si počínal opravdu profesionálně. Cestoval jsem s ním podruhé (Maroko) a nenašel jsem v jeho přístupu k průvodcovské činnosti sebemenší chybu. Ještě jednou díky a těším se na další poznávačku v příštím roce.

Roman Nauš

Expedice do Barmy naprosto naplnila a předčila očekávání :). Expedici se Zirhamií doporučuji jednoduše proto, že průvodce, který s expedicí jede, si jí chce taky užít a dělá pro to maximum. Má stejnou motivaci, aby byla expedice super, jako vy. V našem případě to byl Honza, ze kterého jsem měl pocit, že je nadšený, jako by jel poprvé a zároveň má zkušenosti, jako by byl v Barmě doma. Pokud se chcete vyhnout nespočtu hodinám zjišťování, které hotely jsou dobré a které ne, co stojí za vyzkoušení a co je jen turistická past, tak je Zirhamie skvělá volba. Je to dovolená bez stresu z toho, zdali v další destinaci hotel seženete nebo ne, protože Honza se o to prostě postará.

Filip Sivák

Petr se o celou skupinu velmi staral, itinerář měl připravený a promyšlený a snažil se vyhovět všem členům expedice. 24/7 Atmosféra byla fajn. děkuji

David Cvach

Skvělě naplánovaná expedice se spoustou autentických míst, která byste sami na cestách hledali jen těžko. Vybaví se mi jen jediné mínus, a to, že to po 3 týdnech skončilo. Díky Tome!

Irena Loukotová

Punki nám byl přidělen poté, co jsme se v hospodě rozhodli – my umírněně sportující kancelářské myši – že pojedem do Nepálu, zkusíme trek do Annapurna Base Campu ve výšce 4130m n.m. a oslovili Zirhamii, aby se postarala. Takže úkol Punki neměl lehký :).
Punki je naprosto pohodový, usměvavý a odolný průvodce, který vše organizoval, byl pro nás vždy v dosahu a povzbuzoval vysílené na trase. Naší starostí bylo jen jít, jíst a spát. Vše ostatní zajistil Punki nebo nepálský průvodce Janak. Bylo to jak expedice s obsluhou.
Jejich péče byla příkladná, do ABC nás dostali všechny!
A tak jsme si díky nim krásně užili atmosféru nepálského treku, bezchybného počasí a pohledů na osmitisícovky kolem.
Pár dní po konci expedice jsme dostali od Punkiho spoustu krásných fotek hor a nás, jak se po nich plazíme – to také stihnul v mezičase, expedice byla i s fotoservisem.
Je to fajn, když s vámi jede někdo, koho to cestování , průvodcování a focení moc baví.

Světlana Roženská

Expedicia v Thajsku mi priniesla presne to čo som očakával: pohodu, slobodu a bezstarostnosť a Jurek to všetko ešte umocnil, že sme sa nemuseli o nič starať len si užívať.  O všetko sa postaral, poradil keď bolo treba aj pomohol. Expedicia s Jurkom je o poznávaní,užívaní a cestovanie s
prijemnou partiou ľudí rovnakých zaujmov. Ďakujem. Zdravím Jurka a Zirhamiu držím palce. Vaše expedície je skvelá myšlienka.

Miro Antálek

Právě jsem se vrátil z expedice v Uzbekistánu a maximálně ji doporučuji. Uzbekistán je nádherná země s milými lidmi, která rozhodně stojí za navštívení. A s průvodcem Petrem to bude hračka a zábava. Vše měl dobře připravené, empaticky naslouchal našim požadavkům 24/7. Také s chladnou hlavou řešil komplikace, které ke každé expedici patří. Jako bonus jsou jeho fotografické rady. Neváhejte a jeďte.

Michal Haufer

Luboš je dobrý cestovatel!

Oldaš

Do černé Afriky jsem jela potřetí, z toho se Zirhamií podruhé. Každá z těch zirhamovských návštěv byla úplně jiná. Zatímco předloni to bylo nejvíce o průjezdech národních parků a pozorování divokých zvířat, tentokrát to bylo spíš o častých kontaktech s většinou milými domorodci v neturistických oblastech, ve vesnicích, po cestě, v kostele, na plantážích, ve škole, na úřadech, na check pointech, na policii a podobně. Absolvovali jsme náročnou offroudovou jízdu ve stylu Žlutých trabantů s mnoha prašnými cestami plných výmolů, brodů, roztodivných lávek, mostů a přejezdech řek po pontonech, ale také jsme poznávali krásnou přírodu s nádhernými vodopády, jezírky i obrovskými jezery, které vypadly spíš jako moře. Také jsme na rozdíl od minula poměrně dost chodili pěšky, podnikli několik zajímavých pěších túr. Náš průvodce Petr se zhostil svého úkolu se ctí. Zúročil své dlouholeté zkušenosti z podobných expedic a díky němu většina cesty probíhala v pohodě. Velký dík patří spolucestujcím. Díky nim jsem si v pohodě užívala atmosféru na zajímavé a netradiční dovolené. Smekám nad námi, jak jsme s klidem a rozvahou zvládali všechny nepříjemné a krizové situace (jednání na úřadech, dlouhé přejezdy, opravy auta, jeho vyproštování, havárii a podobně). Expediční náročná forma cestování mi vyhovuje a věřím, že jsem nejela se Zirhámii naposledy.

Dáša Pavlíková

Na expedici do Ekvádoru s Liborem jsme se se ženou a dcerou přihlásili, abychom si pootevřeli dveře a nahlédli do Jižní Ameriky. Poprvé jsme jeli na expedici s průvodcem, jinak cestujeme po světě na vlastní pěst. Očekávali jsme zejména možnost navštívit lokality, kam bychom se sami nepodívali a já osobně i získání geografických zkušeností přímo z terénu. Libor nejen že splnil to, co jsme očekávali, ale naprosto předčil naše očekávání jako biolog a zejména jako ornitolog. Bez něho bychom identifikovali jen zlomek ptáků i dalších živočichů, které jsme viděli. Například psohlavec orinocký by byl pro nás jen „nějaký had“ plazící se po liáně v nočním pralese Amazonie a čtyři druhy kondorů bychom za letu také nerozpoznali. To nemluvím o množství exotických ptáků, které Libor identifikuje i podle letu či zpěvu a vysype anglické, české, španělské či latinské jméno… Ptáky nebo skákající velrybu stihne vyfotit teleobjektivem a hned ukázat na zazůmované fotce detaily. Neskutečné. Musím říct, že lidsky jme si naprosto sedli a přestože preferuji cestovat v menší skupině, tak s Liborem rozhodně doporučuji nějakou expedici absolvovat. Díky.

David Chaloupský

Zirhamia je ideální pro ty, kteří nechtějí cestovat s cestovní kanceláří, ale mají jakékoli obavy z toho, zda by cestu kamkoli zvládli na vlastní pěst. Je to přesně to, co je tak nějak na půli cesty. Doporučuji.

Karel Váňa

Punk je průvodce do nepohody, který nezkazí žádnou srandu, vydrží ponocovat, přes den šlapat jak s motorem, pro blaho členů skupiny bude spát v horách pod širákem v případě nedostatku lůžek pod střechou. Ve vysoké nadmořské výšce vás bude hlídat jako oko v hlavě zda nepodléháte výškové nemoci a v jejím případě vás bezpečně dovede zpátky do pohodlí. Bude vaší motivací do dalších cest nejen po Nepálu, ale i jinde po světě. A rozhodně už nikdy nezapomenete na jeho punkozně bajnotrozní slovník 🙂 a chuť do tak typického pro Nepál dhal bhatu, se kterým se vždycky rád podělí (možná budou i domácí buchty od maminky na uvítací sezení). Výprava do Nepálu není rozhodně žádné leháro, budete vyčerpaní nejen z nekonečných kopců, choasu a špíny v Kathmandu, ale zároveň šťastní z nepopsatelné atmosféry hor, vesniček a jejích obyvatel a ze svých horských výkonů.

Veronika Balcarová

Expedici do JAR můžu všem vřele doporučit. Jihoafrická republika je nádherná země s krásnou různorodou krajinou, kde si najde své snad každý cestovatel. Rozeklané oceánské pobřeží, zelené národními parky s mnoha druhy zvířat, poušť Kalahari se svými sukulenty nebo neskutečné skalnaté útvary a vinice Cederbergu vás uchvátí. Doporučuji domluvit si také výlet na moře s potápením se žraloky. Ivča je super milá a usměvavá průvodkyně, která vám vše pomůže zařídit.

Andrea Vargová

Líbí se mě celý váš koncept a to, že jsou vaše expedice finančně dostupné a ne jako u konkurence.

Miroslav David

Byla to náhoda, když na mě na Facebookové stránce vyskočila Zirhamia a poslední dvě zbývající volná místa na expedici do Peru. Přemýšlela jsem asi tak 2 minuty, protože mě tento styl cestování a vzdálené země lákaly už dlouho. Nezávazně jsem se přihlásila a asi o měsíc později už sedím v letadle směrem do Limy. A bylo to vážně skvělé! Super parta lidí, které spojují cestovatelské zážitky a touha po poznání a jako bonus skvělý průvodce Johnny, který se i přes svou náročnou úlohu stal naším dobrým kamarádem. 🙂 Myslím, že jsme toho během tří týdnu viděli tolik, co někdo neuvidí za celý život. Doufám, že to nebyla moje poslední cesta se Zirhamií. 🙂

Mája Bouchalová

Expedice Mexiko 2021 probíhala v době světové covidové pandemie, přesto proběhla bez vážných komplikací. Navštívili jsme řadu přírodních krás a historických památek, navíc bez tradičních zástupů turistů. Tomáš, náš průvodce, zná oblast velmi dobře a dokáže se domluvit a přizpůsobit různým neplánovaným situacím. Zavedl nás na zajímavá místa, kam turisté většinou nechodí. A ukázal nám, že tři týdny v Mexiku lze strávit opravdu levně a přitom si přivést plno krásných zážitků a nevšedních vzpomínek. Díky.

Martin Kronika

Expedice Íran byla pro mě první, ale určitě ne poslední expedicí se Zirhamií!!! Zásluhou Jurka jsme projeli tuto zemi od severu k jihu, byli na ostrovech v Perském zálivu a hlavně neskutečně viděli a prožili. Těším se příště na další nezapomenutelné zážitky.

Blanka Šturalová

Konečně po 2 letech covidu se nám podařilo vyrazit na expedici na Aljašku. Z cesty jsem nadšená – spoustu zážitků a nových zkušeností se krásně vešly do 3 týdnů. Počasí se nám velmi vyvedlo, takže jsme přírodu mohli moc dobře poznat – měli jsme štěstí a viděli jsme spoustu věcí, co jsme vidět chtěli ( polární záře, medvědi, losy, padající ledovec, kosatky, Denali horu a spoustu dalšího…) a zažili jsme pravou divokou přírodu (několikadenní treky a spaní přímo v přírodě, zasněžené stany a hrabání se z nich…). Ráda bych moc poděkovala Davidovi (Sherpovi) za přátelský přístup, ochotu a smysl pro humor. Báječně nás provedl celou expedicí a vždy se snažil být nápomocný v případě potřeby.

Tina S.

Vyhovoval mi Punkiho božský klid a optimismus, že vše dobře dopadne a také dopadlo. A smysl pro humor.

Jíťa

Naprosto skvěle vymyšlená expedice! Kombinace půjčených aut a spaní ve stanu je bezvadná a hlavně hooodně šetří náklady. Navíc Omán je tak tolerantní, že se klidně můžete ukempit někomu na dvoře a ještě ráno dostanete snídani. Vřele doporučuji všem, aby tuhle expedici jeli. Jenom jedna poznámka – klidně bych ji prodloužila na 14 – 16 dní. Co se týká průvodce – David je prostě pohodář a profík, vůbec bych se nebála s ním jet i něco náročnějšího. Ománu zdar! 😉

Hanka R.

Za málo peněz hodně muziky 🙂

Kamil

Luboš je znalý a super průvodce. Je vidět že cestování je jeho vášeň. Vše měl skvěle připravené. Mohu ho jen doporučit a jistě s ním ráda pojedu i na další expedici….

Jaroslava Dobrá

Klárka byla bezvadná. Dokonce i v situacích, kdy se nám smolilo auto a vypadalo to na problém, neztrácela humor a klid. Vše klapalo bez záseků a zbytečných časových ztrát, program našlapaný na maximum, po celou dobu se Klárce dařilo nás ztmelit všechny dohromady, takže nikdo nikde nezůstal sám. A co navíc – rozcházeli jsme se s pocitem, že jsme nemohli vidět víc. Chvílemi náročné – bláznivá posádka na raftu :-)))) – ale jela bych znovu a ráda. Až budu plánovat další cestu a vypadne mi doprovod, jedině Zirhamia. A samozřejmě Klárka – pokud nebude na mateřské :-)))

Kamila Černá

Celá akce proběhla bez problémů a pokud se objevily nějaké překážky (zrušený let, nepříznivé počasí a záplavy, ukradené boty), tak se vše vyřešilo ?

Pavel Šindelář

Cestování po Thajsku jsme si užili naplno. Ve fajn kolektivu jsme zažili spousty legrace i trošku vážnějších situací 🙂 Ale stálo to za to! Jurek prokázal svoje cestovatelské zkušenosti, znalost Thajska, trpělivost s námi účastníky a umění smlouvat kde se dalo. Ve dne, v noci se něho dalo 100% spolehnout a byla s ním sranda. Takže se nebojte a vyražte se Zirhamií za hranice všedních dnů.

Regina a Vlasta

Tato expedice byla skvělá a ještě lepší byl náš průvodce Michal. Některé z nás donutil překonat svoje limity a posunout nás dál. Za to mu patří velké DÍKY!!! Ale jak bylo řečeno na naší expedici „Zážitky mají být hluboké a silné“ a to opravdu byly.

Já byla na takové expedici poprvé. Ze začátku jsem nevěděla co přesně od toho čekat, ale to co jsem za těch 19 dní zažila, bylo něco neskutečného. Určitě bych Vás doporučila všem, co se bojí, ale chtějí cestovat a je jedno kolik vám je let. Já se Zirhamií pojedu určitě znovu.

Michaela Rendeková

Pokud chces poznat jiny typ cestovani nez s klasickou cestovni agenturou a chces co nejvice zazitku za jakoukoliv cenu treba i nepohodli, tak doporucuji vycestovat se Zirhamii. Otevre ti svet z pohledu ne turisty, ale mistniho obyvatele dane zeme. Za par dni budes mit tolik zazitku jako nikdy doposud za cely zivot. Dekuji Martinovy za skvele vedeni expedice, za poznani krasne zeme Kyrgyzstánu a seznameni se skvelou partou lidi.

Mirka Vintrová

Celá expedice byla v kamarádském duchu, plná soudružnosti, vtípků, výběr lokalit velmi zajímavý. Obdivuji Michala, jak se o nás dovedl postarat, doporučit jídlo, pomoci s baťohem, vyjednat slevy i ve vhodný okamžik ustoupit, měl nás bravurně přečtené. I provedl základní ošetření mého zlomeného prstíku a jízda na motorce neměla chybu. Pokecali jsme si i s jeho vietnamskými kamarádkami a naučil mě pár fotografických triků. Vynikající znalosti nejen o Vietnamu, ale i o přírodě a ekonomický rozhled o Asii – z této expedice budu ve vzpomínkách ještě dlouho žít.

Eva Vrbová

Se Zirhamií jsem jela poprvé a už nyní vím, že někdy opět pojedu. Styl tohoto cestování mi maximálně vyhovoval. Sice jsme jeli jako parta lidí, ale individuálním plánům se meze nekladli a šlo se na všem domluvit. Já, jako nefotografka, jsem se na expedici naučila některé fotografické fígle a naučila jsem se koukat na svět /fotku jinýma očima a za to vděčím Honzovi .
Velmi jsem ocenila znalost dané lokality, kterou Honza měl dobře zmáknutou i přesto, že tuto expedici jel poprvé.

Lenka Šlehoverová

Byl to můj první zážitek se Zirhamií a také Japonskem a rozhodně ne poslední! Jsou země, na které si sama netroufnu a kamarádský průvodce je přesně to, co uvítám ! Japonská expedice s Žandou byla pecka! Sešla se různorodá partička lidí – někteří procestovali skoro celý svět a někteří letěli poprvé letadlem a stejně jsme se dokázali stmelit a pod Žandou prožít Japonsko naplno. Líbil se mi její nevnucující styl – nevychvalovala nám nic do nebes a o to víc, nás vše hned nadchlo…byla to spíš kamarádka než průvodkyně. Mám zkušenosti, že průvodci zatahují tam, kde mají kšeft nebo výhodu, ale na tohle se Zirhamií můžete zapomenout! Myslím, že to byla moje nejlepší dovolená zatím a můžu jen vřele doporučit…zažijete dobrodružství, poznáte nové lidi, kulturu a to je to pravé bohatství !!!

Martina Křížová

Měla jsem štěstí, že letošní expedice do Japonska 2019 měla pro velký zájem otevřen ještě druhý termín a ujala se nás „Ifča“. I když nás vedla Žandinou vyšlapanou cestičkou, tak jsme rádi, vzhledem k nevyzpytatelnému počasí, že jsme udělali zásah do plánu. „Ifča“ vše řešila za pochodu a podnikali jsme přesuny tak, abychom utekli před velkým deštěm. Byla skvělá a i přes tyto nečekané problémy jsme viděli vše, co se za 15 dnů v Japonsku vidět dá. Určitě bych s „Ifčou“ vyrazila i na další expedici. Překvapilo mě Tokio svojí architekturou a parky, Japonci svou neskutečnou slušností a ochotou – máme se co učit, venkov, staré dřevěné domy a hrady, čistota . Je to nejbezpečnější země světa, kterou jsem navštívila. Vůbec bych se tam nebála cestovat sama a navíc pro ty, kteří umí anglicky, všechny nápisy, stanice v metru a jídelníčky už nejsou jen sypaný čaj. Způsob cestování mimo hlavní trasy turistů, za domorodci na vesnice a s pohybem v přírodě mi maximálně vyhovuje, proto už teď (14 dnů po příletu z Japonska) mám koupenu letenku opět se Zirhamií, ale teď zase na druhý konec světa.

Eva Staňková

Chtěla bych Kláře poděkovat za překrásné tři týdny v Ugandě a Rwandě. Byl to super bohatý program, sama bych nikdy tolik zajímavých věcí a lidí asi nepoznala. Měli jsme opravdu tři týdny naplněné nezapomenutelnými zážitky, také díky tomu, že Klára zná tyto země a dostali jsme se i tam, kam „normální“ turista nikdy nezajde. Vše bylo jedinečné.

Klára se o mě postarala jako lvice, když se mnou sprintovala přes celé istanbulské letiště, abych nezmeškala let do Frankfurtu.

Díky a všem co s Klárou v budoucnu vyrazí do světa přeji zrovna tolik hezkých zážitků.

Eva Hach

S Johnnym sa nielen naucite cestovat na budget ale aj pozerat na svet ocami fotografa 😉

Viktor Illes

V průběhu celé expedice jsem od Johnyho oceňoval vnášení pohody do všech situací, které nás provázely. S tímto člověkem bych se nebál navštívit jakoukoliv část světa, protože dokáže velmi dobře jednat s lidmi. Jsem mu vděčný za poskytnutí kvalitních fotografií, které mi budou navštívená místa připomínat celý život. Přestože jsme se poznali pár dní před expedicí, alespoň z mého pohledu se z nás stali přátelé a rád se s ním budu kdykoliv dále setkávat.

Nízkonákladové cestování se Zirhamií mě natolik bavilo, že jsem si pobyt na Aljašce ještě o 2 týdny prodloužil a vydal se stopem na Yukon. S přesměrováním letenek mi z Čech ochotně pomohl Jurek, takže oba kluci jsou perfektně sehraní.
Díky moc a těším se na další dobrodružství 😉

Matěj Skalický

Žanda byla přesně tou kámoškou, se kterou chcete cestovat- empaticky prožívá moment okamžiku. A těší se, co jí přinese další směr cesty.

Ivona Kratochvílová

Jela jsem poprvé a moc se mi expedice líbila. Líbilo se mi, že jsme zhruba věděli co se bude dít, ale měli jsme možnost plány upravovat tak, jak se v danou chvíli hodilo. Stihli jsme navštívit hodně krásných míst, cestovat několika možnými způsoby, ochutnat spousty výborného jídla, potkat se s místními, být pozváni do rodiny a i když si vůbec nerozumíte, je to super zážitek. Michalovi velké díky za to, že studoval čínštinu :D.. že nám ukázal tak velký kus Číny, výborné jídlo a že cestování probíhalo bez problémů a nikde nám nic neujelo.. Tak ještě jednou díky za skvělý zážitek

Jana Cermanová

Chci podekovat Lubovi a nasi cele Lubo group za bajecnou expedici po Jave a Borneu! Uprimne jsem mela obavy z propojeni ruznych charakteru a spolecneho souziti, ale tento socialni experiment me moc bavil a hodnotim ho na vybornou :). Jakozto fanousek neobjevenych mist bez turistu jsem nadsena – centralni/vychodni Javu navstevuji prevazne mistni. Velmi pozitivne me potesil detailni program a organizace cele nasi expedice bez casovych prodlev. Diky teto expedici jsem zjistila, ze cestovat ve vetsi skupine se vyplati jak z financniho hlediska, tak z pohledu poctu mist, ktera chce clovek navstivit. Tezko bych ve stejnem casovem useku za stejne penize videla to co s Lubo group. Lubo a Zirhamko, moc diky za zazitek a uz koukam na dalsi expedice :)!

Michaela Dlouhá

Skvělá expedice, kterou provázelo vynikající počasí a dobrá parta lidí. Jurek je pohodový a velmi zkušený cestovatel a jeho přístup k organizaci výpravy byl pro mě příkladný – vše se řešilo za pochodu dle potřeb/požadavků skupiny.

Jakub Satek

Expedice byla super připravená, Tomáš věděl, co kdy je a jak potřeba udělat, jsem na 100% spokojen, klidně bych si takovou expedici někdy zopakoval, oslavil jsem na expedici narozeniny v super společnosti a super prostředí, spokojenost se vším všudy, průvodce 1*

Miloš Kadeřávek

Má druhá expedice a opět super. Poznala jsem místa kam se běžný turista nikdy nepodívá, zažila nezapomenutelná dobrodružství a poznala bezva lidi. Pokud váháte zda jet či nejet, tak za mě … balte batoh a frčte. Je to fakt pecka :-).

Dita Pelechová

Super destinace, super průvodci, super pohodové expedice, většinou super i počasí ?. Dávám 1**

Daniel Wimmer

Rwanda Uganda pro mě tato expedice byla velkým překvapením v mnoha oblastech. Velice rychle jsme se všichni spřátelili a pod vedením Kláry Poskočilové vše probíhalo jak má. Cestou nás provázela neuvěřitelná pohoda a všude přítomný humor. Klára odpovídala na hromadu otázek, pomohla když bylo potřeba a to neztrácela humor a klid. Pro mě je jednička a to podtržená!😁Jsem rád, že jsem poznal alespoň část kultury těchto zemí a především tu nádhernou přírodu a zvířata. Bylo to náročné, ale úžasné a krásné. Přál bych ten pocit zažít každému Byl a jsem nadšený a děkuji Všem.

Radek Repčík

Expedice v Kyrgyzstanu byla rozhodne prijemna nova zkusenost. Jsem moc rada, za straveny cas s novymi super lidmi, za poznani mistnich jidel, zvyku, tradic, lidi a hor. Martin- naprosto v poho typek, ktery cely trip zorganizoval a zpestril svymi obcasnymi hlaskami a pribehy. Vysel vstric, vyresil, zaridil, postaral se,…:) Btw diky za objednavku tak super pocasi! Cenim! Urcite nelituju rozhodnuti pridat se na tuto expedici, budu na tento trip dlouho vzpominat :))) Jeste jednou diky! H.

Hana Berka

Na Kubu bylo dobré jet s Nikol Abudovou, protože je tam jako doma, nic ji nezaskočí, má perfektní znalosti o všech destinacích , do kterých jsme jeli. Je nesmírně obětavá a je vidět, že ji to baví.

Irena Zieglerová

U Jurka musím vyzvednout jeho průvodcovské schopnosti, orientace tam kde byl i nebyl. Odpovědi na otázky, které neznal, tak je večer vygoogloval a zodpověděl – např. kdo žil tam a v jakém století a tomu podobné. Perfektní průvodce, není co dodat.

Johnny má větší přednosti ve fotografování, na to jak je mladý, ale i organizační a průvodcovské schopnosti jsou na vysoké úrovni.

Navíc se dokaží Jurek i Johnny velice dobře sžít a být i dobrými kamarády na cestách i po nich. Oba Jurek i Johnny zorganizovali Thajskou výpravu opravdu na jedničku s hvězdičkou.

Věřím, že i další expedice budou úspěšné a já určitě pojedu s nimi znovu a moc rád.

Petr Kuš

Naše expedice se začala schůzku v Sapě, kde jsme se poznali a zjistili, že jsme bezva parta. Petr nás všechny krásné seznámil a nenapadně donutil ke společné konverzaci. No a pak po par měsících přišel den “D” a vše vypuklo. Být 21 dní s lidmi, které poradně neznáš je trochu stresující a měla jsem obavy. Obavy ale byly zbytečné. Petr odvedl bazvadnou organizaci všech detailů i maličkostí. Afriku jsme poznavali ne jako klasičtí turisté, byli jsme tam kde normální turista má strach vejít. Pořad jsme měli problém s jedním autem. Ale i toto nás nerozhodilo. Petr se zachoval v této situaci velice profesionálně. Vše zařídil a jelo se dál. Viděli jsme skoro všechny zvířata, které může ukázat Afrika. No…. a jelikož Petr má veliké znalosti o zvířatech…. tak jsme dostávali ještě hodně zajímavých informací o životě zvířat i ptáků. Poznávali jsme místní kulturu a tradice. Místní lidé jsou velice přátelští a pomocní. Což v dnešní době se jen tak nevidí. Jestli někdo toto čte a přemýšlí jestli má to zkusit se Zirhamii nebo ne….. tak vůbec nepřemýšlejte o tom a jen do toho jdětě. Určitě nebudete litovat. Naučíte se cestovat trochu jinak. Mít luxusní cestování není žádné umění, nepoznáte ale všechny krásy cest. Zirhamia vás naučí zdolavat překážky a problémy s úsměvem na ústech…. a jestli ještě budete mít průvodce jako jsme měli my tak o zábavu budete mít postaráno. Jen se toho nebát!!!!

Liudmila Krbkova

Do Japonska jedině s Žandou! Z expedice jsem byl nadšen a naplnila má očekávání 😉 Do Japonska člověk nikdy nejede jen jednou…

Jakub Morávek

Méně nákladová návštěva míst, která nejsou v nabídce cestovních kanceláří, neopomínám menší kolektiv lidí.

Roman Nauš

Expedice byla super. Petr Schwott nás vzal do míst, kam bychom se sami nepustili. Během cesty jsme byli v přímém kontaktu s domorodými obyvateli a moc si to užili.

Jaroslav Herbrych

Celá Kambodža byla super! Pavel byl super společník a super „vedoucí zájezdu“ 🙂 Kambodžu bych všem doporučila a Zirhamii taky 🙂 Kdo zkusí cestovat touhle formou, už nemůže být spokojen s válením se na pláži a smažením se na sluníčku. 🙂 Pavel jako průvodce? Myslím, že když řeknu, že s ním ráda pojedu znovu, vypoví všechno o tom, jaký je 🙂 Bez chyby.

Terka H.

Jurek prokázal dokonalé cestovatelské zkušenosti, předvídavost, přehled, znalost prostředí a byl i pro celou, i když o dost starší partu, respektovaným lídrem. A k tomu byla sranda, zkrátka jsme se s ním nenudili a mám z cesty skvělé zážitky.
Jurek potvrdil to, co jsem poznal z mé předchozí spolupráce s ním, pohodu, znalosti, spolehlivost, schopnost se orientovat i v obtížných podmínkách, ochotu poradit a pomoci a k tomu mít k dispozici různá řešení.

Pepa Vaňousek

Expedice splnila moje očekávání a cestování se Zirhamií mohu jen doporučit.

Jan Jelínek

První cestu do Japonska absolvovat s Žandou je určitě dobrá volba. Žanda má za sebou již několik návštěv Japonska a tak se v něm dobře orientuje, což není snadné, protože v mnoha věcech je Japonsko pro nás Evropany hodně specifické. S ohledem na místní úroveň angličtiny je i její dobrá znalost japonštiny velikou výhodou.

Radim Wystyrk

Expedice předčila veškerá očekávání 🙂

Ondrej Foltýn

Punki je ten nejlepší a nejpohodovější průvodce, kamarád a kumpán do Nepálu!

Luboš

Punki, „cestovatel s duší“.

Petr

Se Zirhamii jsem cestovala letos poprvé. Má volba padla na Brazílii, kterou jsem dlouhé roky toužila poznat, no sama jsem na to nenabrala odvahu. Jako cestovatel-samotář jsem měla zpočátku obavy jak to dopadne, když nechám veškerou organizaci na někom jiném. Mé obavy se však ihned rozplynuly po seznámení se skvělou partou lidí a hlavně s průvodcem Honzou, který naprosto s přehledem a lehkostí zvládal veškerou agendu, a na každý problém našel řešení. Jeho znalosti ohledně Brazílie byly až neuvěřitelné a jeho smysl pro humor a legraci byla dokonalá třešnička na dortu. Teď můžu zodpovědně říct, že vybrat si Zirhamii byl ten nejlepší nápad a rozhodně to není naposled. Každý den byl plný dobrodružství 👍

Katka Sekáčová - Sekyna

Nemáme žádné výhrady, Luboš je super, nic ho nepřekvapí…

Štěpána, Honza

O cestě do Peru jsem snil několik let. S cestovní kanceláří je to drahé a na samostatnou cestu jsem neměl dost odvahy a cestovatelských zkušeností. Když jsem narazil na webovky Zirhamie, neváhal jsem ani minutu. Vše, co jsem chtěl vidět, bylo v plánu expedice. A ten plán byl splněn do puntíku. S průvodcem, jako je Johnny, se není na cestách v Peru čeho bát. Umí španělsky, v Peru byl již několikrát, a ještě navíc dostanete v ceně slušný kurz fotografování 🙂 a plno legrace. Nehledáte-li pohodlí, ale cestovatelská dobrodružství, rozhodně doporučuji.

Martin Kronika

Jurek Szurman s nadhledem řešil a zajišťoval přepravu, ubytování a plánování míst, která nás měla obohatit o poznání jak z historie tak z oblasti fauny a flóry. Z mé strany byl velký zážitek, když jsem na vlastní oči viděl a mohl se dostat pod hladinou do blízkosti majestátních mant a želv karet obecných. Tím vše nekončilo! Další a nezapomenutelné prověření fyzických i duševních schopností byl tří denní výstup na monumentální sopku Rinjani (3,726 m.n.m.). Jurkovi jsem slíbil, že napíšu samé zápory po výstupu na Rinjani, že to není pohodová expedice jak píšou na stránkách Zirhamie. Ale z mé strany to, přátelé cestování, berte jako humor. Jsem rád, že jsem prověřil sám sebe, že jsem to dokázal zdolat i když už nepatřím mezi ty nejmladší . Tímto děkuji Zirhamii a Jurkovi, že jsem měl možnost si splnit další cestovatelský sen.

Jiří Hovorka

Naše průvodkyně Iveta byla fakt pořád v pohodě i když musela na naší cestě řešit pár situací, dnes k zasmání, ale tam to chtělo se rychle a hlavně správně rozhodnout. Parta se sešla super a vím, že s Ivetou bych jela zase na nějaké dobrodružství. Na cestě jsem zažila věci, které se asi nebudou opakovat, bylo to úžasný. Děkuji Ivetě a všem spolucestujícím. Heslo ,, SANTA,, 🙂

Emilie Gepprtová

Vyjet po padesátce sama s partou cizích lidí se mi na začátku jevilo jako čiré bláznovství, ale nakonec to byl jeden z mých nejlepších životních nápadů. Kambodža mě nadchla a přinesla mi do života další poznání, jak skvěle si doma žijeme a přitom nám často chybí úsměv a pohostinnost. Každý z účastníků byl něčím specifický a zajímavý a dohromady to kupodivu fakt výborně fungovalo, od každého se mám co učit a doufám, že se budeme dál setkávat. Luboš nám zajistil pestrý program a kdyby to šlo, okamžitě si stoupnu na start a jedu znovu!

Lenka Mazlová

S klidným svědomím mohu prohlásit, že s Honzou se nemusíte bát vyrazit kamkoliv po Jižní Americe. Všechno zná a všude byl. Opravdu! Na Vás už je jen s ním držet krok a vytrvat. 🙂 Program má vyladěný do nejmenšího detailu, nic není problém, na vše najde řešení a improvizuje tuze rád. Díky znalosti místního jazyka, historie, kultury a i těch nejskrytějších bahijských zákoutí Vaše cestování nabere úplně jiný rozměr a Vy se cítíte jako součást celku a ne jen jako pozorovatel, který si na pár dní přijel okouknout malý kus Brazílie. Honzu mohu 100% doporučit všem po dobrodružství dychtícím duším!

Monika Hubková

Pro mě to bylo otevření úplně jiného cestovatelského světa…krásný krok do neznáma. Kostarika=úžasná země, krásná příroda, a soužití se zvířaty tak na těsno, jak jen to je možné si představit. Setkání s partou prima lidí, od kterých se člověk učí za pochodu. Všemu ale předcházela příprava neuvěřitelného itineráře, což člověku dojde až na cestě, informace a rady už z domova, od Páji, která s námi bohužel nemohla, ale na dálku to vše sdílela a vlastně byla na cestě s námi. Prostě dobrý anděl. A Honza Žert to je přírodní úkaz, člověk, který dá každýmu pocit jistoty, že s ním se nikdy neztratí, mistr improvizace, problémy řeší za pochodu, pomůže, poradí, povypráví o historii i kultuře, rozesměje…a vydrží. Takže do Kostariky určitě ano, a s Honzou ..kdykoliv, kamkoliv…díky všem za vše.

Monika Donátová

Jurek sa vyzná a poradí si v rôznych situáciách, je výborný.

Igor Hržič

Jurek byl fajn, snažil se vyhovět každému a vyjednával nám vždy ty nejlepší ceny. I když byla naše skupinka trochu větší, dával na nás pozor jako slepička na kuřátka 🙂 Dělal spoustu fotek, které s námi hned sdílel. Musela jsem odjet o něco dříve, nicméně fakt jsem si Írán užila. Díky za všechno.

Eva Namenyi

Cestování se Zirhamíí mi připadá skvělá možnost jak navštívit různé kouty světa. Program je nabitý, je možné vidět spoustu krásných míst během pár dní. Před další expedicí bych věnovala čas tomu něco zjistit o konkrétním průvodci…

Petra Malá

Rozhodně bych komukoliv doporučil jet na expedici se Zirhamii. David Pátek – Sherpa , super klučina , skvělý organizátor a průvodce, který umí pružně reagovat na danou situaci u mě za 1.

Petr Halama alias Mišánek

Výprava do Brazílie byla moje první zkušenost se Zirhamií a můžu ji srdečně doporučit. Honza Žert je skvělý průvodce. Oceňuju zejména jeho dlouhodobé zkušenosti z Lat. Ameriky (takže poskytuje cenné insider tipy, informace z reálného života v BR, do’s and dont’s…), je zkrátka kompetentním a sympatickým parťákem na 3týdenní cestu. Honzova antropologická profesionální průprava a jazyková vybavenost jsou velkými plusy – jednoduše řečeno tyto kompetence otevírají dveře a srdce místních obyvatel. Formát, neformálnost a organizace cesty se líbily. Přestože jsme urazili tisíce kilometrů napříč Amazonií a pak na jih do Ria, logistika byla výborně připravená a nikdy jsme nikde „nezůstali trčet“. Své sehrálo i složení naší skupiny – na cesty tohoto typu asi jezdí fajn sorta lidí 🙂 Zirhamii a Honzovi moc děkuju, cestu jsem si užil, bavil se a pokud to bude možné, moc rád se se Zirhamií zase někam vydám. Čili: BRAVO a DÍKY. Filip

Filip Zajíček

S organizací expedice Martinem Pulpanem jsem byl velice spokojený, vše bylo naplánováno, jízdenky na vlaky v Uzbekistánu zakoupeny dopředu (vlaky vyprodany), takže vse proběhlo hladce. Cesta vlakem byl sám o sobě zážitek, kontakt s místními lidmi top 😉😅 Doprava maršrutkami vyjednána vedoucím na kterého se vždy místní snesli jako supi 😯😅😉 Trek ve Fanskych horách s místním průvodcem včetně půjčení potřebného vybavení neměl chybu 👍 měl jsem více věřit a nemusel jsem toho tolik tahat 😉na města jsem se tolik netěšil,ale zajímavý výklad Martina Půlpána a výběr mě velice uspokojil 😉 vyvrcholením expedice pak bylo putování na koních v Kyrgyzstánu 👍s Martinem Pulpanem bych se vydal na cestu opět 👍😉

Aleš Pavelek

Ač jsem se obaval kdo bude ve vyprave, stali se z nas přátele a kamaradi. S Janem, a ostatnimi členy jsme sedli a vsechno vzdy bravurne vyresili. Byli chvile kdy nekomu nebylo zrovna moc dobre, ale vydrzeli a hlavne si nenechali zkazit dovolenou. Dekuji a pozdravuji všechny ❤️DC

David Cvach

Byl jsem se Zirhamií na třetí expedici, se třemi různými průvodci a všichni to zmákli na jedničku! /Johnny, Punki i Šerpík/

Arnošt Diviš

Expedice byla v pohode. Atmosfera byla diky perfektnimu slozeni lidi po celou dobu expedice super. S Lubosem jiz jsem pred tim jednu expedici absolvoval a ani tentokrate me Lubosova organizace a planovani nezklamalo.

Marek Reichl

Upřímně jsem před expedicí neměl zas až tak velká očekávání. Čekal jsem přesně rozplánovanou trasu se suchým komentářem od průvodce. Ale Žandina expedice byla plná neočekávaných zvratů (kávová plantáž), komunikace s místními (Chuck) a nezapomenutelných zážitků (Kau Desert Trail). To je něco, co jsem fakt nečekal a co bych ještě chtěl někdy zažít. Žanda je taky žůžo organizátorka a dá se s ní i domluvit, pokud vám něco nevyhovuje, Díky Žando za super expedici. Za mě 1*

Petr Kolář

Dobrá volba pro ty, co raději cestují v menší skupině.

Jan Ryšavý

Ráda bych sdílela ze své nadšení z expedice v JAR a z naší průvodkyně Ifčí – milý, vtipný a vždy usměvavý člověk s perfektními organizačními schopnostmi, která dokázala z účastníků pospojovat skvělé fungující partu zaměřenou na nevšední zážitky, na dobré jídlo a kávu. Určitě se příště zase ráda přidám!

Klára Marvánková

Brazílie je země pohody, slunce, palem a usměvavých lidí, kterou jsem si užila a už se mi po ní stýská. Honza nás Bahií provedl na výbornou – od pláží a ostrovů, velkoměsta, kulturních akcí, všelijakých jídelen a restaurací a nakonec i hor a nádherné přírody. Jen škoda, že to tak hrozně rychle uteklo. 🙂

Markéta Růžičková

Jestliže chcete poznat Kubu jinak než z lehátka na pláži, doporučuji Nikolu, která má tu ošuntělou Fidelovu krásku v malíku a umí udělat pohodovou poznávací dovolenou za rozumné peníze. Je empatická a dokáže spojit kolektiv, který si to užije. Měli jsme pocit, že 14 dní krát 24 hodin, je tu pro nás a že v nepředvídatelných situacích hledá optimální řešení. Absolvovaný okruh, který vynechal východní část ostrova, nám umožnil si udělat o Kubě poměrně ucelený obrázek. Tím ale nezpochybňuji právo jiného cestovatele, projet ostrov celý. Za 2 týdny, které nám plně vyhovovali, to lze ale stačit stěží.

Jirka Špilar

Nik o starala jsi se o nás opravdu skvěle. Před expedici jsme měli trochu obavy z neznáma ale už během přesunu do Havany jsi nás těchto obav zbavila . Vše na co jsi nás před expedici připravovala se splnilo a ještě jednou ti oba moc děkujeme a doufáme,, že ještě na nějakou expedici s tebou vyrazíme. Měj se krásně a brzy na viděnou.

Petr a Jiřina Halečtí

Barma s Honzou byla nezapomenutelná! Styl cestování přesně splňoval mé představy – odlišné od programů běžných cestovních kanceláří – tj. co největší kontakt s místními, low budgetové ubytování a hlavně pestrost – od nejvýznamnějších památek až po džungli 🙂 Honza je navíc výborný parťák na cesty, ač jich nebylo mnoho, všechny problémy řeší na výbornou a navíc s úsměvem! Díky za krásné 3 týdny!

Hanka Kučerová

Cestovat na vlastní pěst je dneska cool, ale pro leckoho třeba až příliš ambiciózní cíl. Borci ze Zirhamia (konkrétně třeba Luboš) během cesty ukáží, že to není nic, co by se člověk jakéhokoli věku nebyl schopen naučit a naplno užívat. Takový neinvazivní kurz cestování na vlastní triko se spoustou zážitků navrch…:-)

Radek Š.

Nemohu posoudit, o co jsme díky zamitnutému vízu přišli, ale to, co jsme s Martinem zažili, bylo dokonalé. Místo jednoho státu jsme projeli tři, proti původnímu plánu jsme se vydali i na třídenní trek na koních a navzdory dražším letenkám jsme se celkově vešli do původně odhadnutého rozpočtu. Klobouk dolů. Myslím, že s nikým jiným by takový bonus nebyl vůbec možný. Zirhamia nám, navzdory svému vynaloženému úsilí, vrátila v plné výši platbu za zamítnutá víza, s Martinem jsme po celou dobu vychutnávali nezapomenutelné kouzlo přítomného okamžiku. Mix nádherné přírody, historie, aktivního pohybu i podrobného nahlédnutí do života obyčejných lidí. Vše napohodu, bez spěchu i hluchých míst, v příjemné a přátelské atmosféře. Jsem velmi ráda, že jsem si tuto expedici vybrala, o mnoho překonala všechny mé představy i samotnou prezentaci Zirhamie. Mnohokrát děkuji, že tvoříte zážitky jinak než ostatní, má další volba je už teď jasná.

Jitka Šikulová

Expedici ve Vietnamu jsem si skvěle užila. Země je krásná a velmi rozmanitá, o čemž jsme se přesvědčili při projížďkách po tamním venkově na skútrech. Takový způsob cestování, stejně jako celodenní výlet s půjčenými koly, zanechává nezapomenutelné dojmy. Moje velké díky patří také našemu lídrovi expedice Michalovi, který vždy všem vyšel maximálně vstříc, aby nám umožnil cestování si užít. A navíc Michal nezkazí žádnou srandu a občas se i o nějakou postará.. Takže tuto expedici můžu všem jedině doporučit.

Lenka Havelková

Expedice do Indie byla opravdu vydařená a to hlavně díky Sašovi, který se o nás staral a zajišťoval vše potřebné během cesty. O pohodě svědčila i výborná partička lidí, se kterými jsem ráda strávila 3 intenzivní týdny mého života.

Irena Loukotová

Trek i celá dovolená byla supr. Byla to ta nejtěžší dovolené co jsem zažil (jak fyzicky tak psychicky) a zárověn ta nejkrásnější dovolené proložená nádhernou přírodou, hory, lesy, pralesy. Člověk si skvěle vyčistí hlavu, uvědomí si co kolem sebe má a nevidí (doma), změní pohled na rušné město Kathmandu i na místní lidi a jejich myšlení. Děkuji za skvělou partu, večerní vykládání vtipů, společný program i Patrikovi (průvodci) za chicken chili. V Nepálu přeci nic nepálí 🙂

Ladislav Glos

Zcela splnilo má očekávání, Tomáš vždy vybírá zajímavá místa a zajimavý byl úplně každý den.

Jakub

Žanda je skvelá sprievodkyňa. Vďaka jej vysvetleniu japonských zvykov som sa v Japonsku cítila doma. Rešpektujúc ich pravidlá som videla, že väčšina cudzincov boli skutočnými cudzincami pretože nedostali úvod do japonskej kultúry tak ako my. Vlastne mi vadili cudzinci a vyhovovali Japonci:). Expedícia bola úžasným prierezom japonskej kultúry od živých skanzenov, múzeí, onsenov, jedla, prírody…Vďaka tejto expedícií milujem Japonsko ešte viac!

Vlastimila Krejčířová

Na expedici do Patagonie jsem se moc těšil, ale zároveň jsem byl i trochu nervózní – nikdy jsem nešel několikadenní trek a zkušenosti s kempováním jsem měl jen z minulé dekády kdy jsme sjížděli vodu. Honza byl perfektní průvodce od začátku do konce – před expedicí odpovídal na mé neustálé dotazy, osobně mi asistoval při nákupu vybavení, byl naprosto flexibilní, když jsem kvůli práci nevěděl, zda budu moci jet až do poslední chvíle – a nakonec jsem cestoval z Austrálie. Samotná expedice byla úžasná – tím, že tam Honza už byl, věděl přesně která místa navštívit, která vynechat, kam jít rezervovat lístky na autobus atd. Zároveň už znal ty správné hospody a během cesty jsme si pochutnali na skvělém jídle i vínku/pivu. Co se mi líbilo nejvíc, byla parta lidí z celé ČR (skupina měla celkem 9 účastníků a průvodce), kteří všichni preferovali nekomerční přístup k cestování – a byli ochotni obětovat pohodlí za skvělé zážitky. Honza se jako průvodce projevil zejména v řešení občasných konfliktních situací, či pokud nastala nenadálá událost (zavření kempu kvůli hygienickým podmínkám a podobně). Po zbytek treku byl jedním z nás, kluk z party, který rád dělá srandu, vypráví o svých dobrodružstvích a hledá ta nejkrásnější místa, kde si vychutnat (a vyfotit) přírodu. Všichni jsme domu odjížděli bohatší o zážitky i nové přátele.

Daniel Krýcha

Naším průvodcem byl David – Sherpa a je to skvělý parťák. Naše menší skupina /5 lidí i s průvodcem/ fungovala i díky němu výborně. Aljašku zná velmi dobře a díky flexibilitě v plánování programu, destinací, treků apod, jsme toho zvládli a prožili opravdu hodně. Neměli jsme žádné časové prodlevy a ztráty, všechno do sebe perfektně zapadalo. Například abychom neztráceli čas, udělali jsme i dva celodenní treky za 1 den 🙂 a užili jsme si to.

Miroslav Příkop

Od začátku jsme byli spokojeni, každý měl možnost vyjádřit se k následujícímu programu o kterém probíhalo i hlasování. Všechno bylo dobře rozvrhuto a naplánováno. Za mne s manželem velká 1.

Kateřina Mejstříková

Expedice do Kyrgyzstánu byla famózní! Různorodost krajiny, výhledy, vyjížďky na koních (zvládnou i úplní amatéři jako já), ubytování u místních i v tradičních jurtách, pohostinnost místních. Na tracku v horách či na koních bylo vždy dostatek času, aby i ti „nejpomalejší“ došli do kempu včas za světla. Náš průvodce Martin P. se nás snažil připravit na cestu předem společnou skupinou na WhatsApp, kde jsme sdíleli naše otázky a pochybnosti, zorganizoval online meeting, abychom se poznali a prošli program výpravy a tipy&triky, co vzít na cestu. Během výpravy bylo vidět, jak se v prostředí Martin vyzná, vykomunikoval, co bylo potřeba, vše bylo super připravené, zorganizované, byl přátelský a vnímavý k našim aktuálním potřebám – pokud to bylo možné, uzpůsobil podle toho i program. Vytvořili jsme fajn partu, i když jsme byli věkově i „žánrově“ různorodá skupina. S manželem jsme si tuto naši dobrodružnou svatební cestu moc užili. Díky za nezapomenutelné zážitky, Martine P. a Zirhamio!!! 🙂

Monika Smolová

Velké nadšení z průvodce Honzy… Podával neuvěřitelné množství informací a navíc s nim byla legrace… Úžasně spojoval celou partu.

Edita Matoušová

V Íránu jsem strávil úžasných 14 dní. Musím konstatovat, že to byla dovolená podle mých představ. Nic nebylo předem narýsováno a měli jsme možnost se dohodnout v průběhu expedice. Skvělý byl den, který jsme strávili s Jurkovými íránskými kamarády a ohromný dojem ve mne zanechaly oslavy svátku Ašura.
Jurka obdivuju pro jeho klid, protože to s námi neměl vždy jednoduché.

Vladimír Zeman

Žanda je správná parťačka na takovýto styl cestování. Mám už něco procestováno, takže mohu srovnávat. S ní to bylo v pohodě 🙂

Ján Geist

S Petrem jsem absolvovala expedici Namibie, Botswana, Zimbabwe 2019 a byl to nepochybně jeden z mých nejlepších cestovatelských zážitků vůbec. Na Petrovi si cením na jedné straně jeho profesionality – je to sice velice zkušený cestovatel, ale v žádném případě nepodceňuje přípravu na cestu, počínaje první seznamovací schůzkou přes důkladné prozkoumání možností u výpůjček aut a ubytování až po ryze praktické záležitosti jako je pojištění nebo očkování. U všech těchto věcí dokáže podat vyčerpávající informace, což je při cestě do Afriky, obzvláště pokud je to první cesta, velmi důležité :). Na druhou stranu má Petr perfektní lidský přístup a super smysl pro humor. Naše expedice se mimořádně vydařila zejména kvůli skvělým lidem, kteří se jí účastnili, což bylo štěstí samo o sobě, ale troufám si říct, že Petr výrazně přispěl k tomu, aby pohoda a dobrá nálada trvala i tehdy, když nám Afrika a štěstí úplně nepřálo ;). Díky Zirhamii a hlavně díky Petrovi se Afrika stala moji srdeční záležitostí, a tato expedice určitě nebyla mojí poslední expedicí v Africe. Do Afriky jedině s Petrem :). Děkuji.

Veronika Pavlů

Konečně jsem se dočkal svojí vysněné Gruzie 🙂 Ale kdy a jak tam jet? Naštěstí jsem měl ihned jasno. Před dvěma lety jsem byl se Zirhamií v Íránu, pod vedením průvodce Jurka. Jakmile jsem se dozvěděl, že dělá expedice i do Gruzie, nebylo se absolutně nad čím rozmýšlet. A opět mě Jurek nezklamal!!! Dokonalé Gruzínské přírodě dokázal zase přidat něco navíc. Netuším, s kým bych Gruzii, zemi plnou kontrastů, takhle křížem krážem dokázal projet s tolika zážitky a kdo by mě dovedl ke všem gruzínským specialitám, včetně pověstného gruzínského vína a naprosto šílené čačy, které bylo každý den víc a víc. No a vlastně už mi po těch dvou týdnech od expedice zase chybí 😀 Doporučuji s cestou do této nádherné země neváhat, její krásy začíná objevovat čím dál více lidí a začíná se tu projevovat značný profit z jejího dosud skrytého potenciálu. Každopádně ti Jurku děkuji za další nezapomenutelné zážitky, které doufám budu moci v budoucnu zase někdy rozšířit.

Marcel Konečný

Nechtěl jsem nikdy využívat cestovní kanceláře, koncept Zirhamia mne zaujmul a zvolil jsem tuto možnost, jak objevit Afriku, kam jsem se sám neodvažoval a nenašel jsem mezi známými odvážlivce. Realita se Zirhamii předčila mé očekávání. Vůbec jsem se necítil jako „zájezd“ ale jako součást skupiny skvělých lidí se stejným zájmem. Klára byla skvělá „průvodkyně“, do uvozovek píši protože byla součástní naší báječné party. Velkou výhodou bylo, že Klára nezná destinaci pouze z pohledu cestovatele, nebo průvodkyně, ale v zemi žila a pracovala, takže jsem se dozvěděli hromadu zajímavostí. Pokud chcete zažít pravé cestování, objevování jiných kultur, zažít svělé zážitky, vidět destinace v pravé kráse a netoužíte po přepychu hotelů, all-inclusive péči a podobných věcech s klasickou cestovkou spojených, rozhodně neváhejte a zvolte služby Zirhamie.

Miroslav Šibrava

Expedice Tádžikistán 2022 předčila mé očekávání. Kvůli politické situaci jsme se sice nepodívali na tádžickou stranu Pamíru, ale o to to bylo větší dobrodrůžo. Prošli jsme Fanské hory, uzbecké pouště a dostali se na Pamír ze strany Kyrgyzské. Martin ušetřil mé nervy při smlouvání cen čehokoli… Užívala jsem si pocit, že na této cestě nemusím nic zařizovat já. Vše zvládl perfektně. Děkuji.

Kamila Horáková

S Žandou se ani v Tokiu neztratíte…a pokud ano, žádný strach, Žanda si Vás najde! 🙂 Žanda se vždy dokázala flexibilně přizpůsobit situaci. Splnila jak očekávání a požadavky celé skupiny, tak i individuální. Japonsko a Žanda je ta správná volba! 🙂

Markéta Donátová

Nikola je skvělá průvodkyně, organizátorka a parťačka do každé party , jelikož miluje Kubu a Kuba miluje ji. Svou práci dělá opravdu s láskou a dovede si poradit v každé situaci. Věnovala se nám opravdu po celou dobu na více než 100%. Její vědomosti a výklad byl pro nás opravdu naučný. Nikola je milá a ochotná pomoci a svéráznou Kubu zná a poznává s láskou a nadšením. Díky za velkou trpělivost. Na tuto expedici nezapomeneme a jednoznačně nás to “nakoplo” k jinému cestování než jsme byli zvyklí. Kuba se musí zažít, aby se mohla pochopit.

Hana a Emanuel Egermaierovi

Jurek byl absolutně v pohodě a bylo nám ctí ho poznat.

Stanislav Sehnal, Lenka Bejčková

Zirhamii a oba kluky můžu vřele doporučit takovým cestovatelům, jako jsem já. Tedy lidem, které nebaví válení se na jednom místě, ale rádi poznávají cizí země s batohem na zádech, které baví ochutnávat místní jídlo, bavit se s místními lidmi, zažít i něco dobrodružného a přitom si na dovolené odpočinout od planování tras, vědět, že i když nejsem zrovna dobře jazykově vybavená, že průvodce zařídí dopravu, ubytování a vše potřebné a přitom mám stále pocit, že jsem na cestě s partou dobrých kamarádů.

Bronislava Kutláková

Jurek je fakt pan cestovatel. A moc děkuji za krásnou dovolenou.

Michal David

Expedice byla dle mého názoru hezky poskládána, náročnější dny v horách se vhodně střídaly s nenáročnými dny. Mě vyhovovala i pestrost expedice. Výhodou bylo, že Jurek již Gruzii znal a věděl kde co a jak.

Marek

Klára je výborná průvodkyně, zařídí vše, co je možné, a vždy je to v klidu a v pohodě.

Hanka

Návštěva Indie se Zirhamií je podle mého názoru nejlepší volbou pro lidi, kteří nemají partu kamarádů, se kterými by mohli vycestovat do zahraničí a získat tak nezapomenutelné zážitky.
Expedice jsem se zúčastnila společně s přítelem, jelikož jsme neměli odvahu Indii navštívit sami. Pro nás byl tento způsob cestování mezistupněm pro příští samostatnou výpravu.
Hned první den v Bombaji jsme se ujistili, že jsme se rozhodli správně. Bez Saši by nás každý tuktukář obral nejméně o 200 rupií a ještě by nás zavezl úplně jinam. Po 10 dnech jsme se v Indii rozkoukali a začali se cítit, že bychom cestování zvládli sami. Od expediční skupiny jsme se však neodpojili převážně ze dvou důvodů. Cestování v partě je daleko větší legrace. Člověk má méně starostí s organizací cesty, s hledáním ubytování a zároveň může sdílet zážitky s ostatními. Také nás velmi obohatilo poznávání života ostatních lidí z expedičního týmu.

Na závěr bych chtěla říct, že každá cesta bude taková, jakou si ji vy sami uděláte. I z expedice se Zirhamii si z Indie nemusíte téměř nic odnést. Pokud se pouze necháte vláčet z místa na místo, po večerech budete sedět na pokoji s telefonem v ruce a maximálně popíjet místní pivo, tak se o Indii mnoho nedovíte. I při tomto cestování musíte získat odvahu a jít sami do města, sami zkusit smlouvat, sami se svézt tuktukem a sami s lidmi komunikovat. My jsme dostali odvahu až ke konci pobytu, ale přeci jen jsme ji dostali a jsme za to velmi vděční.

Klára Dubská

Expedice Aljaška byla naše životní cesta s manželem. Sherpa Davidovič je jedinečný průvodce se znalostí prostředí. Převedl nás přes hory i doly a vzal nás na místa, kam bychom se sami nikdy nevypravili (místní užasné bary). Dal nám spoustu doporučení, vyjednal slevy. Flexibilně přizpůsoboval program počasí tak, že jsme mohli z našeho pobytu vytěžit co nejvíce. Navíc je to úžasny pohodář, který nezkazí žádnou legraci a to je taky moc fajn. Prostě se Sherpou Davidovičem na konec světa. Děkujeme!

Radka Kijonková

Program je skvěle sestaven, člověk vidí z Mexika to nejlepší. Průvodce Tomáš se o vše skvěle postaral, není s ním nikdy nuda a zároveň se cítíte v bezpečí a pohodě. Děkujeme za skvělí zážitek všem vřele doporučujeme.

Gábina a Pavel

Naše expedice byla splněním mého snu, děkuji tímto Davidovi za péči, kterou nám věnoval, bylo to fakt super.

Michal Pokorný

Klára je opravdový světoběžník s cestovatelskýma botama na nohách. Člověk si ani nevšiml, že něco zařizuje nebo pro nás chystá a šup….další super zážitek před náma. Nebyla vůdce, byla jedna z nás a tím se jí povedlo vytvořit partu lidí, kteří spolu zase chtějí vyrazit do světa. Klářin smích nás provázel po celý den ať, už se smála s námi nebo vyjednávala s deseti nespokojenými řidiči motorek, že jejich požadavek na zvýšení dohodnuté ceny je fakt nesmysl. Trip byl úžasně připraven, města, příroda, pláže, pěšky,autem, po vodě i místní dopravou. Potěšilo mě i propojení s Charitou České republiky, kde nám Klára ukázala kolik práce v Ugandě Charita udělala a jak si místní cení této pomoci. Prostě s Klárou kdykoli a kamkoliv, je to skvělá kamarádka. Kláro ještě jednou velké díky, a znovu opakuju pozdrav účastníků na letišti cestou domů: “Klára je naše Klára je nejlepší.”

Hana a Martin Hýlovi

Tato akce Zirhamie měla po celý průběh šťávu a akčnost.. tah na branku

Milan Frencl

Cesta s Michalem do Číny byla pohodová. Je skvělé, když se tam někdo dokáže domluvit, za to má můj obdiv. Gastronomické zážitky, hlavně v Pekingu, skvělé. Čína je krásná, jela bych zas!

Irena Rauchmanová

Zirhamii jednoznačně doporučuji!!! Cesta do Maroka byla dostatečně připravená na to, abychom zbytečně neztráceli čas, ale zároveň bylo v programu dost volnosti pro názory a potřeby všech účastníků. To bylo hlavně díky Jurkovi, našemu skvělému průvodci, který se o nás nejen výborně postaral, ale byla s ním legrace a celkově se velmi významně podílel na skvělé atmosféře celé expedice. Všechno probíhalo v hrozně pohodové atmosféře. Bála jsem se jet sama do cizí země s lidmi, které vůbec neznám, ale všechny moje obavy se díky skvělé péči Jurka ukázaly jako naprosto liché. Expedice do Maroka byla nakonec jedna z nejlepších zahraničních cest na kterých jsem byla.

Anička Hlaváčová

Expedice Írán 2017 pro mě byl úžasný zážitek. Jurek je člověk na správném místě. Strašně jsem si to užil. Zirhamii můžu jenom doporučit a to i cestovatelům začátečníkům (jako jsem já).

Jan Havel

Expedice do Kolumbie byla další z vydařených zirhamovských expedic s Tomem Veselým. Užili jsme si tři úžasné týdny v zemi plné zeleně a barev. Navíc dle mého je Kolumbie cestovatelsky bezpečná země. Prostě supeeeer! Olga

Olga Veselá

Žanda byla naprosto skvělá. Expedici Západní Japonsko bych doporučila každému, kdo má chuť navštívit jak turisticky vyhlášená místa, tak Japonsko, kam zahraniční turisté skoro nejezdí. Zažijete od všeho trochu, navštívíte památky, přírodu, nakouknete do historie a současnosti, ochutnáte úžasnou místní kuchyni a odvezete si nezapomenutelné zážitky. Prostě paráda se vším všudy.

Lucka Š.

Expedice byla skvěle připravená, sešla se super parta a Klárku můžu jen a jen doporučit, během těch tří týdnů nebyal jen průvodkyní, ale kamarádkou 🙂

Ivana Sekeráková

Tak jsem si prubla vycestovat se Zirhamií do Gruzie. Čekala jsem (doufala jsem), že bude fajn pohodová atmosféra, vše se bude řešit v klidu a s humorem, vždycky se všichni demokraticky dohodneme kam pojedeme, jak tam pojedeme, kde budeme spát, kolik peněz dáme např. za ubytování a pod. a vše bude probíhat v kamarádském ovzduší ….. s nějakým tím panákem či sklenkou …. že budou srandičky, vtípky a nadsázka …a ono JO !!! Byla to jedna z mých nejlepších dovolených, a to nejen díky skvělé partě s jakou jsme se sešli, ale lví podíl na „jedinečnosti expedice“ má Jurek, který vše dirigoval jakoby neviditelnou rukou …. v podstatě velmi nenápadně a v pozadí, ale přitom velmi efektivně. Fikaný chlapík – osobním přístupem ke každému a zájmem o jednotlivce v nás nechal usídlit pocit, že jsme v bezpečí a v „dobrých rukou“ …. ponechal nám pocit vlastní kreativy, tj. měli jsme prostor tvořit si itinerář podle vlastních představ, nápadů a nálad … takže změny plánů někdy byly rychlé … a když nám došlo na mysl, kde vlastně budeme spát či jak se někam dostaneme nebo jak to vlastně uděláme …. tak již měl s úsměvem na rtech vymyšleno a zařízeno :-). Klobou dolů …. skvělý tour guide …. skvělá Zirhamia :-).

Iveta Čajková

Petr Schwott nás protáhl opravdu kouzelnou Afrikou. Máme pocit, že se v nás usídlil tzv. africký brouk a ještě se tam chceme určitě vrátit. Ještě je co objevovat, jsou i další destinace, které bychom tímto expedičním stylem i průvodcovstvím v pohodě navštívili. Vřele doporučujeme všem, kteří ještě váhají.

Zdenka a Tomáš Bočkovi

Ahoj, výprava do ABC byla bezvadně připravená, Punki se nám věnoval ještě před odjezdem, trpělivě odpovídal na naše dotazy, přizpůsobil cestu našim přáním. Nepálský průvodce a nepálští nosiči byli vstřícní a fajn. Stačilo trochu jít, hodně jíst a hodně spát. Těším se na další příště.

Monika Trnková

Expedice perfektně připravená, na průvodci patrná velká zcestovalost. Příkladné jednání, respektování názorů a přání klientů.

Jiří Koch

Libor nás pěkně potahal, je vidět, že oblast perfektně zná. Rozdával fotografické rady a myslím že svou znalostí místní fauny nás zcela zahltil. Navíc se nebál použít i dobré nápady některých „účastníků zájezdu“.

Ivo Vaicenbacher

Expedice Jordánsko byla skvělá. Luboš je profesionál, který nám poskytl a zorganizoval přesně to, co slíbil, navíc je to sympaťák, který nezkazí žádnou srandu. Podařilo se mu skvěle stmelit 11 lidí různého věku, výsledkem byly skvělé výlety, společné večeře, hromada vtipů, nočních posezení. Dělá Zirhamii skvělé jméno, expedice byla pohodička, na kterou budu dlouho vzpomínat, a rozhodně to nebyla moje poslední cesta. Už se těším třeba do Kambodži. 🙂 Jordánsko je země, kde přidanou hodnotou jsou místní lidé, místní restaurace, obojího jsme okusili hodně a to je velké plus. Díky, Lubo, bylo to super!

Míša Holinková

Celá expedice Aljaška 2018 neměla sebemenší chybu. Sešla se neskutečná parta neznámých lidí, kteří si perfektně rozuměli, tímto oceňuji našeho sherpu Davida Pátka za výběr „účastníků zájezdu“. Celá expedice byla podpořena fantastickým počasím což mělo samozřejmě také vliv na celkovou pohodu, spokojenost a spoustu nevšedních zážitků, počínaje překrásnou přírodou, pobytem v divočině, pozorování divoké zvěře, losi, sobi, vlci, orli, lososi a hlavně medvědi. Náš Davídek je dobrý průvodce a parťák.

Aleš Wojnar

Kouzelný Omán s optimistickou Žandou, která se s upřímným nadšením a milou urputností snažila naplnit očekávání účastníků expedice za současného respektu k cestovatelské filosofii značky Zirhamia.

Milena Šumšalová

S Tomášom to bola super akčná a miestami aj adrenalínová expedícia, čo mi dalo možnosť niekedy prekonať samu seba. Za tri týždne je možné zažiť a vidieť neskutočne veľa, pokiaľ je to takto skvelo naplánované. Vrelo odporúčam.

Martina Vojteková

Co popisovat ? Vše bylo super, včetně vyhrabávání auta jak z pohledu diváckého :-), tak i pohledu pracovního. Zvířat mnoho, Petrův chleba super. To se prostě nedá popsat, to se musí zažít. Petrovi 1*****

Miloš Káďa Kadeřávek

Expedice do Afriky byla velmi zajímavá a vydařená . Klára jako průvodkyně měla již z minulosti zkušenosti s cestováním po “ Černé Africe “ a to se hodilo. Pro Evropana je zde totiž toliko nového a odlišného, že jsme kolikrát propadali panice a Klárka nás musela uklidňovat a nasměrovat. Odměnou nám pak byla skutečnost, že jsme mohli prožít spolu se zdejšími lidmi kus života a poznat, že se máme tady v Evropě opravdu velmi dobře. Předání darů v podobě botiček a nářadí pro učňovskou školu potřebným nás hřálo u srdce a hezky zakončilo naše Africké putování. Zdejší zvířata jsou fascinující, což jsme poznali nejen na Safari a treku za gorilama ve Virunze kde prakticky žádná Česká CK zájezdy vůbec nepořádá, ale člověk měl čas se věnovat i tomu co ho baví, takže já si rozšířil sbírku Birdlife fotografií o nádherné kousky. Klárka vše zmákla, vrátila nás v Praze na letišti živé a zdravé se zážitky, které nám již nikdo nevezme. Díky

Radek Klimeš

Expedice s duší.

Lukáš Smolík

Moc děkuji Lubošovi za možnost cestovat Jordánskem v menší skupině lidí, poznávat kulturu, podívat se z jiného úhlu pohledu na svět, zkusit dobré jídlo, zjistit jak moc jsem přizpůsobivá, nebo co už nedám…byla to krásná Cesta se skvělou partou, ráda se podívám se Zirhamií i do jiné Země

Ľuba Ovádková

Autentická Afrika.

Pavel Škorpil

Během perfektně sestaveného a nabitého programu do poslední minutky jsme s Tomem navštívili tolik krásných míst a ochutnali opravdu autentická jídla. Vše proběhlo krásně hladce a já jsem si mohla bez starostí vychutnat to nejlepší, co Mexiko nabízí a o čem jsem doteď ani netušila, že je možné tam poznat a zkusit! Jeďte také a já Vám garantuji překrásný zážitek!!

Jana

Žanda měla expedici skvěle naplánovanou. Podívali jsem se do metropole, ale i na venkov a do hor, seznámili se se zemí a s lokálními specialitami. Japonskem jsem procestovala, ale i se projedla 🙂 Žanda celou cestu udržovala dobrou náladu a reagovala na přání jednotlivých členů skupiny. Se Zirhamií (a obzvláště se Žandou) se ráda klidně ještě vydám na cesty 🙂

Dáša Sieberová

Kdo máte chuť poznat trochu dobrodružství a netradiční cestování, jeďte se Zirhamií.

Ludmila Škarková

Do Afriky jsem se vydala poprvé právě se Zirhamií, protože jsem se sama za poznáním této specifické země neodvážila. A jsem za své rozhodnutí moc ráda 🙂 Klárka zná díky svým četným zkušenostem spoustu tipů, míst a místních lidí, kteří ji zbožňují a expedice je tak bezproblémová a pohodová. Jsem moc ráda za její zdravou drzost, nebojácnost rvát se vždy za lepší cenu a úsměv na rtech za všech okolností 🙂 Zážitků máme opravdu mraky, a i když od našeho návratu uplynuly skoro dva týdny, pořád jsem duší a myslí v Africe – v pralese s naprosto úžasnými gorilami, na safari s majestátními slony a elegantními žirafami, na Nilu s vegetícími krokodýly, na obědě v místním slumu, ve stanu s hrochy funícími nám za zády :-), v rezervaci s ohroženými nosorožci, na treku s báglem a všudypřítomnými dětmi nebo jen tak s naší partou večer u piva nebo na nezapomenutelné ugandské diskotéce 🙂 Ještě jednou velké díky za doživotní zážitky. Když do Afriky, tak JEDINĚ S KLÁRKOU! 🙂

Markéta Železná

Bylo to opravdu bezva a velmi jsme si to s manželkou užili. Martin byl skutečně výborný a ukázal nám z Kyrgyzstánu opravdu hodně i nad domluvený rámec programu výpravy. Vždy se dokonale postaral o potřebné záležitosti, které jsou nutné k celkovému zdařilému cestovatelskému putování.

Jirka a Romana Wagenknechtovi

Expedice Aljaška 2018 byla naprosto úžasná.

Sešla se opravdu skvělá parta 10 výletníků napříč generacemi ?Všichni se stejným zápalem pro věc a podobným smýšlením. “Náš” Sherpa David byl super průvodcem touto krásnou zemí medvědů. A nejen to, byl jedním z nás, pohodář a skvělý společník za všech situací, který je pro každou srandu. Díky Davide. Navštívili jsme spousty krásných míst a zažili opravdu pravou nefalšovanou divočinu. Měli jsme neskutečné štěstí na počasí, kam jsme zavítali, tak sluníčko a azuro.?? Byl to s manželem náš první “organizovaný výlet tohoto typu”, a stálo to za to! Je to týden co jsme se přijeli domů a hned bychom se vrátili, i s celou tou naší bandou, bylo dobře děcka! Zirhamie to má fakt super zmáknuté, jsou to lidi na svých místech. *

Milča Kopíncová

Filipíny 2019 byly přesně to, na co jsme jeli, tedy jak pohoda za teplem, tak trochu adrenalinu, žádné městské džungle, ale venkov, kde cestovatel pozná, jak se v zemi žije, jí, cestuje, baví a může to chvilku dělat taky, než se vrátí do tý dubnový zimy tady… Michal po cestě snad každýho zná, kdo ho jednou potkal, už nezapomene :o) a tak jsme téměř všude potkali někoho, s kým se už viděl, přivítal a kdo nás zase kousek posunul třeba něčím na roštu nebo výšlapem.

Michal Fišer

Tomáš veselý je skvělý průvodce a byla skvělá parta.

Zdeněk Horčička

Se Zirhamií jsem byla poprvé a vše bylo nad veškerá má očekávání….Ekvádor, průvodce Libor i celá skupina. Jsem zvyklá si cesty plánovat sama, tak jsem na začátku nevěděla co očekávat. Mé obavy však byly rozptýleny již v Praze na první schůzce, kterou jsme si domluvili ještě před odjezdem. Ve stejně pozitivním duchu to pokračovalo celé 3 týdny. Už teď se těším, až budu vybírat příští expedici :). Naše Ekvádorské dobrodružství řadím mezi to nejlepší a to už cestuji hezkých pár let. Ať se daří i nadále a Liborovi velké díky !

Žaneta Frenn

Expedice do Gruzie 100 % splnila očekávání, není asi nic, na co bych si mohla stěžovat. Jurek je ostřílený cestovatel, navíc v Gruzii už několikrát byl, takže ví přesně co a jak a jsem ráda, že jsem jela s ním. Vše proběhlo hladce a bezproblémově, doporučuji všem. Super expedice!

Nikola Přibylová

S Martinem do Íránu se vyplatí jet. Ukáže vám od každé místní zajímavosti něco. Takže poznáte Írán ze všech úhlů.

František Nový

Pre mňa dokonalá dovolenka..nelutujem. Japonsko je tak iné že to nejde slovami opísať. Program a organizacia boli super zmáknuté a pestré (takže díky Žanda!!)..stretli sme sa úžasná a akčná parta…všade okolo kvitnúce sakury…čo viac si priat!…ostať tam navždy!:D

Silvia Zeljenková

Perfektně zorganizovaná expedice.

Franta

Úvodem bych chtěla podotknout. Nesnáším dotazníky, ale pro tentokráte udělám výjimku, protože si zaslouží pozornost. Každá moje cesta přináší zajímavé zkušenosti, ale co mi poskytla expedice do Jordánska s průvodcem Lubošem, je téměř nepopsatelná a vybočila ze všech mých počátečních představ. Program byl připraven s nejvyšší pečlivostí a starostlivostí o všechny účastníky. Mohla jsem absolutně vypnout a každý den prožívat naplno. Takový pocit bezpečí a sounáležitosti celé skupiny jsem ještě nezažila. Mohla jsem si hýčkat moje vnitřní dítě a radovat se kontinuálně. A o to tu jde. Není vůbec důležité, že jsem někde byla a něco viděla konzumně, ale jak mocný zážitek se ukotvil v mé mysli. Každému, kdo se na mne obrátí ,tak co Jordánsko, odpovím: To nejde ani vyprávět ,to musíte zažít. Vřele Vás budu doporučovat. Protože společnost ,která se obklopuje tak skvělými lidmi, drží v ruce nevyšší kartu.

Romana Bobková

Je to pár dní, co jsme se s manželem vrátili z expedice po Íránu, vedenou Martinem nebo-li Lost Czech Man. Jeho znalost zdejších poměrů byla chvílemi až neuvěřitelná, ale není se čemu divit, vždyť prošel Hedvábnou stezku sám a strávil v Íránu mnoho času, prozkoumal místa, kam běžný turista nejede, seznámil se s mnoho zdejšími obyvateli, s některými se stali přátelé a jsou v neustálém kontaktu. Toto všechno a ještě mnoho o čem jsem se nezmínila nám chtěl ukázat, předat informace o zemi,jeji historii, seznámil nás se svými přáteli. Občas už těch zážitků za den bylo tolik že jsem si večer nepamatoval co bylo ráno. Díky Martine

Lenka Šlehoverová

Expedice Indonésie 2017 se Zirhamií byla pohodová, zábavná i naučná. Skvělá komunikace před startem, přátelská atmosféra v průběhu a pocit zadostiučinění po návratu. Pavel Prašivka je super parťák na cesty. Nezkazí žádnou legraci, dá vám přednášku z jakéhokoliv oboru si usmyslíte a přitom se jen tak jakoby mimochodem postará, abyste měli večer kam složit hlavu. Jeďte s Pavlem kamkoliv a určitě nebudete litovat, zažijete pohodičku i dobrodružství, a to vše s úsměvem na rtech.

Kristýna Vargová

Radka Staňková byla jako průvodkyně skvělá. Flexibilně na místě odhadla možnosti skupiny jako celku a podle toho pak postavila program jak nejlépe to šlo.

Lucie

S Davidem jsem byla maximálně spokojena, vážím si jeho nekonfliktního jednáním v různých situacích, smyslu pro legraci a obětavosti při našem cestování. Vážím si ho i proto, že na něm je vidět, jak má rád přírodu. Jediné, co mě na Aljašce zklamalo, bylo to, že jsme nebyli na vícedenních trecích. Ale vím, že nám to počasí trochu komplikovalo.

Olga Kudrnová

Takové cestování není asi pro každého,ale my s tím nemáme problém.

Jirka + Milenka

Expedice byla super. Splnila mé očekávání a Honza je fajn člověk 🙂

František Drobný

Pokud toužíte po naprostém odreagování od pracovního shonu, tak expedice se Zirhamii vám to splní. Barma s Johnnym byla fantasticky zorganizovaná. Procestovali jsme spoustu zajímavých míst, pobyli jsme s mísními lidmi v jejich vesnicích, ochutnali mnoho místních specialit, dokonce i pronikli z časti do kulinářského umění a hlavně si užili mnoho legrace 🙂

Najednou zjistíte, že úplně ztratíte pojem o čase, že prostě jste a užíváte si kouzlo každé chvíle, ať při pohledu na úžasné plovoucí zahrady či pozující rybáře na jezeře Inle, ale i v okamžiku, kdy máte zrušený let, Johnny najde vždy řešení, vzniklé prázdné chvíle se vždy zaplní nějakou prima aktivitou 🙂 Jestliže rádi fotíte a potřebujete poradit, Johnny je velmi trpělivý fotolektor, takže máte čas i něco vyfotit a hlavně se něco přiučit. Měla jsem štěstí, že se sešla celá bezva skupina prima lidí, takže co víc si přát. Za mě díky za fantastické 3 týdny 🙂

Helena Habrová

Zázemí skupiny stejně naladěných lidí je fajn, když nechceš cestovat sám.

Pavla Macková

Mexiko bylo úžasné, Tomáš je pohodář, který se tam vyzná a bezva parta super lidí, kteří si sedli. Co víc si přát? Jen brzy další podobnou expedici. Díky!

Jaroslava Prchalová

Klára byla naprosto super. Spíš se bojím, že jsme ji my brzdili v ještě větším rozletu.

Vratislav Marek

Díky Zirhamii a hlavně Martinu Půlpánovi jsem prožila dovolenou snů, která ve všem předčila všechna očekávání. Tímto stylem jsem cestovala poprvé, moc se mi to zalíbilo a doufám, že to nebylo naposledy. Martin jako náš průvodce byl naprosto skvělý a dokonalý kamarád, poradce s empatií svou vlastní. Expedice byla úžasně poskládaná, plná nádherných měst, přírody, úžasných lidí a nezapomenutelných zážitků i dobrodružství. Moc za všechno děkuji a přeji Martinovi spoustu dalších cestovatelských úspěchů a hlavně zdravíčko. Vendy

Vendy Tafelová

Děkuju za provedení Mexikem. Guide Tomáš byl rázný a silný vůdce, který skvěle hájil zájmy skupiny a veškerou organizaci zvládl na jedničku. Těším se na další výpravy!

Martin Kubíček

Ikdyž je Saša v Zirhamii nováček, zhostil se vedení expedice naprosto skvěle, ač mu někteří jeho práci rozhodně nezjednodušovali. Pokud nejste plážový povaleč, expedice vám budou vyhovovat, ať už jste zkušený cestovatel nebo je pro vás cestování zatím velká neznámá. My rozhodně doporučujeme!

Vojta a Lucie Střihavkovi

Ničeho se nebojte a jeďte😉

Petra K.

Honza Žert je borec.

Adam Erlebach

Expedice „S Punkem na Zeland“ byla supr, počasí vyšlo a viděli jsme hodně moc. Kdo má rád pohyb v přírodě, klid a pohodu tak doporučuji Zirhamii s Punkem !!!

Pepa Formánek

Expedice jsou perfektně organizované, přitom ale respektují přání klientů, vždy záleží na domluvě, a pokud se parta povede, vše klape jak hodinky a je pohoda, odpočimeš si od všedních stresů a užíváš a nasáváš atmosféru dané země Tomáš byl perfektně připraven, vše v klidu zařídil a zvládl i komplikaci s odletem, ráda pojedu na další expedici

Monika Vinšová

Expedice Mexiko byla výborná. Rozumně navržený program na každý den tak, že si každý užil to své. Celková náročnost dle mého názoru nízká – zvládne opravdu každý. “Turistické” Mexiko je “trochu” jiné od toho skutečného, které jsme mohli poznat. Krom přírodních krás a historických památek hodnotím velmi kladně i pár adrenalinových zážitků a možnost koupání na obou stranách Mexika – v Pacifiku a Karibiku. Tomáš byl jako průvodce vždy připraven.

Tomáš Hemala

S Johnnym jsem cestoval 3 týdny po Patagonii. Super! Nemělo to chybu, už vyhlížím další expedici, jedu znova! Pokud jsi typický „mastňák“, tak jeď raději na Makarskou do Jugošky. Perfektní organizace, uvolněná, veselá a přátelská atmosféra po celou dobu expedice. Johnny je člověk na správném místě, opravdu dělá to co ho baví, je to fakt poznat, když potkáte člověka, kde práce je jeho koníčkem. Pokud se chcete zdokonalit ve focení, tohoto kluka se držte. A kdo je trochu punkáč, není problém si s Johnnym každé ráno trochu zapogovat pro lepší náladu! Pokud váháš tak neváhej, Zirhamia ti to udělá pěkný!

Ivo Kopecký

Expedice do Nepálu předčila naše očekávání. Díky výbornému a zkušenému průvodci Patrikovi, vše proběhlo hladce a bezproblémově. Nenapadá nás nic na co bychom si mohli stěžovat. Tuto destinaci a hlavně průvodce Patrika vřele doporučujeme všem cestovatelům.

Jarek a Bára

Líbilo se mi…

Miroslav Barák

Byla to naše druhá expedice se Zirhamií, první s Nikolou. Opět jsme se utvrdili v tom, že s klasickou cestovkou na dovolenou už nikdy. Se Zirhamií nás baví cestovat! Děkujeme Nikole za poznání země neomezených možností, a i když to s námi neměla vůbec jednoduché, přes menší neshody si vzala k srdci naše připomínky a nakonec vše proběhlo perfektně a nám zůstaly super vzpomínky.

Lenka a Libor Žďánských

Cesta s Jurkem po Gruzii byla fantastická a všem ji doporučuji!! Strašně dlouho budu vzpomínat, nejen na krásu a rozmanitost Gruzie (čača opravdu chutnala v každém kraji trochu jinak), ale také na skvělého průvodce Jurka, jeho ochotu a kamarádský přístup. S Alex byli perfektní dvojka a já jím tímto oběma moc děkuji a doufám, že se někdy na cestě zase znovu potkáme!

Petra Jilíková

Opět Zirhamie, opět skvělé… Neuvěřitelné znalosti a zkušenosti průvodkyně (Nikola) byly extra bonusem už k tak skvělé expedici…Kam se Zirhamií příště?

Tamara

Jak to udělat, abych zrovna do Peru nejela jako žena sama, ale ani s cestovkou plnou lidí? Jet se Zirhamií! Pokud od expedice očekáváte kopu dobrodružství, kontakt s místními, ale také flexibilitu v plánech, pak budete určitě nadšeni. Se Zirhamií jsem jela letos poprvé a určitě ne naposledy. Oceňuji, jak si Honza Miřacký dovedl poradit s každou vzniklou nestandardní situací, všechno zaobstaral a informoval o plánech na budoucí dny, které ale byly pružné a byly ovlivněny přáními všech účastníků. Z mého úhlu pohledu expedice měla všechno – přírodu, hory, relax v civilizaci a navrch trpělivého průvodce, který poradí i úplným antitalentům, jak udělat pořádnou fotku :-).

Adéla Stodůlková

Byla to moje první cesta se Zirhamií a můžu říct, že super. Kubou jsem nadšená, na expedici budu dlouho vzpomínat a určitě ji ještě navštívím, klidně i se Zirhamií. Nikola se vyzná, nebyl pro ni problém přizpůsobit se vzniklým potížím a najít jiné řešení, které vyhovovalo všem ve skupině. Díky 🙂 a těším se na další 🙂

Alice Vykydalová

Michal byl supr, stmelil partu, krásně strávený čas na Filipínách.

Olga Fašánková

Zúčastnili jsme se expedice do Vietnamu s vedoucím Michalem Guzi. Strávili jsme v této zemi necelé 3 týdny, které probíhaly ve znamení příprav a oslav Nového lunárního roku. Viděli jsme velké chystání , výzdobu a také to, jak obyvatelé pracují, oslavují i odpočívají. Měli jsme možnost seznámit se nejen s kulturou a historií Vietnamu, ale hlavně – poznali jsme opravdový život lidí v této krásné zemi. Díky Michalovym vietnamskym známým jsme se dostali i do míst mimo turistický ruch a mohli se seznámit i s životem místních kmenů. Překvapil nás milý přístup lidí, jejich ochota, vstřícnost. I když jsme zajišťovali ubytování během cestování, vždy jsme bydleli v pěkném, čistém prostředí. Stravování taky nebyl problém, pouličních kiosku bylo všude dostatek, na sezení na malinkatych židličkach jsme si rychle zvykli. Velkým přínosem cesty bylo i složení výpravy. Sešlo se 10 lidí s podobným smýšlením i názory, takže jsme utvořili super partu. Náš vedoucí Michal se o nás staral úplně vzorně, my jsme mu to oplaceli včasnými nástupy a zájmem o dění kolem nás. Nám osobně se velmi líbil i Michaluv přístup k místním lidem, k nimž se choval s opravdovou úctou a pochopením. Expedici do Vietnamu s Michalem můžeme vřele doporučit.

Jolana a Jarda Láskovi

Expedice na Aljašku byla úplně skvělá a obsahovala všechno od treků plných krásných výhledů po dobrodružné stanování na sněhu a kayakování v ledovcových fjordech. Patrik je skvělý průvodce, který parádně naplánoval všechny trasy a flexibilně je i uzpůsoboval počasí a náladě party. Díky jeho organizaci, pohodovosti a smyslu pro humor jsme si expedici všichni výborně užili. Ještě jednou díky, Patriku.

Zuzana Svobodová

Michal je skvělý průvodce. Postaral se o všechno, co jsme potřebovali. Skvělý výběr navštívených míst. Absolutní spokojenost!

Hana Marvanová

Expedici s Jurou v Íránu jsem si užil na sto procent. Líbilo se mi, jak nám Jura ukázal místní speciality a krásné místa vždy podložil krátkým, stručným, ale výstižným výkladem. Kdykoliv na jakoukoliv otázku se nám snažil odpovědět. Celkově byla expedice s Jurou velice zábavná a plna neskutečných zážitků.

Tomáš Musil

So Zirhamiou som bola stvrtykrat a to je asi ta najlepsia referencia😊

Danica Paulovčinová

Žanda je jednoznačně zkušený cestovatel a přestože klame svým vzhledem „princezny“, po pár minutách akce přesvědčí o pravém opaku. Dobrou náladu ji zkazí máloco a málokdo. Expedice byla pro mě nezapomenutelným zážitkem, díky kterému jsem poznala, že Kuba je pro vnější svět sice stále nesvobodná, ale její obyvatelé jsou možná svobodnější než my… Bylo to krásných 14 dní bez internetu ☺

Regína Špírková

Sú to expedície podľa mojej predstavy a nevidím na ních niečo meniť. Brazília nechala vo mne silný a nezabudnuteľný zážitok. Na sprievodcovi Honzovi som videl a cítil, že sa môžem v každej situácii na neho spoľahnúť. Celá skupina sa cítila pri Honzovi pohodovo a bezpečné. Bolo nám skrátka fajn.

Miroslav Antálek

Viděli jsme toho hodně, máme spoustu zážitků, užili plno legrace a vtipných situací, s Liborem ještě bonus ve formě ornitologických znalostí, které s námi trpělivě sdílel, a pokoušel se nás alespoň něco naučit – snad ne úplně marně. Cestování pohodové, bez stresů a spěchu, super dovolená na vyčištění hlavy.

Monika Vinšová

Od Páji, která s námi nemohla vyrazit, byla expedice Kostarika 2022 super naplánována. Každé místo mělo svoje kouzlo a vždy jsme se dozvěděli spoustu zajímavého. Navíc jsme měli obrovské štěstí na pozorování zvířat. A Honza, který jel s námi, jednoznačně super a těším se, až s tímhle průvodcem zase někam vyrazím, kamkoli.

Pavel Tomášik

Super zážitky, hrozně moc pohodový mix ludí s vela skušenostami s cestováním. Trochu som mala strach z toho, ze to bude taky klasicky “zájazdový pocit” co sa panbožko zaplac nakoniec vobec nepotvrdilo. Náš Honza je velký kliďas, moc fajn týpek! To sum up – vřelo odporučám!

Eva Pnáčková

Ivča je skvělá!! Skvěla organizátorka, vždy poradí a pomůže! Je vidět, že JAR zná a ví jak se v ní pohybovat! Není to úplně bezpečná země, ale díky jejím zkušenostem a informacím co má se s ní člověk bezpečně cítí! Žádný problém během expedice nebyl.

Michal Marvánek

Klárka je na pravém místě, ví co dělá, jak se má chovat, vše slíbené a naplánované zařídila ke spokojenosti všech učastníků. Prostě Klárka je skvělá a moc jí přeji hodně dalších povedených expedic

Miluše Ludvíková

Jsem full happy, plny vagon kokosu! ??????? Supr dovca! Nejhorsi moment byl, kdyz jsme museli odletet zpet domu ?

Veverka

Já nemám slov…z Johnnyho se stal během chvíle parťák nejen na cesty, ale na celý život! Zní to jako kliché, ale toho chlapa prostě musíte milovat! Expedice nesplnila mé očekávání, naopak…překonala ho o 200%! Skvělý!

Kamila Horáková

Cesta na Srí lanku byl silný zážitek. Země jako taková je velmi vstřícná, lidé milí a příroda od pobřeží až po hory rozmanitá. Důležité však než místo, jsou lidé s kterými se těch pár týdnů dělíš o společnost a pouštíš je do své bubliny. A Ti se tentokrát vyvedli, všem moc díky. Zvláštní pozitivní hodnocení patří Páji Koukalové, průvodkyni (alias Anežce české), která svými schopnostmi, vstřícnosti a asertivitou překonala mé očekávání.

Martin Sochacy

Letos v červnu jsem se připojil na 20-denní expedici Po Hedvábné stezce s Martinem Půlpánem coby naším průvodcem středoasijských států (Tádžikistán, Uzbekistán, Kyrgyzstán), po kterých tato kdysi světově významná obchodní trasa křižovala. Mou hlavní motivací se do expedice přidat, byla především touha tyto námi vzdálené krajiny navštívít, jelikož v sobě skrývají velký kus historie z dob střetů velkých národů a civilizací (Perská říše, říše Timurova, Mongolská říše,…), do toho jsem nikdy nenavštívil žádný stát bývalého Sovětského svazu a navíc už znám Martinův cestovní styl. S Martinem jsem již v listopadu 2022 absolvoval pouštní expedici po Íránu, která pro mě byla dosud tou nejlepší v životě. Styl cestování, jakým se Martin vyznačuje je pro ten můj zcela totožný, takže jsem naprosto v klidu tušil, jaká ubytování, přesuny a doprava nás čeká, čímž jsem defacto neváhal a poslal žádost o přidání se na další zajímavé dobrodružství. Martin sám disponuje velkými znalostmi historie, geografie, kultury a lidmi Střední Asie, jelikož zde strávil několik měsíců, aby ji lépe do hloubky poznal a mohl se o tyto nabyté poznatky dále podělit s budoucími účastníky expedice a na vlastní kůži tak z pohledu Evropana vyvrátit některé neprávem přidělené předsudky a mýty o místních kulturách. Díky místním a jazykovým znalostem, komunikativností a pohotovým reakcím, klidovostí, pohodovostí, upřímností a srandou rozhodně neváhám se zúčastnit dalších podobných expedic pod taktovkou Martina Půlpána. Zážitek z expedice místy bolel, ale o to víc je díky tomu lépe zapamatovatelný, reálný a jedinečný. 🙂

Jan Havel

Díky za poznání Číny, kterou jsme procestovali s Michalem bez problémů a v pohodě.Vaše expedice zanechala u mne nezapomenutelné zážitky z poznání Číny. Děláte to dobře. Díky.

Petr Pražák

Expedice předčila moje očekávání . Pája byla dokonalý průvodce. Bylo vidět , že dokonale zná prostředí a nic ji nepřekvapí. Velmi dobře si rozuměla s místními a spolu s nimi nám připravila mnoho krásných překvapení . Zirhámii můžu doporučit všema deseti. S tolika zážitků budu čerpat energii ještě dlouhou dobu.

Petr Valeš

Chcete zbohatnout? Jeďte se Zirhamií! Po expedici s Johnnym jsem o tolik zážitků, nových přátel a zkušeností jak se ve světě neztratit, ba najít se, bohatší!
Jsou to profíci, ale s tím nejlidštějším přístupem a pohodovým světoznalectvím.

Martina Vaňková

Patrik je bomba sprievodca! Pohodak, ktory zorganizuje a vybavi co je potreba a prisposobi plan danym podmienkam a prianiam skupiny. Ale hlavne je to super typek, s ktoym je vzdy sranda a aj vicemene uprsana Aljaska sa zrazu rozjasni. S radostou s nim pojdem zas a je jedno kam.

Michaela Zachejová

Expedice do Íránu s Martinem je úžasný výlet s někým, kdo ví kam jede, kam jít a ukázat mnoho zajímavých míst. Zná perfektně místní kulturu, zvyky lidí, historii lokality kam jde a především má v Íránu mnoho dobrých přátel. To je deviza pro cestovatele, kteří nepotřebují hotel, jistotu noclehu, jídla a mnoho dalších vymožeností. Nikdy nejde do zbytečného rizika a dokáže dát lidem pozitivní náladu. Cestování tohoto typu je perfektní a návykové. Myslím, že toto nebyla moje poslední expedice s Martinem. Mohu jenom doporučit Zirhamii pro tento typ cestování.

Mirek Hloušek

Cestu do Íránu se Zirhamií doporučuji všem, kteří raději cestují ve skupině. Jurek má výborný orientační smysl, je dobrý vyjednavač a parťák:)

Petr Hauptmann

Zirhamia je můj styl cestování, PUNKi byl super průvodce.

Arnošt Diviš

Pro mě byla Aljaška super dovolená!! Honza je pohodář a tak náročnou expedici zvládnul na 1*.

Pavla Tíkalová

Bylo to super.

Pavel Lasota

Pavel Prašivka důvěrně Práša,  profesionálně vynikal vysokou odborností a znalostí místních poměrů. S nadhledem a klidem řešil přepravu, ubytování a plánování míst, která nás měla obohatit o poznání jak z historie tak z oblasti fauny a flóry. Tímto děkuji Zirhamii a Pavlu, že jsem měl možnost si splnit životní sen. Na příští rok už mám jasno! Další Expedice –  Indonésie!

Jiří Hovorka

Libor je je v čele expedice správným člověkem na správném místě. Skvěle se v Ekvádoru orientuje, legrací dokáže odlehčit každou situaci, trpělivě zodpoví každou otázku, vyřeší každý problém. Jeho znalosti lokality – zeměpisné, biologické, historické i kulturní jsou velmi hluboké a dokáže je poutavě zprostředkovat. Byly to tři týdny poznávání, dobrodružství, pohody a legrace. Velmi doporučuji!

Eva Přibylová

Zúčastnila jsem se expedice Thajsko leden 2023 jako naprostý cestovatelský začátečník. Vykročila jsem ze své komfortní zóny se smíšenými pocity a dnes jsem ráda, že jsem to udělala. Lépe jsem poznala samu sebe, své možnosti i limity. Expedici před svými známými hodnotím jako plnou zážitků. V naprosté většině příjemných. A i na ty méně příjemné dneska s úsměvem vzpomínám. Všichni v naší skupině byli fajn, pohodoví a bezproblémoví. Jurek byl samozřejmě skvělý průvodce. To vše má podíl na tom, že dnes celou expedici hodnotím jako jeden velký kladný zážitek.

Andrea Moravcová

Cestování se Zirhámií po Jižní Africe jsem si opravdu užil , Ivča jako průvodce byla skvělá , celou expedici měla naplánovanou do nejmenších detail.

Zdeněk Válek

Pořád mám v sobě japonské hodiny (je zrovna noc :-)), takže budu stručná – s Žandou to bylo skvělé. Díky.

Lenka Müllerová

Ač Tomáš na první pohled nevypadal😁,se vším si poradil na jedničku,ukázal nám vše očekávané i neočekávané😉😉😉 z místní kultury, za což mu moc děkuji😉

Milan Bek

Myslím, že Zirhamia dokáže svou nabídkou oslovit lidi, kteří nejsou dostatečně zcestovalí a ani jazykově vybaveni, okusit zcela jiný cestovatelský svět. Mně se taková možnost naskytla letos s Jurkem poprvé a doufám, že ne naposledy. Už bych si asi troufla jet sama, ale s partou kamarádů je to určitě veselejší. Všem vřele doporučuji.

Mirka Majerová

S Tomášem jsme se cítili vždy a všude bezpečně . Byla to skutečně pohodička , spousty krásných zážitků . Radost cestovat . Směle doporučujeme Tomáše i Zirhamii 🙂

Jiří Peterka a Simona Bělohlávková

S Patrikem jsem se vydala na expedici do Jordánska a bylo to naprosto úžasné! Prošli jsme krásné římské památky v Jerashi, navštívili Amman, byli v kaňonech v Daně, kde jsou krásné skály a příroda a přijdete si tu jako na konci světa. Nejvíce jsem se těšila na Petru, kterou jsme celou prošli a byl to nádherný zážitek a splněný sen! Patrik nám vždy o každém místě, kde jsme byli něco pověděl, takže jsme se i něco nového a zajímavého naučili. Z návštěvy Neba odkud je nádherný výhled jsme pokračovali k Mrtvému moři, bylo to super a bahno taky. Myslela jsem, že už mám splněné sny, ale šnorchlovani mezi korály a rybami v rudém moři bylo boží a to ani nemluvím o Wadi Rum, kam jsme pokračovali. Já jsem si výlet moc užila a jela bych klidně znovu. Určitě bych nic neměnila, ani průvodce ani nic. Díky Zirhamia a Patriku za krásný výlet 🙂

Simča V.

Chtěla by jsem touto cestou ještě jednou Žandě poděkovat za úžasnou zkušenost a zážitky, které si ponesu v hlavě i v srdci. Bylo to supr!

Lenka

Japonsko srpen 2016 bylo fakt skvělé. Vzal jsem s sebou své dvě dcery a byly nadšené. Znalosti a zkušenosti Žandy umožnily mnoho stihnout a mnoho zažít. Díky.

Petr Fridrich

Expedice splnila mé očekávání, Johny byl trpělivý, byla s ním legrace, ukázal nám toho spoustu ale nikam nás nehnal, všem doporučuji.

Hanka Zikmundová

Aljaška 2024 – nespoutanost, divokost a výzva! Kouzelné podzimní scenérie, medvědi grizzly zblízka, fakt dobrá parta bláznů, která ujížděla na Fireballu, a víceméně nelehká úloha nás zvládnout pro naslouchajícího a ostříleného průvodce Patrika 🙂 Stany v dešti, slunci i sněhu, jídlo zavěšené na stromech, spousty mil v nohách, bear spray po ruce, ale také hodně smíchu, nečekaných zážitků a pohody! Jsem si jistá, že jsme si tento aljašský úlet fakt pořádně užili, všichni! 🙂

Sylva W.

Japonská expedice s Ivčou byla super volba. Díky jejím znalostem, organizaci a vedení jsem si užívala „bezstarostné“ cestování a mohla se naplno věnovat krásám země, dobrému jídlu a odpočinout si tak od své (velmi podobné) práce. A také díky Ivče bych se teď už nebála vydat do Japonska i sama. Ivčo, za mne oba palce vzhůru!

Jitka Jandáková

Expedícia Uganda-Rwanda prekonala moje očakávania. Klárka je akčná, odvážna, pripravená riešiť všetky problémy. Jej optimizmus a dobrá nálada sú nákazlivé a vysoko návykové.:) Navyše nás motivovala robiť veci, ktoré by sme niekedy radšej nerobili, ale to bolo na tom to najlepšie. Každý deň nové dobrodružstvo, správna dávka adrenalínu pri gorilách, nosorožcoch, rafte, nocovaní pod širákom… Skrátka – stálo to za to, ďakujem za nádherné zážitky:)

Dana

Nad moje očekávání. Všechno bylo úplně v pohodě, žádný složitý domlouvání mezi členy výpravy a Pavlem průvodcem, žádnej časovej pres, ale přesto jsme všechno stihli a spoustu toho viděli. Za nejšťastnější považuju rozhodnutí měnit naše plány podle toho, kde je zrovna hezký počasí, takže jsme za třítýdenní dovolenou v podstatě nezmokli.

Tereza Sekavová

Skvělá expedice, skvělá Klára. Děkuji za krásných 18 dní plných neopakovatelných zážitků se skvělou partou lidí a průvodkyní co byla „pro každou špatnost“?. Díky Kláře jsme poznali život na černém kontinentu takový, jaký je. Od nakupování v místních krámcích a tržnicích, používání místní dopravy až po jídlo ve slumu či na ulici. Pro mě zážitek na celý život. Děkuji a přeji hodně spokojených účastníků min. tak jako jsme byli my.

Roman Štika

Vše probíhalo v naprosté pohodě, Michal Guzi je sympaťák. Díky FM

Filip Machoň

Moje šestá expedice se Zirhamií, konkrétně s Johnnym a opět vše super připravené, zorganizované a odprůvodcované 🙂 Těším se na další expedice

Daniel Wimmer

Naša expedícia do Indonézie bola viac-menej náhoda resp. rýchla náhrada za inú cestovku a expedíciu. Boli sme sklamaní a hľadali niečo nové. Od kamaráta som sa dozvedela o Zirhamke, tak sme si povedali, že to skúsime. Nikdy sme takto necestovali, ale tak o tom to je. Nebáť sa zmeny. A že to bola zmena, to Vám poviem. Myslím, že každý kto aspoň raz skúsil cestovanie tohoto typu vie, že sa to nedá porovnať s vylihovaním niekde v rezorte. Naša expedícia bola rôznorodá, zábavná, únavná, viacerý z nás prekonali samých seba pri výstupe na Rinjani, ja teda ešte aj pri šnorchlovaní na otvorenom mori (keďže mám paniku z hlbokej vody), pri plavbe…Bol to zážitok na celý život. Stretli sme sa skvelý ľudia. Pájo (Pavel Prašivka) , ako náš BIG BOSS bol super. Podelil sa s nami o fotografické vedomosti, zabával nás zážitkami z iných ciest, rozširoval povedomie o živote v krajinách, v ktorých žil, pracoval a v neposlednom rade sa o nás vždy vzorne staral, aby sme mali kde spinkať, čo papať.. 🙂 Táto expedícia nám dala určite veľa a veľmi dlho budem na ňu spomínať. Jednoznačne odporúčam každému, kto sa nevie odhodlať cestovať sám, toto je výborný kompromis, úžasná skúsenosť a zážitky na nezaplatenie. Ďakujeme Zirhamia a Pájo.

Martina Minarovičová

Jestli chcete poznat krásnou Brazílii a nemáte odvahu se vydat sami, tak určitě Honzu doporučuji. Bahii zná dokonale a ukáže vám i místa, které by jste jinak zřejmě nenavštívili. Svou znalostí jazyka, historie, cestovatelskými zkušenostmi vše jen zdokonaluje. Škoda jen, že dnů bylo málo a na některých místech jsme nemohli zůstat déle…

Lenka Kotková

Moc chválím Libora za jeho cestovatelské zkušenosti a nespornou výhodu, že v Ekvádoru delší čas pracoval. Dále chválím jeho odbornost v ornitologii. Podobu expedice jsme byli jeho zvídaví žáci. Já jako fotoamatér jsem čerpal jeho profi zkušenosti s focením. Na expedici jsem měl pocit, že se známe již dlouho a že jsme kamarádi. Moc dík

Mirek Pazdera

Expedice Aljaška 2018 – nemám jedinou věc, kterou bych během této expedice změnil, taková široka škála zážitků od kempování v divočině po např. výlet lodí….. Vynikající organizace ze strany našeho průvodce Davida Sherpy… vřele doporučuji a těším se … snad někdy příště. 🙂

Petr Kopinec

Zirhamia byla moje první expedice a splnila mi velký sen i očekávání. Michal je skvělý průvodce a vřele ho doporučuji. Díky Michalovi jsem si odnesla spoustu nádherných zážitků z Filipín a teď už vím, že se tam někdy opět vrátím 🙂

Lenka Novotná

Expedice Jordánsko byla perfektně připravená a splnila představy nad očekávání. Nezapomenutelné zážitky z kaňoningu nebo z výletů a treků se zapíší nesmazatelně do paměti. Pokud se stalo, že bychom nezvládali nějaký výstup, byl průvodce vždy připraven pomoci nebo připravit alternativní výlet. Musím z vlastní zkušenosti toto ocenit a musím ocenit i pomoc ostatních účastníků. I když jsem se na některé výkony necítila, nálada i chuť vyzkoušet své možnosti a zažít to dobrodružství z cesty dodávala síly. Prostě bylo to fantastické. Oceňuji také komunikativní schopnost našeho průvodce Luboše zajistit výhodnější ceny za ubytování nebo při zajišťování stravování. Průvodce také pomohl s prvním šnorchlováním a byla jsem nakonec nadšená. Protože jsem byla poprvé na takové expedici, bylo také jasně vysvětlováno, co nás čeká na letišti, takže jsem neměla obavy a vše probíhalo hladce bez problémů. S průvodcem Lubošem jsme se cítili v bezpečí a za to moc děkuji.

Iveta Židlická

Expedice pod vedením Luboše Beňa byla pro mne zárukou perfektní organizace, laskavého přístupu ke všem cestovatelům, příjemného, vzájemně se podporujícího a přátelského klimatu. Těšíme se opět někdy příště na setkání.

Lenka Klusová

Se Zirhamií jsem jel poprvé a rovnou na expedici Brazílie 2017. Odletěl jsem na expedici s obavou, jak to zvládnu s neznalostí žádných cizích jazyků. Ale již první minuty setkání s naším skvělým průvodcem Honzou Žertem ze mne veškerá obava zcela spadla. Svým odpovědným a kamarádským přístupem a pozorností ke každému členu expedice si rychle u mne získala plnou důvěru a to po celou dobu pobytu až do našeho odletu. Honza, nabitý informacemi o navštívené zemi, nás choval jako v bavlnce 24 hod denně, ale kdykoliv jsme chtěli, dostali jsme prostor si samostatně vyzkoušet své komunikační schopnosti. Expedice do této krásné a vyhřáté země se dle mého plně vydařila a průvodcovství s Honzou Žertem můžu jenom doporučit.

Milan Doležel

Írán je země, kterou jsem si přála navštívit dlouho, takže se mi toto přání splnilo díky Zirhamii. Jako třešinku na dortu jsme měli možnost se zúčastnit oslav íránského svátku Ašúrá, což bylo zajímavé zpestření. S organizací a průběhem jsem byla spokojena a expedice splnila moje očekávání. Prostě, bylo to prima!

Iva Francová

So Zirhamiou som bola prvykrat a jedine co mi na expedici v Gruzii s Tomasom vadilo bolo, ze skoncila. Aj som to nalezite obulela:))) Pre mna to boli nezabudnutelne 2 tyzdne, videli sme fakt co sa dalo a kazdy den (dokonca aj ked sme ho presedeli v marsrutce) stal za to. Gruzie je nadherna zem, ktoru by som odporucala navstivit kazdemu. Tomas mal vsetko vzdy skvele zaistene a nenastal tak v programe ziadny zadrhel. Za mna lifechangin experience ❤️

Dada Slavkovská

Vidět Afriku byl odjakživa můj sen a touto expedicí jsem si ho splnila. Sešla se super parta lidí a domů jsem si odvezla soustu zážitků.

Míša Kovačíková

Expedice Kyrgyzstán předčilo mé očekávání! Bylo to nejvíc! Martin P. je skvělý dobrodruh, který Vás fakt naučí cestovat levně. Poradí si s každou situaci a problémem. Vlastní nic není problém. Vzal nás tam kam nedošel ani turista a tohle mě na tom hodně baví. Tento styl cestování milují a díky Zirhamii jsem si rozšířila své hranice a obzory. Několikrát jsme si sáhli na dno, ale stalo to za to! Měli jsme tak skvělou partu lidi, jako kdybych vyrazila s nej přáteli. Už se těším až si vyberu další cestovatelský cíl u Zirhamii!

Iryna Bidašová

Cestování se Zirhamií s sebou nese řadu nečekaných překvapení, která člověka rozhodně posílí 🙂 Osobně si velmi cením neutuchajícího optimismu Honzy Miřackého a jeho schopnosti operativně a úspěšně řešit jakékoli vzniklé problémy.

Jitka Nová

Fotoexpedice do Skotska byla náročná, ale super. Náročná v tom smyslu, že Honza pro nás měl připravený opravdu našlapaný program, který byl postupně přizpůsobován rozmarům počasí. Ale i propršené dny byly fajn, protože jsme zase měli čas posedět a popovídat si. Ostrov Skye je opravdu krásný, strávila bych tam více času. No a když nám na konci expedice Honza ukazoval nějaké své fotografie a říkal – Takové budete mít taky – tak jsem tomu moc nevěřila, ale ze Skotska skutečně krásné fotky mám.

Irena Rauchmanová

Už delší dobu jsem přemýšlel, že bych navštívil nějakou cizí zemi. Přes mé minimální předchozí zkušenosti s cestováním jsem se nemohl rozhodnout pro nic tradičnějšího než je Írán 🙂
A měl jsem obrovské štěstí, narazil jsem na „cestovku“ Zirhamia a na skvělého průvodce Jurka, díky němuž se pro mě stala cesta do Íránu naprosto nezapomenutelným zážitkem. Každý v naší skupině dostal svůj prostor a Jurek se nám snažil se vším vyhovět. Navždy si budu pamatovat pohostinnost íránských lidí. Zbavte se předsudků o této zemi, a ještě když máte možnost jet s člověkem, jako je Jurek, tak neváhejte a vyrazte 😉

Marcel Konečný

Za mě naprosto v pořádku Průvodce Honza je super člověk který má přehled snad o všem. Dokáže fungovat 24 hodin denně. Při změně plánu cesty se snaží co nejlépe nahradit trasu, daří se mu to i rychle. Teoreticky nebylo skoro žádné osobní volno, stále se něco podnikalo, a tím je spousty zážitků. Za mě můžu doporučit všem.

Petr Šťastný

Z expedice jsem se vrátila příjemně utahaná, foťák jsem měla plný fotek, hlavu plnou zážitků a nové kamarády spolucestovatele po boku. Nevím, co víc bych ještě mohla chtít, přesně tenhle typ akční dovolené jsem hledala. Děkuji Jurkovi za super prázdniny 🙂

Katka Kálalová

Expedice do Íránu byla super. Viděli jsme perská města, mešity i přírodní krásy země. Seznámili jsme se s místními zvyky a kulturou. Martin se o nás po celou dobu vzorně staral. Cestování se Zirhamií bych doporučila všem, kdo chce být “batůžkářem” a má obavu cestovat sám.

Jiřina Jeroušková

Expedice po JAR byla naší první zkušeností se Zirhamií, výsledek dopadl nad očekávání dobře, naše průvodkyně Ivča byla jednou z nás, parťák do každého počasí, vše dobře zorganizované a připravené, pomohla nám zvládnout návštěvu nemocnice (mimochodem na vysoké úrovni ) z důvodu zranění. JAR je zemí s nádhernou přírodou, vynikající kuchyní a skvělým červeným vínem. Po celou cestu ( najezdili jsme něco přes 3.000 km, velmi dobře vybrané lokality ) jsme nezaznamenali pocit nebezpečí. Pokud váháte, výlet na jih Afriky doporučujeme.

Andrea a Tomáš Košacký

Byla to paráda!!!

Honza Orel

Zirhamia je prostě nejlepší. Proč? Protože je to ideální volba pro lidi, co chtějí cestovat dobrodružně, trochu punkově, ne do profláklých míst plných turistů, levně… a zároveň nemají čas nebo chuť plánovat delší cesty do exotických destinací a nebo nemají s kým jet. Průvodci jsou skvělí, protože pečlivě vybraní a samozřejmě Honza jako spoluzakladatel drží laťku hodně vysoko. V Barmě udržoval náš zájem střídáním návštěv pagod a chrámů, přírody, měst a vesniček či západů slunce, stejně tak druhů místní dopravy a myslel i na relax ve volnějších dnech a hlavně při dobrém jídle a pití. Vždy připraven s úsměvem odpovídat na naše četné dotazy a stále ochoten a schopen řešit veškeré požadavky či problémy již v počátku, ke spokojenosti nás klientů. Má schopnost velké empatie a dokonce bych řekl, že dělal vše, co nám na očích viděl 😀 A jako s milovníkem života se s ním dobře hoduje, pije a hlubokomyslně a moudře filozofuje o zásadních životních otázkách 😉 Prostě byla to jízda a těším se na další.

Josef Bogar

Chcete cestovat v malé skupině při zachování velké osobní svobody a nevadí Vám budování blízkých vztahů ve skupině? Pak je zrovna pro Vás cestování ze Zirhamií. Ještě dlouho budeme čerpat pozitivní energii z naší cesty Kambodžou – skutečně neuvěřitelné množství zážitků, poznání, pohody, smíchu – až nás bolela břicha… Zásadně se na excelentním výsledku expedice podílel náš průvodce Luboš Beňo, za což mu patří naše velké DÍKY. Každopádně se těšíme opět někdy příště.

Lenka Klusová

Expedice Zambie 2021 je úspěšně za námi a je čas na hodnocení. Na expedici jsem jel s jasným cílem. Chtěl jsem poznat Afriku, pokud možno v celé její kráse, syrovosti, opravdovosti, toužil jsem poznat místní lidi, domorodce a jejich mentalitu, zažít dobrodružství, setkat se s divokými zvířaty a poznat nové lidi. Jsem člověk, který si klade neustále nějaké otázky a k tomu, abych si je dovedl zodpovědět, potřebuji informace a osobní zkušenost. V neposlední řadě jsem si potřeboval udělat trošičku pořádek sám v sobě a uvědomit si, co je v životě opravdu důležité a podstatné. Ani jednoho ze členů expedice jsem před cestou osobně neznal, pominu-li jednu on-line schůzku. Víte, že budete trávit skoro měsíc pořád se stejnými lidmi, že budete spát ve stanu s někým, koho vůbec neznáte a že budete do jisté míry ostatní také potřebovat, stejně jako oni vás. Na této expedici za vás totiž nikdo nic neudělá a zaleží pouze na schopnosti se domluvit, najít kompromis a společně řešit běžné denní potřeby i nečekané události a komplikace. Troufám si tvrdit, že jsme Zambii procestovali křížem krážem, po cestách necestách, zažili jsme mnohá setkání s opravdu divokými zvířaty, zajímavými lidmi, různorodou krajinou. Objevili jsme nádherná, dechberoucí místa, vrátili se časem do doby kamenné. Viděli bídu, o které se Evropanům ani nezdá, žasli nad pomocí, která nikomu nepomůže, užívali si nekonečné pláně bez lidí, projeli autem místa, která projedou jen šílenci jako my. Náš průvodce Petr Schwott byl průvodcem, tak jak si ho představuji. Byl jedním z nás, občas korigoval naše přihlouplé názory, usměrňoval některé bláznivé touhy, byl naší oporou a jistotou, a vlastně jste si toho ani nevšimli. Na tomto místě nemá smysl vyjmenovávat všechna místa, města, národní parky, zajímavosti … Raději Vám Petře, Káďo, Miro, Martino, Vašku, Jirko a Evo poděkuji. Jsem přesvědčen, že s naprostou většinou se budeme vídat i nadále a třeba se společně ještě někam podíváme. Mě to s vámi moc bavilo přátelé …

Roman Bukovjan

Cesta Japonskými Alpami s Žandou byla za mě skvělá! Pokud vám nevadí pár dní ve stanu s koupáním v tradičních onsenech pod hvězdami, nepohrdnete výměnou futony v luxusním ryokanu, chcete zažít Japonsko se všemi paradoxy „módního“ Tokia, zklidnit mysl na samurajské stezce, najíst se u tetiček v lese a ochutnat u nich nej jídlo, projet se na kolech kolem krásné Fuji…a to vše se skvělou pohodovou průvodkyní, která miluje Japonsko celou duší a tuto lásku se snaží předávat dál – rozhodně doporučuji! U mě to rozhodně zabralo a toto japonské dobrodružství nebylo poslední, velké díky 🙂

Hanka S.

Když se ohlédnu na uplynulé dva týdny v Kyrgyzstánu, tak si uvědomím, že překypuji dojmy. Milí lidé, krása přírody, hor a jezer jsou v příkrém kontrastu s realitou postsovětské země. Takové klady i zápory ale k poznávání nových míst patří a je zbytečné je popisovat – nikdy to nemůže odpovídat skutečnosti – TOTO SE MUSÍ PROŽÍT – a proto expedici vřele doporučuji dalším zájemcům a to zejména pokud se jim poštěstí putovat se zkušeným a zábavným průvodcem, jakým byl v našem případě Martin Půlpán. Martine, klobouk z hlavy dolů a dík!

Martin Svoboda

Doporučuju. Třeba i těm, co doteď jezdili sami, včetně lowcost backpackerů, co vědí, co to všechno obnáší, a jsou už unavený z toho věčnýho zařizování všeho, nebo prostě už chtěj trošku víc neřešit. Ale nejen jim. Za mě super. Jurek je neskutečně v klidu, což se hodí. Palec nahoru!!!!!

Tereza Němcová

Expedice do Brazílie byla mojí první návštěvou jihoamerického kontinentu, takže jsem vůbec netušila, co čekat. Protože Honza žije v Brazílii již řadu let, uměl připravit program tak, abychom viděli a navštívili všechny hlavní oblasti státu Bahia. Během cest jsme se také dozvěděli spoustu praktických informací o bahijské společnosti a navštívili jak turistická místa, tak i místa, kam se běžný turista moc nedostane. Cestování se Zirhamií mohu jen doporučit.

Lenka Havelková

Kuba s Nikolou byla nezapomenutelná 🙂

Andrea Valášková

Dominikána byla skvělá, Tomáš byl bezva parťák, který dokázal všechno zařídit a krásně jsme se vyhnuli turistickým místům. Parta lidí byla parádní a 18 dní jsme si fakt užili. Příště jedeme zase, to je jisté. 👍

Nina Vrkočová

Na expedici se sešla úžasná parta lidí a Klára nám připravila 18 krásných dní v Africe. Pokud se někdo bojí vyrazit do těchto končin po vlastní ose a líbí se mu styl cestování Zirhamie, pak by madame Klára měla být první volbou 🙂 Prostředí zná dokonale, bude se s úsměvem na tváři s místními dohadovat o cenu, aby vám ušetřila každou korunu 🙂

Radim Wystyrk

Punki má v Nepálu osvědčený kontakt, který je schopen patrně zařídit cokoliv a sám má s místním prostředím dostatek zkušeností, tudíž jeho účast na našem výletě se nám vyplatila.

Regina Ježková

Írán mě nadchl a doufám, že se do této nádherné a zajímavé země podívám znovu.

Bára Pánková

Luboš byl super, je vidět, že Kambodža mu přirostla k srdci. Dokáže si poradit v každé situaci a že jich nebylo málo.

Štěpána

Luboš je skutečně zkušený cestovatel, umí si poradit v každé situaci. Má přátelské vystupování, jako průvodce mohu doporučit.

Jiří Koch

Patrik je pohodář a tmelič.

Michal Pavlíček

Se Zirhamií jsem jela na základě doporučení své kamarádky a rozhodně nelitovala. Od počátku probíhala skvěle komunikace, informovanost, odpovědi na všechny dotazy i společné setkání před samotnou cestou. Vše ve velmi přátelském duchu.

Způsob cestování mi moc vyhovoval, tři týdny uběhly neskutečně rychle a zažili jsme toho tolik! Peru je neuvěřitelně pestré, nudu nepoznáte a ještě se ve skupině dobře pobavíte.

Náš sympatický průvodce Honza zvládal vše dokonale zařídit a to ještě s neustálým úsměvem na rtech. 🙂 Jeho zkušenosti, přístup k lidem a organizační schopnosti nám zajistily krásnou a pohodovou dovolenou, ze které se ani odjíždět nechtělo.

Markéta Gonová

Se Zirhamií jsme si vyzkoušeli vycestovat do vzdálené země s jinou kulturou a smýšlením. Japonsko je krásná a zajímavá země. Hned bychom jeli znova. Ivča fungovala na jedničku :). Společně jsme vyřešili vše co nám přišlo do cesty. Po této zkušenosti si troufneme vycestovat dál i sami, ale třeba se na Zirhamii ještě obrátíme. Doporučujeme všem, kteří rádi cestují podobným stylem a nebo ví, že je to styl pro ně, ale sami na to nemají odvahu. Je to dobrá zkušenost. 🙂

Eliška a Marek

Mužů doporučit každému, skoro každému 🤣

Jurij S.

Poctivost, spolehlivost a správná míra dobrodružství, tak jsem vnímala cestování pod křídly Zirhamie.

Věra Vrňatová

Expedice prostě na jedničku 🙂 Nebojte se toho, že se ubytování často řeší den dopředu nebo na místě, ušetří to spoustu peněz i času a přidává to na nezávislosti a autentičnost celé expedice.

Johana Vinšová

V Japonsku jsem byl už pošesté, většinu cest jsem ale absolvoval sám. Díky expedici jsem se dostal do míst, kam bych se sám nevydal. A i těch pár míst, které jsem navštívil při expedici znovu (Hirošima a Tokio), se dalo objevovat novým způsobem a vůbec mi nevadilo, že jsem je už v minulosti viděl. Obrovským přínosem byla Žandina znalost japonštiny, která se velmi hodila zejména v místech, kam zahraniční turisté často nezavítají. Expedici a Žandu bych tedy doporučil jak těm, kteří pojedou do Japonska poprvé, tak i těm, kteří už v Japonsku byli. Navíc jsem pružně mohl před expedicí i po expedici pobýt i tentokrát ještě nějaký čas v Japonsku nezávisle sám, nebyl problém, že jsem se k expedici připojil až v Japonsku.

Libor Nováček

Dvakrát s Michalem Guzim a úžasné.

Kateřina Mejstříková

Uzbekistan je nádherná ale velmi rozlehlá země a náš průvodce Petr navrhl skvělý program, takže jsme během 14 dnů mohli získat základní povědomí o kultuře, historii, přírodě, zeměpisu a ekologii. Poznali jsme pouště, z vlaku jsme viděli nádherné hory, dotkli jsme se nejtragičtější ekologické katastrofy způsobené člověkem v Aralskem moři a toulali se starobylými městy, která byla důležitými centry vzdělanosti a obchodu na Hedvábné cestě. Byla to skutečně nezapomenutelná expedice, na kterou budeme všichni dlouho vzpomínat.

Markéta Moore

Celá expedice po Dominikánské republice byla báječná . Bylo to hlavně díky průvodci. Tomáš je skvělý organizátor ,vždy měl všechno naplánované a všechno klapalo bez problémů. S Tomášem pojedu kdykoliv kamkoliv.

Milan Kotrč

Se Zirhamií jsem navštívil Irán. S organizací i průběhem dovolené jsem byl spokojen. Zejména jsem ocenil Jurkův přístup umožňující proniknout do užšího kontaktu s místními lidmi a určitou volnost, kterou standardní cestovní kanceláře nenabízí.

Miroslav Sečkář

Expedice Aljaška 2023 se neskutečně vydařila. Počasí mohlo být o chlup (tlustý chlup) lepší, ale i o tom Aljaška asi je. Patrik Balcar byl skvělý. Organizačně to zvládal výborně a i jako společník a kamarád byl úžasný. Bylo vidět, že s cestováním má kopec zkušeností, jazykově absolutně bez problémů. Cestování ve stylu Zirhamie mi vyhovuje, nesnáším organizované zájezdy s pevnou strukturou. Na druhou stranu musím uznat, že jsme měli neskutečné štěstí na partu, protože když si lidi nesednou na klasickém zájezdu, je to opruz, ale když si nesednou na akci typu expedice Zirhamia, může to být slušný problém, protože na této akci mají lidi k sobě o hodně blíž a tráví spolu prakticky 24h denně. Budoucnost moc neplánuji, ale je vysoká šance, že bych se Zirhamií jel někam znova. Třeba s Patrikem do Nepálu nebo Mongolska.

Matúš Peteja

Ahoj, budoucí cestovatelé se Zirhamií, pokud se zatím necítíte na individuální cesty, určitě doporučuji a oceňuji služby Zirhamie, získáte zkušenosti a cestovatelskou odvahu :-):-):-)

Jana Zaplatílková

Tomas a naša expedícia po Mexiku bola úžasná. Všetko prebehlo bez problémov a perfektne. Program bol pre nás dobre zostavený. Kúpanie v úžasných vodopadoch, cenotach či jazerách s kryštálovou vodou bol príjemným osvieženim popri spoznávaní pyramíd, rôznofarebných miest, jedla, od chiapasu ako takého až po Tulum. Ďakujeme a tešíme sa niekedy opäť

Katarina a Marek Kubici

Tato expedice předčila moje očekávání. Jediné co jsem chtěl vidět a neviděl byla řeka Yukon. Aljaška je tak obrovská země, že se nedá poznat ani za měsíc. Přesto Zirhamia  DÍKY!!  Můj klukovský sen se splnil.

Pepa Bandík

Naši expedici vedl pan Martin Půlpán. Jeho cestovatelské schopnosti a také lidský přístup je naprosto vyjímečný. Místa, která jsme navštívili, někdy i google ztěží hledá. Perfektně zvládnutá organizace skupiny a také znalost místní kultury, zvyklostí. Třeba zmínit i jeho obezřetnost, jelikož jsme cestovali v době, kdy zprávy v médiích nebyly pro tuto zemi velmi lichotivé. Užili jsme si jak lowcost cestování, tak luxus hotelu, sprchy a tradičního jídla, jak v restauraci, tak u místních lidí.

Pavlína Vajdíková

V roku 2015 som sa zúčastnil foto expedície Island so Zirhamiou. Sprievodcom nám bol bájny Punk táta ? Zo začiatku som si vravel, čo to je za týpka s prezívkou Punk táta. Ale po pár dňoch bolo jasné, že to bude týpek s mojou krvnou skupinou. A tak aj bolo. Precestoval kus sveta ako Kanada, Azia, UK, CZ a jeho sprievodcovské skúsenosti a zážitsky jak zo života, tak iných expedícií boli veľmi prínosné. Je to človek, na ktorého sa dá určite spoľahnúť a na ktorého určite nezabudnete. Dodnes som s Punk tátom v kontakte a naše kamarátstvo stále pretrváva.

Peter Švacho

Expedice byla velmi příjemně sestavena. Projeli jsme za 16 dni kus země a mohli obdivovat různorodost přírody a seznámit se s životem v různých částech země. Byla to aktivní dovolená a presně takovou jsem očekávala, přesto byla velmi na pohodu a to hlavně i díky průvodkyni Ivčí a báječné partě lidí. Díky. Moc jsem si to užila.

Oli Pechová

Účastnila jsem se expedice Japonskem se Žandou, a tak dlouho jsem odkládala vyplnění formuláře na zpětnou vazbu, až odtamtud Japonsko zmizelo. Tak bych to ráda  napravila touto cestou. Na expedici jsem byla já ta, na kterou se pořád čekalo…takový ten zpomalený článek výpravy 🙂  Velké díky Žandě za to jakou trasu připravila a jak se o nás starala. Zažili jsme japonskou kulturu, zažili jsme Japonce a Japonky, zažili jsme tolik japonských jídel, japonské hory a přírodu, samurajské stezky, tradiční svatbu, onseny, koncert v onsenu, ryokan s vlastní „jacuzzi“, čtvrť gejš, zahrady, spousty zeleného čaje, šlapací labuť zdarma, nějakou whisky, různá piva, nudle v bagetě, kila rýže, kaligrafii, malé chrámy, větší chrámy, hodně saké a ještě více umeshu, karaoke, míchané drinky v plechovce, „ztracení“ v lese sebevrahů, opuštěný strašidelný hotel, japonské bizarní bizarnosti, magickou Fuji a absolutně fascinující Tokio (jako z filmu Lost in translation), ve čtrnácti dnech jsme zažili Japonsko. Tím, že Žanda ta místa znala a navíc se skvěle domluvila japonsky nám zajistila nezapomenutelné zážitky. S odstupem času tím nejintenzivnějším pro mě zůstal den, který jsme strávili v zasněžených horách, včetně sestupu do Kamikochi po neplánované trase. Po tomhle všem se do Japonska rozhodně ještě chci vrátit. Díky Žandě a díky vám.

Alžběta

Johny, naprostý pohodář😀

Dana Hrábková

Zúčastnila jsem se expedice Indonésie s průvodcem Pavlem Prašivkou. Expedice dopadla na výbornou a Pavla mohu jako průvodce jen doporučit, díky němu jsem si expedici opravdu užila. Před odjezdem velmi rychle reagoval a zodpověděl veškeré mé dotazy. Během cestování nás pak nejen bavil, ale také vzdělával. Oblast jihovýchodní Asie má opravdu procestovanou a naše expedice byla jeho zásluhou tou nejpohodovější. Zasmáli jsme se a těch nádherných zážitků. Zirhamii a průvodce Pavla Prašivku doporučuji všem, kteří rádi cestují v pohodovém stylu a zároveň chtějí zažít spousty dobrodružství.

Andrea Vargová

Expedice Uganda, Rwanda, D.R Kongo. Klárka byla super průvodkyně, podívali jsme se na místa, kam se s cestovkou člověk nikdy nepodívá. Viděli a zažili jsme toho mnoho a vše bylo fantastické, skvěle naplánované, prostě super.

Kamila Černohlávková

Expedice byla výborně navržena, vykomunikována i zorganizována. Na Petrovi je vidět, že je zkušený africký matador a s klidem proplouvá i neplánovanými situacemi dle rčení TIA (This is Africa). Pro ty, kdo hledají Afriku na kolech, se zaměřením na safari a poznávání domorodých kmenů, je tohle správná volba.

Mirek Sečkář

Optimistka, nadšenec a nevyčerpatelný zdroj energie Žanda předávala naší expedici tu správnou pozitivní náladu. Navíc jsme se sešli jako super parta.

Markéta Bukačová

Styl cestování se Zirhamií je opravdu unikátní. Nedokáži si představit krásnější a kreativnější první návštěvu Japonska než pod expedičním vedením ostříleného cestovatele Žandy. Dobrodružství, akce na každém kroku a samozřejmě kopec srandy nás doprovázeli napříč japonskou přírodou až do Tokya. Tímto bych rád Žandě poděkoval a těším se na příští expedici! Dávám – jako vždy – šest hvězdiček z pěti.

Lukáš Dykast

Se Zirhamií máte možnost vidět zemi takovou, jaká opravdu je.

Kateřina Boušková

Expedice splnila moje očekávání, pořádně jsme si zamakali, spoustu nového se dozvěděli (i o sobě), mnoho ochutnali a perfektně jsme si užili. Martin je jako průvodce skvělý, je vidět že oblast má perfektně procestovanou, na každou mojí otázku měl odpověď, umí (si) poradit, vše domluvit a za svoje svěřence se bije, třeba do mešity nás nechtěli pustit bez čepice, přilétnul jako drak, místnímu ochránci práva sdělil, že místní tam jsou taky bez čepice a voila, mohli jsme dovnitř. Jako průvodce a člověk si získal můj respekt. Škoda, že nedělá třeba i Kubu, kam bychom chtěli příští rok, protože já snad ani jiného průvodce už nechci :)))

Petr Havel

Expedice se moc povedla. Sešli se moc fajn lidi a Luboš zajistil zdárný chod expedice a flexibilně reagoval na nenadálé odchylky od plánu.

Marek

Ivčí je super průvodkyně. Vždy se pokusila vyjít vstříc max.poctu lidí. Ukázala nám mista, která bychom jen těžko hledali a díky ní jsme i náročné treky zvládli všichni v pohodě.

Jana Susková a Lukáš Dvořák

Tomáš nás protáhnul Mexikem bez turistů, což bylo úžasné. Věděl v jakých časech se kde objevit abychom tam byli úplně sami. Záměrně vynechal velké turistické atrakce, ale nebyl problém se s ním domluvit, pokud tam někdo chtěl jet. O to víc jsme ale projeli krásných, ne tolik známých míst, ochutnali jsme všechny místní pochoutky a program byl opravdu bohatý. Mexiko se Zirhamií doporučuji všemi deseti.

Tereza Kotounová

Velká pochvala Petrovi – bylo to skvělé, perfektní organizace, přehled v daných oblastech, cestovatelské zkušenosti, omáčka s příběhem atd. – vše na 1*. Chci poděkovat zároveň i partě lidí co tam byla – lidé s ohromnými životními zkušenostmi, přehledem a smyslem pro humor, bezkonflikní pohodáři – takových více – klobouk dolů. Děkuji a rád se potkám s každým z vás třeba na jiné expedici :-)) Mějte se fajn – Míra

Míra Dusil

Konečně jsem si splnil jeden sen. Letět do Asie bez zavazadel. Pavel před expedicí vyhlásil soutěž o pivo a vyhrál ten, kdo měl nejmenší batoh. Na letišti v Bangkoku, po příletu z Prahy, jsem měl jen ledvinku a při tom se mi cestou nic neztratilo. Vyhrál jsem. :-))

Luboš M.

Nás sprievodca Peter Schwot je naozaj cestovateľ s mnohými skúsenosťami, ktoré plne využíval pri našej expedícií. Hľadanie správnych reštaurácií kde sa dobre a hlavne lacno najesť bolo neuveriteľné. Krajinu sme spoznali úplne dokonale, navštívené miesta boli krásne a zážitok je to neopakovateľný, či už divoké pláže alebo wádi tiwi. Na to sa nedá zabudnúť. Záver na Musandame bol najskôr taký rozpačitý ale nakoniec sa podarilo čo bolo sľúbené a stal sa jednoducho rozlúčkový.

Lukáš Lenghardt

Tato cesta do Barmy byla již mou druhou expedicí Zirhamie, kterou vedl Johnny / Honza. A opět jsem se vrátil nadšený, podobně jako před rokem z Peru. Expedice je nenáročná, vedená po krásných místech Barmy, se zaměřením na fotografování. Takže se Honza vždy snažil nacházet netradiční příležitosti pro pořízení nádherných fotek jako např. let balónem nad Baganem či fotografování mnichů. Díky Honzovo organizačním schopnostem vše probíhalo hladce a bez problémů. Navíc za tři týdny se z nás, účastníků, stala dobrá parta. Cestování s Honzou je prostě záruka nezapomenutelných zážitků, krásných fotek a vždy dobré nálady. Díky všem a hlavně Honzovi.

Martin Kronika

Honza Žert byl super. Vřele doporučuji 🙂

František D.

David odolává nátlaku jistoty internetových recenzí a zařizuje vše až na místě, díky čemuž se můžete těšit na zážitky cestovatelské a ne turistické. Dává příležitost nečekanému dobrodružství v podobě návštěvy nejbizarnější diskotéky, kde je možné pozorovat místní bezkrké postavičky v jejich přirozeném habitatu – trocha dekadence mezi pozůstatky dávné mayské kultury, leguány a azurovými cenoty. Metodou tequily a biče dokázal udržet ve skupině klid.

Jana Venzlů

Štýl expedície predčil moje očakávania. Najmä možnosťou korekcií trás a aktivít, perfektným vedením v podobe Paji (bolo cítiť už predtým vytvorené vzťahy, čo často pomohlo), a tiež vysokou mierou komunikácie a súžitia s miestnymi. Tiež veľmi oceňujem štýl stravovania – miestne zdroje, miestne jedlá, občas spoločné (výučbové) varenie. Ázia sa ti proste nepreje:-).

Ján Milan

Dali sme sa Davidom nahovoriť na odbočenie z pôvodne plánovanej trasy do rybárskej dedinky Mahahual a dobre sme urobili. Šnorchľovanie pri koralových útesoch, tam, kde líšky dávajú dobrú noc, spolu s azúrovou farbou Karibského mora a pitím fresh piňolády s kokosom a škoricou bol zážitok, na ktorý sa len tak ľahko nezabúda.

Danica Paulovčinová

Johnny je mistr svého řemesla – jak po stránce cestovatelské, tak i fotografické. Nejen že nám s obrovskou dávkou trpělivosti neustále opakoval, jakou nastavit expozici, upozorňoval na přepaly a křivý horizont, ale zná Skotsko jako své boty. Díky tomu nám ukázal krásná místa, která, která by člověk sám asi ani nenašel. Vlastně ani pořádně nemůžu naši cestu nazývat zájezdem – rozuměj výjezdem s 30 dalšími účastníky, kteří mají každý den pobytu do puntíku naplánován. Celou dobu jsem měla jsem pocit, že jsem na výjezdu s partou přátel a jediným limitem je datum našeho odletu – všechno probíhalo tak nějak plynule a spontánně a ikdyž jsme píchli kolo nebo měli problém najít cestu ze společenského večera zpět do stanu, mohli jsme se na Johnnyho vždy spolehnout 🙂

Kateřina Swólová

Expedice Vietnam – průvodce Jurek. Můžu jenom doporučit, kdo jiný by zvládnul projet celý Vietnam za 3 týdny 🙂

Vlasta Kubíčková

Cestování s Davidem bylo moc fajn. Organizačně super zvládnuté. Mé obavy, zda expedici vůbec zvládnu se brzy rozplynuly. Moc jsem si cestováni po Aljašce užila a doufám, že v budoucnu se Zirhamií ještě někam vyrazím.

Jitka Pokorná

Největší cestovatelský zážitek v životě, naprostá paráda. Mít vše pod kontrolou je u Žandy samozřejmostí. Jedu znovu… a s Žandou!

Petr Volejník

Nikola je průvodce odborník, poradí, doporučí a hlavně v případě nouze nenechá nikoho bez pomoci 🙂

Václav a Iveta Černí

Expedice byla super. Hlavně se mě líbilo, že jsme se dostali do míst kam nejezdí moc cizinců, takže jsme byli pro místní větší exoti než oni pro nás. Cesta byla dobře naplánovaná, poznali jsme odlišné části a kultury této velké země. Michal byl dobrý průvodce a zvláště jeho čínština byla neocenitelná. Samozřejmě také ostatní účastníci byli v pohodě a proto jsem si to všechno skvěle užil. Díky všem.

Paja Brabenec

Žanda mala pred našim Japonskem superové referencie a teda nesklamala vôbec – je vidno, že sa vyzná a nedá sa zaskočiť. My sme začínali skutočnosťou, že nás navigovala na diaľku a až do konca sme boli spokojní.

Mária Kurtová a Marcel Drobný

V listopadu jsem se vydala na expedici do Íránu s Martinem Pulpánem, jako průvodcem a partou neznámých lidí, které jsem potkala až na letišti a z kterých se stali přátelé na 18 dní a doufám, že i na dále. Expedice byla orientovaná na města a poté na poušť. Přes velkou mediální „masáž“ ohledně situace v Íránu, která se na nás valila snad ze všech stran jsem se rozhodla expedice zúčastnit a ještě, že tak, protože to bylo to nejlepší rozhodnutí, co jsem mohla udělat. Viděli jsme spoustu krásných měst, barevných mešit, mauzoleí, potkali se s příjemnými lidmi, kteří jsou milí a smějí se. Byli jsme ve starých vesničkách, v oáze v poušti s vodopádem, spali v dunách na poušti a řeknu Vám, byla to ta nejkrásnější „ložnice“, jakou kdy člověk může zažít, protože, kde jinde máte nad hlavou miliony hvězd, jako právě na poušti? Prostě nádhera. Martin byl skvělý průvodce, který věděl vždy k dané památce, mešitě, mauzoleu, vesnici apod. spoustu faktů a také i zajímavostí. Vše měl pěkně zorganizované a každý den jsme měli jasný plán, co uvidíme a někdy jsme měli i malá překvapení, abychom se měli na co těšit 🙂 Prostě to byla nádherná, neobyčejná expedice, která ve mě hodně zanechala a rozhodně mám na co vzpomínat! Zirhamii určitě doporučuji, protože s ní byla skvělá komunikace v rámci zajištění potřebných věcí a také doporučuji expedici do Íránu ať už s Martinem nebo s kýmkoliv jiným. Určitě nebudete litovat. Děkuji za nádherné zážitky a už teď přemýšlím o další expedici se Zirhamií.

Simona Vičarová

Ifčí je skvělá průvodkyně, i když jsme se kvůli počasí nemohli zůčastnit několika aktivit, nijak jí to nerozhodilo a zvládla všechno obratem přeorganizovat. Navíc jsme byli skvělá parta, která si od začátku sedla, za mě super expedice.

Pavel Cempírek

Jurek jako vedoucí expedice se plně osvědčil, měl respekt. Jsem zvyklá podobným způsobem cestovat a tak mi nedělalo potíže spát v ubytovnách se společnou koupelnou a naopak jsem jednu noc velice ráda spala venku u hotelové fontány. Nechyběly však i klasická přespání s plným komfortem. Jurek je klidný a rozhodný, dobře se orientuje i v nenadálé situaci, umí smlouvat a má velký smysl pro humor. Každý den byl jiný – od popovídání s iránským studentem, koupání v Perském zálivu, návštěvou v muzeu mučedníků a následným občerstvením. Dokonale jsm si odpočinula, i od každodenního používání internetu, poznala jinou kulturu než evropskou. Velice ráda pojedu se Zirhamií znovu.

Eva Vrbová

Se Zirhamií jsem byla na expedici Čína 2014, ze které jsem si odnesla nezapomenutelné zážitky! Můžu ji zařadit mezi jednu z nejlepších dovolených. Byla absolutně pohodova, relaxační, brána s humorem… A to díky celé skupine a hlavně našemu průvodci! 🙂

Jurek byl naprosto senzační! Skvělý člověk, který má vždy dobrou náladu a smysl pro humor. Jeho organizační a průvodcovské schopnosti, které nám umožnily i určitou možnost v rozhodování, byly dokonalé. Dokáže se orientovat v místech, které zná i nezná, domluvit se a smlouvat absolutně všude (i přestože každá strana mluví jiným jazykem 🙂 ), vyřešit nepředvídatelnou situaci v klidu a s přehledem a dokonce dokazal bravurně uspokojovat naše chuťové buňky :).

Cestování tohoto typu můžu jen doporučit! Věřte, že s nimi pojedu znovu!

Jitka Vaňousková

Zirhamia je pre každého kto chce vidieť, spoznať a užiť si super živú dovolenku, v ktorejkoľvek krajine, pri ktorej je vždy super sprievodca. Už som bola dvakrát a stále mi to nestačilo ))))). Už vyberám ďalšiu))).

Oľga Balážovičová

Expedice byla úžasná, Dominikánská republika stojí rozhodně za návštěvu. Pod vedením Toma nemělo opět chybu, ukázal nám hodně z Dominikány, hlavně bez turistů. Navíc skvělá parta stejně naladěných lidí! Těším se na další příště.

Olga Veselá

Klárka Husáková je fakt výborná průvodkyně.Nemuseli jsme řešit žádný problém.Všechno klaplo,max.spokojenost.Příště Kyrgystán

Jitka Jarolímková

Patrik výborný průvodce, promptně reagující na aktuální potřeby,.vlévající optimismus do žil, at´ jdeš do kopce, či víceméně po rovině, komunikace se všemi na 1., průvodce na svém místě !!!

Tomáš Víceméně Papuga

Expedice s Maritnem se mi moc líbila, vždy jsem cestovala sama a obdobným stylem, takže mi to bylo blízké a byla jsem spokojená. Martin zařídí výborné ubytování, vím, kam zajít na dobré jídlo a člověk se tak může věnovat aklimatizaci, seznamování se skupinou a zvládání treků. Moc děkuji, Kyrgyzstán a především koňský trek jsou navždy jedním z nejlepších cestovatelských zážitků a místní krajina je vepsaná do mého srdce.

Daniela Virágová

Byla to už třetí cesta se Zirhamií. Dvě po Asii a teď Mexiko (Yukatán). Co musím ocenit! Dobré organizační věci na cestě ze strany našeho průvodce Davida. Řešil vše s klidem a rozvážností. Tím byla ve skupině pohoda a myslím, že si každý odnesl spoustu zážitků, které nám co si plníme sny z cestování nikdo nevezme. Ještě jednou poděkování Davidovi a Zirhamii.

Jiří Hovorka

Skvělé bylo, že jsme se dostali na místa turisty tolik nevyhledávaná. Bylo vidět, že Petr se v zemi dobře vyzná.

Miroslav Matej

Každá expedice se Zirhamií je životní zážitek. Nebylo tomu jinak ani teď s Tomášem Veselým, kterému mnohokrát děkuji za skvělé tři týdny.

Aleš Piskora

Nerada se pořád opakuji…. :), ale musím. Další povedená expedice se Zirhamií. Další skvělá země – Filipíny, ve výborné partě pod vedením průvodce Michala. Michal umí, Michal zná. Díky. Olga

Olga Veselá

Díky Zirhamii a naší průvodkyni Ivče jsem objevila, jak krásná země JAR je, do té doby jsem o ní neměla moc povědomí. Bylo to 19 intenzivních dní, které jsme strávili u nádherného pobřeží, pozorovali volně žijící zvířata a fascinující noční oblohu, procházeli se kolem zvlášních skalnatých útvarů v Cedeberg Mountains, ochutnali skvělé jídlo a užili si spoustu zábavy. Ubytování předčilo moje očekávání, stejně tak mě překvapilo, že je tady oproti Čechám výrazně levněji (s evropským standardem). Každému, kdo má alespoň trochu rád Afriku, bych cestu do JAR rozhodně doporučila.

Lenka Medová

I na manželce jsem poznal, že na výpravě za zvířátky po Africe byla nadšená. Viděli jsme víc, než jsme čekali. Sice jezdíme převážně individuálně, ale v dobré partě, kterou Petr dokázal stmelit, jsme se v této části světa cítili možná bezpečněji. Vzpomínky jsou ještě živé a snad se jen tak nevytratí.

Jiří Synáček

Před pár dny jsem se vrátila z Íránu, expedice se Zirhamií. Byl to naprosto skvělý zážitek a vám, kteří ještě stále váháte, mohu vřele doporučit. Ať už jsou vaše pochybnosti vůči Zirhamii či samotnému Íránu, není se rozhodně čeho obávat a určitě to stojí za to. Írán je neskutečně nádherná a pestrá země, která nabídne mnoho zážitků každému cestovateli, ať už je to perská architektura, tradiční život místních obyvatel, nádherná příroda, íránská kuchyně, nakupování po bazarech či výlety za město do hor nebo pouště. Nutno vyzdvihnout pohostinnost Íránců, dlouho jsem se na svých cestách nesetkala s tak neskutečně milými a přátelskými lidmi. Vše si uvědomíte, až vás při procházce parkem pozve íránská rodina na šálek čaje a strávíte s nimi příjemný večer plný skromné a velmi emotivní konverzace. Nenechte se ovlivnit českými médii a vyrazte poznat Írán na vlastní oči, bezpečnou zemi, ze které se vrátíte bohatší, s novým nadhledem na tento kout světa. A Zirhamia je proto jasná volba. Tým profesionálů, kteří se o vás vždy postarají a udělají maximum pro to, abyste si přivezli pestré zážitky a vzpomínky na celý život. Průvodce Jurek je člověk na správném místě, stane se vaším parťákem na cestě, během které vám předá jeho bohaté cestovatelské zkušenosti, nic pro něho není problém, vše vyřeší operativně s ledovým klidem, usmlouvá vám nejlepší cenu za dopravu, poradí s nákupem suvenýrů a svým smyslem pro humor vám zpříjemní dny plné poznávání. Vždy se zajímá o vaše zájmy a potřeby a podle toho určuje směr a průběh expedice. Jeho profesionální přístup znásobují dlouholeté kontakty, díky nimž proniknete do užšího kontaktu s místními a poznáte tak pravou tvář země. Neváhejte, Írán ani Zirhamia vás nezklamou. Ať už se vydáte se Zirhamií kamkoliv, budete nadšení!

Šárka Papežová

Honza je fajn kluk a průvodce, doporučuji všemi deseti

Petra Masaryková

Jakožto nejmladší člen expedice jsem měla na začátku obavy (první delší cesta), ale úplně zbytečně. Johnny měl všechno perfektně naplánované. V Peru jsme toho zažili ohromné množství- jak prales tak zasněžené hory v 5000 m n. m. Byl to skvělý zážitek na celý život :).

Karolína Bavorová

Zážitek na celý život.

Eva Bezchlebová

Expedice do Mexika byla mou prvni se Zirhamii a naplnila ma ocekavani. Tomas perfektne vse naplanoval a zaridil, takze s nicim nebyl problem.

Tomáš Koželuh

Expedice Thajsko byla pro nás první velká cesta do neznáma. Nevěděli jsme co nás čeká, ale den co den jsme byli mile překvapení a plní nadšení. Viděli jsme plno míst, o kterých jsme neměli ani tušení. A za to všechno vděčíme Jurkovi. Díky Jurkovým cestovatelským schopnostem se nikde neztratíte. Pokud nemáte odvahu jet na takovou cestu sami, určitě neváhejte kontaktovat kluky se ZIRHAMIE. Těšíme se s vámi na další cestu 🙂

Markéta a Tomáš Gongolovi

Pája je skvělá průvodkyně, která nám ukázala jak se dá cestovat s úsměvem a lehkostí. Vždy si věděla rady a ukázala nám jak se dá v této zemi cestovat, jíst a užívat si všechny její krásy. Expedice splnila všechna má očekávání a přidala i mnohem více, nové přátele. Už teď se těším na další objevování světa se Zirhamií 🙂

Petra Včelková

Vždycky jsem si myslel, že Dominikánská republika jsou jen pláže a válečka u moře – se Zirhamií a Ivet jsme poznali, že je to “ jinak “ než u cestovních kanceláři . Poznali jsme “ dvě tváře “. Samozřejmě kdo by se nebyl rád vykoupal v listopadu pod palmami na bílém písečku? Ale my jsme se byli podívat i tam, kde se chodí koupat místní, poznali jsme, že se dá i v Karibiku podívat do 3000 m při výstupu na Pico Duarte ( nejvyšší hory Karibiku ), že se dá vše na místě domluvit jak jídlo, dopravu či ubytování, takže člověk získá větší přehled o dané zemi.

Radek Klimeš

Honza Zert je scestovany chlapik, ktory sa vyzna. Neprijemna vec, ktora sa mi stala v Brasilii – sa Honza o mna velmi dobre staral do odletu lietadla a za to som mu vdacny.

Igor Hrzič

Kvůli Covidu a omezením se z původní destinace Skotsko po roce a půl stala Madeira. Těšil jsem se moc. Viděl jsem Honzovy stránky a tušil, že je to profík, od kterého bych se mohl na fotoexpedici ledacos přiučit. Vyhovovala mi myšlenka, že budeme ve skupině stejně naladěni – že nám například nebude vadit vstávat brzy před východem slunce, abychom se dostali včas na místa, kde budeme moci fotit. Vše od začátku probíhalo na jedničku. Honza komunikoval, reagoval na dotazy, vše měl výborně zorganizované. Proběhlo předexpediční setkání (u nás napodruhé přes internet). Honza po konzultaci s námi zařídil ubytování. Domluvil půjčení aut, naplánoval místa na focení. Na Madeiře byl poprvé, ale měl vše do puntíku připravené. Měl dlouhý seznam míst, které by stálo za to vidět. Takže vždy bylo kam vyrazit. Kdo nikdy nebyl na Madiře, asi bude čučet na místní silnice. Na kolo je to tady vhodné asi jen pro vyznavače horského terénu a milovníky brutálního stoupání a vůně smažících se brzd při klesání :o) Pro nás byla místní spleť silnic celkem chaos i s navigací. Pokud nejste na dálnici, zapomeňte na to, že má auto i vyšší než druhý rychlostní stupeň. Dvojku tam budete mít prakticky pořád. A občas budete děkovat, že existuje jednička, aby vám to do toho prudkého kopce nezdechlo. Budete se modlit, aby v té uličce, která je obousměrná a dvě auta se vedle sebe nevejdou, nejelo nic proti. A když pak uprostřed noci potkáte na silnici smečku dvou psů, kteří berou auto jako malou kočičku, běhají sebevražedně před světly a nakonec ještě ve 40 km/h běží podél auta, je o zážitek víc. Kdo má žaludek jak na vodě, jistě ocení 180° vracečky. Případně se z Vás stane profík v rozjezdu do kopce ze STOPky. Po pár dnech vám už přijdou úplně normální zalehlé uši z neustálého překonávání tisíce výškových metrů. Všem řidičům velký obdiv, že to zvládli a vždy nás bezpečně dovezli do cíle. Náčelník má výbornou angličtinu a o to víc mě překvapilo, když jednou na personál restaurace spustil i španělsky. Ostatně někteří z naší expedice mu zdatně konkurovali a pokecali by si třeba i franouzsky. Když jsem u těch restaurací, místní gastronomie nás naučila, co je to malá a velká porce. Vyčteno z jednoho jídelního lístku – malá 250g, střední 500g a velká 1kg. Až dětská porce byla opravdu malá (a to jen v jednom případě). Za mě nejčastější pití Brisa Maca (jablková limonáda) a k jídlu Picado (tedy jakýsi místní guláš s hranolkami). Zapomenout nemůžu na oběd, respektive snídani, po 14.té hodině v jakési jeskyni. Nebo třeba na večeři u pana „Pípi“ a jeho „Goodbye drink“ v podobě domácí pálenky. V hlavě mám i vzpomínku na poslední večer na baru s panem „domácím“, s panem Arlandem?? a jeho hodinové povídání a opět domácí pálenka z cukrové třtiny. Nutno dodat, že jako nepíč jsem neměl tu čest ochutnat. Výrazy ostatních ale dávaly tušit, že to je „Síla“. Obecně vzato je místní personál restaurací příjemný, respektive jen do doby, než chete platit „separátně“ každý za sebe. To prostě nedávají a byl to téměř pokaždé boj. Málem bych zapomněl na místní delikatesu „Bolo do Caco“ aneb jakýsi předkrm – lehký chléb s česnekovým máslem, na kterém se stanete závislí. Na závěr „jídelního odstavce“ zmíním už jen kolegy často objednávanou tekoucí závislost „Sangriu“, za pár řádek stojí i místní tržiště (kde utratíte víc, než si myslíte, že utratit vůbec jde) a samozřejmě budoucí Foodbloger David. K ubytování jen asi tohle – Waaaaaauuuu!! Apartmán 270 metrů čtverečních se třemi balkony, nefungující vířivkou a výhledem na moře?? A pro 5 lidí? Kam se poděly ty původně plánované stany a spacáky ze Skotska? 😀 Nebyl problém odtrhnout se od skupiny a zařídit si den dle svého (ovšem bez auta). Líbilo se mi, že denní plán jsme přizpůsobovali dle situace. Když se nám některé místo zamlouvalo, byli jsme tam déle a užívali si focení. Honza nám radil, připomínal, upozorňoval na nastavení. Ostatní účastníci byli skvělí, pomáhali, byla sranda. Jen počasí nám z fotografického hlediska úplně nepřálo. Východy a západy slunce s oblačností. Tam, kde jsme chtěli mlhu, bylo jasno. Když jsme chtěli jasno, byla mlha 😀 Ale to je prostě Madeira 🙂 Díky Honzo, Martine, Danko, Natko, Davide, Jitko, Zuzko a Dane za bezva týden. Zakončil bych to větou „My ten Fanal v mlze stejně někdy dáme“

Luboš

Se Zirhamií jsme byli již podruhé a opět nezklamala ! Stoprocentní příprava od Páji Koukalové a Honzy Žerta. 19 dní nabitých zážitky je muselo stát takové energie a organizačních schopností, že si to nedokážu představit….. A Honza je fakt třída ve svém oboru !!! Mohu psát jen superlativy…. jeho zkušenosti, přístup k lidem a organizační schopnosti nám zajistily skvělou dovolenou. Ve spojení s úžasnou Kostarikou mám zážitek do konce života ! Děkuji moc !!!

Vlaďka Chmelíková

Cesta do Brazílie byla perfektně zorganizovaná, viděli jsme spoustu míst, bylo to velmi pestré – hory, památky, nádherná příroda, pláže. Honza je super průvodce, jeho informace o Brazílii skvělé, hlídal nás jako kuřátka, aby se nám nic nestalo, jela bych určitě znovu.

Dana Smutná

O5 všechno SUPER.

Dan Wimmer

Do dnešního dne vzpomínám na krásnou Gruzii s nostalgií. Za 2 týdny jsme si díky Jurkovi utvořili mnoho zážitků. Bylo znát, že k zemi, kterou jsme navštívili, chová lásku a myslím, že mohu mluvit za všechny, když řeknu že odjížděli se stejným pocitem.

Alexandra Ovcharova

Během cesty se mě K. zeptala jak snáším diskomfort. Vůbec mě nenapadlo že bych nějaký pociťoval. A pak mi došlo že se v něm pohybuji už od vystoupení z letadla v Bombaji a že si ho užívám náramně. Indie se nedá vyprávět, Indie jsou zážitky, běžte si je zažít. Kulisy nikdo nezbořil, i komparzisté zůstali na svých místech. Bez obav jeďte se Sašou. Kamkoliv. Postará se o vás už na letišti když pár minut před uzavřením odbavovací přepážky zjistíte že nemáte vytištěné vízum bez kterého vás neodbaví, tedy ani nepustí do letadla. A po příletu zpět do Prahy vám už jen tak ze setrvačnosti ukáže odkud jede autobus 119. Asi se už nedozvím jestli cestování Indií bylo úžasné proto že se tu sešla tak skvělá parta, nebo jestli parta byla tak skvělá proto že se sešla při cestování Indií. Jeďte do Indie. S kýmkoliv. A kulturní šok který je často s návštěvou Indie zmiňován? Ten se dostaví. Hned po návratu domů. Ale zvyknete si tu, nebojte.

Kohout

Pája je pohodový spoločník, výborný organizátor a perfektný “ zjednávač“ cien.

Danica Paulovčínová

Jurek je pohodář a cestování s ním je tak bez zbytečného stresu prostě vždy v pohodě.

Pavel Brabenec

Expedice Gruzie byla jedním z mých nejúžasnějších cestovatelských zážitků. Ikdyž jsem procestovala mnoho zemí na vlastní pěst a toto byl můj první pokus o cestování v rámci skupiny, naprosto to předčilo moje očekávání. Jurek je organizačně schopný, jako skupinu nás dokázal nasměrovat, ale zároveň nic nevnucoval a v jakékoliv težké situaci zachoval chladnou hlavu. Díky Zirhamii (Jurkovi) jsem si mohla užít kombinaci dovolené nezávislého cestovatele, kde zároveň odpadnou nepříjemné věci se sháněním dopravy a ubytování a možnost vyjednávání lepších cen z pozice skupiny a tak mít možnost vidět více věcí a mít více zážitků. Nehledě na to, jak úžasné je cestovat se skvělou partou lidí! Se Zirhamií určitě ještě vyrazím a zodpovědně bych ji doporučila všem, kteří narazí na expedici, která je zaujala. Díky za perfektní dovolenou a nezapomenutelné zážitky!

Markéta Popelková

V Africe jsem byl již několikrát, ale tato cesta se Zirhamií a průvodkyní Klárkou byla zatím ta nejsyrovější a „nejafričtější“ v dobrém slova smyslu 🙂 Na Klárce oceňuji její akčnost a hlavně chladnou hlavu při řešení problémů.

Tomáš R., Praha

Island je nádherná země se spoustou přírodních krás. Johnny měl dobře rozmyšleno, co nám chce ukázat i vhodně zařadil do programu body na základě informací zjištěných od místních (výlet za papuchálky). Jednalo se o fotoexpedici a Johnny byl tak ve svém živlu, fotografování rozumí a i já jako ryzí fotograf amatér jsem se mnohému přiučil. A možná se i časem nechám přesvědčit na koupi nového foťáku. S Johnnym jsme se skamarádili a určitě společně vyrazíme na další expedice. Protože mi to časové možnosti dovolují, když to je možné, tak si společně expedice prodlužujeme, abychom probádali další místa, na která během expedice nezbude čas.

Radim Wystyrk

Expedice do JAR pro mne byl určitě zážitek, na který nikdy nezapomenu – v pozitivním slova smyslu. Už při plánování mě moc potěšil přístup naší průvodkyně Ivči, která byla moc milá a vše nám před cestou vysvětlila a poradila když bylo potřeba. Samotná expedice probíhala výborně, byla super atmosféra a moc jsme se nasmáli. I když většina lidí odsuzovala JAR jako nebezpečnou zemi, my měli pouze dobrou zkušenost s místními – byli vždy velmi milý a pohostinní. Určitě bych doporučila Jižní Afriku všem, co mají rádi jak hory, tak safari i moře – najdete zde všechno 🙂 Také bych ještě jednou ráda poděkovala Ivčí – byla jsi báječná ! 🙂

Simona de Toledo

Ve svých padesáti letech jsme se poprvé rozhodli s manželkou vyrazit někam organizovaně, protože doposud jsme jezdili na vlastní pěst. Ze začátku jsem měl trochu obavy z celé akce, protože jsem četl různé komenty od účastníků zájezdů z různých CK . Naštěstí pro nás jsme si vybrali Zirhamii a Afriku s Petrem Schwotem. Petr od začátku poskytoval dokonalé informace a trpělivě odpovídal na všechny naše dotazy. Na akci samé předváděl Petr úžasnou schopnost řešit všechny problémy s klidem a vždycky dobře poradit a pomoci všem ostatním. Vyjednávací schopnosti v kempech, tržištích a národních parcích byl pro mě něco naprosto neuvěřitelného a Petr nás to časem naučil všechny. Zvláště pak jeho nápad rozdávat domorodcům fotky z minulých cest nám otevřel dveře do jinak zapovězených míst. Na jednom tržišti v „obchůdku“ vysela na zdi Petrova fotka z minulých expedic, kterou věnoval Petr prodavačce v minulosti a prodavačka poznala i Petra. Bylo to velice dojemné setkání. Petr je skvělý průvodce a znalec Africké fauny i flóry, je schopný organizátor a cítil jsem se s ním na cestě bezpečné a příjemně. Za nejlepší pokládám to, že po třech tydnech kdy byl Petr můj průvodce se stal po expedici mým kamarádem Díky Petře a celá Zirhámie.

Pavel Křivánek, Brno

Libor je skutečný znalec přírody a především vynikající ornitolog. Dokáže vidět a hlavně ostatním účastníkům i srozumitelně popsat, co jsme jen tušili „že někde lítá“. Měl velkou trpělivost (někdy až moc :)).

Josef Vaňousek

Cestování se Zirhámii, tímto způsobem mohu jedině doporučit. Myslím že navštívená místa a skladba zájezdu, i když bohužel k dnešní světové situaci jsme cestu museli zakončit trochu dříve, byla dokonalá od samého začátku. Vděčíme za to především našemu průvodci Honzovi. Byl skvělý.

Jaroslava Dobrá

Kdykoliv někam vyrazíme, tak po pěti dnech už máme chuť se zašít do hotelu a válet se ve vířivce. Se Zirhamií jsme jeli proto, abychom tuhle lenost překonali a povedlo se to na 100%. Pavel je zkušený průvodce, který nás provedl zajímavými a turisticky nezprofanovanými místy na (s vyjímkou jednoho treku) celkem nenáročné a pohodové expedici podzimní Aljaškou.

Josef Sekava

Jurek má Írán v malíku. Celá expedice byla naprosto na pohodu, bez problémů a ještě nám k tomu Jurek zatančil na bandari music. Je to nepředatelný zážitek, za který jsem moc ráda :). Nebyl den, kdy bychom se nesmáli, takže všem vřele doporučuji.

Míša Časarová

Vzhledem k tomu, že to byla Klárčina první expedice, zvládla to skvěle. Obdivuju, že zvládla 19 dní v kuse neustále komunikovat se všemi a ještě u toho být příjemná a bavit se! Chvílemi to s námi neměla vůbec jednoduché a i přes menší neshody si vzala k srdci naše rady a vše proběhlo perfektně 🙂 Hodně štěstí na další cesty 🙂 Je to super holka!

Denisa

Expedice Ruleta na Srí Lanku byla výjimečná tím, že takřka do poslední chvíle nebyla jasná cílová destinace (letenky se kupovaly cca měsíc a půl před odletem). Právě s ohledem na tuto skutečnost musím našemu průvodci Davidovi „Sherpovi“ vyseknout hlubokou poklonu za to, jakým způsobem dokázal tuto expedici připravit a realizovat. Sherpikovi se podle mě podařilo Ruletu namíchat jako neuvěřitelně pestrý koktejl zážitků, což je s ohledem na to, že na Srí Lance byl poprvé, super počin hodný opravdového cestovatele a průvodce ?. Za dva týdny se nám povedlo vytěžit ze Srí Lanky úplné maximum a poznat ji po všech stránkách, tj. od návštěvy starobylých srílanských měst přes jízdu vlakem čajovými plantážemi na srílanské vysočině až po surfování a koupačku na srílanských plážích. Zároveň si expedice Ruleta dokázala zachovat mírně „punkový“ charakter, ať už co se týče stravování, ubytování nebo dopravy, kdy se vše řešilo operativně, na místě a podle potřeby ?, přičemž tohle všechno dle mého přispělo k tomu, že jsme poznali opravdovou a autentickou Srí Lanku. David je velký cestovatel tělem i duší, v každé, byť nepřehledné, situaci se dokáže rychle zorientovat a vyřešit ji a na druhou stranu umí odhadnout, kdy nemá cenu řešit nesmysly, což je podle mě pro úspěch expedice velmi důležité. Davidovi, ale i ostatním účastníkům expedice Ruleta strašně moc děkuji za super zážitky, bylo to perfektní!

Veronika Pavlů

Perská pouštní expedice s Martinem Pulpánem byla prostě něčím, co je třeba opravdu zažít a nikoliv jen číst z cestopisné literatury. Martinův styl cestování je přesně dle mého vkusu – to jsem poznal z jeho cestovatelských přednášek, na kterých účinkoval a proto jsem se zúčastnil jeho výpravy. Martinova rozsáhlá znalost této oblasti, místních zvyklostí, ochota, komunikace, naprostá pohodovost a pevné nervy s naší výpravou byla prostě jako sůl nad zlato. 😀 Martine, díky moc, že jsem byl součástí této neskutečné expedice, rád bych si to někdy opět zopáknul.

Jan Havel

Expedice Peru 2018 vedená Honzou se vydařila po všech stránkách. Za dva a půl týdne jsme si udělali o nádherné jihoamerické zemi velice přesnou představu. Navštívili jsme všechna klimatická pásma, mohli jsme obdivovat amazonskou džungli, poušť Sechoru, vrcholky peruánských And. Návštěva Machu Picchu byl životní zážitek – procházka v nádherně zachovalé incké citadele uprostřed deštného pralesa by stála za samostatnou expedici. Přes varování před odletem o nebezpečné zemi jsme v průběhu celého pobytu neměli jediný pocit ohrožení. Velký podíl na tom jistě měl Honza, který vše dopředu velice přesně naplánoval. Poskládal program velice citlivě, abychom z Peru viděli maximum možného, ale abychom i zároveň mohli relaxovat a užívat si dovolenou. Po celou dobu pobytu nebyla žádná hluchá místa, vše dokonale navazovalo, o ubytování, stravu a dopravu bylo dobře postaráno. Celá expedice do Peru pro mne je a bude jedinečným a bezvýhradně pozitivním celoživotním zážitkem. Velké poděkování za to patří skvělému průvodci Honzovi a také skvělé partě náhodně poskládaných cestovatelů, kteří umožnili, abychom nádherné zážitky sdíleli a umocnili sobě navzájem.

Petr Bavor

Z expedice jsem nadšená, splnilo se mi dokonce víc, než jsem od cesty očekávala. Pája uplatnila své cestovatelské zkušenosti v mnoha směrech. Od nasmlouvání příznivých cen různých služeb po maximální využití času a možností něco zažít v každé oblasti kde jsme se pohybovali. Její pozitivní a přátelský přístup jak ke členům expedice tak k místním lidem dělal expedici naprosto pohodovou. Strávila jsem úžasných 17 dní s fajn partou, optimistickou Pájou a domů si přivezla nespočet krásných zážitků a plnou hlavu plánů na další expedici se Zirhamií:)

Marcela Valešová

Nejlepší dovolená v mém životě. Zábava od začátku do konce. S Jurkem byla sranda, je vtipný a hlavně je dobrý fotograf😀👍

Gabriela Zlatníková

Letos moje druhá expedice se Zirhamií a Martinem Pulpánem. Opět jsem si to maximálně užila a posunula svou komfortní zónu. Způsob jakým Martin expedice vede, přináší nejen plno zážitků, ale i poznání a přímé kontakty s místními lidmi a jejich každodenní realitou. Jeho láska k Íránu je velmi nakažlivá a ukázal nám místa, kam žádné jiné agentury ani cestovky nejezdí. Zároveň udělal vždy maximum pro naše bezpečí. Už teď se těším na nějakou další cestu, cestování se Zirhamií mi maximálně vyhovuje.

Jitka Šikulová

Johny je super průvodce, kliďas a pohodář. Všem začínajícím fotografům se určitě budou hodit jeho rady a zkušenosti, o které se velmi rád podělí.

Kristýna Vargová

Expedice Nepál naprosto splnila má očekávání – aneb jak by řekl náš průvodce Punker, byla jednoduše bájná :). Super zkušenost trekovat v tak vysoké nadmořské výšce, není to sranda a každý vystoupaný metr jde znát a někdy fakt bolí. Oproti tomu takové klesání v Himalájích je také zážitek a člověk je kolikrát překvapen, kolik výškových metrů musí nastoupat (a kolikrát), aby se toho sestupu dočkal :). Výstup na Tserko Ri byl jednoduše zážitek na celý život a snad si po zbytek života uchovám v sobě ten krásný pocit, který zaplavil mé tělo a mysl, když jsem se tam opravdu vyškrábala. Co na tom, že mezitím padla mlha a výhledy v tuto dobu už zmizely v mracích, na tenhle pocit neskutečné radosti a štěstí snad jen tak nezapomenu. Expedice Nepál svedla dohromady skupinu moc fajn lidí a pevně doufám, že to nebylo naposledy, co jsme se potkali. A Punki zaslouží jedničku s hvězdičkou za své průvodcovské služby ;).

Lenka Zákoucká

Naše Expedice Do Světa Ruleta Srí Lanka 🙂

Sešli jsme se skvělá parta 9 lidí 🙂 2 holky a 7 kluků 🙂 skvěle jsme si rozuměli. Náš průvodce byl Sherpa David, je to pohodář a super společník za všech situací. Se vším si poradil na jedničku, ikdyž na Srí Lance nikdy nebyl. Cesta po Srí Lance byla skvěle naplánováná. Překvapilo mě, že není tak turistická, jak se tvrdí. Využili jsme mnoho dopravních prostředků, což se mi moc líbilo. Ochutnali jsme místní kuchyni, výborné ovoce. Je zde krásná příroda, národní parky, moře, hory, čajové plantáže, David to naplánoval tak, abychom viděli od všeho trochu 🙂 Zažili jsme mnoho srandy. Je to skvělý průvodce, vřele doporučuji a těším se snad někdy příště 🙂

Kamila Černohlávková

Bylo to super, všem doporučuju cestovat se Zirhamií. Klárka byla perfektně připravená, vstřícná k našim připomínkám a celkově vše klapalo jak má. Trochu jsem se bál cestovat ve skupině 10ti lidí, protože jsem zvyklý cestovat sám, ale Zirhamie pravděpodobně přitahuje podobně cestovatelsky naladěné lidi 🙂 Jen ty levharti…. 😀

Michal Haufer

Byla to moje první zkušenost se Zirhamií a nelituji. Prostě jeden velký zážitek! Cena neodpovídá kvalitě. Příště bych utratila i víc ;-):-D:-D

Tamara Poláková a Dikobraz

Spojené státy (a hlavně jejich jihozápadní část) pro mě vždycky byly vysněnou destinací, takže tato expedice byla jasnou volbou. A realita? Předčila všechna očekávání! Johnny (ačkoliv tam také byl poprvé) se role průvodce zhostil perfektně a kromě turisticky vyhlášených cílů nám ukázal i místa méně známá, ale o to ještě kouzelnější. A když k tomu přidáte ještě super partu a skvělý počasí, tak máte dovolenou snů 🙂

Kateřina Swólová

Cesta kolem Uzbekistánu byla nezapomenutelný zážitek. Od začátku jsem se cítil jako kdybych vyjel s partou kamarádů. Prvního dne nás pohltila dobrá zábava, kterou nás nakazil náš průvodce Petr a vydržela až do konce. Díky jeho připravenosti a znalosti místních podmínek jsme mohli v klidu vypustit starosti s transportem, sháněním jídla a noclehu. Svižným tempem jsme prošli jak turisty vyhledávaná místa, tak i zapadákovy kde nás místní zastavovali aby se s námi vyfotili. Stanovený plán cesty se neustále přizpůsoboval naší společné domluvě a někdy i zdánlivě bláznivým nápadům. Super země, super lidi. Jeďte rychle dokud to tam turismus nezkazí.

Petr Kučera

Díky Honzovi Žertovi a jeho zkušenostmi s Jižní Amerikou, zejména pak s Brazílií, šlo skvělou dovolenou. Jde vidět, že tam je Honza jak doma (taky pár let opravdu byl). Prostě od začátku do konce super organizace! Krom organizačních schopností má Honza i super smysl pro humor a hodně velký obecný rozhled – takže když zrovna nevykládá vtipy, neinformuje o výsledcích fotbalu (ať už jste kdekoliv), tak můžete pokecat prakticky o čemkoliv.

Ondra Valíček

Nikola je pohodářka, nenechá se rozhodit téměř ničím a nikým. A to je na Kubě potřeba velmi často. Díky jejím osobním kontaktům jsme nahlédli i do života Kubánců, který bychom nepoznali jako běžní turisté.

Kamila Lukášová

Průvodkyně Nikola má Kubu „zmáknutou“, je vidět, že má tuto zemi moc ráda a ukázala nám z ní to nejlepší. Nikol byla vstřícná, milá, nápomocná, neztrácela smysl pro humor, expedice byla perfektně organizačně zvládnutá. Prostě paráda, na kterou budu ještě dlooouho vzpomínat! 🙂

Jana Sedláčková

Super zážitky s perfektním načasováním. Myslím, že pokud bych jel sám, na spousty krásných míst bych ani nenarazil a pokud ano, tak ne za tu cenu, kterou vždy perfektně usmlouval průvodce. Opravdu doporučuji každému i zkušenému cestovateli, který zrovna nesehnal partu do dané destinace a zároveň nechce jet sám na vlastní pěst, což byl i můj případ.

Venca Novotný

Byla to má třetí expedice se Zirhamií a první se Žandou a určitě nebyla poslední, už se chystám na další 🙂
Když vidíte Žandu prvně, možná byste jí chtěli ochraňovat, pomáhat, ale nakonec to bude obráceně. Žanda se o vás postará, všechno zařídí a když budete v nesnázích, tak vás nakonec zachrání. Je kamarádská, bezkonfliktní, plná energie, nápadů, výborně se orientuje v neznámém prostředí a využívá možností k seznámení s mistními nebo jinými cestovateli.
Už znám odpověď na otázku „co byste chtěli na pustý ostrov?“ Vzal bych si s sebou Žandu, určitě bychom přežili, užili si spoustu legrace při zkoumání ostrova a nakonec bychom se i z ostrova svépomocí dostali.

Radim Wystyrk

Punki je naprosto pohodový chlapík, který se domluví všude a se všemi:-) Fascinovalo mě, jak vždy ochotně vyrážel komunikovat s místními. Jeho bájný klid a odzbrojující úsměv je inspirativní 🙂 Někomu se zdálo, že je až příliš flegmatický, ale mně tento druh průvodcovství vyhovoval a myslím, že je v duchu Zirhamie. Ověřil jsem si, že tento styl výprav za účasti průvodce, pro kterého je cestování vášní a způsobem života, je přesně můj šálek kávy. Těším se na další… 🙂

Josef Bogar

Petr Schwott splnil funkci průvodce na jedničku. Znalost místního prostředí a bezprostředního chování k domorodcům, které si vždy rychle získal je obdivuhodná. Uměni smlouvat za každých okolností mě osobně vždy fascinovala.

Petr Čapek

Expedice se Zirhamií byla skvělá. Jurek byl pohodový průvodce, který si poradil v každé situaci. Heslo „expedice na pohodičku“ bylo dodrženo na 100%. Tento styl cestování bych doporučil všem, kteří chtějí poznávat a ne se jen válet u moře :-).

Petr Lohninský

Jurek jako průvodce předvedl
– dokonalé organizační schopnosti
– přizpůsobivost momentálním okolnostem
– volbu vhodných prostředků s cílem dosáhnout maximum zážitků při použití optimálních financí.
Doporučuji cestovní styl Zirhamie každému, komu vyhovuje jen rámcový program, je ochoten přizpůsobit se improvizaci a je připraven na přiměřenou námahu a nepohodlí. Odměnou byl pro mne pohled na nejzajímavější části země – poušť, hory, pobřeží. Nakoukli jsme do historie i do současného světa lidí v exotickém Maroku. To vše v poměrně krátkém čase a za velmi přijatelnou cenu. Mám srovnání – nezávisle i organizovaně jsem už pár cest po světě absolvoval.

Tomáš Fiala

Pavlina bola skutocne skvela sprievodkina. Opravdu som sa citila ako na dovolenky, totiz som neriesila absolutne nic. Pavlina prevzala na seba nie iba ulohu vyjednavatela vsetkych sluzieb ale postarala sa aj o vyjednanie slusnej ceny pri suveniroch 🙂 Bola vzdy pozitoivne naladena a vzdy pripravena hladat kompromis, aby cela skupina bola spokojna.

Andrea L.

Cesta na Madeiru byla mou pátou expedicí s Zirhamií a opět vše probíhalo naprosto v pohodě a v klidu. Johnny dokáže rychle stmelit celou expediční výpravu v jednu partu a vytvořit skvělou atmosféru. Kromě legrace a pohody přináší Johnny řadu tipů a nápadů na to, jak si spolu s řadou zajímavých zážitků ještě přivézt plno krásných fotek. Máte-li rádi fotografování na cestách, určitě cestujte s Johnnym.

Martin Kronika

Naše expedice do Rwandy a Ugandy s Klárou byla naprosto úžasná, nabitá tolika zážitky, že je budu ještě dlouho vstřebávat. Klára je nejen skvělá organizátorka, ale taky skvělý člověk, který se s každou nástrahou vypořádá vždy s úsměvem a nadhledem. Díky jejím zkušenostem s tímto místem jsme měli blíž k místním lidem a taky jsme se setkali s lidmi z Česka, kteří tam nyní pracují, což bylo moc milé setkání. Klára nám taky umožnila navštívit nemocnici i školu v Ugandě, kde jsme se setkali s místními dětmi, které pro nás připravily úžasné přivítání. Výčet zážitků z této expedice je tak obsáhlý, že ho tady nebudu celý rozepisovat, pro představu zmíním aspoň setkání s téměř všemi druhy zvířat, které lze na safari vidět, let horkovzdušným balónem nad NP Murchison Falls při východu slunce, sjezd řeky Nil obtížnosti 5 na raftu, návštěva památníku genocidy v Kigali, dechberoucí setkání se vzácnými horskými gorilami a mnoho dalšího…. Jestli je vaším snem navštívit Afriku a poznat ji takovou, jaká opravdu je a stejně jako já si netroufáte nebo nechcete cestovat sami, můžu pro uskutečnění vašeho přání vřele doporučit Zirhamii a průvodkyni Kláru 🙂

Martina Kulová

Barma 2019 byla zaměřena na poznání domorodých kmenů. Mám rád lidi, jejich kultury a rozdíly mezi nimi. Svět kolem nás se rychle mění.

Jednotlivé kultury a jejich odlišnosti rychle splývají a vzájemně jsou si stále více podobnější. A tak jsem neváhal,přihlásil se a zúčastnil se.

Cestování je můj nejoblíbenější způsob jak potkávat nové lidi, ochutnávat nové jídlo, vnímat nové vůně, poznávat nové zvyky a uniknout jednotvárnosti a shonu. Mohu potvrdit že vše výše popsané mi bylo dopřáno více než jsem očekával. Bylo to skvělé a se skvělou partou. Samozřejmě velký dík patří Johnymu za perfektní přípravu celé expedice.

Barma je skvělou destinací kde lze ještě poznat jedinečnost původních domorodých kultur dříve než zaniknou nebo budou pohlceni globalizací.

Již jsem se tedy přihlásil na další expedici do Barmy 2020 – samozřejmě se Zirhámií a doufám že plánováná expedice BARMA 2021 opět za domorodými kmeny bude uskutečněna – stojím totiž již ve frontě a rád se budu podílet na plánování a hledání cílů v tomto projektu.

Díky

Miloš Novák

Doporučuju cestu s Michalem, vyzná se, zažili jsme spoustu legrace i trochu adrenalinu, bylo to super.

Eva Fišerová

Expedice Aljaška srpen/září 2023 byla i navzdory nepřízni počasí fantastická, především díky prvotřídním organizačním schopnostem průvodce Patrika ( osobně hodnotím za 1* 🙂 ) a taky díky bezproblémové a pohodové partě, která si držela pozitivní náladu a smysl pro humor i při menších fuckupech od počasí ( třeba když nám během večera spadlo pár sněhových vloček na stany :D). summa summarum bych tuto expedici doporučil všem lidem kteří mají dobrodružného ducha! 🙂

Jakub Dietrich

Expedice Aljaska s Patrikem Balcarem, ktere sem se ucastnil byla nezapomenutelna, a zbytek party byl tez uzasny, nemeli jsme zadnou ponorku a tak, vse jsme vzdy resili spolecne a na vsem jsme se vzdy dohodli 😁

Radovan Hlavacek

Kolumbie – zeme neomezenych moznosti a nekonecne zelene. Zeme, ktera se musi zazit – a kdyz uz, tak s Tomem, ktery je tam jako doma. Expedice byla autenticka, navstivena mista vhodne zvolena s minimem turistu. Pomer hory vs. mesta byl vyvazeny. Zaver u Karibiku se zcela prazdnymi plazemi byla jen tresnicka na dortu. Vrele doporucuji vsem co vahaji.

Blanka Karafiatova

Expedice předčila mé očekávání. Rozhodla jsem se pro ni na poslední chvíli a opravdu toho nelituji. Poznala jsem novou zemi způsobem, který se mi moc zamlouval. Viděla jsem spoustu míst, které bych z okolí x-hvězdičkového hotelu nezahlédla  a ani z klimatizovaného autobusu renomované cestovní kanceláře. A pokud bych toto chtěla zažít na vlastní pěst, tak by mě to stálo nemalé úsilí a spousty času nad přípravami. Tento způsob cestování je krásný kompromis – člověk se cítí svobodně, ne až tak organizovaně a přitom je o něj pohádkově postaráno. Může se částečně podílet i na různých změnách plánů expedice, pokud to schválí i ostatní členové. Jurek měl vše připravené a dokázal úžasně improvizovat, když to bylo nutné. Nejsem zvyklá plýtvat časem, ale na dovolené nemám ani ráda, když musím pořád hlídat hodinky. Na expedici jsem měla pocit, že je každá minuta zajímavá a využitá. Přitom byla pohoda a nikdo si nestěžoval, že už musíme někde být a někam běžet. A když byla potřeba, všichni šli jako jeden muž a nebyl problém. A to je další stránka věci…  Potkala jsem lidi, které bych v normálním životě asi nevyhledávala. Zjistila jsem, že jsou do jednoho jedineční a nezkazí žádnou legraci. Bylo úžasné je poznat. I náš průvodce Jurek, se stal jedním z nás. Bylo nás devět. A když jsme se na letišti loučili, měla jsem pocit, že se loučím s velkou rodinou. Bude se mi stýskat… Někdy jede člověk do cizí země i z jiného důvodu, než že ji chce poznat. Třeba něco hledá, před něčím utíká a nebo si jenom potřebuje udělat v životě pořádek. Mě se to podařilo, expedice mi dala mi mnoho. Děkuji.

Radka Fišerová

Super zážitek! Jednoznačně nejlepší dovolená, co jsem zažil. Bylo to jako 10 dovolených zabalených do jednoho třítýdenního úžasného zážitku. Skvělá organizace – díky Jurku, odvedl jsi perfektní práci a ještě jsme se s Tebou skvěle bavili! Určitě pojedu znovu a vřele všem doporučuji.
Nepřenosná zkušenost! Kdo nevyzkouší, nepozná!
Díky.

Petr Kopecký

Cestování v malé skupince cestovatelů mě mile překvapilo. Rychle jsme se skamarádili a stále si bylo o čem povídat. Sám bych si tolik legrace určitě neužil. Průvodce měl trasu perfektně připravenou, takže se bylo stále na co těšit.

Petr Bradáč

Z japonské expedice vedené Žandou jsem nadšen. Byla to vůbec má první cesta do Asie a naprosto splnila všechna moje očekávání a přidala ještě něco navíc. Zkrátka to byl obrovský zážitek. Žanda se v Japonsku vyzná, zvládá bez problémů komunikaci s místními v jejich rodném jazyce, pružně reaguje na aktuální situaci a má ji pokaždé pod kontrolou. Celá expedice se díky Žandě nesla v příjemně kamarádském, zábavném a dobrodružném duchu. Na své jsem si přišel i jako fanda dobrého asijského jídla. Cestování po Japonsku s Žandou má moje velké doporučení.

Tomáš Bacovský

Neuvěřitelné na Kambodži s Lubošem byl po týdnu pocit, jako by první den expedice byl snad před rokem. Každý den plno různorodých zážitků, odměna na ostrově Koh Rong u neuvěřitelně čistého moře za nabitý program po celou dobu expedice byla velmi sladká, nebo spíš slaná:) Na expedici oceňuji příležitost popovídat si s místními o jejich životě, velmi pestrý program a Lubošovu schopnost flexibilně reagovat na neočekávané změny a jeho nekonečně pozitivní přístup:)

Jindra Z.

Expedici na Kubu doporučuji. Za většinou dojmů z cest může průvodce a Nikol svou vášní a láskou ke Kubě nakazila i nás. Moc díky❣️

Monika Špilarová

Expedice do Indie pro mě byla intenzivním nahlédnutím do života země velkých extrémů. Poznali jsme rušná velkoměsta, krásné pláže Indického oceánu, nekonečné čajové plantáže Munnaru i život na vodě v Kerale. To vše bylo podpořeno skvělou partou lidí a neméně skvělým průvodcem Sašou, který nás tímto labyrintem bezchybně provedl.

Martina Davidová

Jet s Michalem do Číny je na pohodu. Vždy se domluvil a zařídil, co bylo třeba a o co jsme ho požádali. Kdo ovšem čeká průvodce typu – nalevo vidíte chrám vybudovaný před pětisty lety, napravo skládku vybudovanou před dvěma lety – pro toho taková cesta není. Je to o samostatném přístupu každého cestovatele. A to se mi líbí 🙂

Irena Rauchmanová

Celkově expedice i průvodce splnili moje očekávání.

Milan Sotona

Jordánsko byla pro nás jedna velká neznámá – pro nás prostě exotika. Na jednu stranu jsme se velmi těšili, na druhou stranu jsme si to neuměli představit (cestovat jen s batohem, ve společnosti nám doposud neznámých lidí, po zemi, kterou neznáme, nevědět před odjezdem, kde budeme spát, jaká tam je hygiena, jaké tam bude jídlo…). Doposud jsme cestovali jen tak „u nás“ a s cestovkami. Po návratu musím říct, že cestovat s tak zkušeným cestovatelem, jakým je Luboš, byla paráda. Od začátku měl vše do detailu připravené, vše klapalo (a pokud ne, my jsme to fakt nepoznali). Od začátku, tj. od okamžiku, kdy se s námi spojil a domluvili jsme se, že pojedeme, až do dojezdu do ČR, kdy se s námi loučil. Po celou dobu se o nás všechny staral tak, že jsme si to fakt užili. Jsme rádi, že jsme mohli tuto zemi poznat se vším všudy. Jen je nám líto, že to tak rychle uteklo. Jo a kaňoning s klouzačkou byl na jedničku s hvězdičkou. Ještě jednou děkujeme. Alena a Karel

Alena a Karel z Třince

Výborná varianta pro lidi, kteří nemají s kým cestovat a chtějí poznat danou zemi opravdu zblízka 🙂

Hana Rendlová

Žanda byla naprosto úžasná. Po celou expedici neztratila dobrou náladu a úžasně se vyrovnala i s občasnou nepřízní počasí. Ochotně se dělila o své zkušenosti a perfektně předávala znalosti o cestování po Japonsku dál. Moc jí za vše děkuji.

Lucie Škvařilová

Neskutečná dovolená… Filipíny jsou nádherná země plná možností a skvělých lidí. Průvodce Michal je těžký pohodář, který Vás nakazí svým klidem a vždy si ví rady. A jako bonus máme krásné fotky. 🙂 Dostal nás na nádherná místa a naučil spoustu nových věcí. Takže děkujeme za skvělou dovolenou plnou adrenalinu, ale i pohodičky. 😉

Lucka Kotcherová

Dovolená v Thajsku s klukama ze Zirhámie, byla jedna z nejlepších dovolených, kterou jsem kdy zažila! Byl to dobrodružný styl dovolené, na které jsem zažila a prožila tolik skvělých zážitků, že to nezažije nikdo ani za celý rok! A to mi věřte, že nekecám 🙂 Jurek jako průvodce byl jedním slovem fakt úžasný! A nejen jako průvodce, byl to i skvělý bavič, kamarád a lékař 🙂 Jsem taky moc ráda, že se k nám Johnny přidal a mohla jsem poznat i výborného fotografa, který nezkazí žádnou legraci. Sešli jsme se všichni super lidi, byla to skvělá PAUTA 🙂 Byla to prostě dovolená, na kterou budu vzpomínat celý život a jenom v tom nejlepším… Prostě dovolená „na pohodu“ 😀 Díky moc kluci !!! 🙂

Klára Ondráková

Expedice Gruzie byla super. Program byl nabitý, ale dobře poskládaný, treky v horách, odpočinek v Batumi, památky, lázně, další trek, ochutnávka vín…a mnoho dalších zážitků:-) Styl cestování se Zirhamií umožňuje dobře poznat navštívené země.

Hana Svobodová

Expedice splnila mé očekávání na jedničku. Pod vedením Patrika Balcara vše probíhalo bez problémů, jde o sympatického a zkušeného cestovatele s dobrými organizačními schopnostmi. Pod jeho vedením se nikde ve světě neztratíte 🙂

Enrico Gombala

Filipky byly super a s Michalem rád pojedu znova.

Jaroslav Huňa

Cestovani s Martinem bylo super, spravne rozlozeni organizace a zaroven toho, ze jsme vsichni dospeli, co se o sebe umi postarat.. vse zvladnute s lehkosti a humorem. Pro ty kteri nemaji radi valeni u plaze v resortu, ale trochu divociny, dobrodruzstvi a trochu se u toho i hecnout ale zaroven do toho nechteji jit sami a chteji s tim trochu pomoct, je tohle naprosto idealni varianta

Barbora Habetinkova

Expedice na Island byla pro mne velkou premiérou; třicet let jsem nespala pod stanem a po skutečně dlouhé době jsem se ocitla v neznámém kolektivu a k tomu v cizí zemi. Děkuji všem, že jsem se záhy cítila naprosto pohodlně. Johny fungoval jako ostřílený stmelovací prvek a všichni jsme byli od začátku poměrně v pohodě. Program byl nabitý, takže nám (bohužel) ty dva týdny rychle utekly. I když je Island počasím někdy až nepřívětivý, chybí mi. Během těch 15 dnů jsem prožila toho tolik, co za předchozí léta nikoli. Moc si toho považuji. A Zirhamii tímto děkuji. Hlavně Johnymu za trpělivost – někdy nás musel mít chudák dost! Ráda si dopřeji další expedici a jestli někdo váhá s přihlášením: směle do toho!

Mirka Špreňarová

Top dovolená. Nejlepší jakou jsem zatím zažila. Honza je skvělý průvodce, vždy poradil,vše vysvětlil a výborně se o nás postaral!!!

Zuzana Kročková

Kuba s Nikolou Abudovou znamenala poznání ostrova, lidí, zážitků očekávaných i překvapivých, seznámení se s příjemnými spolucestovateli. Kuba je Kuba, často nám říkala Nikola, což je vysvětlení ledasčeho :)) tam obvyklého. Nikola je skvělá průvodkyně srdcem, duší, hlavou i nohama!

Věra Kudynová

Pája si jako průvodce zaslouží tu nejlepší známku. A protože lepší známka než jednička už není,tak dáváme jedničku s hvězdičkou dvakrát podtrženou! Milá,vstřícná,ochotná kdykoliv poradit i pomoci. Umí reagovat na změny v itineráři a využít neplánované možnosti jak přidat něco navíc. Děkujeme a rádi se zase přihlásíme na některou z expedic.

Regina a Vlasta

Japonsko se Žandou bylo super! Žanda je zkušená cestovatelka znalá prostředí (rozuměj hlavně Japonska), s lehkostí komunikovala s místními a orientovala se v tom japonském „rozsypaném čaji“ (což přispívalo k hladkému a svižnému průběhu expedice). A nejdůležitější je, že Žanda vás nikdy nenechá ve štychu (ať už slézáte hory v Kamikochi anebo si nevíte rady v tokijském sekáči). Žanda vybrala krásné kouty Japonska, kterými nás provedla a všichni jsme byli rádi, že trávíme většinu času v přírodě a menších městech, než jezdit od jedné japonské metropole k druhé Shinkanzenem. Naše japonská parta (květen 2017) byla pohodová a věřím, že jsme se stali nejen spolucestovali, ale i přáteli a možná spolu ještě někdy někam vyrazíme! Děkuji všem a zejména Žandě za super zážitek a představení Japonska v tom nejlepším světle. :)) Japonsko rocks! 😀

Vlaďka Žáčková

… kdyby mi někdo vyprávěl, co mě skutečně na téhle dovolené čeká, asi bych nejela 🙁 ….
Ale věřte mi, byla by to obrovská chyba v mém životě. Protože to co jsem prožila za tři týdny naší úžasné dovolené, to se nedá popsat, to se prostě musí „ZAŽÍT“.
Touto cestou bych chtěla říct všem, kteří váhají, jestli se vydat se Zirhamií na nějakou expedici, tak vzkazuji NEVÁHEJTE a jeďte!
Jurek je totiž profesionál každým coulem. Nejhezčí ale na celém Jurkovi je to, že se na dovolené stane nejen Vaším průvodcem, ale Vaším rádcem, Vaším lékařem, bavičem, taky smlouvačem o cenách 😉 a je na expedici pro Vás 24 hodin k dispozici. Co je ale nejvíc!!! Jurek se stane Vaším opravdovým přítelem a já věřím, že na celý zbytek mého života. Vždy s úsměvem, s klidem…
Johnny?? Výborný fotograf, kliďas s chutí, udělat pro Vás první poslední i na úkor vlastního pohodlí či soukromí. Pořád s jeho klučičím výrazem, s úsměvem a foťákem pořád připraveným udělat Vám tu nejhezčí fotku z dovolené.
Kdybych měla vyjádřit pár slovy svoji dovolenou, použiji heslo, které kluci rádi říkají…. „Dovolená na pohodu“ …. je pravdivé. Já totiž takovou dovolenou zažila a byla nezapomenutelná, úžasná, super.
PS: Jo a abyste mi věřili, pojedu s nimi zase!!! A víte co?? Je mi jedno kam, protože nejdůležitější ze všeho na dovolené není to co vidíte, ale s kým na té dovolené jste a se ZIRHAMIÍ… „Kamkoliv“!

Diana Ovčačíková

Pavel dělá svoji práci rád a dobře. Byli jsme všichni spokojeni a rád pojedu i příště. Jura.

Jurij Sadovsky

Perfektní zážitek převyšující očekávání. V naprosto pohodovém průběhu nenastal opravdu žádný nepříjemný problém a záleželo už pak opravdu jen na nás jak si to naplno užít. Klára je pohodová průvodkyně s dobrou znalostí místních reálií.

Lukáš Konvalina

Pavel měl program připravený naprosto skvěle, od ubytování, jídla, dopravy, treků přes slony i kajaky. Vše mě moc bavilo. Nemám nic, co by se dalo vytknout organizaci expedice. Těším se na příště:-)

Markéta Bohačová

Mojim sprievodcom bol David. Za mňa má plný počet bodov. Prešli sme Aljašku a videli sme krásne miesta v prírode. Zažil som atmosféru domáceho prostredia napr. v bare a na trekoch sme videli zvieratá.

Roman Monček

Expedice na konec světa do Patagonie byl nezapomenutelný zážitek, v budoucnu bych se tam rád ještě podíval. Zirhamii můžu doporučit všem, kteří mají rádi cestování jinak. Průvodce Honza byl muž na svém místě, kdykoliv bylo potřeba, tak poradil nebo vyřešil. Parádní atmosféru naší výpravy umocnila výborná parta, bonmoty jako Malbec, Piscosaurus či f**k outdoor při čekání na východ slunce jsou jedinečné. Ještě jednou díky všem.

Radim Salajka

Klárka byla naprosto profesionální, vše výborně zorganizovala a nic jí nezaskočilo. Ugandu a Rwandu má „zmáknutou“☺ Díky ní bude pro mne tato cesta nezapomenutelná. Díky moc!!!

Ivana Nováková

Květnová fotoexpedice do Skotska byla již mou šestou výpravou s Zirhamií. A opět jsem se vrátil z této cesty plný krásných zážitků a dojmů. A protože to byla fotoexpedice, tak jsem se vrátil i s SD kartou plnou vydařených snímků. Johny nás přivedl na řadu krásných míst, která opravdu stojí za vyfocení a navíc vždy bral do úvahy nejvhodnější dobu návštěvy, aby snímky dopadly co nejlépe. I když nám počasí často nepřálo (Skotsko svůj deštivý charakter potvrdilo na 100%), Johny operativně upravoval program dne tak, abychom čas využili opravdu naplno. A kdo zná Johnyho, tak ví, že ani o dobrou náladu a legraci nebyla nouze.

Martin Kronika

Díky Klárce za splnění dalšího cestovatelského snu. Poté co mi loni expedice za gorilama utekla, jsem letos už nezaváhal. Akce byla super, lidi ve skupině skvělý. Rafty už jezdím několik let, ale ty pětkový na Nilu stáli za to 😂. Afrika je pro mě místo, kam stojí zato jezdit pořád… Ale příští rok ji vyměním za Mongolsko…

Leonard Gerstain

Odjezd do Afriky jsem nijak zvlášť neprožívala, zejména proto, že už mám něco procestované. Celá expedice ale předčila má očekávání. Vše probíhalo téměř bez problémů a když se nějaký objevil, průvodkyně ho dokázala hravě vyřešit. Itinerář byl vymáčknutý na maximum a z okrajového výletu za gorilami do Konga se stal největší zážitek celého pobytu. Průvodkyni maximálně doporučuji, vše zařídila a sestavila perfektně. Ráda s ní pojedu i na další expedice.

Andrea

S Michalem jsem byl na druhé expedici. Pořád jde o člověka, který dokáže svým pozitivním a přátelským přístupem skvěle stmelit partu různorodých lidí. Organizace byla z jeho strany příkladná, případná překvapení způsobená především následky tajfunu Odette byla vyřešena improvizací v mnoha případech s přidanou hodnotou co do cestovatelských zážitků. Jednalo se o zkušenost, na kterou budou účastníci zřejmě dlouho v dobém vzpomínat. Účast na expedici bych každému rozhodně doporučoval.

Standa Pikna

Expedice PERU září 2022 s Johnnym byla skvěle zvládnutá. Honzovi se výborně podařilo vytvořit z účastníků partu cestovatelů, která se skvěle bavila a cestování ve stylu Zirhamia si užívala s nadšením. Viděli jsme ty nejznámější a nejzajímavější lokality, památky a přírodní unikáty, které lze navštívit. Program cesty byl naplněný a přitom cestování plynulo hladce pod Honzovým citlivým vedením až jsme byli sami překvapení, že už je konec a 3 týdny neskutečně uběhly. Doporučuji všem, kdo chtějí skutečně cestovat a hodně toho na cestách zažít. Pro mě, jako amatérského fotografa krajiny, byl velmi cenný fakt, že Honza je skvělý fotograf a umí to na cestách výborně využít. Cestování se mi díky tomu podařilo skvěle propojit i s fotografováním a přivezl jsem si z Peru i množství fotografií, které obohatí mé fotografické portfolio.

Miroslav Příkop

Kdo rád cestuje, je přátelský, chce hodně zažít i sdílet s ostatními členy expedice, pak tu je správně 😉

Petr Jíša

Cestování se Zirhamií je ideální průsečík mezi dovolenou na vlastní pěst a zájezdem organizovaným cestovní kanceláří. Program nám narýsoval Honza podle přání spolucestovatů a vlastních zkušeností s Peru, vždy ale byla možnost se domluvit, popřípadě ho upravit dle fyzického či psychického stavu na místě. Doporučili bychom to všem dobrodružným duším, které láká poznávat svět za hranicemi rodné hroudy či Chorvatska a nemají tolik zkušeností nebo času, aby si takovou dovolenou naplánovali sami.

Oceníte přítomnost člověka, na kterého se můžete spolehnout a víte, že Vám ochotně pomůže a takový přesně Honza je.

Honzo děkujeme a moc se těšíme na další expedici!

Marianna a Andrej Kalaninovi

Barma byla moje druhá expedice se Zirhamií. Johnnyho jsem znala už před tím – díky mojí první expedici, takže jsem tušila, že všechno bude v naprosté pohodě a veselo bude od odeltu až po přílet domů. Nepletla jsem se, byla to skvělá dobrodružná dovolená, ve které nechybělo válení, poznávání, koupačka v moři, výšlap do kopců, komunikace s místními a ochutnávání místního rumu. Zkrátka a dobře, byla to pecka a těžko se loučilo při odletu domů. Navíc na Johnnyho úsměv by se dalo koukal celý boží den 🙂

Michaela Časarová

S manželem pro nás byla expedice do Mexika prvním zážitkem tohoto druhu a moc jsme si to užili. Stihli jsme toho strašně moc a parta cestovatelů byla skvělá – tolik srandy jsem dlouho nezažila :). Tomáš se o nás dobře postaral po všech stránkách. Pevně věřím, že se v budoucnu ještě někam vydáme… Díky!

Veronika Černá

O expedici jsem se dozvěděl na poslední chvíli a bál jsem se tak, že mi možnost vycestovat do těchto dvou zemí uteče. Nicméně díky rychlé zpětné vazbě Kláry jsem stihl vše s dostatečným předstihem vyřídit a mohl se na expedici přidat. Organizace byla naprosto bez problémů a v průběhu expedice na nás nečekal žádný významný problém. Stejně tak jako vrchní vyjednavač byla Klára perfektní a dokázala vždy usmlouvat jakýkoliv výsledek v náš prospěch. Navštívili jsme množství zajímavých míst a setkali se i s lidmi, které bychom při sólo cestování nepotkali. Rád se v budoucnu zase na nějakou expedici přidám.

Marek Polách

Jurek, to je na cestách – důvěra, preciznost, informovanost, kamarádství, bezpečnost.

Luboš Maštalíř

Se Zirhamií bych jela klidně znova, průvodce Jurek se v místě vyznal a ušetřil nám spousty času na přesunech i na cenách. Celá expedice probíhala v příjemné atmosféře a bezproblémově.

Lucie Bubnová

Jurek se o vše velmi dobře postaral a tím jsem měla prostor užít si expedici naplno. Vše proběhlo naprosto v pohodě.

Ifka

Martin Pulpán je neskutečně empatický člověk,pohodář,vše vyřeší,pomůže,staral se o nás jak o vlastní,takže s nim padaly všechny obavy,díky němu jsem se hodně o Íránu dozvěděla protože dokázal odpovědět na každou otázku,lidi ho tu mají rádi a byla to nejhezčí dovolená v mým životě,děkuji Martine,udělal jsi mě šťastnou.

Jaroslava Malenicka

Díky Zirhamii a hlavně díky průvodkyni Sváti jsem poznala kousek jižního ostrova Nového Zélandu. Se Sváťou a celou skupinou jsme se dobře sešli, takže jsem si z celé expedice odnesla neskutečně nádherné zážitky, fotky a zkušenosti. Budu se tam ve vzpomínkách moc ráda vracet a opět nezaváhám se na další pro mě zajímavou expedici přihlásit. Děkuju Zirhamii za možnost zůčastnit se takové dovolené a hlavně děkuju Sváti a všem zúčastněným, bylo to ÚŽASNÉ!!

Hana Kurz Entrová

Jurek je fakt pan cestovatel :))))))) Tedy, teď vážně. Styl expedice s Jurkem mi vyhovoval, vypili jsme trochu vodky a dověděli jsme se od něj trochu něco o dalších státech, které procestoval. Jo a navíc, byla sranda 🙂 Organizace byla volně plynoucí a efektivní.

Standa Rychnavský

Byl jsem velmi spokojen s výběrem navštívených míst v Brazílii a s profi přístupem našeho průvodce Honzy.

František Minář

Martin Půlpán nám ukázal Írán z mnoha pohledů, dokázal nás nadchnout pro tuto zemi, dokázal udržet v klidu a pohodě naši různorodou partu, uměl pro nás vyjednat skoro nemožné… Díky, Martine.

Pavla Krimová

Doporučuji všem, kteří touží po dobrodružství a zatím nemají odvahu jít do toho sami.

Lenka Grayová

Dominikánska republika je nádherná krajina. Bola to skvelá partia a hlavne výborný sprievodca. Tak ako predošlé aj táto expedícia nechala vo mne veľa krásnych zážitkov.

Miro Antálek

Jurek i Johny jsou nejen skvělí cestovatelé, průvodci, fotografové, ale i kamarádi čeho si velice vážím. Expedici mají vždy perfektně naplánovanou a pokud vznikne nečekaná situace, bravurně ji dokáží hned vyřešit. Kdykoliv se Zirhámií pojedu třeba na konec světa 🙂

Dan Wimmer

Expedice do Uzbekistánu s průvodcem Petrem Maděřičem byla skvělý zážitek plný dobrodružství a kulturních poznání. Petr je super průvodce, dokázal nám předat nejen informace o historii a kultuře země, ale také nám pomohl poznat místní lidi a získat zkušenosti s místními tradicemi a dokázal nám splnit skoro každé přání. Navštívili jsme mnoho úžasných míst, jako jsou například starobylé město Samarkand, Chiva nebo Aralské jezero a mnoho dalších. Kromě toho jsme si užili skvělé jídlo. Tohle byla prostě výborná expedice a rozhodně ji doporučuju každýmu, kdo chce vidět víc z Uzbekistánu a jeho kultury.

František Houška

Zirhamia zase nesklamala. Bol som teraz už po štvrté a neviem si predstaviť lepší spôsob poznávania cudzích krajín. Juhoafrická Republika vo mne nechala nezabudnuteľné zážitky. Ivča to nieje sprievodkyňa, to je kamarádka ktorá nás sprevádzala úžasnou krajinou. Ponúkla nám to čo v cestovke nezažiješ. Po boku Ivči sme spoznali miesta kde bežný turista sa nedostane. Dobrodružné lezenie po skalách na horu Wolfberg nezabudnuteľný zážitok a mnoho ďaľšieho, Kapské mesto, safari a pod. Zirhamia – IVČA Ďakujem. Doporučujem, doporučujem!!!

Miro Antálek

Moje první cesta se Zirhamii vedla do Indie a bylo to nejlepší rozhodnutí. Nedokážu si představit lepší způsob poznání místní kultury a způsobu života lidí. Pokud nechcete být jen obyčejným turistou v dovolenkovém rezortu, ale něco zažít, tak neváhejte.

Tereza Šišková

Expedice do Uzbekistánu byla moje první absolvovaná cesta se Zirhamií a rozhodně jsem neudělala chybu. Sešla se skvělá parta lidí, na kterou budu ráda a dlouho vzpomínat. Průvodce Petr nám byl skvělým parťákem do nepohody. Poradil si za každé situace a dokonale nás provedl křížem krážem po tom nejlepším z dané destinace. Dobrodružná cesta k Aralskému jezeru byl jeden z největších zážítků celé výpravy, stejně tak interakce s přátelštími místními. Už, teď vím, že se Zirha určitě nejedu naposledy. Díky :))

Aneta Jansová

Skvělé dva týdny plné zážitků, skvělého průvodce Jurka a skvělé party. Doporučuji jet se Zirhamii. Jel jsem s nimi poprvé, nevěděl jsem do čeho jdu, ale jsem přesvědčen že zase někde se Zirhamii pojedu. Co se týče Iránu je to země plná kulturních, přírodních památek a vstřícných lidí. Jeden ze zážitků mám z místních taxikářů a jejich stylu ježdění (já jsem tady a kdo je víc)?

Libor Samiec

Byla to pro mě již druhá expedice s Johnnym a opět moc povedená. Peru , 1. expedici jsem si trochu vysnil, druhou -Barmu – jsem vlastně jel kvůli touze poznat trochu kousku Asie a kvůli předpokládané dobré partě lidí. Parta lidí se potvrdila vrchovatě a Barma mě totálně dostala. Dnes už chápu Johnnyho, že se tam tak rád vrací. Nejenže jsme poznali kousek krásné země, přiučil jsem se nějaké fotografické dovednosti, ale hlavně jsme poznali usměvavé lidi – barmánce i barmánky. Už teď se těším na další expedici , a že bude, o tom nepochybuju. Díky všem spolucestovatelům a Johnnymu.

Pavel Šmeral

Chci především osobně poděkovat za návrat do života, který mi Petr zprostředkoval tím, že jsem se namibijské expedice po nemoci a poté, co jsem svůj zdravotní stav již pokládala co se týče cestování za pomyslnou konečnou, mohla zúčastnit. Každý africký den byl pro mne doslova transfuzí živé vody. Navíc je Petr skvělý organizátor, dobrý kamarád, empatický a vzdělaný člověk a… kliďas. Je velmi dobře obeznámený s prostředím, s možnými nástrahami a jejich řešením, žádná situace ho během expedice nezaskočila, neexistoval problém, který by nedokázal vyřešit. Vzhledem ke zkušenostem a místním konexím byl občas schopen i realizace zázraků, například když s rangery domluvil nocování skupiny v národním parku, v němž je ubytovací zařízení dočasně uzavřeno. Zkratka a dobře: nemělo to chybu! Úžasná zkušenost. Za mě velký dík!

Eva Husáková

Expedici mohu jen doporučit lidem, kterým úplně nehoví cestování all inclusiv. Za cenu jistého diskomfortu, zažijete skvělou dovolenou přímo mezi místními lidmi. Neuvidíte pozlátko, které vidíte u běžných CK, ale uvidíte skutečný život v dané zemi. Ať již nízkonákladové ubytování, nebo jízda místními dopravními prostředky jsou zajisté zážitky k nezaplacení. Podíváte se do krásných míst a to vše většinou bez nutnosti být v tlačenici tisíců turistů a máte alespoň příležitost si zážitky vychutnat naplno. Navíc poznáte spoustu zajímavých lidí, kteří hledají podobné zážitky. A Sherpík je navíc pohodář, má skvělé nápady a je s ním vážně sranda. Za mě super.

Petr Zítka

Kdo chce zažít nevšední aktivní a na zážitky bohatou dovolenou, ať vyrazí na cestu s Martinem Pulpánem. Na expedici v Kyrgystánu nás provedl kouzelnou a surovou krajinou, nechal nás nakouknout do života místních obyvatel a pomohl nám překonat sami sebe, ať v nadmořské výšce, jízdě na koni a nebo ochutnání tradičních kyrgyzských jídel. Pro mě byla expedice silný a pozitivní zážitek.

Martina Landová

Naše průvodkyně Nikola byla zcela perfektní, výborně jazykově vybavená, trpělivá, obeznámená s místními zvyklostmi, s lidmi, s historií. Vše za nás vždycky vyřídila, se vším pomohla. Už před expedicí nám poskytla množství potřebných a užitečných rad. A – věčně usměvavá!!!

Irena Kotlíková

Jurek se průvodcovské činnosti zhostil na jedničku. Rád se s ním vydám do světa i příště.

Roman Nauš

Se Zirhamií jsem cestoval již potřetí a opět OK.

Láďa Mikulec

Cesta do Japonska byl vždy můj sen a ten se mi díky této fantastické expedici splnil. Byla jsem nadšena ze všeho, Žanda skvěle přizpůsobila naše cestování tomu, aby si každý přišel na své. Díky jejím orientačním a organizačním schopnostem jsme dokázali pohotově vyřešit nečekané situace a bylo krásné, jak se o nás starala 🙂 S Žandou bych jela znovu kamkoli!

Jana Heinová

Děkuji Žanetě a její energii za skvělou dovolenou, na kterou budu často myslet, vzpomínat a chvílemi se zasněně vracet do Japonska.

Marcela Ulrichová

Expedice byla akční a plná adrenalinu.Vidět zvîřata ve volné přírodě je naprosto vzrušující. Tuto expedici doporučuji . Klára byla průvodce na jedničku😀

Gabriela Zlatníková

Jsem velice rád, že jsem se této expedice zůčasnil. Bylo to pro mě něco úplně nového. Díky Petrovi a jeho přípravě, a celkové organizaci na místě, jsem si cestu skvěle užil. Petr jako průvodce je úžasnej a já se těsím na další setkání.

Vojtěch Fanta

Expedice do Jordánska byla perfektně zorganizovaná, bezproblémová a plná zážitků díky našemu průvodci Lubošovi a bezva partě lidí, kteří se expedice zúčastnili.

Hanka

S cestovními kancelářemi moc nejezdím, většinou si výlet zorganizuji sama. Tentokrát jsem udělala vyjímku a přihlásila jsem se na expediční zájezd do jižní Afriky. Náš průvodce Petr Schwott nepodcenil přípravy na cestu a zorganizoval schůzku předem, na které jsem měla možnost se seznámit s ostatními členy výpravy a doladit spoustu organizačních věcí. Bylo vidět, že Petr je zkušený průvodce, který nic nepodcení a ví, o čem mluví. Během cesty zařizoval vše tak, jak měl, ušetřil nám spoustu peněz a jeho důkladná teoretická příprava se vyplatila, protože načtené a získané informace o lokalitách, cestách a kempech se většinou potvrzovaly. Bez větších problémů a chyb jsme absolvovali dost dobrodružnou a velmi zajímavou cestu, na kterou budu dlouho vzpomínat. K tomuto příjemnému pocitu přispěli také bezva příjemní spolucestující, kterým tímto velmi děkuji.

Dáša Pavlíková

Na expedici Kuba 2019 s Nikolou budu dlouho vzpomínat. Perfektní organizace, zajištění vhodného ubytování díky znalosti tamního prostředí, hlad jsme opravdu neměli, ale zato měli vždy dobrou náladu

Eva Vrbová

Luboš Beňo, komplexní průvodce, skvělý parťák, spolehlivý.

Pavel Průcha

Má první expedice se Zirhamií v Kyrgyzstánu 2018 s Jurkem byla skvělá! Určitě doporučuji 🙂

Lenka Waisová

Se Zirhamií jsem jel poprvé na doporučení od kamarádky. Expedici jsem si vybral kombinací preferované destinace (Asie) + náplně expedice (pestrá škála aktivit). Před expedicí jsem si nenastavoval velká očekávání a snažil se vše vnímat na místě, tak jak to přichází. Celkový pocit je úžasný – byl na místě a po návratu stále přetrvává, protože skupina si až na jednu výjimku dobře sedla, ale především díky našemu průvodci Michalovi. V žádné situaci se neztratí, zná perfektně místní poměry a jedná se všemi na rovinu. Měl jsem pocit, jak kdybych byl na dovolené s kámošem a ne s „průvodcem“ 🙂 Pokud chcete cestovat sami a ještě jste na to nenašli odvahu, společná expedice se Zirhamií je skvělý způsob jak udělat první krok. Díky!

Petr Klobás

Naše expedice do Namibie a Botswany s Petrem Schwottem byla….skvělá?, fantastická?….Ne, byla to BOMBA!!! Petře, díky za úžasnou a velice, velice dobrodružnou výpravu za přírodou a zvěřenou Afriky. Jediné, co nás mrzí, a myslím, že mohu mluvit za nás všechny z celé výpravy,je, že jsme neviděli kvakoše. A proto jsme se rozhodli, že s Petrem vyrazíme za dobrodružstvím znovu a to hned příští rok. Z mnoha důvodů – Petr je skvělý průvodce i parťák, africká příroda je prostě nepopsatelná, expedice dobrodružná a hlavně – každý den nové a nepředvídatelné zážitky, spousta legrace, ale i, a to k tomu patří, nelehké okamžiky, jako například milionkráté zahrabání se autem v hlubokém písku, rozvášnění sloni, vypovězení auta, uštknutí štírem apod. To vše ale vynahradí nádherné východy a západy slunce, pozorování sloních mláďat při jejich hrách, neopakovatelné zážitky při sledování zvěře v jejich přirozeném prostředí a také úžasná parta lidí, kteří byli ve všech směrech ohleduplní, tolerantní, zábavní, přátelští a hlavně se jeden na druhého mohli spolehnout. Takže Petře – těšíme se na další expedici s tebou a už teď vím, že předčí všechna naše očekávání.

Marta Zachařová

Expedice do Mexika se nám moc líbila. Tomáš V. skvělý jako vždy! 🙂 Ukázal nám autentické Mexiko, v dobré partě jsme poznali hodně z jejich dávné kultury, užili moře, vodopádů, jeskyní, Indiánů, džungle a výborné mexické kuchyně. Doporučujeme Mexiko, doporučujeme Zirhamii, doporučujeme Toma! Díky. Na další expedici se těší Olga a Bohouš

Olga a Bohouš Veselovi

Se Zirhamií jsme cestovali poprvé a nikoho, kdo s ní cestoval jsme neznali. Byla to sázka do loterie a fakt se vyplatila !!! S manželem jsme byli nejstarší účastníci a měla jsem trochu obavy ( jak fyzicky zvládneme a jak se budeme cítit mezi mladými ). Bylo to super ! Celková atmosféra byla kamarádská, nekonfliktní, spolupracující, což bylo díky složení skupiny ale také práce Klárky ! Byla to fakt expedice, spaní pod stanem, pěší tůra, každý den jiná „koupelna“, ochutnávka jídel ( i ve slumu ), spousta zážitků, nespočet divokých zvířat, přijeli jsme utahaní jako koťata, ale spokojení nadmíru ! „Naše“ Klárka je vážně eso, já vím, že to zní přehnaně, ale je to tak. Připravenost, zajištění všeho, starostlivost, informace, nic není problém, kamarád, stálý úsměv, ochrana, atd.atd. Nelze vše popsat…..Buďte pyšní, že pro Vás pracuje ! DÍKY ZA NEZAPOMENUTELNOU DOVOLENOU !!!

Vlaďka Chmelíková

Určitě doporučuji nezapomenutelné zážitky.

Radek

Měli jsme průvodkyni Kláru Poskočilovou, která byla perfektní. Když se objevil problém okamžitě ho začala profesionálně řešit. Ráda nám poradila se vším.

Lucie Kolářová

Jurkovy znalosti prostředí a lidí nám přinesly spoustu neobyčejných zážitků, mohli jsme tak hlouběji nahlédnout do současného života lidí v Iránu. Z Jurkova chování jsem cítila, že by nikdy nevystavil účastníky expedice žádnému zbytečnému riziku.

Pavlína Kropáčková

V únoru jsem se Zirhamií vyrazila na Nový Zéland a od prvních momentů to bylo jedno velké dobrodružství. Náš průvodce Pavel měl na starosti bandu čtyřech ženských a společně jsme toho spoustu zažili, ochutnali a viděli. Moc děkuju za jeho ochotu, pohodovost, hluboké znalosti o Zélandu, ekologii a všelijaké flóře a fauně a také za to, že se nezalekl žádné z našich zvídavých otázek. A že jich bylo! Nic pro něj nebyl problém a dokonce nám udělal obří hromadu palačinek. Stálo to za to a já se těším, až zase někam se Zirhamií vyrazím. 🙂

Markéta Růžičková

Cestování s Vámi je obrovská radost 😁. I přes skoleni Skotska naší odolnosti, jsme neztráceli dobrou náladu a humor 🙂 moc děkuji za skvělou dovolenou.

Dana Hrábková

Petr je v pohodě, má 👍.

Tomáš Vacín

Říká se, že nejlepší jsou neplánované akce a události. Expedice se Zirhamií byla sice plánovaná, ale celkový nádech z expedice, kterou jsem absolvoval v březnu 2017 do Laosu pod vedením Pavla (Prášu) – nebál bych se tuto výpravu označit, jako jedna velká nečekaná. Tím míním, že jsem byl z každého dne příjemně překvapen a užíval si ho. Od seznámení se na letišti s ostatními členy posádky, přes nádherné vodopády, jeskyně a chrámy po loučení se s těmi samými na tom samém místě.
Vedoucího expedice Pavla Prašivku vřele doporučuji. Staral se o nás jako o vlastní, i přes to, že jsme mu občas dělali starosti.
Děkuji za možnost a těším se na další zážitky s Vámi.

Zdeněk Navrátil

Pavel je prostě „bombarďák“ a hrozný pohodář…….Má to vše srovnané a jsou vidět ty ohromné zkušenosti s cestováním “ na slepo“ a to mě osobně hrozně baví :-))

Míra Dusil

To hlavní, co mě teď po expedici napadá, je – proč mi jako trvalo tolik let než jsem se odhodlala se Zirhamií někam vyrazit?

Filozofie a styl jejich cestování se mi od začátku líbily, ale měla jsem obavy především z cestování se skupinou cizích lidí. V recenzích si sice přečtete, jak je všechno super a jak jsou všichni hned kamarádi, ale i tak vás lehká nedůvěra stále nahlodává.. Ale pak se jednou večer odhodláte odeslat nezávaznou přihlášku a za pár týdnů už sedíte v letadle a máte také tu čest si toto zažít a už od prvního okamžiku je Vám jasné, že tohle bude životní zážitek a ty recenze opravdu nelžou… Expedice zcela předčila veškerá má očekávání.. Byly to 3 týdny naplněné spoustou zážitků, úžasnou přátelskou atmosférou ve skupině a nekonečnou zábavou a smíchem.

Obrovské DÍKY ZA VŠECHNO patří našemu skvělému průvodci a od prvního setkání i kamarádovi Honzovi, který s naprostým přehledem a lehkostí celou expedici vedl, vše potřebné organizoval, s úsměvem na tváři kdykoliv ochotně pomohl, poradil, vysvětlil, vyřešil.. A zároveň jsme si s ním užili opravdu hodně legrace a zábavných momentů, na které se jen tak nezapomíná..

Jen na jednu negativní stránku expedic se Zirhamií bych ráda upozornila (a já to dopředu nevěděla) – a to, že návrat zase zpátky domů a do běžné reality je teda zatraceně těžký a dlouhý… Ale trochu pomáhá, když ihned začnete hledat, kam s nimi vyrazit zase příště 🙂

Zuzana Valachová

Expedícií mám za sebou už viac, táto ale jednoznačne vedie čo sa týka dobrodružstva a prekonávania samej seba❤️ Kyrgyzstán je nádherná krajina, s horami na horizonte kde sa len pozriete a s jazerami, ktoré vám vyrazia dych. O tom som vopred vedela a bola som na to ready. Ale že sa budeme v búrke smiať v stanoch v 3600m.n.m., že budem 3 dni sedieť v sedle koňa aj keď som na žiadnom predtým nejazdila alebo 30km od čínskych hraníc sedieť v saune v jurtovom kempe… to prekonalo všetky moje očakávania:) Martin je skvelý sprievodca, nielen tým, že krajinu naozaj pozná a má k nej krásny vzťah, ale hlavne jeho príprava a zodpovednosť dávali od začiatku pocit istoty a bezpečia. Okamžite by som si to zopakovala. Teda až sa zregenerujem 😀

Dada Slavkovská

Expedice byla skvělá – zážitek na celý život. Důležité bylo, že si lidi ve skupine vzájemně sedli a Pája vše skvěle skloubila. Skvělé zpestření byl 1-denní pobyt v Dubai. Úžasné bylo vaření domácích jídel přímo u místních v jejich kuchyních – v kulinářských experimentech pokračujeme i po příjezdu domů.

Peter Kunák

Expedice do Íránu se Zirhamií předčila mé očekávání a byla to jednoznačně má nejkrásnější dovolená. Byla výborně zorganizovaná a přitom každý účastník měl dostatek volnosti ve svém rozhodování. S tak zkušeným cestovatelem, jakým je Jurek, byla radost cestovat. Jurka hned tak něco nerozhází, v nenadálé situaci si vždy dokázal poradit…a taky umí výborně smlouvat 🙂 Rozhodně doporučuju všem, kteří rádi poznávají zajímavá místa s pohodovou partou lidí a chtějí cestovat jinak a levněji než s CK. Velice rád pojedu se Zirhamií znovu na další zajímavé expedice.

Jan Hanuš

Splnil se mi sen. Hlavně díky Liborovi. Klid a pohoda, kterou dokázal šířit, mně nesmírně uklidňovaly.

Hana Němcová

Namibie s Petrem stála za to! Jsem moc rád, že jsem jel – skvělá příroda, fajn parta nových lidí, které bych možná jinak ani nepoznal. Vřele doporučuju každému, kdo by se chtěl podívat někam, kam by se sám hned tak neodvážil. Petrovo průvodcovství stojí za vyzkoušení!

Michal Šorf

Tom zvládl vše na jedničku, výborný parťák, už teď se těším na další expedici s ním, se Zirhamií.

Olga Veselá

Honza je skvělý průvodce a parťák do nepohody i pohody. Byl jsem s ním na druhé expedici a už se těším na další společné dobrodružství.

Milan Kotrč

Všechno proběhlo dle představ, super dovolená. Ču ču ču (pokyn pro koně, že má zrychlit).

P. Šindelář

JUREK o sobě ví, že je dobrý! A skutečně je! Na konci expedice nejde ho nemít rád! Je to nejen PAN CESTOVATEL, ale i spolehlivý BOSS a pohodový PARŤÁK, který nezkazí žádnou legraci. Nervozní lidičky hodí do klidu a přizpůsobí se jejich představám! Posílám mu jediný vzkaz : DÍKY JURKU, BYLO TO BEZVA!

Alča Koudelková

Martin Půlpán je opravdu excelentní průvodce.

Dana Votýpková

Už mnohokrát jsem cestovala po Africe a jiných zemích na vlastní pěst a toto byla moje první zkušenost s akcí, kterou mi organizuje někdo jiný a cestovatelskou skupinu budou tvořit cizí lidé. Byla jsem tedy trochu napnutá, jak to dopadne. Skutečnost pak ve všech směrech absolutně předčila moje nejoptimističtější očekávání! Nejen, že skupina byla tvořena samými skvělými lidmi, ale naše úžasná a vždy dobře naladěná průvodkyně Klára znala dokonale prostředí Ugandy a Rwandy a tak se nám díky jejím zkušenostem a vyjednávacím schopnostem podařilo z celé cesty vytěžit maximum a přitom bez jakéhokoli stresu či napětí – stále v dokonalé pohodě a v dobré náladě!!! Tato expedice se zařadila mezi moje nejlepší cestovatelské zážitky! Mockrát děkuju!!!

Eliška Vanclová

Zirhamii doporučuji všem, kdo chtějí zažít dobrodružství, ale netroufají si do některých destinací vyrazit na vlastní pěst. Právě jsem se vrátila z expedice, kterou vedl Martin Půlpán a musím říct, že to byl neskutečný zážitek. Díky němu jsme měli příležitost zažít Kyrgyzstán v jeho autentické podobě. Doteď nechápu, jak se mohlo tolik úžasných zážitků vměstnat do 2 týdnů! Na těchto výpravách je vzrušující zejména to, že nic nemusí jít podle plánu. Martin to ale vždy perfektně zvládnul. Bylo vidět, že s řešením nečekaných situací má bohaté zkušenosti 🙂 Jako bonus je to ještě skvělý společník a i díky němu jsme byli skvělá parta.

Simona Votřelová

Z Petrem to bylo super a bez starostí.

Jurij Sadovsky

NaBoZi byla super expedice. Parta dobrá, průvodce (Petr) skvělý. Díky za bezva zážitek. Již přemýšlím, kam s vámi zase pojedu.

Katka Niesigova

Velice se mi líbí koncept Zirhamie, nebýt závislý na přesně daném programu, jak je to u běžných CK, ale přizpůsobit ho podle počasí nebo třeba dle výkonosti skupiny. A na naší expedici tomu skutečně tak bylo. Expedice Aljaška 2022-konečně po dvou letech čekání-byla naprosto úžasná. Sešli jsme se prima parta napříč generacemi. David ( Sherpa) je nejen skvělý průvodce a výborný sportovec, ale i fajn parťák a kamarád, vždy připravený kdykoliv a s čímkoliv pomoci. Viděli jsme spoustu divoké zvěře, bájnou řeku Yukon, pozorovali polární září, zažili jsme sluníčko na mořských kajacích, ale také sníh na treku. Taky jsme si dali pivko v typických aljašských barech. Moc jsme si to užili.

Svatka a Honza Slivečkovi

Žanda: skvělá holka s lidským přístupem a výborná průvodkyně

Dáša Poláková

Expedice byla skvěle zorganizovaná. Průvodce Tomáš zařídil vše, co bylo potřeba. V případě, že nějaký plán nevyšel, měl hned v záloze plán náhradní. Celkově hodnotím expedici velmi pozitivně.

Jiří Najman

Klárka Husáková je opravdu úžasná. Organizace, komunikace vše naprosto bez problémů zvládá. Jsem moc ráda, že nás doprovázela na naší první cestě se Zirhamií, protože na průvodci a počasí vždycky záleží:). Díky

Kateřina Šalanská

Punka jsem poznala na letišti asi tři hodiny před odletem na naši expedici na Island a tak jsem vůbec netušila co od něj čekat. Po prvním zahřívacím-seznamovacím kole slivovice mi ale bylo jasný, že když už nic jinýho, tak to bude minimálně výprava na pohodu… A nepletla jsem se, dva a půl týdne bylo o zábavu postaráno! 🙂 Punk procestoval velkou část světa a tak kromě toho, že spoustu míst zná z vlastní zkušenosti a ukáže vám je pěkně „po svym“, má vždycky v záloze nějakou bájnou historku nebo zážitek a nudit se s ním rozhodně nebudete! Strašně ráda na naši cestu vzpomínám, na návštěvy islandských koupališť a jízdy na tobogánu, na metaxovo-toaleťákovou párty na záchodcích v kempu pod NP Skaftafell. jak jsme vařili vajíčka v sirné páře u Námafjallu a pozorovali asijské cupitáky, na dlouhé cesty po islandských silnicích s Horkýže Slíže když venku sněžilo nebo jak jsme prozkoumávali neznámou bájnou jeskyni do jejích zledovatělých útrob po kluzkých kamenech jen za svitu baterky… 🙂 Rozhodně nečekejte „klasického průvodce“, Punk vám samozřejmě ukáže všechny místa, která stojí za vidění, je na něj spolehnutí a zařídí bez problémů všechno, co budete chtít a bude to v jeho silách, ale expedice s ním budou vždycky unikátí, protože je to osobitý, upřímný a bezprostřední člověk s hodně svérázným přístupem k životu a to je dobře, protože o to víc jsou cesty s ním nezapomenutelné a hlavně jsou prostě tak trochu na punk! 😉

Šárka Růžičková

Expedice do Kambodže pro mě byla velmi inspirativní, naplnila moje očekávání na stoprocent a myslím si, že po této zkušenosti už nebudu mít zábrany vycestovat kdykoliv, kamkoliv a s kýmkoliv 🙂 Poznala jsem 9 nových osobností, na které po těch třech spolu strávených týdnech na cestách nikdy nezapomenu a věřím, že budeme udržovat kontakt i do budoucna. Luboš Beňo nám ukázal jak se dá cestovat „low cost“, byl dobře informovaný o místech, která jsme navštívili, dokázal si poradit v každé situaci a byla s ním prča. Cestování prostě otevírá obzory 🙂

Romana Kadlčková

Martin je průvodce, který se v zemích střední Asie opravdu vyzná, dokáže se domluvit s místními a dobře zorganizovat výpravu. Umí se postarat o členy expedice, dokáže improvizovat a poradit si s jakoukoli nestandardní situací, která nastane. Problém pro něj není překážka, ale výzva. Má osobní přístup a dobře se s ním povídá. Nebál bych se s ním vycestovat na další expedici.

Michal

Zirhamia byla chybějícím spojovacím článkem na trhu. Ti, kteří již nechtějí chodit za blbým deštníkem, naučí cestovat, aby se příště mohli vydat na vlastní výpravu. Naopak ty, které již nebaví cestovat sám, tak zde můžou najít nové stejně smýšlející přátele. Co se týče mě, tak Zirhamia splnila moje očekávání, v některých směrech i předčila a určitě se s ní vypravím znovu. Ale POZOR, Zirhamia není úplně pro každého, od účastníků se očekává jistá míra samostatnosti, trpělivosti, odolnosti, hold někdy se problémy řeší za pochodu a kdo na to není přepraven, tak bude nepříjemně zaskočen a zkazí výpravu sám sobě i celé skupině.

Miroslav David

Klára byla skvělá průvodkyně, bylo vidět, že zná danou oblast a byla připravená nám vybojovat slevy na všechno. Pečlivě se o nás starala, počítala, jestli jsme všichni. Když jsme někde nebyli jistí, nehrála si na Ramba, ale sehnala nám stráž. Prostě super, klidně bych jí na dovolenou svěřila i své nescestovalé rodiče:-)

Milena Jurigová

Expedice do Kyrgyzstánu 7-8 2022 s Martinem P. alias Lost Czech Manem 🙂 Moc děkuji za opravdové dobrodružství. Nelituji,že jsme po dlouhé době využili služeb průvodce,byl nám velkou inspirací. Martin měl vždy připravené povídání o místních lidech, zvycích, historii(ač v této zemi bohatá není) i o sousedních zemích,o cestovatelských zkušenostech, byl pozorný k našim potřebám a náladám a jistě i tím přispěl k vytvoření skvělého expedičního týmu.Měl vždy připravený plán či alternativni varianty,zároveň nechal prostor pro improvizaci a pro naše návrhy a přání. Je třeba vyzdvihnout i jeho schopnost vyjednávat s místními, rozhodnost,klid a zároveň přiměřenou energii a důraz při sjednávání podmínek a prosazení jejich dodržování.Děkuji za nezapomenutelné zážitky,zkušenosti s asijskou civilizací, za vystoupané výškové metry,které pomohou člověku získat nadhled,za všechnu legraci i podporu v nesnázích,za to,že jsem se vrátila s čistou hlavou a plná energie(kterou trochu vyčerpala nějaká evropská ponávratová viroza,ale to nevadí).Díky Martinovi i všem účastníkům a ráda se zase se Zirhamií někam vydám.

Eva Svobodova

Od expedice do Japonska jsem celkem nic neočekávala, prostě se mi hodil termín a chtěla jsem si vyzkoušet tento způsob cestování. Vrátila jsem se úplně nadšená, zažila jsem několik svých „poprvé“ a Žanda je úžasná a pohodová průvodkyně, organizátorka a žena. Výborně zná prostředí, znalost místního jazyka, zkušenosti a známosti z předchozích expedic jsou úžasné. Je velmi milá, ochotná a schopná postarat se o každého účastníka včetně splnění všech „rozmařilostí“ jednotlivých účastníků. Japonsko mě nadchlo, neskutečně čistá, bezpečná země plná ochotných a slušných lidí. Už nyní přemýšlím o další návštěvě této země a dalším poznání zejména krásné přírody. Žando, díky moc, jsi prostě úžasná a neskutečně trpělivá 🙂 POHODÁŘKA. Děkuji!!!

Hana Boudová

Michal Guzi je super a má respekt.

Květa Nožková

Děkuju Zirhamii za nezapomenutelné 3 týdny plné skvělých zážitků s partou bezvadných lidí, Petrovi pak za jeho profesionální přístup, skvělou organizaci a schopnost zvládnout i neplánované situace s absolutním přehledem

Soňa Režnáková

O cestě do JAR jsem uvažovala několikrát a jsem ráda, že jsem se nakonec rozhodla vyrazit se Zirhamií. Ivča díky svým osobním zkušenostem skvěle naplánovala trasu, podělila se s námi o svoje oblíbená místa a zároveň nám dávala dostatek prostoru, tak abychom si to všichni maximálně užili podle svých představ. Moc se mi líbila pestrost a různorodost celé expedice a můžu říct, že JAR – respektive jeho příroda – mě úplně okouzlila. Všem milovníkům hor, dobrého vína a jídla určitě doporučuji navštívit 😉

Daniela V.

Expedice do Ugandy a Rwandy byla jedním slovem dokonalá, od začátku až do konce napěchovaná zážitky. Nádherná lokalita, úžasná příroda, spousta zvířat, milí lidé a k tomu skvělá průvodkyně Klára. Vždy usměvavá, milá, nesmírně empatická a především perfektně připravená. Mohu jen doporučit!

Martina Davidová

Petr je pohodář a bylo to prima.

Vojta Jančar

Hedvábná stezka a cestování s Martinem Půlpánem je vysoce zážitková expedice vhodná pro cestovatele, kterým nevadí nepohodlí, chtějí poznat sami sebe ve vypjatějších situacích, nebojí se jít a přijímat dosud středoevropsky nepoznané zážitky všeho druhu. Zažijete zimu, extrémní horko, adrenalin a každý den bude končit zážitky na celý život.

Iveta a Roman Václavíkovi

Znám díky Liborovi Vaicenbacherovi skoro celý Ekvádor! Supr expedice do hor a za zvířaty.

Paní XY

Cesta do Rwandy a Ugandy předčila všechna má očekávání. Klára, která expedici vedla, je skvělá…všechny situace, ať už jakkoliv komplikované, zvládla vyřešit s klidnou hlavou. Sešla se skvělá skupina lidí (i přesto, že byla hodně různorodá), která měla velké štěstí na hodně zážitků i zvířat na safari. Moc jsem si to užila! Pokud si chcete splnit své cestovatelské sny, nejste si jistí, zda danou destinaci zvládnete procestovat na vlastní pěst, nechcete cestovat sami nebo se třeba chcete i seznámit se super novými lidmi, ZIRHAMII vřele doporučuji. Já sama se v budoucnu moc ráda zase připojím.

Barbora Slípková

Výlet s Klárou do srdce černé Afriky byl nezapomenutelným zážitkem. Přestože jsme během 15 dní stihli navštívit tři země a program byl doslova narván příjemnými a jedinečnými zážitky, neměl jsem pocit stresu či spěchu. Organizace byla na jedničku s hvězdičkou, Klářina znalost místního prostředí byla obrovskou výhodou. Celkově dovolená předčila má očekávání a určitě bych doporučil každému, kdo je ochoten kvůli zážitkům obětovat trošku pohodlí. PS: Nebojte se, s Klárou v Africe hlad mít nebudete:)

Miroslav Sečkář

Michal zorganizoval vše tak, že jsme absolvovali skutečně pohodovou expedici plnou zážitků. Někdy je to i o maličkostech – např. když pozorujete, že vždycky posílá Phóčko dál a nechává si to, které donesou až jako poslední, říkáte si, že je tady prostě něco dobře…

Stanislav Pikna

Super zážitek. Mohu jen doporučit. Opravdu jsem si to užil. Jurek je opravdu pohodář se smyslem pro humor, který má vynikající organizační schopnosti

Jan Cykner

Petr se o celou skupinu fakt staral, itinerář měl připravený a promyšlený a snažil se vyhovět všem členům expedice. Atmosféra byla fajn. Díky!

Honza Tomsa

Než jsem dorazil do Gruzie věděl jsem o ní prd, měl jsem tušení, že je kopcovitá, že má i moře, taky jsem si vzpomněl na gruzínský čaj a koňak. Netušil jsem co se dá kde viděl ochutnat jak se po Gruzii cestuje jak se v Gruzii žije. To všechno mi Jurek s velkou ochotou a příkladným nadšením hodně vtipně ukázal a zprostředkoval. Ani na chvíli jsem se celých 14 dní nenudil. Dnes už třeba vím, jak se správně srká Kinkali, že není úplně radno povzbuzovat řidiče Maršutky, když řídí a poslouchá údernou gruzínskou muziku a taky, jak se správně po Gruzínsku pije Chacha (jedním j…m) Prostě úžasná jízda od začátku až do konce, na kterou se nezapomíná, Díky Jurku.

Tomáš Doleček

Oceňuji šíři záběru – od přírody přes místní požitky (jídlo, onseny, antiky) až po historii a kulturu (muzea, skanzeny). Punkový způsob nocování pod stanem a přístřešky, střídající se s ubytováním pod pevnou střechou mi vyhovuje, Příjemná je volnost, kdy člověk není k ničemu nucen a může si jít kdykoliv po svém, ale kvalitní průvodkyně, což Žanda nepochybně je, se rád drží, protože příval zajímavých informací je k nezaplacení. Program jsme si mírně mohli sami doplnit či korigovat (bubnování v Macumotu, expozice Yayoi Kusama), vše se ale nestihlo (moderní umění v Tokiu), takže máme důvod se vrátit. U Žandy ještě musím vyzvednout její schopnost řešit s přehledem nečekané situace, které na takové výpravě pochopitelně musí nastat, a její nadšení, se kterým nás přiblížila ke krásnému Japonsku.

Radoslav Ulrich

Expedice byla strašně fajn a Klára ukázala, že má Rwandu a Ugandu hodně procestovanou a ukazovala nám takové věci, které normální cestovatel nemůže sám objevit. Dělala nám dokonalou průvodkyni nejen v denních ale i nočních hodinách, po barech a diskotékách. Děkuji za výlet nejenom Kláře, ale také ostatním účastníkům, protože jsme vytvořili suprovou partu a doufám, že se ještě někde potkáme.

Martin Jáchym

Za mě moc dobrý a doporučuji, každý den nabitý na maximum, až se občas člověku zastesklo po domácím gauči. Kupa zážitků a zkušeností, prostě jeďte a uvidíte ?

Lucie Pejšová

Expedice Japonsko splnila mé očekávání.

Marek Nebyla

Byla to moje druhá expedice se Zirhamii…a bylo to opět skvělé! Vietnam je nádherná země, do které se hned zamiluješ. Michal je v Asii jako doma a svým milým a přátelským chováním si získá každého…i vietnamskou policejní hlídku.:)) Dokáže se domluvit s každým a jeho expedice jsou akční a nabité od rána do večera. Určitě doporučuji…byl to skvělý zážitek!

Lucie Kotcherová

Expedice Čína 2018 se Zirhamií byl jeden můj velký splněný sen. Především pak díky našemu průvodci Michalovi Pecánkovi, který vždy s úsměvem na líci a v klidu vše řešil. Měl přehled, znalosti místních poměrů, věděl kde co můžeme čekat. Když kdokoliv cokoliv potřeboval, Michal zařídil, co šlo. Díky jemu a také i ostatním fajn lidem z naší skupiny jsem si cestování opravdu užívala (Karle, Katko, Irčo, Maruško, Lukáši a Petře děkuji). Myslím, že bych se Zirhamií a Michalem jela s důvěrou na jakoukoliv expedici :-)). Všem, kde nejsou jazykově vybaveni jako já a nechtějí cestovat úplně sami ale ani s klasickými zájezdy vřele tento způsob cestování doporučuji. Michale, byl jsi fakt dobrý, díky!

Jitka Jandáková

Jurek je jednička v cestování a ako sprievodca výborný organizátor. Rád bych sa s ním zúčastnil dalšej expedície. Ďakujem za peknú expedíciu.

Jozef Sloboda

Expedice Mexiko 2021 – Se Zirhamií jsem byla poprvé a určitě ne naposledy. Tento styl cestování je skvělý. Již po prvních dvou dnech jsem měla pocit, že jsem v Mexiku mnohem déle😅. Nechyběla ani trocha adrenalinu a dobrodružství. Viděli a stihli jsme toho tolik, že ještě teď doma to vše vstřebávám. Spousta známých se mě ptalo, zda se nebojím letět někam s úplně cizími lidmi. Nebála jsem se, protože jsem předpokládala, že všichni budeme tak nějak stejně cestovatelsky nalazeni. A opravdu parta lidí byla super🤩. A náš průvodce Tomáš Veselý, který průvodcoval v Zirhamii poprvé, se s tím popasoval velice dobře. Všechno zařídil a chtěl abysme toho viděli co nejvíce, i za cenu malého ztracení😅.Ukázal nám skvělé restaurace, bistra a místa na trzích… Byl to úžasný zážitek a už pokukuji po dalších expedicích😊.

Ivča Hauserová