Chceš s námi vyrazit do světa? Podívej se, jak náš přihlašovací proces vypadá.

Poznej Zirhamii a její styl

Naše expedice opravdu nejsou zájezdy cestovní kanceláře. Mají specifickou formu, řád a pravidla. Proto, před jakoukoliv přihláškou, se musíš seznámit s několika články, které jsme pro Tebe připravili, abys měl(-a) lepší představu o tom, do čeho případně půjdeš 🙂

Pokud bys měl(-a) nějaké další otázky k obecnému fungování našich expedic, neváhej nás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky.

První kontakt

Pokud jsme Tě ještě neodradili a opravdu máš zájem s námi vycestovat, potom na stránce každé expedice najdeš zelené tlačítko „Nezávazně přihlásit“, kterým se nezávazně přihlásíš k účasti na dané expedici. Na základě nezávazné přihlášky si Tě zapíšeme na seznam zájemců a průvodce Tě bude neprodleně kontaktovat e-mailem. Z něho se dozvíš v jaké organizační fázi se expedice nachází, buďto:

  1. se aktuálně sbírají nezávazné přihlášky
  2. již expedici organizujeme, ale místo pro Tebe ještě je
  3. expedice je obsazená, ale můžeš být náhradníkem

Proces organizace expedice

Jakmile máme dostatek nezávazných přihlášek, přistupujeme k organizaci expedice a e-mailem se ptáme účastníků, zda je jejich nezávazná přihláška ještě aktuální a zda se chtějí závazně k expedici připojit. Každá expedice je jinak náročná, každý průvodce může mít různé požadavky na účastníky (např. řízení auta, atd.), nicméně způsob jakým vybíráme členy expedičního týmu se dá obecně shrnout do následujících bodů:

  • Každý zájemce musí bezvadně složit test, který je podmínkou účasti – jedná se o to, že lidi nečtou co jim píšeme a pak se diví, že je něco jinak než na co byli zvyklí u cestovek. Tomu se chceme za každou cenu vyhnout, a proto jsme přistoupili k tomuto jednoduchému testu ze znalostí principů našich expedic.
  • Motivační část – součástí testu je i motivační odstavec, ve kterém nám zájemce může popsat své důvody, proč se chce expedice zúčastnit a proč by byl ideálním členem týmu.
  • Datum nezávazné přihlášky – ti, kteří se přihlásili dříve, mají přednost před těmi, kteří se přihlasili později.

Průvodce všechny žádosti o účast vyhodnotí a pokud se najde dostatečný počet lidí pro uskutečnění expedice, kteří splnili všechny podmínky, stanoví se tým a expedice se uskuteční. Následovně se rozjede další organizační kolečko a tím je vybírání záloh za průvodcovské služby (tj. účast na expedici) a řešení letenek.

Přesný termín expedice

Předběžný termín uskutečnění expedice je vždy uveden na stránce expedice v době přijímání nezávazných přihlášek. Poté co je stanoven expediční tým se ptáme každého člena na jeho termínová omezení a hledáme ideální termín všech účastníků. Teprve pak se hledají letenky a pokud najdeme nějaké zajímavé, konzultujeme je s účastníky, kteří odsouhlasí termín.

Letenky si účastníci můžou koupit sami nebo prostřednictvím naší spřízněné cestovní agentury. Jakmile se letenky koupí, přesný termín expedice je uveřejněn na stránkách pro případné další přihlášky.

Příprava a uskutečnění expedice

Před odletem do cílové destinace dostane účastník expedice v rámci přípravy veškeré podstatné informace, zejména ohledně víz, očkování, peněz, cestovního pojištění, doporučovaného seznamu věcí, atd. Občas také organizujeme předexpediční setkání, ale není to podmínkou.

Pak už nebrání nic tomu, abychom se společně setkali na letišti nebo přímo v cílové destinaci.

Lze zrušit přihlášenou účast?

Ano, svoji účast lze stornovat, avšak za podmínek stanovených ve smluvních podmínkách v odstavci 4.3.

Vydej se s námi na cestu!

Vybírej mezi aktuálně nabízenými expedicemi nebo, jste-li skupina, nechte si od nás sestavit expedici na míru.