Vyčkáváme před hotelem na příjezd našeho minibusu a to, co přijede mě málem odrovná. Čeká nás asi sedmihodinová cesta a tady říkají autě s korbou mikrobus? Jdu se na recepci zeptat, jestli tohle myslí skutečně vážně a mají štěstí, že ne… Tímhle se jen přesuneme na nádraží, kde nás naloží již skutečný mikrobus tak, jak jsme si ho všichni představovali.

IMG_1015

V mikrobuse jsme nebyli sami, ale i jedna další skupinka mladých turistů a pár místních včetně jednoho desetiletého chlapečka. Už jsem zmínil, jak Barmánci nezvládají cestování autobusy? Tak si k tomu přidejte i mikrobusy. Chlapeček to během cesty párkrát vyvrhnul, naštěstí vždy trefil (aspoň z větší části) igelitový sáček.

Nejvíc nás pobavil, když se měl svého plného pytlíku zbavit. Řidič otevřel postranní dveře, klučina pytík odhodil na chodník, kde se jeho obsah ukázkově rozstříkl, zavřel dveře a jelo se dál. Jaksi jemu ani jeho rodičům nedošlo, že když se při obědové pauze opět nají, bude se vše opakovat. Taky že jo.

V odpoledních hodinách přijíždíme do Mandalaye řádně rozlámaní. Já během cesty obvolal pár hotýlků a třetí mi rezervaci přijímá. V hotelu Nylon nás postel vyjde na 11,5 USD, tak shodíme batohy a večer vyrazíme na trh.

IMG_1018Prošli jsme kolem knihkupectví, kde jsou knihy vyskládané na zemi na ulici, zahlédli i stánek s lehkou pornografií, kterou jsme tu úplně nečekali. Leč se to může zdát nepravděpodobné, nakonec jsme upřednostnili pouliční stánek s jídlem. Servírovalo se curry s vývarem a zeleninou a dalo se přidávat na několikrát. Nakonec jsme zaplatili asi dva a půl dolaru a šli jsme pomalu zpátky na hotel.

IMG_1027Bavíme se o programu na další den. Program od hotelu se nám nelíbil, navíc s nimi nebyla vůbec rozumná řeč. Jejich taxi a program jsem tedy odmítl a šel jsem na ulici najít taxikáře s velkým autem s korbou, kterého bychom si najali na celý den. Povedlo se! Za 50 dolarů pro všechny a na celý den nás povozí po těch nejzajímavějších památkách v Mandalayi a jeho přilehlém okolí. Máme se zítra nač těšit.

Napsat komentář